Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho
 שיתוף

פוסטים מומלצים

לפני 25 דקות, korola כתב:

תהיה בטוח שאני מכיר את הנתונים וכולנו פה טחנו אותם דק דק.. 

החיסון מגן מהדבקה והידבקות באחוזים מסויימים.. כנראה 95% במוטציה הבריטית ו 80% בדלתא ההודית.

החיסון מגן ממחלה קשה ומוות באחוזים ממש גבוהים , כנראה באופן דומה גם לבריטי וגם לדתלא. 

אבל מה כך זה אומר?  בסה"כ את האחוזים בין המאומתים למתים?

אז נכון , ב 9,000 מאומתים כנראה לא נגיע ל 900 חולים קשה מאושפזים .. אולי רק ל 300 או רק ל 200.

אולי ללא נגיע ל 40 מתים ביום , אלא רק ל 10..

ואני לתומי חשבתי שנחוץ טיפול בקורונה בגלל החשש  מחולים קשים ומתים, אז עכשיו גם מי שסתם כואב לו הראש או סובל משיעול קל או מאבד את חוש הטעם זו סיבה לפאניקה? לא כדאי להפנות את משאבי הבריאות למה שבאמת הורג אנשים בארץ? (תנסה לקבוע תור לMRI נראה אם תצליח לקבל תור לפני 2023).

10 מתים זה בערך מספר המתים ממה שיש באנגליה אחרי חודש שבו הוריאנט דלתא (הודי) ודלתא פלוס (נפאלי) "משתוללים" יותר מחודש באוכלוסיה (94% מההדבקות) עם רמת חיסון יותר נמוכה (70% מחוסנים, מחציתם בחיסון אחד)  וחיסון פחות יעיל. ביחס לגודל האוכלוסיה זה בערך 2 מתים. אני לא שותף להערכה הפסימית שלך.

• רעיון טוב! 3

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אשפוזים - רק בעוד 2-3 שבועות התחיל לראות מה קורה בארץ.

חוץ מזה, יש נטיה להתעלם מ-long covid, אותם 10-20% מהמחלימים לכאורה (כולל א-תסמיניים), שאינם חוזרים לתפקוד מלא משך חודשים. יש תופעות דומות גם עם נגיפים אחרים, אבל בגלל ההפצה המהירה של הקורונה המספרים הרבה יותר גדולים. אנחנו עדיין לא יודעים האם החיסונים מגנים מתופעה זו, וגם לא האם יש הבדלים בין הזנים. ההנחה שלי היא שיהיה שיפור, אבל צריך להמתין למחקרים, וזה לוקח זמן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, יבגניפ כתב:

לא צריך להמציא תווים שמימלא אף אחד לא ממש סופר אותם. באוטובוסים בחודשים האחרונים אחוז האנשים עם מסיכות גם ככה ירד, גם במסעדות וגם בסופרמרקטים. אף אחד לא יאכוף את זה.

צריך קור רוח ורציונליות כלשהי. מישהו חושב שאנחנו הולכים לחזור ל10 אלף חולים ביום ואלף חולים קשה? לא. 

לפני 34 דקות, borsood כתב:

ואני לתומי חשבתי שנחוץ טיפול בקורונה בגלל החשש  מחולים קשים ומתים, אז עכשיו גם מי שסתם כואב לו הראש או סובל משיעול קל או מאבד את חוש הטעם זו סיבה לפאניקה? לא כדאי להפנות את משאבי הבריאות למה שבאמת הורג אנשים בארץ? (תנסה לקבוע תור לMRI נראה אם תצליח לקבל תור לפני 2023).

10 מתים זה בערך מספר המתים ממה שיש באנגליה אחרי חודש שבו הוריאנט דלתא (הודי) ודלתא פלוס (נפאלי) "משתוללים" יותר מחודש באוכלוסיה (94% מההדבקות) עם רמת חיסון יותר נמוכה (70% מחוסנים, מחציתם בחיסון אחד)  וחיסון פחות יעיל. ביחס לגודל האוכלוסיה זה בערך 2 מתים. אני לא שותף להערכה הפסימית שלך.

שוב, אולי אתם צודקים.  אולי באמת נראה עלייה במאומתים בלי עלייה תלולה בחולים קשה או בנפטרים.

אבל כרגע כבר רואים עלייה בחולים קשה, אז אתה לא יכול להתעלם מזה.  

נכון מדובר על עלייה מ 21 חולים קשה ל 26, עדיין כלום ויכול להיות סתם טעות סטיסטית.

הבעיה שכדי לבדוק את התאוריה , צריך לתת למספרים לעלות ולעלות ולעלות.. ולראות מה קורה?

יכול להיות שמספר המאומתים לא יעבור את ה 2000?  אבל כבר ב 2000 יש השלכות על מספר המבודדים בכל רגע נתון. 

