Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

איך עליית מחירי הנדל"ן ושאר הסחורות קשורה לסגרים?

לפני 14 שעות, יבגניפ כתב:

עוד אנשים שיאבדו את העבודה שלהם, עוד עסקים שיקרסו.

בינתיים מעסיקים מדווחים שקשה להם למצוא עובדים.

כמו כן, יותר עסקים נפתחו מאשר נסגרו.

https://www.themarker.com/misc/themarkersmartphoneapp/.premium.HIGHLIGHT-1.10118655

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

סבבה, אבל זה תאורטי. בפרקטיקה מחירים ממשיכים לעלות.

זה לא תאורטי, המחירים ממשיכים לעלות כי יש ביקוש, לא כי עלויות הבניה עולות. אתה רואה את זה במכרזי קרקע- נסגרים במחירים גבוהים משמעותית ביחס להיסטוריים, וזה כמובן לא מוסבר על ידי עליה בעלויות הבניה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, BarryG כתב:

זה לא תאורטי, המחירים ממשיכים לעלות כי יש ביקוש, לא כי עלויות הבניה עולות. אתה רואה את זה במכרזי קרקע- נסגרים במחירים גבוהים משמעותית ביחס להיסטוריים, וזה כמובן לא מוסבר על ידי עליה בעלויות הבניה.

אני לא אומר שאם לא היה ביקוש העליות היו ממשיכות בהכרח. המציאות היא שיש ביקוש, וגם עולה לבנות יותר. ותוסיף לזה שבכל בניין חדש יש גם דירות שלא משווקות עד לסיום הבניה בערך. 

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

איך עליית מחירי הנדל"ן ושאר הסחורות קשורה לסגרים?

הטענה שאני מכיר כבר שנה וחצי היא שסגרים פוגעים בשרשאות האסקפה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשראות הספקה לא יוצרות עליית ערך הקרקע, כמו שכתב בארי.

לגבי עליית מחירי מוצרים, אני לא כלכלן, אבל התחושה שלי היא שחלק מהעליות נובע ממחסור ובעיות הספקה, אבל חלק נובע מזה שהציבור מחזיק המון כסף נזיל ומחפש איפה לבזבז אותו. בגלל זה רואים ביקוש אדיר, גם למוצרי יוקרה.

אנקדוטה שנתקלתי בה לאחרונה: נסה להשיג נעלי נייק ג'ורדן. מוצר מותרות שעולה מאות שקלים, נחטף כאילו זה מוצר הכרחי שאי אפשר בלעדיו.

• אהבתי 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, גם בישראל חילקו מילארדים בחינם. 
נכון, הכסף חולק לעסקים בכל לפגיעה בהכנסות, אבל כל הכנסה של עסק זה הוצאה של מישהו אחר שנחסכה.
לכן בפועל עם חילקו 5 מילארד לבעלי המסעדות עקב פגיעה בהכנסות, אז לאנשים אחרים בציבור יש עוד 5 מילארד שלא בוזבזו במסעדות.

וזה לא רק אצלנו , זה גם באירופה וגם בארה"ב.

אז מבזבזים.. והמחירים עולים.  מה יקרה הלאה?  זה תלוי , האם הבנקים ימשיכו להדפיס כסף ולחלק או שעלו את הריבית ויפסיקו את ההרחבה הכמותית.
ואז יעצרו או יבלמו קלות את עלייות המחירים.   

אני לא חושב שאפשר לחזור אחורה שהמחירים ירדו בחזרה לאיפה שהם היו,  אבל לחזור ליציבות מחירים אולי כן. 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, פינדר כתב:

שרשראות הספקה לא יוצרות עליית ערך הקרקע, כמו שכתב בארי.

לגבי עליית מחירי מוצרים, אני לא כלכלן, אבל התחושה שלי היא שחלק מהעליות נובע ממחסור ובעיות הספקה, אבל חלק נובע מזה שהציבור מחזיק המון כסף נזיל ומחפש איפה לבזבז אותו. בגלל זה רואים ביקוש אדיר, גם למוצרי יוקרה.

אנקדוטה שנתקלתי בה לאחרונה: נסה להשיג נעלי נייק ג'ורדן. מוצר מותרות שעולה מאות שקלים, נחטף כאילו זה מוצר הכרחי שאי אפשר בלעדיו.

המחסור במוצרים שונים בעולם בגלל הסגרים מתועד. גם אני לא כלכלן. אבל אני חושב שזה ככ בכל מקום כרגע שלהתווכח על זה, זה כמו להתווכח על האם החיסונים עובדים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

אבל אני חושב שזה ככ בכל מקום כרגע שלהתווכח על זה, זה כמו להתווכח על האם החיסונים עובדים

נגיד שאתה צודק ונשים את הכלכלה בצד.

בתחילת הקורונה הזהירו אותנו שסגרים והגבלות יגרמו לקריסה של עסקים, משבר כלכלי, התאבדויות וכו'.

זה נשמע מאוד הגיוני וגם אני פחדתי שנגיע לזה.

בפועל זה לא קרה. בפועל על כל עסק שנסגר נפתח יותר מעסק אחד חדש. צעירים בוררים היום בפינצטה את המעסיקים ולא מתפשרים על תנאי העסקה ושכר.

מה כן קרה?

מתו מעל 8000 איש. אלפי אנשים נותרו עם נזק בריאותי לשארית חייהם. אלפי ילדים חלו בוירוס שאך אחד לא יודע איך ישפיע עליהם בעתיד.

וזה עם הסגרים והחיסונים. בלעדיהם זה היה הרבה יותר גרוע.

