Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho
 שיתוף

פוסטים מומלצים

אבל המבוגרים התחסנו, למעט מי שלא יכול או מי שלא רוצה.

לילדים אין עדיין חיסון, אם נבחר לא לחסן ילדים כי "הם בסיכון מועט כרגע" - אם תגיע מוטציה שכן יותר מסוכנת לילדים, זה יהיה מאוחר מדי.

המוטציה הבריטית יותר מסוכנת לילדים בכמה מאות אחוזים, זה עדיין לא ברמת סיכון גבוהה אבל זה כיוון רע מאוד.

אנקדוטלית כרגע זה לא מסוכן לילדים, אבל מה שמעניין זו המגמה, ולא האנקדוטה או המצב הנקודתי.

כי המבוגרים מחוסנים בהרבה, ולכן מוטציה שתפרח כנראה תהיה כזו שתתפשט חזק אצל ילדים, אם היא גם תפגע בהם זה יהיה קטסטרופה, וכזו שמאוחר מדי להתמודד איתה.

אתה מכיר את הסיפור על האבן שהטיפש זרק לבאר? אלף חכמים לא הצליחו להוציא אותה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

לפני שעה, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

@korola

לא אתה זה שאמרת שאוכלוסיה מחוסנת חלקית זה הכר הכי פורה ליצירת מוטציה עמידה לחיסון?

אז האוכלוסיה הישראלית עם מבוגרים מחוסנים באחוזים גבוהים, וילדים שלא מחוסנים, זה בדיוק זה.

מה שאמרתי זה שאוכלוסיה שמחוסנת חלקית בתוספת של התפרצות נרחבת , זה כר פורה לשגשוג של מוטציות.

היינו בנקודה הזאת בפברואר, האוכלוסייה הייתה מחוסנת חלקית ,  הייתה התפרצות נרחבת ומקדם מעל 1.

ופתחו את המשק....  אז כן היינו בנקודה הזאת בפברואר. 

אבל אנחנו כבר לא שם.. עברנו לשלב הבטוח, אוכלוסיה מחוסנת מלא מלא...אומנם בלי ילדים , אבל מסתבר שילדים לבד לא מצליחים להביא את המקדם לעלות מעל 1. 

לכן עכשיו אירופה במבצע החיסונים הכושל שלה נמצאת בנקודה הבעיתית הזאת,  ובניגוד אלינו היינו בה רק שבועיים או חודש, הם הולכים להיות בנקודה המסוכנת הזאת חצי שנה.

אז תחשוב.. 9 מיליון תושבים בשבועיים או 400 מיליון תושבים בחצי שנה.... באיזור המסוכן של שיגשוג מוטציה עמידה לחיסונים. 

לאיזור הזה (איזור מוכה טילים)  פותחים את נתב"ג לתיירות. 

לפני שעה, bagira כתב:

מוטציה שמפתחת מחלה קשה (חלילה) בילדים ואתה רואה את כולם מפרפרים פה בפול גז בניוטרל, דורשים סגירה מוחלטת של המשק.

זה הרי כל הסיפור הזה של הקורונה, מהשניה הראשונה, אחד לאחד החלילן מהמלין!

ולמי שלא מכיר:

https://he.wikipedia.org/wiki/החלילן_מהמלין

ובאוף טופיק קצר...הגרמנים האלה ואגדות הילדים שלהם...🤷‍♀️

אתה מתאר בדיוק את הנקודה שוירוס הופך להיות אלים מידי ואז הוא נכחד... 

מוטציה של מחלה קשה בילדים לא תצריך שום פעולה ממשלתית, אוטומטית חצי מההורים לא ישלחו את הילדים לבתי הספר ולא יתנו להם לצאת החוצה.

שבועיים כאלה והמוטציה נכחדת. 

זה כל עוד המוטציה לא עמידה לחיסון .. הרי מבוגרים ימשיכו להיות מחוסנים וקוטעים את השרשרת. 

לפי כל הנתונים שרואים גם מהארץ וגם מחו"ל,  גם המוטציה הבריטית לא מצליחה לייצר R גדול מ-1 בילדים לא מחוסנים. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, korola כתב:

מה שאמרתי זה שאוכלוסיה שמחוסנת חלקית בתוספת של התפרצות נרחבת , זה כר פורה לשגשוג של מוטציות.

היינו בנקודה הזאת בפברואר, האוכלוסייה הייתה מחוסנת חלקית ,  הייתה התפרצות נרחבת ומקדם מעל 1.

ופתחו את המשק....  אז כן היינו בנקודה הזאת בפברואר. 

אבל אנחנו כבר לא שם.. עברנו לשלב הבטוח, אוכלוסיה מחוסנת מלא מלא...אומנם בלי ילדים , אבל מסתבר שילדים לבד לא מצליחים להביא את המקדם לעלות מעל 1. 

