Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho
 שיתוף
עוקבים 72

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, omerkot כתב:

למה הנחה על הקיץ אם אפשר לקבל את אותה הנחה בדיוק מעצם העובדה המוחלטת ששיעור הקשישים הוא בערך חצי ממדינות כמו ספרד...

3,000 מתים מקורונה אומר שהיא תסתיים בתור חצי ממגיפת השפעת השנתית ואת זה יש בכל שנה ולא רק פעם אחת.

זה 300 למיליון - על 10% נדבקים (או 5%, הנתונים מראים 5%, אני הוספתי לפי המחקר שהיה פה).

תעלה ל 70% נדבקים - תקבל פי 7  יותר .. או פי 14 יותר.

זה כבר 2000 למיליון - יש לנו 9 מיליון תושבים .. אז אולי 18,000.

אם היו יודעים שזה באמת המספר , אולי היו לוקחים החלטה ללכת על זה. 

אבל אתה יכול לסיים עם מספר שהוא פי 4 יותר גדול...  לא ניתן באמת לדעת את המספר הסופי.

אצלנו כרגע יש 36 מתים למיליון - אז הסקר הסרולוגי צפוי להסתיים עם 1-2% בלבד 

עריכה אחרונה על ידי korola
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
  • תגובות 23.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• Transporter

3215

• korola

2197

• sperial

2035

• ChemGuy85

1676

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

אתם מזכירים פה רמי לוי, לפני שבועיים עשיתי קניות ברמי. לקחתי פטרוזיליה. מישהו בא לידי מוריד מסכה מתחיל להריח את הפטרוזיליה ואת הכוסברה, שואל איך יודעים מה זה מה? לשניהם אין ריח...   הלכ

לא צילמת טוב, הנה ערכתי לך:

העיקר שעושים שלום!

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 46 דקות, omerkot כתב:

זה המספר של משרד הבריאות רק צריך לדעת לקרוא את הדוחות שהמשרד מפרסם:

https://www.health.gov.il/PublicationsFiles/Leading_Causes_2017.pdf

עמודים 58/59 מציינים 1,219 בני אדם (609 נשים ו610 גברים) שמתו ב2017 וסיבת המוות הראשית שלהם היתה שפעת/דלקת ריאות.

עמוד 44 מציין יחס של 4.2 בין מספר המיתות כתוצאה משפעת/דלקת ריאות באופן עקיף לשפעת/דלקת ריאות באופן ישיר, או במילים אחרות כ5,120 בני אדם נוספים.

ביחד מדובר על כ6,339 בני אדם שמתו ב2017 "עם" שפעת/דלקת ריאות, בניגוד לרק 1,219 בני אדם שמתו "מ"שפעת/דלקת ריאות.

וזה הסטנדרט שבו אנחנו סופרים חולי קורונה.

א'- זה ממש לא הסטנדרט שלפיו אנחנו סופרים חולי קורונה או מתים מקורונה. ישראל היא דווקא מבין היותר "מחמירות" בסיווג בקורונה, ואלא אם אושר שנגיף הקורונה נמצא בדם של נפטר כלשהו, הוא לא מסווג כמת מ/עם קורונה.

ב'- "שפעת ודלקת ריאות" זה לא שפעת. יש לך מושג כמה גורמים יש לדלקת ריאות? שפעת לא מהווה גורם לאפילו עשירית ממקרי דלקת הריאות בארץ, היא נגרמת הרבה, הרבה יותר מזיהומים חידקיים למיניהם לעומת ויראליים (כמו שפעת)

בניגוד למה שאתה עשוי לחשוב, לא שלפתי את המספר הראשון שהופיע בגוגל והדבקתי אותו פה, וידאתי מה עומד מאחוריו. הצורה שבה אתה מציג את הדברים שקולה ליצירת קטגוריה בשם "ציפורן חודרנית ושבץ מוחי", ולטעון שציפורן חודרנית היא זו שהרגה X אנשים בעוד שבפועל הם מתו מהשבץ המוחי.

נראה שמספרי התמותה משפעת נמוכים ברמה שהם פשוט החליטו לדחוף את זה לקטגוריה של דלקת ריאות, כי מדובר במחלה הויראלית השכיחה ביותר כל שנה.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי למר עומר קוט,

אם הכול ככה. למה צריכים עכשיו עוד החמרות? מי צריך את זה (מלבד המשפט של ביבי שיתקיים ככה או ככה, מקסימום ידחה בקצת)?

הרי אם זה אפילו פחות קטלני משפעת, זה שיצא ויגיד "טעינו חברה, מחקר חדש של משרד הבריאות קובע שזה שטויות, יאללה חזל"ש " יקבל אהדה מכול העם וכולם יאהבו אותו יותר ויבחרו בו.

