Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, sperial כתב:

איטליה לא ניסתה מדיניות של אפס קוביד - היא היתה במצב נואש שבו הצבא אסף את הגופות מהרחובות. לא היתה שום ברירה אלא להכנס לסגר נוקשה .

כשאני מדבר על כשלון אני מדבר על מדינות כמו אוסטרליה וניו זילנד שלמרות סגרים נוקשים וממושכים לא מצליחות למגר את המחלה, אלא נשאבות למחזורים של סגר ופתיחה.

אני מניח שלכלכלנים יש כלים לאמוד את הנזקים של סגירה של כל ענף, ולכלכלני הבריאות מידע על מחיר המחלה, ומספר הבידודים והאשפוזים. הם צריכים להצליב נתונים ולקבל החלטה מושכלת - על סמך אותם אומדנים.

בדיוק על זה אני מדבר, אנחנו עדיין במצב שאי אפשר לדבר על כישלון או הצלחה של אף מדינה. 
אתה כבר מכריז שאוסטרליה וני זילנד נכשלו,  בלי שאתה בכלל יודע מה האופטימזציה המקסימלית.

סתם הנחה היפוטטית , הקורונה פה ל-5 שנים,  3 שנים ראשונות מצב קשה ושנתים נוספות של התאוששות והתייצבות.

נניח שבסוף התקופה מישהו כלכלים מכריזים שהמצב האופטימלי הוא 5% פגיעה בכלכלה ו 1% תמותה מהקורונה.

אולי אוסטלריה גיע בסוף ל 10% פגיעה בכלכלה אבל רק 0.1% תמותה ?
אולי שוודיה תסיים עם 3% פגיעה בכלכלה ו 2% תמותה? 

איך אפשר עכשיו להכריז על כישלון?  אולי הכלכלה שלהם תזנק בסוף הסבב?  
אולי כלכלות שנשארו פתוחות, יחוו לונג קוויד גם של הכלכלה ?  אולי הנזק לילדים יהיה כל כך כבר שפתאום הגישה של אפס הדבקה תתגלה כגישה הטובה ביותר?  

באמת אין לי מושג אם ההדבקה ההמונית שאנחנו חווים פה בארץ, של הרבה צעירים, זה יהיה סתם שפעת עם יחסי ציבור , או שפתאום היה פגיעה בתפוקה ובפריון שלנו? 

אולי דווקא בשילוב החיסונים היינו יכולים להגיע למקדם נמוך מ-1 ?  
מכיר את המשל של הנמלה הצרצר ? אולי היה צריך רק לסגור את הצרצרים? ולהשאיר את הנמלים עובדות ?
למרות שאני מבין שגם הצרצר חשוב לנפש.  

יש עוד משל עם חוטב עצים ונגן..  מכיר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשלון  כיוון שהם מציבו לעצמם יעד להדביר את הקורונה באמצעות סגר נוקשה וממושך. כשלון כיוון  שבכל פעם שהם משחררים משהו תוך שבוע מתגלה מקרה או שניים והם חוזרים לחנק מוחלט.

מבחינת ישראל - התקבלה החלטה ערכית לפתוח את החינוך, בידיעה שתהיה התפשטות של הקורונה במוסדות החינוך. כמובן שזה פוגע בנמלים - הרי ההורים בני ה-30-50 הם עמוד השדרה של הכלכלה, והם אלה שסובלים את ההדבקות והבידודים של הילדים. אז,אם אתה משבית אותם אתה חייב לצמצם הדבקות של שכבות אחרות, כדי לצמצם את הפגיעה. זה אפילו לא מחייב להשבית את הצרצרים, רק להציב סביבם חומה גבוהה של בדיקות וחיסונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, DareDevil כתב:

עד שאתה רואה איך הם בונים בניינים, גשרים או סתם תשתית רגילה כמו כביש אספלט. 

ממה שאני רואה מנהרות הכרמל בנויות מצויין, מוכן להתערב שגם המטרו בגוש דן. 

מוכן להתערב שהנמל החדש יעבוד מהר ויעיל ובהרבה פחות כח אדם מהנמלים הותיקים. 

