Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

תראה, ה"ילדים" שלי רצו להתחסן גם לפני שהחיסון אושר לבני גילם - אבל הצעיר בהם בן 25. זה היה נכון לשתי המנות הראשונות, כי במנה השלישית המערכת היתה הרבה יתר נוקשה, אפילו אנשי צוות רפואי מתחת גיל 60 לא הורשו להתחסן בגל הראשון - אזה הם המתינו עד שהחיסון אושר לבני פחות מ-30..

אם הילדה שלך חלתה בקורונה בכל מקרה אין לך מה לרוץ לחסן אותה - אם הנוהל לילדים יהיה דומה לזה של מבוגרים (וסביר שכך יהיה) ההמלצה תהיה לחסן במנה בודדת לפחות 3 חודשים אחרי ההחלמה. כמובן שצריך לעקוב אחר ההנחיות, אשר עשויות להשתנות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial - הרשה לי להקשות עליך - מה לגבי חיסון לנכדים שלך, מתחת לגיל 12?  האם תמליץ להוריהם (ילדך) לחסן את הנכדים מיד לאחר שינתן האישור לחסן את גילאי 5-12?

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני בני ה16 שלי חוסנו מייד כשהיה אפשר.

אם יצטרכו, יקבלו בוסטר עוד חודש.

מחכה בקוצר רוח לאישור, כדי לחסן את בן ה10.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, פינדר כתב:

מחכה בקוצר רוח לאישור, כדי לחסן את בן ה10.

מדוע, אם אפשר לשאול?  הרי הסיכון לקבוצת הגיל שלו הוא מינימלי.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרנפורטר זה בשבילך.

בטענה שמתנגדים לחיסוני ילדים: פרופ' בכיר התפטר מגוף מומחים שעוסק בקורונה

הפרופ' איתן פרידמן הוביל מתחילת המגפה קו אופוזיציוני למשרד הבריאות והצטרף ל"מועצת החירום למשבר הקורונה", שהתנגדה לסגרים והשבתת הלימודים. כעת הרגיש שהמומחים מתמקדים בקריאות נגד חיסוני ילדים - ופרש.

https://www.ynet.co.il/news/article/sjsivpl8k

עריכה אחרונה על ידי yor2

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, tzahico כתב:

sperial - הרשה לי להקשות עליך - מה לגבי חיסון לנכדים שלך, מתחת לגיל 12?  האם תמליץ להוריהם (ילדך) לחסן את הנכדים מיד לאחר שינתן האישור לחסן את גילאי 5-12?

עד שיהיו נכדים.... 

אבל, קרוב לודאי שאם זה היה היום, והיו לפני הנתונים על המחקרים, הייתי ממליץ. אם זה היה לפני חודש, בשיא הגל הרביעי,  היה לי עוד יותר קל. אם תבדוק מה כתבתי לפני שנה על החיסון למבוגרים תמצא שכתבתי שאני מחכה לנתונים. ברגע שהם פורסמו (בתחילת דצמבר) לא היה לי ספק שאהיה מהראשונים להתחסן. ודרך אגב, גם בחיסוני השפעת העונתיים אני תמיד מהראשונים לקבלם. החיסון היחיד שלגביו התלבטתי היה MMR בגיל 55 שנדרש על ידי המעסיק, כיוון שידעתי שחליתי בכל שלושת המחלות בילדותי. הבעיה היא למצוא את התיעוד מ-1962 בארכיונים, אז בסופו של דבר הושטתי את הזרוע ולקחתי את החיסון.