לכן עכשיו אירופה במבצע החיסונים הכושל שלה נמצאת בנקודה הבעיתית הזאת,  ובניגוד אלינו היינו בה רק שבועיים או חודש, הם הולכים להיות בנקודה המסוכנת הזאת חצי שנה.

אז תחשוב.. 9 מיליון תושבים בשבועיים או 400 מיליון תושבים בחצי שנה.... באיזור המסוכן של שיגשוג מוטציה עמידה לחיסונים. 

לאיזור הזה (איזור מוכה טילים)  פותחים את נתב"ג לתיירות. 

Says who?

כמה ילדים בודקים היום? חוץ מהפיילוט של בדיקות בבתי ספר מסוימים, והורים שבודקים את הילדים בשביל חופשות ומלונות? כלום ושום דבר.

אז אתה אפילו לא יודע אם הילדים באמת העלו את ה-R ולכמה.

ליאור

לפני שעה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, m3x7r3m3 כתב:

Says who?

כמה ילדים בודקים היום? חוץ מהפיילוט של בדיקות בבתי ספר מסוימים, והורים שבודקים את הילדים בשביל חופשות ומלונות? כלום ושום דבר.

אז אתה אפילו לא יודע אם הילדים באמת העלו את ה-R ולכמה.

שכחת?  יש לי 6 ילדים.

כל פעם שמגלים חולה קורונה בבית הספר, או בחוגים... כל הילדים מהכיתה נכנסים לבידוד.

ואחרי כמה ימים קבוצות הווטאסאפ מתחילות לצפצף.. נבדקתי שלילי, נבדקתי שלילי, נבדקתי שלילי.

ילדים הם לרוב ללא תסמינים ולרוב לא מצליחים להדביק אחרים.  לפעמים התלמיד מצליח להדביק את המורה, ואז היא/הוא מדביקים הרבה בכיתה. 

שלא תהיה טעות , ילד חולה יכול להדביק בממוצע כנראה 0.2 עד 0.5 ילדים אחרים.  

במצב שהמבוגרים לא היו מחוסנים והיו מייצרים תחלואה , אז הילדים היו משקפים את התחלואה מהבית ומוסיפים עוד הדבקות בבתי ספר. 

לכן הילדים תרמו יפה להעלאת מקדם ההדבקה הכללי, אבל רק הם עצמם זה לא מספיק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת דבר אחד, ה"מתגלה חולה קורונה בבית הספר", מה הטריגר לזה?

לפני 57 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כמה מעגלים כאלה מסתובבים שאתה לא יודע על קיומם, כי ההורים לא יוצאים למלון (ולכן לא צריכים לילד בדיקה שלילית), ולא נמצאים בבית ספר עם הפיילוט (שזה הרוב המוחלט)?

ליאור

לפני שעה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטריגר הוא ילד שנבדק, נכון. 

לפעמים זה סתם כי ההורים רצו ללכת לבית מלון ולא יודעים ממי הילד קיבל את זה. 

אבל לרוב זה בגלל שהיה מגע עם חולה מאומת, או שאחד ההורים / אחים התגלה כחולה מאומת. 

הדיון האם יש הדבקות מטורפות ע"י ילדים בבית הספר? 

אם היו הדבקות מטורפות אז היינו כבר רואים אותם מתורגמים לתחלואה אצל הלא מחוסנים. 

וגם אז במקרה של ילד שנבדק בגלל שההורים רצו לקחת לבית מלון , אז הייתה מתגלה תחלואה גדולה בכיתה של הילד,

שהייתה מובילה לבידוד של כל האחים והאחיות של המאומתים , שהם בתורם היו נבדקים ומובילים לבידוד של הכיתות שלהם 

וכך היו לאט לאט מגלים המונים של ילדים חולים.

מה שקורה זה בדיוק ההיפך, כ-80% מהילדים המאומתים לא מדביקים אף אחד בכיתה, אני טוען שמקדם ההדבקה שלהם נמוך מ-1. 

הם יכולים לתרום לתחלואה רק אם יש הדבקות גם בקרב מבוגרים מסביבם , אבל לבד הם לא חזקים מספיק. 

אנימציה יפה של התקדמות החיסונים במקביל רואים את הירידה במספר המאושפזים 

לפי אתה שכבת גיל 

גם הבריטים בדיעבד לקחו את ההחלטה הנכונה, החלטה פוליטית בניגוד לכל ההמלצות המקצועיות של אנשי החיסונים. 

image.thumb.png.bb849a8c4818da8b09be17d8dec6afd7.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי רוצה להצטרף לטיול לברזיל?  נראה לי מעוד מעניין לראות באמת מה קורה שם בשטח.

עד כמה זה נורא , או שזה נראה נורא רק במספרים .

מדינה של 213 מיליון תושבים , פי 23 מישראל.