בכל יום נתון מוכן להחליף את הדירה שלי שבנו ערבים מהגליל, באחת שנבנתה על ידי בעלי מקצוע סיניים. 

תבין, הסינים יודעים לעבוד בכל סטנדרט ובכל טולרנס שתבקש. כאיכות העבודה כך התשלום. 

הבעיה אצל הישראלים שמחפשים את ההצעה הכי זולה ומצפים לאיכות בשמיים. 

זהו, אפשר לחזור לקורונה. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

שאלה מעניינת. האם, במצב שבו יש בישראל התפשטות מהירה של הנגיף, עדיין האירופים יהיו מוכנים לקבל ישראלים, ואם כן - באיזה תנאים

לפני 5 שעות, יבגניפ כתב:

הממשלה עכשיו מקדמת הסכם חדש כלשהו מול האיחוד האירופאי שיאפשר הכרה דו צדדית בחיסונים (האמת חשבתי שזה מה שהיה עד היום אבל כנראה שטעיתי).

כרגע המצב הוא דיי מצחיק (אני אספר מהניסיון האישי על גרמניה מהחודש שעבר).

יש כמה מדינות באירופה ש"נסגרו" לישראלים. זה קרה כבר לפני חודש וחצי עם גרמניה, ובינתיים התווספה הולנד וגם עוד מדינות.

בעצם זה אומר שישראלי ללא אזרחות אירופית לא יכול להיכנס בלי סיבה טובה, אבל בעצם זה גם אומר שמי שמגיע מישראל חלים עליו הגבלות.

סיבה טובה = משפחה מקרבה ראשונה שלחלקה יש אזרחות, מאפשרים לחלק ללא אזרחות להצטרף. נסיעה עסקית עם מכתב מלקוח/ספק שמפרט על חשיבות ההגעה, אני מניח שהמכתב הזה גם עובר חתימה רשמית איפשהו. אני הייתי בנסיעה משפחתית.

נדרש לבצע רישום ולקבל אישור על הרישום במייל. 

מי שמעוניין להיכנס לגרמניה מעל גיל 12 נדרש לתעודת מתחסן (כן, הישראלית בתוקף גם אחרי חצי שנה) או לבדיקה שלילית ולהציג בדלפק. מתחת לגיל 12 לא נדרש שום דבר חוץ מרישום.

כאשר מגיעים בביקורת הדרכונים יש להציג את האישור לרישום ואת התוצאה של הבדיקה או תעודת מתחסן. ילד עד גיל 12 פטור.

לאחר הכניסה מחוסנים לא נדרשים לבידוד, לא מחוסנים נדרשים לבידוד של 10 ימים שמתקצר אחרי בדיקה שלילית ביום החמישי. ילדים עד גיל 12 אם הם מחוסנים כמובן לא נדרשים לבידוד, אם לא מחוסנים משתחררים מהבידוד אוטומטית לאחר 5 ימים. (כן, sperial, בדיוק כשהם הכי מדבקים).

בכל מסעדה ובכל מקום ששאלו, עניין אותם 2 מנות חיסון והיצרן פייזר או מודרנה (תקף שם גם מנה אחת של j&j, לא זוכר כמה מנות של AZ).

כלומר יש הכרה כבר היום.

כל האמור לעיל (בידודים וכו') תקפים לאזרחי האיחוד כולל גרמנים ולא רק לאזרחי ישראל - פשוט כיוון שהגיעו מישראל או מדינות אחרות שאיתנו ברשימה.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחשב נתונים על הבוסטר. יש בפנים גרפים. שככול שעובר הזמן.

היעילות יורדת. בכל הגילאים. של החיסון השני. ולחן חשוב לקבל את הבוסטר.

N12 - הנתונים שיוצגו: "ירידה במועילות החיסון השני" (mako.co.il)

הנתונים 1.jpg

עריכה אחרונה על ידי yor2
  • אהבתי 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yor2, תודה על הלינק, מעניין.

image.thumb.png.f5024e707df65fe2c335a114015ed98d.png

image.thumb.png.842452c26a3ff909a2ddc8d333fcefdb.png

מקור: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.24.21262423v1.full-text

אני טועה או שגם פה אנחנו רואים שמתחת ל 39... ובטח גם מתחת ל 49...