אסור לשכוח שההחלטה לא לחסן כרוכה בהחלטה לסכן את הלא מחוסן - ויהא זה מבוגר או ילד - בהדבקות בנגיף. אז נכון שהמחלה בילדים נחשבת קלה, אבל כנראה שהדלתא שינה את זה קצת, ויש מקרי PIMS יחסית נדירים אבל לא זניחים (אחד ל-1500-3000 נדבקים), ומקרי לונג-קוביד באחוז לא קטן של הנדבקים (מדובר בסדר גודל של 5-10% ואף יותר, התסמונת עדיין לא מוגדרת פורמלית באופן אחיד אז הסטטיסטיקות לא אחידות), ויש הדבקה של בני משפחה ואנשים בסביבה. ובמבצע החיסונים בישראל עד כה מדובר על לא יותר מ-1-2 נפטרים מסיבוכי החיסון (למעלה מ-6 מיליון מקבלי מנה אחת לפחות קרוב ל-4 מיליון מקבלי 3 מנות סה"כ קרוב ל-16 מיליון מנות), תשווה את זה ללמעלה מ-8000 נפטרים מהנגיף. אז נכון שמספר הילדים שנפטרו מקורונה קטן - דו ספרתי נמוך - אבל אי אפשר להתעלם מהסיבוכים.

בסופו של דבר החיסון הזה אמור להיות יותר בטוח מחיסון נגיף מוחלש מסורתי, כמו פרשת ה-OPV והפוליו השיתוקי לפני 30 שנה. אל תשכח שבחיסונים המסורתיים על בסיס נגיף (או חיידק) מוחלש יש סיכון מסויים שהפגם הגנטי שהושרה כדי להחלישו יעבור מוטציה חוזרת והזן יהפוך להיות אלים. בחיסוני ה-mRNA אין נגיף אלא קידוד לחלבון אחד בלבד, כלומר אין שום סיכון להווצרות נגיף פעיל. ואל תשכח שכל חיסון בנגיף מוחלש גורם לגוף לייצר את החלבונים שלו - אלה שמפעילים את המערכת החיסונית, ואחד השלבים בייצור החלבון הוא בניית RNA שמשמש כתבנית לבניית החלבון. למעשה כל חיסון בנגיף חי מוחלש הוא, באיזה מקום, חיסון באמצעות RNA.

• אהבתי 2

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין אנשים כאן שהתחסנו כי הבינו שככה צריך

ומתלבטים קצת אם לחסן את הילדים שלהם כי מפחדים

זה בסדר שגם לפני שנה כשהתחילו להתחסן היו כאלה שלקח להם עוד שבוע ועוד חודש לקבל החלטה

את אף אחד מהמקרים האלה אי אפשר להשוות לאנשים שכבר שנה מספרים לנו סיפורים

פעם אחת שאין אישור FDA

אחר כך שהחיסון זה בעצם רצח

אחר כך "הממשלה דוחפת לנו חיסונים כי קנו יותר מדי"

ועוד ועוד ועוד

אנשים שמשקיעים מהזמן הפרטי שלהם לגרום לאחרים לא להתחסן ולעשות כמוהם

הפתאט שכתב את הפוסט על החיסונים באופן קבוע נתפס בכל מיני ראיונות  כשהוא עושה הכל כדי להראות שהחיסונים הם לא דבר טוב.

משתמש במניפולציות זולות כדי להראות בעקיפין שהמדינה\משרד הבריאות לא בסדר

לא שאני בא להגיד שכל ההחלטות שהתקבלו פה היו טובות

אבל יש הבדל בין להביע דעה נגד זה שמוכר פלאפל קיבל דוח כי פתח את החנות בסגר, לבין לעשות איזשהי פעולה שתגרום לאנשים לראות אותך בפריים טיים והחליט לא להתחסן.

אני לא חושב  שצריכים לתת במה לאף כתב שמסכן אפילו ב 0.0001% את הסיכוי שלנו לצאת מזה ואת המבצע חיסונים. זאת הסיבה שהעיפו את לץ מכל האולפנים.

לפני 7 שעות, yor2 כתב:

טרנפורטר זה בשבילך.

