Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

זו היתה הטענה של פייזר, שה-FDA לא כל כך קיבל. 

הטענה המרכזית לחיסון שלישי, ואלה גם הנתונים שהוצגו ל-FDA, היא עליה במספר החולים ככל שמתרחקים מהמנה השניה. זה הגרף - הוא נראה יורד כי הוא מסודר לפי תאריכים, ככל שהעמודה יותר מימין כך החיסון יותר טרי.

SmartSelect_20210918-073708_Drive.jpg

חייב לציין שקראתי את הנתונים הללו לא נכון. 

ועכשיו שאני קורא אותם הם ניראים לי די MEH במקרה הטוב. 

מראים לי גרף  עבור בני 60+ שבמהלך 20 יום התגלו על כול 1000 איש מחוסן אחד שנדבק כאשר עברו חודשיים מאז החיסון השני לעומת 3 נדבקים כאשר עברה חצי שנה. 

בחודש יוני מספר בני ה-60+ שעברו רק חודשיים מרגע ההתחסנות שלהם, שווה לאפס. זה לא חוכמה שכמעט לא ימצאו חולים כאלה, כי הם בקושי קיימים. הנתונים הללו מנורמלים בכלל? אני די בספק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פריג'י כתב:

תחשוב שהיית עושה ניסוי והיית מגלה שניתן במנה שהיא עשירית עד רבע מהגודל לעורר את המערכת החיסונית בצורה מספקת. הרבה פחות תופעות לוואי, אולי חיסון תקופתי דרך הפה בתרסיס... עולם אחר. היית מחסן עד עכשיו 6 מיליון ולא 3. בקבוקון אחד היה מספיק ל-20 עד 40 מנות בוסטר. לא ל-5.

האם נעשה הניסיון הזה? לא.

את האם זה נעשה תשאל את פייזר.

מודרנה מזריקים יותר חומר במנה ונראה עד כה שזה "מחזיק" "יותר טוב"

בכול מקרה המחקר שאתה מתאר פה צריך להיעשות ע"י פייזר, לא ממשלת ישראל.

ממשלת ישראל לא צריכה לעשות ניסויים, אבל אם היא כבר עושה הייתי מעדיף שתעשה את זה על משהו שמאושר ע"י היצרן.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע , פייזר וממשלת ישראל זה לא אותו גוף ? ביבי סיפר שהוא ומנכל פייזר BFF.

אנחנו כבר הניסוי שלהם. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, asix כתב:

אין לי בעיה לממן את זה. הבעיה שזה לא יפתור את החיסון השלישי גם אם זה יוכיח שיש לי מספיק נוגדנים. זאת בדיוק הבעיה שאני מדבר עליה.

אתה מניח שתקבל תוצאה גובהה,   אבל רשמת שלא מאשרים לך לבצע בדיקה סרולוגית ולקבל החלטה.

אז לך תממן לך בדיקה סרולוגית ותקבל החלטה לפי התוצאה. 

תוצאה נמוכה  - תתחסן 

תוצאה גבוהה - אל תתחסן ותמשוך עוד קצת.

תעשה את הבדיקה עבור החיים שלך ולא בגלל המדינה,  אם הנוגדנים שלך ירדו אז אתה לא מפחיד את בנט, הוא לא ממש סופר אותך.  אתה רק תדפוק את החיים שלך, כי אף אחד לא הולך לעצור את ההתפשטות בארץ,

כל מי שלא מחוסן או ש-2 המנות שלו כבר פג תוקף מסכן את עצמו כל יום 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, korola כתב:

תוצאה נמוכה  - תתחסן 

תוצאה גבוהה - אל תתחסן ותמשוך עוד קצת.

ולפי מה הוא יחליט מה נמוך ומה גבוה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, flytomars כתב:

מה אתה מסתלבט?

אתה יודע כמה מכשירי אקמו יש באנגליה? על אוכלוסיה כמעט פי 10 בגודל? 15.

הוא לא מסתלבט הוא דווקא כתב שמשרד הבריאות משתמש במכשירי האקמו סתם לצורך לחץ לקבל עוד תקציבים.

