Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 54 דקות, פינדר כתב:

בגדול מה שאתה אומר במילים פשוטות זה: אני חושב שאני מוגן, ועל הז*ן שלי מי שפחות מוגן ממני. יש לי אפשרות להגן על מי שבסיכון, אבל זה יגרום לי לאי נוחות של יום יומיים, אז שידאג לעצמו ויעזוב אותי בשקט.

כן ולא. אבל אני חושב שזה חוצפה שאתה שם את זה ככה.

אני מוגן, המחקר מוכיח שאני מוגן, מנסים לדחוף אותי להשתתף בניסוי שאת תוצאותיו אנחנו עכשיו יודעים (ויודעים שאין סיבה שאקבל מנה שלישית עכשיו). מי שבסיכון מוגן בחיסון השלישי שלו. 

אז כן.

מבחינתי ש 50+ יתחסנו כול חצי שנה, ואני כול שנה.

כן. שיעזבו אותי בשקט. זה מה שהנתונים מראים - זאת המציאות.

מה לא בסדר בזה?

למה זה לא בסדר, למה זה על הזין שלי.

מי שזורק זין זה מי שעדיין לא התחסן ב2 מנות ולא מתכוון להתחסן - אני את שלי עשיתי.

אז מה יש לנו? אוכלוסיה מוגנת בת 20-40, שלוקחים להם את התו הירוק, בטענה *לא נכונה* שהם פחות מוגנים. ועכשיו אתה אומר שכול מי שפחות מוגן ממני על הזין שלי כי אני לא רוצה לקבל מנת חיסון שהיא לא נחוצה לי כרגע. היא נחוצה לך - יתכבד כבודו וכול מי שבקבוצת הגיל שלו. לי לא. אולי בינואר אצתרך - אז אעשה. אולי לא אצתרך בכלל. לך תדע. אולי החיסון לבני 30 תקף לשנתיים, ולבני 60 לחצי שנה. החיים לא הוגנים, גם אני בסופו של דבר אהיה בן 60 ואתחסן נגד קורונה כול חצי שנה ונגד שפעת כול שנה וכול הזמן קולונוסקופיות ובדיקות מאמץ ומה לא, אבל כרגע אני לא.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יובל .מ. כתב:

יבוא בן אדם יגיד לך קח זריקה שתאפשר לך להישאר שרירי וחטוב גם אם כל התזונה שלך תהיה מורכבת ממקדונלדס ופיצה האט 6 פעמים ביום וללא פעילות גופנית

אמן זה החלום שלי.

ממתקים וKFC ושיט ולהיות רזה ובכושר.

אמן כן יהי רצון.

אמן אמן אמן אמן אמן.

מהפה שלך למנכל פייזר.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, יובל .מ. כתב:

למה לי לשנות את כל החיים שלי במקום לקחת זריקה אחת שתשחרר אותי ממסיכות והגבלות?

אל תשנה. תזריק, תעשן, תשתה קולה, זה גופך ורק אתה אחראי עלייו.

אבל אל תבוא בטענות למי שלא מזריק ולא מעשן ולא שותה קולה, כי זה גופו.

לפני 14 דקות, יובל .מ. כתב:

- יבוא בן אדם יגיד לך קח זריקה שתאפשר לך להישאר שרירי וחטוב גם אם כל התזונה שלך תהיה מורכבת ממקדונלדס ופיצה האט 6 פעמים ביום וללא פעילות גופנית, אתה תגיד לו "לא אני מעדיף לחיות על אורז, חזה עוף, וספירת ערכים ו-5 פעמים בשבוע חדר כושר"?

אני לא אאמין לו. כי אני יודע טוב מאוד שאין קסמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, David32 כתב:

כן ולא. אבל אני חושב שזה חוצפה שאתה שם את זה ככה.

אני מוגן, המחקר מוכיח שאני מוגן, מנסים לדחוף אותי להשתתף בניסוי שאת תוצאותיו אנחנו עכשיו יודעים (ויודעים שאין סיבה שאקבל מנה שלישית עכשיו). מי שבסיכון מוגן בחיסון השלישי שלו. 

אז כן.

מבחינתי ש 50+ יתחסנו כול חצי שנה, ואני כול שנה.

כן. שיעזבו אותי בשקט. זה מה שהנתונים מראים - זאת המציאות.

מה לא בסדר בזה?

למה זה לא בסדר, למה זה על הזין שלי.

מי שזורק זין זה מי שעדיין לא התחסן ב2 מנות ולא מתכוון להתחסן - אני את שלי עשיתי.