אגב מקרים מועטים בשביל ניתוח סטטיסטי זה כי ים: *פם פם פם* 2.

חבל שמאגדים קבוצה כ 16-39, היה מעניין לראות בלי התיכוניסטים.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאמר המקורי בניו אינגלנד קושר כאן אתמול.

כאו יש מצגת של משרד הבריאות, אני חושב שזו המצגת שתוצג הערב ל-FDA.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני אמור לאשר איזו עיסקה ביום ראשון וחייב להתייעץ עם חבר שמבין בתחום

לצערי הוא לא יכול לבוא איתי כי הוא חזר מארהב

זה בעייתי שאלך אליו מחר ואשב איתו על התוכנית ?

הוא מרגיש טוב כמובן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצב החיסון שלו?

אאל"ט הפטור מבידוד למחוסנים בשלוש מנות יכנס לתוקף רק ב-1 באוקטובר, אסור לו לפגוש אותך עד שמתמלאים 2 תנאים - שבוע מההגעה ושתי בדיקות PCR שליליות בימים 1 ו-7.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי היום עם מחוסן מנה אחת בלבד . חוסן במרץ.  הלך לעשות בדיקה סירולוגית השבוע . יצא 50 . 

החוזרים מחו"ל עם תוצאה 22 ומעלה נחשבים מחוסנים ופטורים מבידוד. לכן הוא ממתין עם ההמשך. 

מעניין שזה מחזיק 5+ חודשים. ועוד מנה אחת . הבחור מעל גיל 50. 

שכנה אחרת מבוגרת עשתה שני חיסונים ויצא לה 171 . אין קורלציה כמובן אבל החיסון לא נעלם כל כך מהר. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות את הערכים, אלא אם מדובר באותה מעבדה.

גם אם תסתכל על נתוני משרד הבריאות דעיכת החיסונים אינה מוחלטת וכמובן שיש ווריאביליות אישית. מכל מקום, אם אינו מחלים מקורונה הוא לא יחשב מחוסן בשום מקום בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, save כתב:

דיברתי היום עם מחוסן מנה אחת בלבד . חוסן במרץ.  הלך לעשות בדיקה סירולוגית השבוע . יצא 50 . 

החוזרים מחו"ל עם תוצאה 22 ומעלה נחשבים מחוסנים ופטורים מבידוד. לכן הוא ממתין עם ההמשך. 

מעניין שזה מחזיק 5+ חודשים. ועוד מנה אחת . הבחור מעל גיל 50. 

אחר כך כשהוא יהיה על אקמו הוא יגיד שהוא היה מחוסן ולמרות זאת נדבק

אין גבול לטימטום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כן , אולי לא . רמת הנוגדנים שלו בהחלט דומה לכאלו שחוסנו פעמיים. 

אני מכיר אחד שבועיים אחרי חיסון שלישי נדבק בקורונה. זה תלוי בהמון גורמים. לא מזכיר צוות רפואי שמספרת לי שאצלהם עם כל המיגון במחלקה כל פעם איש צוות אחר נדבק. הם באמת חיים בעומס נגיפי גבוה. (נבדקים שם כל בוקר). 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, save כתב:

אולי כן , אולי לא . רמת הנוגדנים שלו בהחלט דומה לכאלו שחוסנו פעמיים. 

או שלא. צריך לברר מול המעבדה בה בוצעה הבדיקה. וחוץ מזה, אין מושג מה עם החסינות התאית.

לפני מספר שנים הציקו לי בעבודה לגבי חיסון MMR. ידעתי שעברתי את שלוש המחלות בגיל 5, והציעו לי לבדוק נוגדנים. העדפתי לקבל את החיסון וזהו. אני מתקשה להבין את החוששים מחיסון מלא נגד קורונה, ניתנו בעולם מאות מיליוני מנות של חיסון פייזר ובטיחותו ברורה. גם הדיווח של משרד הבריאות על תופעות לואי משמעותיות של המנה השלישית הוא על מקרים בודדים (עשרים ומשהו, על 3 מיליון מנות), וגם בין אלה ברור שהקשר בין התופעה לחיסון מקרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...