[אני אפילו לא מתייחס לזה ש 6339 בשנה זה רק  17 איש ביום, לא 50, אבל זה לא עקרוני]

עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.

זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 10 דקות, David32 כתב:

השאלה שלי למר עומר קוט,

אם הכול ככה. למה צריכים עכשיו עוד החמרות? מי צריך את זה (מלבד המשפט של ביבי שיתקיים ככה או ככה, מקסימום ידחה בקצת)?

הרי אם זה אפילו פחות קטלני משפעת, זה שיצא ויגיד "טעינו חברה, מחקר חדש של משרד הבריאות קובע שזה שטויות, יאללה חזל"ש " יקבל אהדה מכול העם וכולם יאהבו אותו יותר ויבחרו בו.

[אני אפילו לא מתייחס לזה ש 6339 בשנה זה רק  17 איש ביום, לא 50, אבל זה לא עקרוני]

חלק גדול מזה בעיני הוא פסיכולוגי. נראה שלחלק גדול מהעולם יש טאנל ויזיון - הם רואים את המחלה והמוות האפשרי, ולא רואים את ההשפעה של כל המסביב באותה בהירות.

מדינות שכן החליטו ללכת בדרך שונה - מוקצות. 

“We Must All Hang Together, or Most Assuredly, We Will All Hang Separately”

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט זה

Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, one by one.” ― Charles MacKay

מהמחבר של זה

לא חסר דוגמאות כאלה בהיסטוריה, רק תסתכל על התגובות לשבדיה, ומספר הכתבות שנכתבו בשביל להבטיח שהם עדיין הרסו את הכלכלה שלהם, רצחו את הקשישים שלהם ולא הרוויחו כלום. היום היתה כתבה על "מכחישי קורונה", הביאו בחור חייכן וחלק-לשון, שמוכר הרצאות בשביל לשכנע אנשים שאין קורונה, בשביל להבטיח לך שאם אתה מפקפק אתה הוזה ומאמין לשרלטנים, העדר צודק.

זה לא שסיגל סדצקי, תמר איש שלום ועורך התחקיר הם חלק מקונספירציה חובקת עולם, אלא חלק משגעון עדר טיפוסי, או שאני ושאר הספקנים לא מבינים מהחיים שלנו, העתיד יפיג את הערפל, בערבית אומרים, המידע שעולה היום המון כסף, מחר הוא יחולק בחינם.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 8 דקות, khalil כתב:

ומספר הכתבות שנכתבו בשביל להבטיח שהם עדיין הרסו את הכלכלה שלהם, רצחו את הקשישים שלהם ולא הרוויחו כלום.

אז זה לא נכון?

עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא נכון? 

בקשר לתמותה, תחזור דף אחורה, יש שם בלוג ששם את המספרים בקונטקסט של 30 השנים האחרונות, בהחלט היתה פגיעה, אבל לא היתה דרמה גדולה מדי השנה במבט ארוך.

בקשר לכלכלה, הכלכלה שלהם בהחלט נפגעה, אין תיירות, פחות ייצור, והאטה, אבל הם יהיו בהרבה פחות גרעון מישראל, איטליה או כל מדינה שסגרה, כי לא הצטרכו לשלם לחצי מדינה חודשים של דמי אבטלה, וצריל לתמרץ ענפים שנפגעו הרבה פחות, את זה למשל, לא סיפרו בכתבה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני כשעה, David32 כתב:

לא יודע מה הנתונים שהוא הראה

אבל היום דיבר עמוס ידלין ואמר שמתים 40-45 איש ביום בשגרה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 4 דקות, Transporter כתב:

יותר לכיוון ה 100 ביום בשגרה,

יש בערך 1000 מתים בשבוע בישראל בממוצע, אבל כמו שאתה רגיל לכתוב, רובם בני 80 פלוס

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 8 דקות, Transporter כתב:

"לא יודע על מה אתה מדבר אבל הנה נתון לא רלוונטי לדיון"

תודה טרנספורטר.

חליל - קראתי את הפוסט הזה, אוקיי.

אז החלטתי ללכת לראות נתונים על כמות המתים השנתית בשבדיה לאורך הזמן... וגיליתי שיש להם רשימה יפה בטבלה משנת 1749. MIND BLOWN

https://www.scb.se/en/finding-statistics/statistics-by-subject-area/population/population-composition/population-statistics/pong/tables-and-graphs/yearly-statistics--the-whole-country/population-and-population-changes/

ממליץ להסתכל סתם בשביל הקטע.