האם יש לך מידע לגבי אחוזי שרידות של חולה קורונה שעולה על אקמו?  
וכמה עלות עולה יום על אקמו?  כמה ימים מחובר חולה לאקמו, אלו ששורדים ואלו שלא שורדים?

לי אישית זה נראה שאחוזי השרידות מאקמו הם מאוד נמוכים, ואלו שלא שורדים כנראה תופסים את האקמו להרבה הרבה זמן. 

בארה"ב זה כנראה הולך ככה:

רופא :  אנחנו צריכים לחבר את סבא למכשיר אקמו, אבל חברת הביטוח מסרבת לשלם כי לדעת הרופא האחראי הטיפול לא יעיל ולא יעזור.

משפחה: אין בעיה נעשה מגבית ונשלם , כמה זה צפוי לעלות ומה הסיכויים?

הרופא: זה 10,000 דולר ליום,  יש רק סיכוי של 5% שזה יעזור ולפעמים חולים מחוברים אפילו 100 יום למכשיר עד שהם נופחים את נשמתם. 

משפחה:  רגע ... מיליון דולר !!!! ל 100 ימים וגם אז סיכוי של 5%!!!    אתה בטוח ? משהו לא הגיוני.. 

רופא:  כן זאת העלות בגלל זה חברת הביטוח לא מוכנה לשלם. 

משפחה:  יש לנו גם דרכון ישראלי , אפשר להטיס אותו לישראל? שם יש להם 50 מכשירי אקמו והם לא שואלים יותר מידי שאלות.  

רופא: כן, טיסה רפואית לחולה בהנשמה תעלה לכם 50,000 דולר, כנראה יותר טוב לטוב לישראל.

לפני 2 דקות, David32 כתב:

ולפי מה הוא יחליט מה נמוך ומה גבוה?

כנראה שלא עשית סרולוגית בארץ ... הם נותנים סלקה. 

מעל 20 מחוסן 

מתחת ל 1 לא מחוסן 

באמצע - נתון לפרשנות 

חוץ מזה הוא יכול להשקיע 160 ש"ח פעם בחודש, ולעשות באותה מעבדה. 

הוא יראה לבד איך המספרים הולכים ויורדים. 

400

360

280

220

140

80 

40 

20 

10

חיסון שלישי 

870

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, korola כתב:

הוא לא מסתלבט הוא דווקא כתב שמשרד הבריאות משתמש במכשירי האקמו סתם לצורך לחץ לקבל עוד תקציבים.

אל דאגה שר האוצר ליברמן מכיר את התופעה הזו. נראה לי הוא ישלח סמוי לכול בתי החולים לבדוק כמה מכשירי אקמו תפוסים וכמה מכשירים פנויים בכול בית חולים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, korola כתב:

400

360

280

220

140

80 

40 

20 

10

חיסון שלישי 

870

במקום בדיקה סרולוגית אפשר להשתמש בScouter.

קריאה של ילד שנמצא בבידוד

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי את הבדיקה החשובה ביותר. קריאה לאחר קבלת החיסון השלישי. אולי עכשיו asix יאמין.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי את הבדיקה החשובה ביותר. קריאה לאחר קבלת החיסון השלישי. אולי עכשיו asix יאמין.

*סורי על הטריפל פוסט צירפתי סרטון לא נכון. אפשר למחוק את התגובה הקודמת.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Transporter כתב:

מה אתה לא מבין?

כשנדבקים 10,000 ביום מסתכלים אחרי שנחשפו כמה עשרות או מאות אלפים

ואז רואים כמה מהקבוצה הזאת נדבקו וכמה מהקבוצה השניה

פשוט

יש לי הרגשה שאפילו אתה לא הבנת מה שרשמת פה.

אם כן, אז תסביר לי איך מחשבים באמצעות מה שרשמת שההגנה גדלה פי 10.

אם מדברים שההגנה גדלה פי 10 אז החישוב הוא מתמטי. אשמח לדעת איך מחשבים את זה.

לפני 10 שעות, korola כתב:

אבל רשמת שלא מאשרים לך לבצע בדיקה סרולוגית ולקבל החלטה.

לא רשמתי שלא מאשרים לי לבצע בדיקה סרולוגית.

