Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho
 שיתוף
עוקבים 74

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, sagibd95 כתב:

רק רוצה לציין שאני חולה בסכרת נעורים כבר 18 שנים (קבוצת סיכון).

בגלל שאני רק בן 25 אני לא זכאי עדיין לחיסון מבחינת קופת חולים כללית - אסירים וילידי שנתונים 2003-2004 בקדימות עליי...

ניסית לדבר עם רופא המשפחה שלך? 

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
  • תגובות 24.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• Transporter

3290

• korola

2349

• sperial

2035

• ChemGuy85

1676

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

אתם מזכירים פה רמי לוי, לפני שבועיים עשיתי קניות ברמי. לקחתי פטרוזיליה. מישהו בא לידי מוריד מסכה מתחיל להריח את הפטרוזיליה ואת הכוסברה, שואל איך יודעים מה זה מה? לשניהם אין ריח...   הלכ

לא צילמת טוב, הנה ערכתי לך:

העיקר שעושים שלום!

תמונות שפורסמו בשרשור

טרם כי אני לא ממהר להתחסן כרגע בנגלה הראשונה.

אבל סתם משעשע לקבל כל פעם את ההודעה מהמערכת שלהם שאני לא זכאי.

חלם.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והיית מגיע למרכז חיסונים של הכללית ונכנס להתחסן, אף אחד לא היה מונע ממך

מניסיון

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 31 דקות, ניקו פ. כתב:

מניחים בסבירות גבוהה שהוא מקטין הדבקה מאדם לאדם הן באופן ישיר והן בעקיפין, זאת בהתבסס על מנגנוני החיסון והניסיון עם מערכת החיסון שלה ואופן פעולתה.

ההוכחה שאתה מחפש במקרה הזה היא רק תירוץ לחיזוק דעתך שאתה מתנגד לחיסון אסירים, שהרי גם אם יוכיחו מחר שהחיסון מונע הדבקה, אתה עדיין תתנגד לתעדף אסירים, לא?

הפוך, ההנחה הזו היא התירוץ של מי שמעדיף לתעדף אסירים, אבל זה לא פופולרי להגיד שצריך קודם לחסן את כל האסירים כולל הרוצחים והמחבלים, אז מוצאים אצטלה כאילו מקצועית להצדיק את זה.

לדעתי האסירים צריכים להיות מתועדפים בצורה כזו:

* אסירים אזרחי ישראל פליליים - לפי קבוצות ההעדפה הכלליות באוכלוסייה הכללית.

* אסירים לא אזרחי ישראל פליליים - אחרי סיום חיסון כלל אזרחי ישראל ובתשלום מהמדינה / רשות שבאזרחותם הם מחזיקים. אפשר לחסן אותם במנות עודפות אחרי שיסיימו לחסן את כלל אזרחי ישראל שמעוניינים.

* אסירים ביטחוניים לא משנה באיזו אזרחות מחזיקים - חיסון ע"י מנות תרומה שיתקבלו, מי שחשוב לו שהם יתחסנו יתרום מנות חיסון.

מה זה אומר בעברית? זה אומר שאסירים ישראליים פליליים יקבלו תעדוף רגיל, כאילו היו בחוץ.

אסירים פליליים ללא אזרחות ישראלית, שהמדינה שלהם תשלם על מנות החיסון שלהם, וגם זה רק לאחר שיסיימו לחסן ישראלים. פלשתיני? שהרשות תשלם, אמריקאי? שארה"ב תשלם.

אסירים ביטחוניים? שמי שרוצה שהם יחוסנו ישלח מנות חיסון או יתרום, אולי ארה"ב או גרמניה יתרמו ממנות החיסון המוקצבות שהן מקבלות.

ימותו אסירים ישראליים מקורונה? סביר להניח שאותו אדם היה מת מקורונה גם בחוץ.

ימותו אסירים לא אזרחי ישראל מקורונה? בעיה של המדינה שלהם, כולם יודעים איך היחס לאסירים ישראליים במדינות עולם שלישי, וזה לא מפריע לאף אחד.

ימותו אסירים ביטחוניים מקורונה? רווח נקי לכולנו (כולל לרשות הפלשתינית שלא תצטרך לשלם להם משכורת)

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

לפני שעה, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

במקום לכתוב 57 פסקאות פשוט תגיד "צודק". יהיה הרבה יותר קל.

אתה נגד חיסון אסירים קודם גם אם החיסון מונע הידבקות. הכל לגיטימי. רק אל תטען שהסיבה לכך שאתה נגד זה כי לא הוכיחו שהחיסון מונע הידבקות. הסיבות אחרות וזכותך. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 55 דקות, sperial כתב:

גם כעת הסגר לא סגר, מה שמצמצם מאד את השפעתו. בינתיים מביא לייצוב מספר הנדבקים (בלעדיו כנראה שהיינו כבר על כפליים אם לא יותר), אבל עדיין לא מפחית אותו.