יכול להיות שנגיע ל 10,000 מאומתים ביום + 100,000 מבודדים חדשים כל יום (כי בממוצע מבודדים 10 על כל מאומתת), זה אומר כמעט מיליון מבודדים בכל רגע נתון. 

ונכון, יכול להיות שב 10,000 מאומתים ליום  , לא יהיו הרבה חולים קשה ולא יהיו הרבה מתים ..

קל לדבר שלא נמצאים בעמדת החלטה.. אבל אני רוצה לראות מישהו שם למעלה שעכשיו עומד בעמדת החלטה 

לוקח החלטה לתת למוטציה לשרוף את עצמה באוכלוסייה -  חסינות עדר ??? מודל שוודיה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוודיה לא רלוונטית אלינו עם אחוז המתחסנים הגבוה.

לא חושב שהממשלה טועה עם המסכות כרגע. לא כזה איכפת לי איזה תו הם ימציאו לחודשים הקרובים. 

ראיתי השבוע שביידן הולך להשקיע כמה מיליארדים בפיתוח תרופה. מקווה שזה יקרה, כי אני מניח שכמו עם החיסונים זה יוביל לעוד פיתוחים ועוד חדשנות שאולי תועיל לכולנו גם בעתיד מול מחלות אחרות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתונים מעניינים מדאשבורד ותמ"צ הקורונה:

עושה רושם של בלימה בבנימינה, אבל בכמה מערי המרכז עליה משמעותית במספר המאומתים. המספרים האבסולוטיים קטנים אבל אחוזי הגידול מרשימים.

ה-R הגיע ח-2.43. מטריד, אם כי מריך להתיחס לסה"כ המספרים הקטנים.

והמעניין ביותר - מאומתי חו"ל: אתמול אומתו 12 שבים מחו"ל (חלקם בבדיקה שניה) - 11 מתוכם מחוסנים.

מבחינת מתחסנים חדשים - רוב מוחלט לנוער. כמעט ללא מתחסנים חדשים בקבוצות 20-29 ומעל 50. מעניין האם שם מתבצרים מתנגדי החיסונים (זה הרושם שלי בשטח, אבל 3-5 אנשים אינם מדגם).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, sperial כתב:

מבחינת מתחסנים חדשים - רוב מוחלט לנוער. כמעט ללא מתחסנים חדשים בקבוצות 20-29 ומעל 50. מעניין האם שם מתבצרים מתנגדי החיסונים (זה הרושם שלי בשטח, אבל 3-5 אנשים אינם מדגם).

מהיכרות עם כאלה - אין חוקיות לגבי גילאים.

אידיוט זה להרבה זמן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002

I'd rather have a bottle in front of me, than a frontal lobotomy - Tom Waits

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן מפתיע אני נתקל בסרבני חיסונים דווקא בקבוצות הסיכון - מבוגרים שמנים עם הרבה מחלות רקע. התירוצים שלהם מדהימים כל פעם מחדש. חלק לא קטן מהם מקשיבים לתעמולה הרוסית של הספוטניק V, אבל גם למתנגדי החיסונים המקומיים לא חסרות הצלחות.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

נתונים מעניינים מדאשבורד ותמ"צ הקורונה:

עושה רושם של בלימה בבנימינה, אבל בכמה מערי המרכז עליה משמעותית במספר המאומתים. המספרים האבסולוטיים קטנים אבל אחוזי הגידול מרשימים.

ה-R הגיע ח-2.43. מטריד, אם כי מריך להתיחס לסה"כ המספרים הקטנים.

והמעניין ביותר - מאומתי חו"ל: אתמול אומתו 12 שבים מחו"ל (חלקם בבדיקה שניה) - 11 מתוכם מחוסנים.

כמה מאותם מחוסנים פיתחו תסמינים? וכמה מתוכם בצורה קשה?
כי אם אף אחד מהם, אז זה לא מעניין. הרי דיברו על זה שהחיסון לא מונע הדבקה אלא רק את ההשפעות. אם זה ככה מי שלא רוצה להתחסן שיישא בסיכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא שלא פורסם. חוץ מזה, בדיקת ה-PCR חיובית לפני הופעת תסמינים, כך שיתכן שחלקם עדיין לא תסמיניים.

והמשפט האחרון שלך ממש לא נכון - החיסונים בהחלט מונעים הדבקה. אתמול פורסם מחקר שהראה שמחוסנים מאומתים הדביקו את בני ביתם בערך ב-50% בהשוואה ללא מחוסנים.