בטענה שמתנגדים לחיסוני ילדים: פרופ' בכיר התפטר מגוף מומחים שעוסק בקורונה

הפרופ' איתן פרידמן הוביל מתחילת המגפה קו אופוזיציוני למשרד הבריאות והצטרף ל"מועצת החירום למשבר הקורונה", שהתנגדה לסגרים והשבתת הלימודים. כעת הרגיש שהמומחים מתמקדים בקריאות נגד חיסוני ילדים - ופרש.

https://www.ynet.co.il/news/article/sjsivpl8k

נו אז מה ?

יש פרופסור שהיה מנכל משרד הבריאות שמתנגד לכל ההנחיות של הממשלה

לא הבנתי מי קבע שהאנשים האלה יותר חכמים \ שפויים ממני או ממך ?

יש מקומות שהרב אומר ומחליט לאנשים איך לחיות ואיך להתנהג כל החיים וכולם הולכים אחריו

זה אומר שכל הרבנים 100% צדיקים ולא תמצא אחד שעשה עבירה?

מי קבע שהפרופסורים האלה הם אלוהים ?

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכון לפוסט קוביד בילדים שנדבקים (ועוברים את המחלה קל או אפילו ללא תסמינים) הוא 1:3000.

הלכת ללונה פארק ועל מתקן יש שלט שהסיכוי לתמותה או פציעה קשה מהשימוש במתקן הוא 1:3000.

אתה מעלה את הילד על המתקן?

לפני 7 שעות, Transporter כתב:

לא הבנתי מי קבע שהאנשים האלה יותר חכמים \ שפויים ממני או ממך ?

מי קבע שהפרופסורים האלה הם אלוהים ?

שפויים?

אף אחד לא קבע שהם שפויים יותר ממך ולא ניסה לקבוע.

גם לא ניסו לקבוע שהם אלוהים.

אם אתה לא מבין למה פרופסורים מקצועיים למקצוע ספציפי (בוא נגיד אפדימיולוגים) יותר חכמים ממך בהבנתם סיטואציה שנוגעת למקצוע שלהם...נו אז חביבי...קצרה ידי מלהושיע אותך.

• אהבתי 1

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכון שלך למות בתאונת דרכיםהוא 1:3000 (הנחה לצורך הטיעון, לא עובדה). האם לא תחגור חגורת בטיחות? נכון, יש סיכוי קלוש שהיא תלכוד אותך ברכב בוער, אבל סיכוי הרבה יותר גדול שתציל אותך ממריחה על ההגה או משיגור אל מחוץ לרכב. זו ההתיחסות הראויה לחיסון.

ודרך אגב, הסיכון לסיבוכי קורונה, לפחות לטווח בינוני (חודשים) הוא בסדר גודל של 1:10. ה-1:3000 הוא התייחסות ל-PIMS בלבד, עם הנחות מרחיבות לגבי אבחנת חסרהשל הדבקות בנגיף.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, bagira כתב:

אם אתה לא מבין למה פרופסורים מקצועיים למקצוע ספציפי (בוא נגיד אפדימיולוגים) יותר חכמים ממך בהבנתם סיטואציה שנוגעת למקצוע שלהם...נו אז חביבי...קצרה ידי מלהושיע אותך.

אל תתאמץ, יש כאן כמעט 1800 עמודים שכולנו בזמן כזה או אחר הבנו את המסקנה שאליה הגעת.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, bagira כתב:

שפויים?

אף אחד לא קבע שהם שפויים יותר ממך ולא ניסה לקבוע.

גם לא ניסו לקבוע שהם אלוהים.

רוב הפרופסורים האלה כן תומכים בחיסון

ולא מתפטרים מהתפקיד שלהם

אז אני סומך על הרוב ולא על זה שמתפטר, ובטח לא על ליצן בן 90 שמחפש לייקים בפייסבוק  וגורר אחריו מתנגדי חיסונים אומללים עם פוסטים אנרכיסטים נגד החלטות שמתקבלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה. תוך יומיים תשמע שהחיסון מגן 95%.

או 85%. אבל זה יגיע.

• רעיון טוב! 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...