רשמתי שה לא משנה מה תהיה התוצאה של הנוגדנים עדיין יסירו לי את ה"תו הירוק" אם לא אקבל את החיסון השלישי למרות שכמות הנוגדנים תהיה גבוהה ותציג חסינות.

לפני 9 שעות, korola כתב:

תחליטו, כמות הנוגדנים רלוונטית או לא רלוונטית? ספריאל אומר שלא ואתה אומר שכן.

אז זה כן רלוונטי או לא?

אם לא, המספרים שרשמת לא רלוונטים.

ואם כן, התו הירוק אמור להיות לפי מספר הנוגדנים בגוף ולא לפי מספר החיסונים.

אני שאלתי שאלה פשוטה - בצורה מדעית - איך ניתן לדעת שהחיסון מגן פי 10 ולא פי 2, פי 1.5 או פי 20.

רמת ההגנה לא תלויה במספר החולים קשה והיא יכולה להשתנות מאדם לאדם לפי נתוניו. איך חישבו את זה?

ספריאל אומר שמספר הנוגדנים זה לא מדד. קורולה מדבר איתי על מספר הנוגדנים.

אני באמת שואל כי אני רוצה להבין. לא בשביל סתם לעורר דיון. רוצה להבין כיצד מחשבים את זה.

לא נראה לי שלפי מספר החולים קשה אפשר לקבוע את זה. עובדה ש 3 מיליון התחסנו פעם שלישית ומספר החולים קשה לא השתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להבחין בין אוכלוסיה לבין נבדק בודד.

אתה צריך להבחין בין ערכים אבסולוטיים לבין מגמות.

שינוי ברמת נוגדנים יכול להעיד על מגמת החסינות, כלומר אם באוכלוסיה של 1000 איש תראה מגמה של עליה פי 5 ברמת הנוגדנים אתה יכול  להסיק שיש תגובה לחיסון. אבל טווח הערכים האישי יהיה כזה שאין בהכרח חפיפה בין כל הנבדקים. לכן כאשר אתה רואה את העקומות תראה תמיד ערך ממוצע וסביבו ערכי שגיאה, שמתארים את השונות בין הנבדקים.

לגבי רמת ההגנה - הפרינציפ פשוט אבל יש  הרבה ניואנסים שבגללם מי שעושה את הסטטיסטיקות האלה צריך להיות בעל תואר שלישי ועוד קצת השכלה וניסיון. נניח, אם בין 100,000 לא מחוסנים נדבקים 100 בשבוע ובים 100,000 מחוסנים נדבקים 10 בשבוע הרי שרמת ההגנה 90%. כך אתה יכול לראות שחודש אחרי החיסון ההגנה 90% וחצי שנה אחרי החיסון ידבקו 40 בשבוע, אז ההגנה ירדה ל-60%. אבל בחישובים האלה צריך להביא בחשבון עוד הרבה מאוד גורמים משפיעים, מה שהופך את החישוב להרבה יותר מורכב.

מה שמסבך מאד את החישוב הוא שמספר הנדבקים תלוי לא רק בהגנה על ידי החיסון אלא גם במספר החשיפות וטיבן, כלומר ככל שיש יותר וירוס שמסתובב באוכלוסיה הרי גם עם אותה רמת הגנה חיסונית יהיו יותר נדבקים. זו הסיבה לכך שהחיסון לא עובד לבד - צריך גם ריחוק חברתי, מסכות, הגבלת התקהלויות וכו'.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

נניח, אם בין 100,000 לא מחוסנים נדבקים 100 בשבוע ובים 100,000 מחוסנים נדבקים 10 בשבוע הרי שרמת ההגנה 90%.

ראשית, תודה שאתה עונה ברצינות כי גם אני שואל ברצינות ואם למישהו נראה שלא, אז בעיה שלו.

לגבי מה שרשמת, מחוסנים בדרך כלל לא ילכו להיבדק אלא אם יש לזה מטרה - לטוס לחו"ל ועוד.

מחוסנים פעם שלישית אם לא יהיו להם סימפטומים קשים לא יבדקו ולכן לא ידעו אם הם נדבקו או לא.