אז מה יש לנו? אוכלוסיה מוגנת בת 20-40, שלוקחים להם את התו הירוק, בטענה *לא נכונה* שהם פחות מוגנים. ועכשיו אתה אומר שכול מי שפחות מוגן ממני על הזין שלי כי אני לא רוצה לקבל מנת חיסון שהיא לא נחוצה לי כרגע. היא נחוצה לך - יתכבד כבודו וכול מי שבקבוצת הגיל שלו. לי לא. אולי בינואר אצתרך - אז אעשה. אולי לא אצתרך בכלל. לך תדע. אולי החיסון לבני 30 תקף לשנתיים, ולבני 60 לחצי שנה. החיים לא הוגנים, גם אני בסופו של דבר אהיה בן 60 ואתחסן נגד קורונה כול חצי שנה ונגד שפעת כול שנה וכול הזמן קולונוסקופיות ובדיקות מאמץ ומה לא, אבל כרגע אני לא.

סיכמת את זה יפה. כל עוד אין צורך להתחסן בשלישית זה צריך להיות רשות למי שרוצה.

מי שרוצה לתרום את גופו מוזמן. זה לא צריך להיות בכפיה.

לגרום למחוסנים בשתי מנות להחשב כלא מחוסנים יחזור למשרד הבריאות כבומרנג.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יובל .מ. כתב:

יבוא בן אדם יגיד לך קח זריקה שתאפשר לך להישאר שרירי וחטוב גם אם כל התזונה שלך תהיה מורכבת ממקדונלדס ופיצה האט 6 פעמים ביום וללא פעילות גופנית, אתה תגיד לו "לא אני מעדיף לחיות על אורז, חזה עוף, וספירת ערכים ו-5 פעמים בשבוע חדר כושר"?

אחנו כבר יודעים שאין פיתרונות קסם כאלה- אפילו God of Thunder  בכבודו ובעצמו השמין אחרי שנפל לדיכאון ואכל ג'יאנקפוד ושתה בירה ללא הגבלה...

Netflix's New Superhero Movie Shames Avengers: Endgame's Fat Thor Mistake -  VideoFeed

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, asix כתב:

זה לא מה שפרופסור רהב אומרת.

אז מה היא אומרת בדיוק?

אשמח לרפרנס שסוקר את התרופה המדוברת.

לפני 30 דקות, asix כתב:

מצטער אבל אני לא מתכוון להתחסן כל 5 חודשים.

תמצאו משהו יעיל יותר.

סליחה שאני אומר, אבל אתה מדבר מפוזיציה. לפני שפותחו החיסונים הסופר יעילים הנוכחיים (כמעט) כולם היו חותמים בשקט על מזרק כל חצי שנה וגם כל רבעון כדי לא לחטוף קורונה.

לפני 30 דקות, asix כתב:

כבר הוכח והוקלט שהוא לא נועד למנוע הדבקות. תפסיק לספר לכולם את הסיפורי מעשיות האלה.

מה? שלחתי פה כמה רפרנסים בנושא של עומס נגיפי אצל מחוסנים, אתה טוען שזה לא נכון?

לפני 30 דקות, asix כתב:

התו הירוק נועד לגרום לאנשים להתחסן.

בין היתר.

לפני 14 דקות, David32 כתב:

מי שבסיכון מוגן בחיסון השלישי שלו. 

ובחיסון שלך. ע"ע עומס נגיפי שדובר עליו פה רבות.

מי שזורק זין זה מי שעדיין לא התחסן ב2 מנות ולא מתכוון להתחסן

מוסכם.

אז מה יש לנו? אוכלוסיה מוגנת בת 20-40, שלוקחים להם את התו הירוק, בטענה *לא נכונה* שהם פחות מוגנים.

זה שמשהו לא הוכח מעל כל צל של ספק לא אומר שהוא לא נכון. השונות הגבוהה במחקר האחרון בנושא חיסון הבוסטר פוגעת בשתי העמדות (בעד ונגד הבוסטר).

אני אישית לא רוצה לבדוק את הטענה הזו ואם מביאים חיסון אני אקח (תחת ההנחה שהוא מספיק בטוח לשימוש ואושר בעבר). 

בנתיים כל העדויות מצביעות שהבוסטר יכול רק להועיל. אז למה לא?

ובלי קשר אם אתה עושה ספורט באופן קבוע כדאי לעשות בדיקות מאמץ. זה גם חובה בישראל (לפי תקנות הספורט, בדיקות רפואיות) למי שמתאמן בחדר כושר/קבוצה/איגוד/התאחדות.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@David32מה שאתה מסרב להבין הוא שגם אתה מאבד את ההגנה אחרי כמה חודשים. המספרים חד משמעיים. כמובן שמדובר בממוצעים וסטיות תקן, ואולי אתה, אישית, חסין, אבל אין לך דרך לדעת זאת בוודאות. לכן, כדי להגן עליך ועל משפחתך ועמיתיך ועל מי שעומד לידך בתור לסופר מציעים לך מנה נוספת. לא רוצה? הכנס מטוש לאף לפני המפגש והוכח שאינך נשא של הנגיף.