ומערכת הבריאות מתקשה לענות על הביקוש לשירותיה. 

יש ירידה של 20% בכמות הנדבקים בארבעת הימים האחרונים. אבל מטריד שכמות הבדיקות יורדת ואחוז המאומתים נשאר גבוה.

מצד שני לא נראה שהם מגבילים אפשרות להבדק, בדקתי במכבי ואפשר לקבל תור מהיום להיום ללא בעיה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 17 דקות, sagibd95 כתב:

הנגלה הראשונה עברה מזמן...

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 13 דקות, ניקו פ. כתב:

במקום לכתוב 57 פסקאות פשוט תגיד "צודק". יהיה הרבה יותר קל.

אתה נגד חיסון אסירים קודם גם אם החיסון מונע הידבקות. הכל לגיטימי. רק אל תטען שהסיבה לכך שאתה נגד זה כי לא הוכיחו שהחיסון מונע הידבקות. הסיבות אחרות וזכותך. 

איך מכל מה שכתבתי הבנת את זה?

למשל איך מה שכתבת מתיישב עם הציטוט הזה שלי:

לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

* אסירים אזרחי ישראל פליליים - לפי קבוצות ההעדפה הכלליות באוכלוסייה הכללית.

אני כמובן נגד תיעדוף גבוה יותר של אסירים - רק מהיותם אסירים, שזה בדיוק מה שקרה עכשיו.

ליאור

לפני שעה, יבגניפ כתב:

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

איך מכל מה שכתבתי הבנת את זה?

שאלת כן או לא פשוטה:

נניח ומחר מוכיחים שהחיסון מגן מפני הדבקה.

האם לדעתך יש לחסן את האסירים לפני אזרחים בני 39?

התשובה שלך היא לא.

מכך הבנתי את מה שהבנתי וזה מה שמוכיח שאתה לא באמת נתלה על אילן ההוכחה של מונע הדבקה או לא, אלא הוא רק מהווה נימוק, חלש, לעמדתך באופן כללי על כך שאתה מתנגד לחיסון אסירים לפני אוכלוסיה לא פושעת.

אני אגב נוטה להסכים עם העמדה הכללית שלך, אלא שמדובר פה במצב בעייתי בו יש סיכון גדול של סוהרים (שכולנו תלויים בהם שישמרו על האסירים). אז אני עוד קצת על הגדר. יחד עם זאת, אני לא ממציא טיעונים שלא באמת ישפיעו על עמדתי. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. אחרי כמעט 24 שעות אין תופעות לוואי מעבר לכאב בשריר במתיחה שלו.

מתוך 6 אנשים שאני מכיר שקיבלו מנה שניה אף אחד לא חווה תופעות לוואי מעבר לכאב מקומי.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 30 דקות, ניקו פ. כתב:

שאלת כן או לא פשוטה:

נניח ומחר מוכיחים שהחיסון מגן מפני הדבקה.

אני בעיקרון נגד משחקי What if. ולכן מה שרלוונטי בעיניי זה המצב הקיים כרגע, לא מה אולי נגלה בעתיד.

האם לדעתך יש לחסן את האסירים לפני אזרחים בני 39?

התשובה שלך היא לא.

אמרתי אחרת - אם זה אסיר ישראלי פלילי, תתעלם מזה שהוא אסיר, תחסן אותו לפי קבוצת העדיפות הכללית, מחסנים בציבור הכללי בני 60 ומעלה, תחסן אסירים ישראליים פליליים בני 60 ומעלה, מחסנים בני 17-18, כנ"ל.

כלומר בעיניי כל ההסתכלות דרך עיניים של "אסיר או לא" היא לא נכונה בעליל.

מכך הבנתי את מה שהבנתי וזה מה שמוכיח שאתה לא באמת נתלה על אילן ההוכחה של מונע הדבקה או לא, אלא הוא רק מהווה נימוק, חלש, לעמדתך באופן כללי על כך שאתה מתנגד לחיסון אסירים לפני אוכלוסיה לא פושעת.

ברור שאני לא נתלה על האילן הזה! מי שנתלה על האילן הזה הוא מי שרוצה לחסן קודם כל אסירים בכל גיל!

כמובן שאני מתנגד לתיעדוף אסירים רק מעצם היותם אסירים (וזה בדיוק המצב, צעיר בן 21 לא צריך לקבל חיסון לפני בן 39 כשהסיכון של שניהם אינו שווה, למעשה של בן ה-39 הוא בדיוק פי 8).

נכון לעכשיו מה יודעים? שהחיסון מונע תחלואה קשה, ולכן ההתייחסות של משרד הבריאות עד היום כזו שאומרת לחסן את מי שבסיכון לתחלואה קשה == מבוגרים יותר.