אז כשמדברים עכשיו על וריאנט חדש, אני ממש לא בעד פאניקה ולא בעד סגר אוטומטי, אבל אם יגיעו למסקנה שהוירוס מספיק מסוכן ושסגר ו\או הגבלות על נתב"ג יעכבו את ההתפשטות שלו ויתנו זמן להיערך עם עוד חיסונים (כולל חיסוני ילדים שמתבצעים כבר עכשיו), אז אני מעדיף סגר כזה מוגבל, מאשר עוד חולים ועוד מתים.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

מה כן קרה?

דובר פה על סוף עולם לפני שנה. מגפה שחורה. שפעת ספרדית. גופות ברחובות. חלוקה של מזון במשאיות צבאיות.

גם זה לא קרה.

ההשפעה של התגובות של מדינות העולם לקורונה היא ריאלית מאוד. כמובן נכתב גם המון על האופן שבו מדינות התמודדו כלכלית עם הסגרים (עוד חובות שאנחנו או הילדים שלנו נצטרך לשלם). ואני מכיר כמה וכמה מקרים של אנשים שנדרשים לשלם עכשיו עוד עשרות אלפי שקלים על דירות שקנו, למשל, בגלל המדד. וזה לא ממש משנה אם הקבלנים היו יכולים לספוג את זה. הרי בסופו של דבר שום דבר לא מתקיים בואקום מבודד, לא?

עזוב.

בסוף זה דיון בינרי לחלוטין. בצד אחד המחנה הספריאלי. בצד שני המחנה שלי (+-). אני מפחד מהחלטות מוטות פניקה הרבה יותר ממה שאני מפחד מהנזקים של המגפה כרגע. כן, למרות כל מה שאתה מתאר. לנסות לשכנע אחד את השני שהצד השני של המטבע יותר מפחיד זה חסר תכלית כמו להתווכח עם ליאור על פוליטיקה (איפה הוא נעלם?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעלם למחוזות החיתולים והבקבוקים אל דאגה, עוד שנה יחזור ובגדול. ;-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפמצד אחד הסוסים ברחו מהאורווה, עם פרשת העובדת ממלאווי והטעות בזיהוי האוטובוס בו נסעה. לי אין ספק שהזן החדש כבר הופץ לפחות לעשרות אנשים, שימשיכו להפיצו. הוסף על כך את הזלזול במסכות ובשאר אמצעי ההגנה, ומצד שני את רמת ההתחסנות הנמוכה מאד בארץ, ויש סבירות משמעותית שנחזה כאן בהתפרצות בדרגה זו או אחרת בשבועות הקרובים.

הצד השני הוא שכל העולם בלחץ גדול, והרבה מדינות מחמירות את היחס לזרים.

את ההתייחסות לתיירות חוץ צריך לבחון בעיניים כמותיות: כמה תיירים באמת צפויים להגיע? להערכתי מעטים, בגלל הבידודים שייכפו עליהם בחזרתם למדינות המוצא. ההערכה שלי היא שהפגיעה בענף התיירות תנבע בעיקר בגלל מדיניות מדינות המוצא ולא בגלל מדיניות ישראל.

לגבי החוזרים ארצה - אתה יכול לטעון שהצעדים שננקטו הם knee-jerk. מצד שני, ההמלצה לבדיקה חוזרת של השבים כעבור 2-5 ימים מחזרתם הגיונית, ומומלצת כבר זמן רב על ידי מומחים כגון פרופ רהב. (משהו דומה קיים, למשל, גם באנגליה). חובת הבידוד החדשה היא של יומיים נוספים בלבד, כך שמדובר באמצעי מדוד (אני קצת מפקפק ביעילותו, נראה לי חצי הריון. או כלום או שבוע), שננקט כמדיניות ביניים עד שיצטבר מידע ראשוני מספק על התנהגות הזן החדש. מן הסתם תוך שבוע-שבועיים יצטבר מידע שיאפשר לקבוע מדיניות בצורה יותר מושכלת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יבגניפ כתב:

בסוף זה דיון בינרי לחלוטין. בצד אחד המחנה הספריאלי. בצד שני המחנה שלי (+-). אני מפחד מהחלטות מוטות פניקה הרבה יותר ממה שאני מפחד מהנזקים של המגפה כרגע. כן, למרות כל מה שאתה מתאר. לנסות לשכנע אחד את השני שהצד השני של המטבע יותר מפחיד זה חסר תכלית כמו להתווכח עם ליאור על פוליטיקה (איפה הוא נעלם?)

עדיין פה וקורא את מה שאתם כותבים.

לא היה לי משהו מעניין לכתוב אז לא כתבתי.

לפני שעתיים, yohai71 כתב:

^

כן, הוא מכור חזק לדיונים מתגלגלים אינסופיים. ונדמה לי שכבר ביצע העלמות לפני כמה שנים- וחזר בגדול.

אני עדיין פה, לא נעלמתי הפעם... אני גם פעיל בדיונים אחרים 😁

לפני 3 שעות, hans כתב:

נעלם למחוזות החיתולים והבקבוקים אל דאגה, עוד שנה יחזור ובגדול. ;-)

אני כותב פה בין החיתולים והבקבוקים 🤣

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני עדיין פה, לא נעלמתי הפעם... אני גם פעיל בדיונים אחרים 😁

יבגני כבר דאג לך. 😁

עריכה אחרונה על ידי yohai71
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני תמיד דואג לי כפרה עליו, שלא ישעמם לי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתמן ש2022 הולך להיות בדיוק אותו חרא כמו 2021

טוב, נו.

התגעגעתי לסגר האמת.

שקט, כבישים ריקים, תירוץ לא לצאת מהבית ולא להכניס אנשים הביתה, חניה ליד הבית שנשארת פנויה גם כשאני חוזר, למלא טנק פעם בחודש וחצי, טון זמן שנחסך בגלל לימודים בזום, והכי חשוב, מבחנים בזום 😁

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...