ככה היה גם לאחר המנה השניה. אנשים לא הלכו להיבדק כי הם היו מחוסנים. גם אלה שלא הרגישו קצת לא טוב, לא נבדקו ונשארו בבית עד שהרגישו טוב. כלומר, אתה בעצם לא דוגם את המחוסנים ונשאר עם דגימות רק שלא לא מחוסנים ואז ברור שתראה עליה ב"הגנה" כי המחוסנים לא נבדקים ( גם אם יש להם סימפטומים קלים).

זכור לי, שמישהו שהיה מחוסן בשתי מנות ( לפני 4 חודשים בערך) לא הרגיש טוב אמרו לו שזאת כנראה שפעת וצריך לנוח בבית. מכיוון שהיה  מחוסן ב 2 מנות לא אמרו לו לבצע בדיקת קורונה.

בשביל להוכיח את מה שאתה טוען יש לבצע X בדיקות כל יום באופן גורף 50 אחוז מחוסנים ( גם ללא תסמינים כלל) ו 50 אחוז לא מחוסנים ולראות מי מאומת ומי לא. רק ככה יהיה ניתן באמת לדעת האם יש יעילות או לא.

אם תדגום 80 אחוז לא מחוסנים ( כי אתה מחייב אותם) ו 20 אחוז מחוסנים ( רק אלה שיש להם תסמינים קשים)  התוצאה שלך לא תהיה נכונה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן אידיאלי אתה עושה בדיקות תקופתיות לכל האוכלוסיה. זה לא מעשי כאשר מדובר במיליונים. אבל:

1. עד כמה שאני יודע נושא ההטיה להמנעות מבדיקה על ידי מחוסנים מוגבל לשבוע - שבועיים ראשונים אחרי החיסון, אחרי כן הם חוזרים להבדק כמו כל אחד אחר.

2. יש מחקרים על אוכלוסיות סגורות שמחוייבות בבדיקות תקופתיות - למשל יש בעולם בתי חולים בהם כל איש צוות נבדק תקופתית, נניח פעם בשבוע, או שמבצעים סקירה קלינית יומית ובדיקת קורונה  בחשד הקל ביותר למחלה או לחשיפה (בארץ היה נוהל כזה עד שהיה חיסון נרחב באוכלוסיה, אז הוא הופסק). כאן יש לך דיווח על מחקר בבית חולים גדול בארה"ב שבו יש נוהל כזה, והודגמה ירידה משמעותית ביעילות החיסון כחצי שנה אחרי החיסונים. נתונים דומים מאד לאלה שנמצאו בישראל - אלא שהנתונים מישראל עדיפים מבפחינת פירוט ובעיקר מבחינת גודל האוכלוסיה שנבדקה.

עוד הערה קטנה לגבי הנוגדנים - זה לא מדוייק שאין קשר בין רמת הנוגדנים לבין חסינות. יש קשר כזה, אבל אין סף ברור לחסינות, יש תחום אפור די רחב. כנראה שזה גם תלוי בסוג הבדיקה בכל מעבדה. לכן אתה לא יכול להסתמך על בדיקת רמת נוגדנים אישית. כן יכול להסתמך ברמה של קבוצה או אוכלוסיה מבחינת הערכת תגובה לחיסון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

כאן יש לך דיווח על מחקר בבית חולים גדול בארה"ב שבו יש נוהל כזה, והודגמה ירידה משמעותית ביעילות החיסון כחצי שנה אחרי החיסונים. נתונים דומים מאד לאלה שנמצאו בישראל - אלא שהנתונים מישראל עדיפים מבפחינת פירוט ובעיקר מבחינת גודל האוכלוסיה שנבדקה.

טוב, לפעמים הבאות אני מפסיק להתייחס ברצינות לכול המחקרים האלה. 

איך תועלת אפשר לקחת מזה כשהם לא מנורמלים? 

לצורך העניין, בכול המחקרים האלה לוקחים לך X אנשים ואז סופרים כמה מהם נדבקו, ומתוך אותם אלו שנדבקו רואים כמה יש לא מחוסנים, ומחוסני 2 מנות בהתאם לזמן שעבר מאז ההתחסנות. אבל לא מראים מה החלק היחסי שלהם באוכלוסיה שנדגמה. לא עושים את זה גם בישראל וגם לא במחקר שהבאת. למה?

זה ה-א,ב של סטטיסטיקה בסיסית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...