אילו ההיגיון של משרד הבריאות עד היום היה אומר לחסן קודם מי שבסיכון להידבק, היו צריכים לפני האסירים לחסן נהגי רכבים ציבוריים, קופאיות, מוכרים, טכנאים וכו' וכו'.

ככה או ככה לא היו צריכים לחסן את כל האסירים בהתחלה, לא משנה איך נסתכל על זה.

מה שמחזק את הטענה שלי שעשו את זה כדווקא

אני אגב נוטה להסכים עם העמדה הכללית שלך, אלא שמדובר פה במצב בעייתי בו יש סיכון גדול של סוהרים (שכולנו תלויים בהם שישמרו על האסירים). אז אני עוד קצת על הגדר. יחד עם זאת, אני לא ממציא טיעונים שלא באמת ישפיעו על עמדתי. 

לא המצאתי שום טיעון, אני אומר שלא צריך לתעדף אסירים רק כי הם אסירים, משפט פשוט, לא מסובך בכלל.

הסיכון לסוהרים נמוך שכן הם כולם מחוסנים כבר.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

לפני שעה, יבגניפ כתב:

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני כשעה, Nemesis כתב:

יש ירידה של 20% בכמות הנדבקים בארבעת הימים האחרונים. אבל מטריד שכמות הבדיקות יורדת ואחוז המאומתים נשאר גבוה.

מצד שני לא נראה שהם מגבילים אפשרות להבדק, בדקתי במכבי ואפשר לקבל תור מהיום להיום ללא בעיה.

למה שלא יישאר גבוה? רק מי שצריך ללכת להיבדק אחרי מגע קרוב/צוות רפואי שלא מחוסן או משהו הולך.. תפתח מלונות ומקומות בילוי ותדרוש לזה בדיקה שלילית ותראה איך האחוז נופל לרצפה.

לפני כשעה, sagibd95 כתב:

אבל סתם משעשע לקבל כל פעם את ההודעה מהמערכת שלהם שאני לא זכאי.

חלם.

בשבוע השני חיכיתי עם חבר לחיסון עודפים, הגיעה האקסית שלו עם סוכרת וקיבלה אישור להתחסן. אתה לא יכול לשבת בבית ולצפות שהקופת חולים תרוץ אלייך עם חיסונים.
אם אתה מקבל הודעה שאתה לא זכאי סימן שאתה בודק..

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 3 דקות, יובל .מ. כתב:

למה שלא יישאר גבוה? רק מי שצריך ללכת להיבדק אחרי מגע קרוב/צוות רפואי שלא מחוסן או משהו הולך.. תפתח מלונות ומקומות בילוי ותדרוש לזה בדיקה שלילית ותראה איך האחוז נופל לרצפה.

בשבוע השני חיכיתי עם חבר לחיסון עודפים, הגיעה האקסית שלו עם סוכרת וקיבלה אישור להתחסן. אתה לא יכול לשבת בבית ולצפות שהקופת חולים תרוץ אלייך עם חיסונים.
אם אתה מקבל הודעה שאתה לא זכאי סימן שאתה בודק..

כיוון שעדיין יש מגעים, ולאנשים יש מוטיבציה ללכת להבדק כדי לקצר את הבידוד. בכל הסגרים הקודמים אחוז המאומתים ירד כשהתחלנו "לצאת לאור".

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, וכל מי שהיה במגע בסיכון גבוה לקבל חיובי.
בזמן רגיל הולכים סתם אנשים שרוצים לסוע לחופש אז האחוז חיובים יורד.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3 עזוב את כל התיאוריות שלך על סדרי עדיפות ומי צריך לשלם תמורת החיסון.

יש כמה נקודות ששכחת לגמרי, ושממש לא מתאימות לאג'נדה שלך:

1. מרגע שהאיש עצור או כלוא האחריות על שלומו היא של מדינת ישראל, אתה לא יכול להטיל אותה על אחרים.

2. הנגיף הזה מדבק במידה מחרידה, וסוהר או מבקר אחד שנושא אותו יכול להדביק אסירים רבים. איך תבודד אותם ואיך תגן על שאר הסוהרים שלא לדבר על שאר האסירים? עדיף למנוע את התחלואה מלכתחילה.

3. יהיו חולים שייזקקו לאשפוז. כנראה שאין לך מושג מה זה אומר, אבל, בקצרה, זה לרתק סוהרים למיטה שלו בבית חולים. מספיק בעייתי כשמדובר באסיר ששבר את הרגל, איך בכלל תעשה זאת במחלקת קורונה, ועוד תסכן את הסוהרים ומשפחותיהם.

בקיצור, מבחינת מדינת ישראל עדיף לעשות את הצעד הזה, כמה שהוא לא פופולרי בחוגי הימין.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
 שיתוף

• תוכן חדש...