בגלל שאפשר להוריד אקסל, וגם אני יודע לעשות גרפים באקסלים, הכנתי גרף של כמו המתים בשבדיה פר 1000 איש, סתם כי זה מעניין.

image.thumb.png.a0d2aa98842dfb994fddf814bd12f61c.png

לא יודע לאן הראש שלי הלך. עדיף ההייתי הולך לישון

עריכה אחרונה על ידי David32
  • רעיון טוב! 1

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ליד המחסן בר סנדוויצים שפתוח 24-7

עד הקורונה היה עובד יפה ובגלל שהוא בר גם היו באים לשתות אצלו וגם לאכול 

בימים האחרונים שמתי לב שהוא סגור בלילה שאני חוזר רעב

היום שאלתי את הקיוסק שלידו מה קורה איתו

אמר לי שהוא לא פתח מאז שנסגר

האמת חבל

אנשים כאן מדברים כל הזמן על "אנשים שהם מכירים ונדבקו"

אבל לא מדברים על אנשים שהם מכירים וסגרו את העסק

אני מאמין שנראה יותר ויותר כאלה בקרוב

המון עסקים שבקושי שרדו את המשבר הראשון הולכים להתרסק בחודשים הקרובים

לפני 3 שעות, korola כתב:

השוודים הם קבוצת הביקורת של העולם.... ובאמת יש לנו אפשרות לעשות ניסוי פה בקיץ ולא עושים אותו.

סתם נלחצים.. 

זה נגיד נטו ראש הממשלה וכל מה שאמרו עליו פה

יש מצב טוב שראש ממשלה נורמלי עם כמות של 320 מתים היה מוכן לקחת את הסיכון

אבל ראש הממשלה שלנו כנראה מעדיף אווירה של לחץ ופאניקה

וככה בריר דרוקר לא יכול לשדר שום דבר

וגם אם ישדר, לאזרחים יש צרות יותר חשובות מהתוכניות האלה

וגם התירוץ ש"סגרנו הכל כדי להגן על האזרחים" נשמע הרבה יותר טוב מ"השארנו הכל פתוח כדי ליצור חיסון עדר"

לפני 4 דקות, korola כתב:

יותר לכיוון ה 100 ביום בשגרה,

יש בערך 1000 מתים בשבוע בישראל בממוצע, אבל כמו שאתה רגיל לכתוב, רובם בני 80 פלוס

הוא אמר 40 45

לא יודע אם זה 100 או 45 

אבל מחזיק ממנו אחד שלא מדבר שטויות

עריכה אחרונה על ידי Transporter
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

רק בישראל 1000 לייקים ו 150 תגובות רובן נגד שוטרים שנתנו דוח כי לא שמו מסכה

אנשים באמת לא מבינים למה השוטרים נותנים דוח ולא נותנים לה מסכה

לא יאמן לאיזה ביזיון התרגלנו

במיוחד אחרי שרואים ילד חרא שהשוטר מסכים לוותר לו בתנאי שילך הבייתה ויביא מסכה, ואחרי חצי שעה רואה את אותו ילד מסתובב שוב בלי מסכה

כנראה הקנס צריך לעלות ל 1000 כדי שאנשים יתחילו לכבד את זה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 שעה, Transporter כתב:

רק בישראל 1000 לייקים ו 150 תגובות רובן נגד שוטרים שנתנו דוח כי לא שמו מסכה

אנשים באמת לא מבינים למה השוטרים נותנים דוח ולא נותנים לה מסכה

לא יאמן לאיזה ביזיון התרגלנו

במיוחד אחרי שרואים ילד חרא שהשוטר מסכים לוותר לו בתנאי שילך הבייתה ויביא מסכה, ואחרי חצי שעה רואה את אותו ילד מסתובב שוב בלי מסכה

כנראה הקנס צריך לעלות ל 1000 כדי שאנשים יתחילו לכבד את זה

שילכו לאכוף ברהט או במאה שערים הגיבורים האלה. 

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי היו צריכים לתת לוירוס לשרוף. אם הוירוס מסוכן הציבור יתחיל לשמור על עצמו גם בלי מגבלות ואם הוירוס לא מסוכן כמו שעשו ממנו אז היינו מגלים את זה די מהר. 

עכשיו אחרי שלחצו עוד הפעם על הברקס חזק מידי ומוקדם מידי הספקנים (שפעת עם יח"צ) ישארו ספקנים, המבוהלים ישארו מבוהלים והכלכלה תמשיך לקרוס. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 2
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא, כימאי. נאלצו ללחוץ חזק כיוון ששחררו אותם מהר מדי לפני חודשיים. ולמעשה כנראה לחצו באיחור של חודש, מה שמביא אותנו עכשיו למשהו שמתקרב לבלימת חירום. אם היו מחכים עוד שבועיים היינו מגיעים לבלימת חירום. ואני לא בטוח שלא נגיע לכך גם עם הצעדים שננקטים כעת, במיוחד עם כל הלחצים הפוליטיים לא לסגור את זה ואת זה ואת זה גם כשמדובר במוקדי הדבקה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
 שיתוף

• תוכן חדש...