דרך אגב, ראיתי הסבר יפה מאד: חיסוני RNA קיימים כבר למעלה מ-200 שנה, מאז שהומצא החיסון נגד אבעבועות שחורות. למעשה כל חיסון על ידי וירוס מוחלש הוא חיסון שפועל על ידי ייצירת RNA בתא ודרכו האנטיגנים שנגדם מכוום החיסון. החידוש בחיסוני מודרנה ופייזר הוא דרך הבאת ה-RNA לגוף - במקום נגיף חי (גם אם מוחלש) מכניסים לגוף שרשרת RNA מוכנה, כך שנמנעים מהשלב בו נגיף חי משתכפל בתאים. מבחינה זו החיסונים נחדשים צפויים להיות יותר בטוחים מחיסוני נגיף מוחלש - כאלה שכל ילד מקבל כמה וכמה פעמים - שאחנם מתאימים לבעלי מערכת חיסון חלשה.

@Gosser1860- מה שכתבת לגבי מבחן מאמץ לגמרי לא נכון. החל ביכולת של מבחן מאמץ לגלות מחלת לב באנשים בריאים לכאורה, דרך זה שמבחן מאמץ מעולם לא חוייב לצורך אימון החדר כושר, וכלה בכך שכבר מספר שנים חובת "תעודה רפואית" לצורך פעילות בחדר כושר בוטלה, החובה היא לחתום על הצהרה רפואית, ורק אם יש בו  סעיף בעייתי נדרש אישור רופא. מבחן מאמץ נדרש לצורך ספורט תחרותי - לפי חוק הספורט, ולא חוק חדרי כושר, ואז יש צורך באישור רופא עם הסמכה ברפואת ספורט, הסמכה שניתנת אחרי השתלמות של מספר דנים במכון וינגייט ואוניברסיטת ת"א.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Gosser1860 כתב:

ובלי קשר אם אתה עושה ספורט באופן קבוע כדאי לעשות בדיקות מאמץ. זה גם חובה בישראל (לפי תקנות הספורט, בדיקות רפואיות) למי שמתאמן בחדר כושר/קבוצה/איגוד/התאחדות.

כמו שספריאל אמר.

שאלתי גם את רופא המשפחה שלי (בישראל, בהולנד בונקרים על הכול - אז על בדיקת מאמץ אין מה לדבר), והוא אמר לי שסתם חבל. אני מבחינתי להתחבר פעם בחודש לקבל מטריקה, גם ככה אני אוהב נתונים (ע"ע הגרמין שלי).

לפני 13 דקות, Gosser1860 כתב:

ובחיסון שלך. ע"ע עומס נגיפי שדובר עליו פה רבות.

אני מחוסן 2 מנות, די עם העומס הנגיפי הזה, זה רלוונטי ללא מחוסנים. 

אני לא מזיק לאף אחד, תפסיקו עם זה. 

מבטיח לך שאם מסתכלים סטטיסטית בני 20-40 מחוסני 2 מנות הם לא הבעיה, לא במחלה ובבית החולים (זה אנחנו כבר יודעים) ו(לדעתי) לא בהפצת המחלה.

לפני 16 דקות, Gosser1860 כתב:

אני אישית לא רוצה לבדוק את הטענה הזו ואם מביאים חיסון אני אקח (תחת ההנחה שהוא מספיק בטוח לשימוש ואושר בעבר). 

בנתיים כל העדויות מצביעות שהבוסטר יכול רק להועיל. אז למה לא?

תיקח כפרה, תהנה. מי שרוצה שיקח. אבל אל תקח לי את התו הירוק שלי כי לך בא להיות אקסטרא מוגן. זה הכול. 

מי שרוצה שיקבל גם רביעית וחמישית.

לפני 9 דקות, sperial כתב:

מה שאתה מסרב להבין הוא שגם אתה מאבד את ההגנה אחרי כמה חודשים. המספרים חד משמעיים.

כולם מאבדים לאט לאט את ההגנה. רק אני יותר לאט ממך. לכן אתחסן מנה שלישית הרבה אחריך, המספרים חד משמעיים.

למה מגבילים אותי כאילו יש לי מערכת חיסונים של בן 65? למה?

