Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@davemustaine87כנותן שירות פרונטלי אני עוטה את המסיכה 8-12 שעות ביום. כמובן שזה ברוטו, היא יורדת לצורך שתיה או אכילה, אבל רק כאשר אני לבד בחדר. נטו זה 6-10 שעות ביום. והאמת - אני לא מרגיש את המסכה.

דרך אגב, לגבי הקושי בנשימה - המסיכות הסטנדרטיות לא באמת מפריעות. ראיתי איזה מחקר שעשו ברמב"ם די בתחילת המגיפה, והוכיחו את זה. מסיכות ה-N95 ודומותיהן הן עניין אחר, אבל מעטים משתמשים בהן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

ברור שזה מעצבן. אבל לא חושב שזה משהו בלתי נסבל בתחבורה ציבורית או סופר מארקט.

ומעבר לזה - איפה כבר צריך את זה?

למשל אצלי בעבודה (כשאני לא אצלי במשרד) ובלימודים.

חוץ מזה גם לשים את זה לדקה אחת אני לא מסוגל לסבול.

כל כך שמחתי שביטלו את החרא הזה בזמנו.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, davemustaine87 כתב:

ואם אתה משתמש במסיכה שלא מקשה לך על הנשימה, אז מצטער, היא כניראה לא ממש עושה את העבודה... 

חייב להגיד שאתה הראשון שאני שומע ממנו שהמסיכה חייבת להקשות על הנשימה.

הדרישה היחידה שאני מכיר היא לפחות 2 שכבות בד (אם זאת מסיכת בד).

המסיכות הסטנדרטיות לא מקשות לי על הנשימה, הבעיה היא הגומיות - אחרי זמן ממומשך הן מתחילות להכאיב, אבל גם לזה יש פתרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, davemustaine87 כתב:

אני תוהה כמה ממי שחושב שזה לא בעייתי או מעצבן, אשכרה באמת מבלה עם המסיכות הללו לאורך זמן? 

הייתי בתח"צ עם מסיכות עוד כשזה לא היה בחוק ועוד לפני שמישהו ידע שיש קורונה משתוללת בסין והממשלה בארץ עם הזחיחות הרגילה שלה לא מנעה  כניסה של קורונה לארץ.

כנראה אמשיך לעשות זאת במידה ואחזור לתח"צ לאחר השלבים האחרונים של הקורונה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום דבר לא חייב להקשות, אבל אם אתה באמת רוצה מסיכה שתעשה את ההבדל ותוריד משמעותית את הסיכון, אז היא כן צריכה להיות אטומה ומקשה. אחרת למה לשים? לצאת ידי חובה? 

תיראה אני לא יודע אם יש מחקרים בנושא לגבי היעילות של המסיכות בצורה שלובשים אותם אנשים אמיתיים ולא בתנאי מבחן(זאת אומרת שהם לא אטומות בצדדים בשיט), אבל עוד לפני הקורונה היה לי התעסקות לא מועטה עם מסיכות P3 חד פעמיות והיעילות שלהם פוחתת דרמטית כשהם לא אטומות, אז מסיכות בד? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, davemustaine87 כתב:

שום דבר לא חייב להקשות, אבל אם אתה באמת רוצה מסיכה שתעשה את ההבדל ותוריד משמעותית את הסיכון, אז היא כן צריכה להיות אטומה ומקשה. אחרת למה לשים? לצאת ידי חובה? 

זה מה שאתה חושב או יודע? גם ברכב אני יכול לשים קסדה ולהתקין חגורה 5 נקודות איגון, באופן חד משמעי וללא ספק, אני אוריד את הסיכון. מצד שני, בהתחשב באופן הנהיגה שלי והסביבה, סביר להניח שחגורה 3 נקודות ללא קסדה, יספיקו. כנ"ל לגבי המסיכה, אני לא עובד עם קהל, אני לא מבצע בדיקות קורונה, החשיפה שלי לאנשים זרים, היא מינימאלית ובאופן אנקדטולי לגמרי, עדיין לא יצא לי לחלות.

כבר ראיתי כאלו ששמו מסיכה, משקפי מגן מעל משקפי ראיה ומעליהן קסדת מגן - זאת דיי התנהגות שנובעת מפניקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, snoop90 כתב:

זה מה שאתה חושב או יודע?

חושב על סמך הניסיון שיש לי עם ניסיון במסיכות רציניות יותר. ומה שעובד על מסכות רציניות, יעבוד גם על חתיכת בד שמכסה את הפה. מה אחוז ההגנה בפועל, לא יודע, אולי הוא מספק. 

ולא בא ומבקר אותך, פשוט כשאני שם מסיכה, אני שם מסיכה כירורגית בצורה שמכסה ואוטמת את את חללי הפנים וזה מקשה לי על הנשימה. 