מבחינת מאומתים (לפי שמאמין לבדיקות שלהם), 75,000 מאומתים ביום .. מקביל ל 5,000 מאומתים אצלנו.  לא נשמע נורא. 

נפטרים 2300 ביום.. שזה מקביל ל-100 אצלנו, כפול מהשיא שלנו. 

עד כה כ-300,000 מתים ,  מתואם לאוכלוסיית ישראל  13,000 ... פי 2 ממספר המתים שלנו. 

image.thumb.png.dec7d52dd9b22c850743d798e7ede53a.png

image.thumb.png.817e892ca15ffffcb509c52f8d56981a.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, korola כתב:

הטריגר הוא ילד שנבדק, נכון. 

לפעמים זה סתם כי ההורים רצו ללכת לבית מלון ולא יודעים ממי הילד קיבל את זה. 

אבל לרוב זה בגלל שהיה מגע עם חולה מאומת, או שאחד ההורים / אחים התגלה כחולה מאומת. 

הדיון האם יש הדבקות מטורפות ע"י ילדים בבית הספר? 

אם היו הדבקות מטורפות אז היינו כבר רואים אותם מתורגמים לתחלואה אצל הלא מחוסנים. 

וגם אז במקרה של ילד שנבדק בגלל שההורים רצו לקחת לבית מלון , אז הייתה מתגלה תחלואה גדולה בכיתה של הילד,

שהייתה מובילה לבידוד של כל האחים והאחיות של המאומתים , שהם בתורם היו נבדקים ומובילים לבידוד של הכיתות שלהם 

וכך היו לאט לאט מגלים המונים של ילדים חולים.

מה שקורה זה בדיוק ההיפך, כ-80% מהילדים המאומתים לא מדביקים אף אחד בכיתה, אני טוען שמקדם ההדבקה שלהם נמוך מ-1. 

הם יכולים לתרום לתחלואה רק אם יש הדבקות גם בקרב מבוגרים מסביבם , אבל לבד הם לא חזקים מספיק. 

אבל שוב, הנתונים הללו מסתמכים על מה שאתה יודע, אתה לא יודע מה אתה לא יודע.

או במילים אחרות כמה ילדים כאלה נדבקו, ההורים מחוסנים, האחים שלו נדבקו, כולם לא סימפטומטיים / רק נזלת, אף אחד מהילדים לא נבדק, וגם לא הילדים בכיתה.

• מצחיק 1

ליאור

לפני שעה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מושג כמה אנחנו לא יודעים,  האמת אף אחד לא באמת יודע מה שהוא לא יודע.

גם אתה לא יודע מה אני לא יודע ומה אני יודע. 

הכי בטוח זה שאף אחד לא יודע מה הדברים שאתה לא יודע על הדברים שאני לא יודע. 

האמת, כל החיים שלנו אנחנו לוקחים החלטות בלי באמת לדעת יותר מידי למה אנחנו מקבלים את ההחלטות האלה. 

יש רק אחד פה הפורום שיודע הכל , אבל מרוב שהוא ממש יודע הכל אז אין אף אחד שיודע שהוא יודע הכל,. 

רציתי לכתוב שמה שבטוח שאני יודע זה שכל מי שחי על כדור הארץ היום (8 מילארד בני אדם) ימותו ב-100 שנה הקרובות  (בקצב של 220 אלף מתים ביום),

אבל בעצם גם את זה אני לא יודע. 

העיקר שכולם מתרגשים ממגיפה שהורגת 10 אלפים ביום , מתוך 220 אלף שבמילא מתים כל יום בעולם. 

רק בברזיל הם יודעים שהעיקר זה לרקוד ולבלות.. ויצא להם רק פי 2 יותר מתים מאצלנו.   השאלה האם את זה אנחנו יודעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, korola כתב:

אין לך מושג כמה אנחנו לא יודעים,  האמת אף אחד לא באמת יודע מה שהוא לא יודע.

גם אתה לא יודע מה אני לא יודע ומה אני יודע. 

הכי בטוח זה שאף אחד לא יודע מה הדברים שאתה לא יודע על הדברים שאני לא יודע. 

אין מצב שזה משהו שאתה באמת יודע.

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, TsachiE כתב:

זה הפנים של @korola בזמן ש @bagira ו @m3x7r3m3 מתווכחים איתו על הנושא בו הוא שולט כאן בשירשור:

image.png.889320d48fc5df3ded53f39fa512175e.png

1. ממש לא ויכוח...דווקא אחלה דיון.

2. אני בטח לא מתווכח כי אני וקורולה אומרים בעצם...אותו דבר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורק שאלה לקורולה, נכון, יש מעט  חולים חדשים נוספים כל יום, אבל הרוב המוחלט של החולים והנדבקים באים מגרעינים דיי מצומצמים,  אתה באמת לא רואה את התנאים פה למוטציה בני ברקית? או למוטציה המגדל שמסית? או מוטציית שועאפט?

• רעיון טוב! 1

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...