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

@Gosser1860- מה שכתבת לגבי מבחן מאמץ לגמרי לא נכון. החל ביכולת של מבחן מאמץ לגלות מחלת לב באנשים בריאים לכאורה, דרך זה שמבחן מאמץ מעולם לא חוייב לצורך אימון החדר כושר, וכלה בכך שכבר מספר שנים חובת "תעודה רפואית" לצורך פעילות בחדר כושר בוטלה, החובה היא לחתום על הצהרה רפואית, ורק אם יש בו  סעיף בעייתי נדרש אישור רופא. מבחן מאמץ נדרש לצורך ספורט תחרותי - לפי חוק הספורט, ולא חוק חדרי כושר, ואז יש צורך באישור רופא עם הסמכה ברפואת ספורט, הסמכה שניתנת אחרי השתלמות של מספר דנים במכון וינגייט ואוניברסיטת ת"א.

צודק, אין חובה בחדרי כושר, רק הצהרה רפואית.

לגביי מבחן מאמץ אתה צודק שוב, לא קראתי היטב את התקנות לפי המקור הבא.

אני מכיר איזושהי בעיה בבדיקות מאמץ בגילוי מחלות לב אבל למיטב ידיעתי בתור אינדיקטור כללי הוא די מוצלח (אבל יש מצב שאני טועה). 

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Gosser1860 כתב:

אז מה היא אומרת בדיוק?

אשמח לרפרנס שסוקר את התרופה המדוברת

https://m.ynet.co.il/Articles/59945250

לפני 18 דקות, Gosser1860 כתב:

מה? שלחתי פה כמה רפרנסים בנושא של עומס נגיפי אצל מחוסנים, אתה טוען שזה לא נכון?

אני טוען שהתו הירוק הוא מניפולציה ולא באמת נועד להגנה על הבריאות. כל הגרפים הם מטעם משרד הבריאות. עובדה שהנתונים שלו לא שכנעו את ה fda. את האמת, משרד הבריאות פישל עם הנתונים שלו ולא פעם אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@David32 הסיבה שתקבל מנה שלישית אחרי היא שאת הראשונה והשניה קיבלת אחרי.

אם קיבלת מודרנה כנראה תקבל עוד כמה שבועות.

@Gosser1860למבחני מאמץ מגבלות קשות מבחינת הדיוק שלהם באנשים בריאים לכאורה, מה גם שפעילות גופנית סדירה היא אחד האמצעים החשובים ביותר במניעת מחלות (לא רק לב). מכל מקום, יש מצבים בהם הוא נדרש לאבחנה, יש מצבים בהם מבחן מאמץ יוכל לסייע בתכנון הפעילות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

כולם מאבדים לאט לאט את ההגנה. רק אני יותר לאט ממך. לכן אתחסן מנה שלישית הרבה אחריך, המספרים חד משמעיים.

למה? שמעת את שר הבריאות בשיחה עם איילת שקד. כל המוסיף גורע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, David32 כתב:

כמו שספריאל אמר.

שאלתי גם את רופא המשפחה שלי (בישראל, בהולנד בונקרים על הכול - אז על בדיקת מאמץ אין מה לדבר), והוא אמר לי שסתם חבל. אני מבחינתי להתחבר פעם בחודש לקבל מטריקה, גם ככה אני אוהב נתונים (ע"ע הגרמין שלי).

דופק מנוחה/מאמץ זה אחלה (למרות ששעון יחסית לא מדויק לעומת רצועה). אבל אם אתה עושה הרבה ספורט שווה לעשות את הבדיקה הזו. למיטב זכרוני היא לא יקרה ויש השתתפות של הקופה. 

אבל כן, שניכם צודקים אין כזו חובה. 

אני מחוסן 2 מנות, די עם העומס הנגיפי הזה, זה רלוונטי ללא מחוסנים. 

אתה בטוח?

ו(לדעתי) לא בהפצת המחלה.

אם זה היה חד משמעי הדיון הזה לא מתקיים תאכלס.

תיקח כפרה, תהנה. מי שרוצה שיקח. אבל אל תקח לי את התו הירוק שלי כי לך בא להיות אקסטרא מוגן. זה הכול. 

מי שרוצה שיקבל גם רביעית וחמישית.

אני לא היעד של אקסטרא הגנה, אלא גילאי 60 ומעלה ואוכלוסיות.

בנוגע להסרת תו ירוק, שוב, אומר שזה נעשה בחוסר וודאות, בחוסר של דאטה ויש בהחלטה לא מעט פוליטיקה.

כתבתי מעלה.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מדדת את מצב מערכת החיסון שלך? איזה פרמטרים אתה יכול להציג ולהשוות?

הנתונים של  משרד הבריאות דומים מאד בשלוש קבוצות הגיל שפורסמו (40-49, 50-59, ששים פלוס). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...