לא יודע איך אתה שם אותה, ויכול להיות להיות שיש לך גם קיבולת ריאה הרבה יותר טובה משלי שאתה לא מרגיש אותה. אבל בדרך כלל ממה שאני ראיתי אצל אנשים שלא היו רגילים לשים מסיכות 

מי שלא מרגיש את המסיכה= מסיכה לא טובה מספיק או לא מכסה מספיק את הפנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Blaz00r כתב:

ערבות הדדית בישראל - קווים לדמותה

בקטע הזה אני לא מצפה לערבות מאף אחד. אני לא דורש שישימו מסכה לידי.

תרמתי מספיק בזה שהתחסנתי (למרות שיכולתי שלא, יש לי מערכת חיסונית מספיק בריאה), די. לא מתכוון להמשיך לשתף פעולה עם ההיסטריה המטומטמת הזאת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המינימום זה כשאנשים לא מרגישים טוב ועדיין יוצאים החוצה זה לשים מסכה, מי שמרגיש חולה אז להיסתובב עם מסכה דיי מגן על האנשים מסביב - במיוחד בתקופת שיא השפעת- לא חייב רק ליהיות קורונה.

לזה אני רוצה שאנשים יתרגלו וירגישו בנוח לשים מסכה, נימאס לי ליראות אנשים חולים מתים שהיו יושבים בכיתות הרצאה של 100+ ואפצ'י ושיעולים לכל עבר בתקופה של ליפני הקורונה.

לפחות שבזה אנשים יהיו מספיק אחראים- לא מרגישים 100% וחוששים אולי חטפתם שפעת וכו'? שימו מסכה לפני שאתם מסתובבים בחוץ- זה כל מה שאני מבקש.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • רעיון טוב! 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@vadim6385אני מקווה מאוד שעברת לשלב הטרול, כי אם אתה רציני ההתייחסות שלך לבריאותם של אנשים אחרים אינה נכונה. כמובן שכאשר אתה לבד אין בעיה להסיר את המסכה.

שיהיה לך ברור - המסיכות (חוץ מ-N95 ומקבילותיהן) לא נועדו להגן עליך, אלא בעיקר על סביבתך - וההגנה עליך היא על ידי המסיכות של הסובבים אותך. זה נקרא source control. והמסיכה מגנה גם עליך. הנתונים חד משמעיים (הסקירה היא בעיתון של איגוד הרופאים האמריקאי).

מעבר לכך - ההגנה של החיסון אינה שלמה, גם באנשים בריאים לכאורה. מכיר אנשים צעירים שעברו קורונה לא קלה חצי שנה אחרי מנת החיסון השניה, ואנחנו עדיין לא יודעים מה טווח היעילות אחרי השלישית.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

תרמתי מספיק בזה שהתחסנתי (למרות שיכולתי שלא, יש לי מערכת חיסונית מספיק בריאה), די. לא מתכוון להמשיך לשתף פעולה עם ההיסטריה המטומטמת הזאת.

אל תעשה ביטוח רכב, היכולת נהיגה שלך מספיק טובה. גם לא צריך מקיף, יש נעילה לרכב, למה לשלם סתם מי כבר יצליח לגנוב.

בלי קשר מסכים עם הטענה שצריך להוריד את המסיכות, אבל רק אחרי שיאשרו גם לילדים.

יש חיסון, מי שרוצה להתחסן שיתחסן מי שלא שייקח סיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

. הנתונים חד משמעיים (הסקירה היא בעיתון של איגוד הרופאים האמריקאי).

שזה מאוד מפתיע, כי רוב האנשים כן הסתובבו עם מסכות לפני החיסונים וזה לא עשה כלום להפצתה של המחלה.

אלא אם רוצים להכנס לספקולציות שבלי מסכות היינו רואים 50,000 חולים ביום

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נתונים מארה"ב - מדינות "כחולות" בהן חלה חובת מסכות, לעומת "אדומות" שבהן לא רק שלא הוחלה חובה כזו, אלא שהמושלים אסרו על הטלת חובה כזו. בראשונות המגיפה די הוכלה, באחרונות קטסטרופה עד כדי קריסת מערכת הבריאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא חיסונים המגיפה לא הוכלה בשום מקום ללא סגר קיצוני. כל שאר הדברים שתגיד זה השערות.
הסיבה היחידה שאפשר לעבור את זה היא החיסונים, כל שאר הדברים זה סתם ליופי ולעבוד על עצמנו. מגע בין בני אדם יביא להפצה של כל מחלה ויראלית, אלא אם אתה בטוח שכל מי שנכנס למשרד שלך עבר חיטוי מלא שנייה לפני שנכנס.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהסיפור בארה"ב הוא שהתנגדות למסכות ולשאר צעדי ריחוק חברתי הולכים יד ביד עם התנגדות לחיסונים. אבל גם לפני החיסונים צעדי הריחוק  ובהם המסכות הוכיחו עצמם. 

אף אחד מהצעדים אינו יעיל לגמרי לבדו, אבל ככל שיש יותר שכבות הגנה פחות חורים בגבינה יתישרו על קו אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...