דרך אגב, יש גם מחקר ישראלי (קופ"ח מכבי) שהראה שמחוסנים שנדבקו פולטים הרבה פחות וירוסים, מה שצפוי להפחית את מידת ההדבקה ואולי גם את חומרת המחלה במי שנדבק מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, יובל .מ. כתב:

כמה מאותם מחוסנים פיתחו תסמינים? וכמה מתוכם בצורה קשה?
כי אם אף אחד מהם, אז זה לא מעניין. הרי דיברו על זה שהחיסון לא מונע הדבקה אלא רק את ההשפעות. אם זה ככה מי שלא רוצה להתחסן שיישא בסיכונים.

יש נתונים מבריטניה שהחיסון מונע ב 94% מחלה קשה ומוות.

אז יכול להיות שבמקום שמתוך 10,000 חולים בגל הראשון , מתו 60..   אז  מהמחוסנים ימותו רק 3 על כל 10,000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, sperial כתב:

התשובה היא שלא פורסם. חוץ מזה, בדיקת ה-PCR חיובית לפני הופעת תסמינים, כך שיתכן שחלקם עדיין לא תסמיניים.

והמשפט האחרון שלך ממש לא נכון - החיסונים בהחלט מונעים הדבקה. אתמול פורסם מחקר שהראה שמחוסנים מאומתים הדביקו את בני ביתם בערך ב-50% בהשוואה ללא מחוסנים.

דרך אגב, יש גם מחקר ישראלי (קופ"ח מכבי) שהראה שמחוסנים שנדבקו פולטים הרבה פחות וירוסים, מה שצפוי להפחית את מידת ההדבקה ואולי גם את חומרת המחלה במי שנדבק מהם.

מניח שיש מעקב על חולים שמגיעים לבתי חולים מן הסתם.. ניתן לדעת מי מהם מחוסן ומי לא.
ואם החיסון באמת מונע הדבקה - אז מה הבעיה? מי שלא רוצה להתחסן שייקח הימור על החיים שלו, למה להגביל אנשים סתם?

לפני 4 דקות, korola כתב:

יש נתונים מבריטניה שהחיסון מונע ב 94% מחלה קשה ומוות.

אז יכול להיות שבמקום שמתוך 10,000 חולים בגל הראשון , מתו 60..   אז  מהמחוסנים ימותו רק 3 על כל 10,000

בשביל 3 מתים, עם כל הצער שבדבר, לא מחסלים כלכלה ומטילים הגבלות על אזרחים.
3 מתים יש בשעה בתאונות דרכים, ביום בתאונות באתרי בניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה, אתה טועה. אחוזי היעילות של החיסון הם מכלל האוכלוסיה, לא מבין החולים.

יובל, אנשים מגיעים לבית החולים 2-3 שבועות אחרי שנדבקו. 

מבחינת האוכלוסיה - אתה שוכח שיש מנועי חיסון מסיבות רפואיות - כולל מדוכאי חיסון למיניהם וילדים, ויש תחחלואה ותמותה משמעותיים גם בקבוצות אלה. דלקת קרום ושריר הלב, PIMS ודומיהם.

חוץ מזה, גם בני נוער (גילי 12-15) החלו להתחסן בקצב משמעותי רק השבוע (וגם הקצב הזה לא מספק), כך שאי אפשר יהיה להתיחס לבני קבוצת גיל זו כמחוסנים לפני אמצע אוגוסט (האחרונים יקבלו מנה שניה בסוף יולי, והאפקט המלא של החיסון הוא שבועיים אחרי כן).

וכמובן - בכל שכבות הגיל יש אותם 5% שהחיסון אינו מגן עליהם. אם נביא בחשבון שאוכלוסית ישראל מגיל 12 ומעלה היא כ-7.25 מיליון אנשים (לפי הטבלה של משרד הבריאות) זה פוטנציאל ללמעלה מ-360,000 חולים אפילו אם כולם יתחסנו - והרי לא כולם מתחסנים. אז הסיסמאות שלך לא מסתדרות במציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין מה הבעיה

ידעתי שמחוסנים יכולים להדבק

אז נדבקו. ו? הם מתאשפזים ? בסכנת חיים ? לא

אז מה הלחץ?

לגבי אנשים שלא התחסנו:

אין לי שום חשש או רחמים עליהם

בדיוק כמו שאני לא מרחם על מי ששתה בקבוק ועלה על ההגה והתהפך

על מה ולמה צריך לרחם?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק היום דווח על למעלה מ-500 מחוסנים שאושפזו במצב קשה או מתו. אז אילו לא היו חיסונים היו מספרים יותר גבוהים, אבל מדובר על בערך 100 מתים בחודש, מספר לא מבוטל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעלה מ 500 מחוסנים אושפזו במצב קשה או מתו בארץ?

למה זה לא הפריע לאף אחד כשהיו 300 כאלה? 400? 490?

פתאום היום נזכרו לדבר על זה?

ד"א אם החיסון לא מגן על 5% מהאנשים

אז יש 250,000 שכנראה לא מוגנים

מה לעשות ? חלק מהחיים

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...