Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Transporter כתב:

אני לא מבין מה הבעיה

כל אחד כזה שלא מתחסן ידבק וככה יהיו פחות אזרחים מטומטמים

איזה כיף, חזרת...   

על איזה אזרחים מטומטמים אתה מדבר?  על מי שקיבל מנה ראשונה ולא הלך לקחת מנה שנייה כי לא נותנים לו תצ'ופרים שהבטיחו?

או על האזרחים שמתחסים אבל טסים לחופשה בדובאי ? 

הבעיה היא שאם מקדם ההדבקה של המוטיציה החדשה גדול ב 40% או 60% , זה אומר שצריך יותר אנשים על מנת להגיע לחיסון עדר.

כמה יותר?  אף אחד לא יודע לחשב במדוייק, כי כל המספרים הם הערכות. 

אז אם היום הכיסוי החיסוני שלנו הוא 0.5 ... ונניח שעם המוטציה החדשה צריך 0.6, זה אומר עוד 900,000 מתחסנים נוספים.

כל גילאי 12-15 הם רק 400,000 ??? 

אם הולכים בצורת החיסון הטבעי , זה אומר שצריכים עוד 500,000 אנשים לא מחוסנים שידבקו , זה לא פשוט. 

בנוסף, כמו שספיראל כתב, מתוך ה 5 מיליון מחוסנים , יש כנראה בין 10%  ל 20% שלמרות שהתחסנו הם לא חסינים ומוטציה ועדיין יכולים להידבק , להדביק ואפילו להיות חולים קשה. 

בגדול , יש בעיה ... אולי היא לא גדולה כמו במצב המקורי שהיינו , אבל היא קיימת.

הוכחה שלמרות הטכנולוגיה ולמרות ההתקדמות המטורפת של המדע, עדיין כמו ביימי קדם , לוירוס לוקח כמה שנים וכמה גלים עד שהמערכת מתייצבת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, sperial כתב:

חוץ מזה, יש בעיה קשה עם חיסון הנוער, יש איזו תחושה בציבור שאין סיבה לחסן את בני ה-12-16 (ויש סיבות טובות לחסנם - גם הוריאנט ההודי וגם סיבוכים כמו PIMS ועוד כמה, וגם העודה שהם הופכים בקלות למפיצי על או סתם מכניסים המונים לבידוד).

משום מה כן שומעים על מקרים בהם נערים נפגעו לאחר שקיבלו את החיסון.  אני מקווה שמדובר במקרי קיצון בלבד.  במקרה זה קפץ עכשיו על הטוויטר שלי:

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגמרה החגיגה.

אתמול 48 מאומתים.

מחצות ועד עכשיו 57 מאומתים.

אם לא תהיה תגובה מהירה (להתחיל מיידית עם מסכות במקומות סגורים, אכחפה דרקונית על השבים מחו"ל, כולל בידוד מחוסנים) נהיה מהר מאוד בסגר.

@tzahicoזה מטריד, וזו הסיבה שכבר חודשים הנושא הזה בבדיקה. השאלה במקרה שהבאת היא האם חוץ מהחיסון היתה עדות לגורם נוסף, עניין שבירורו כנראה יארך זמן מה. זו בדיוק הבעיה שלי עם הודעת משרד הבריאות - איזה בירור נערך כדי לשלול גורמים נוספים.

יש גם עניין מספרי, כמה חלו ומתו מהדבקות בנגיף וכמה לאחר החיסון בלי הסברים אחרים. התמונה שמצטיירת עד כה היא לטובת החיסון. כמובן שעם סריקה לסיבוכים זה יכול להשתנות. אני מאוכזב שמשרד הבריאות שלנו עדיין לא פרסם את הנתונים שבידו בפרסום מדעי, הם חשובים מאד. אני מניח שה-CDC/FDA או אחת הרשויות האלה תפרסם מידע מעודכן בקרוב.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, sperial כתב:

נגמרה החגיגה.

אתמול 48 מאומתים.

מחצות ועד עכשיו 57 מאומתים.

אם לא תהיה תגובה מהירה (להתחיל מיידית עם מסכות במקומות סגורים, אכחפה דרקונית על השבים מחו"ל, כולל בידוד מחוסנים) נהיה מהר מאוד בסגר.

אתה שמח, אה?

אין כמו התחושה של "אמרתי לכם".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה זה התחושה חר*.  האמת היא שבעניין המסכות במקומות סגורים הממשלה הכשירה את מה שהתרחש בשטח.

הבעיה המרכזית היא הברדק הישראלי המוכר והידוע, שבמקרה זה מתרכז בנתב"ג. היו מספיק התראות של מומחים, אבל עם ישראל מצפצף וישלם בכיסו ובחייו. גם הסיפור של החלפת חברת הבדיקות בנתב"ג חשוד בעיני כהסתכלות דרך החור שבגרוש הקרוב, בלי מחשבה טיפה יותר רחבה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Legend כתב:

באחת מהכתבות בערוץ 12 הביאו נתון מעניין: רק שליש מהנכנסים למדינה דרך נתב"ג הם מחוסנים.

איך?

כי אלה שלא התחסנו מתים לעוף מפה ועל הדרך יתלוננו למה הם צריכים לעשות בדיקות קורונה, אני מכיר כמה אנשים שאם זה לא הייתה חובת חיסון בעבודה, הם היו לא מחוסנים.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה, ללכת להירשם גם פה לחיסון לקבל מנה שלישית של פייזר?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

אז מה, ללכת להירשם גם פה לחיסון לקבל מנה שלישית של פייזר?

עדיין לא קיבלנו את החיסון המעודכן. אז חכה עם הזמנת כרטיסי טיסה

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial

מתנצל לקלקל לך את החגיגה, אבל אנחנו לא במצב של שנה שעברה.
מספר המאומתים לא אומר כלום...  אי אפשר להשוואות בכלל.
בסבבים הקודמים , הגענו ל 9,000 ביום וזה גרם ל 900 חולים קשה, רב החולים הקשים היו מעל גיל 50 או 60

אתה לא יודע האם היום רק ב 30,000 ליום או ב 50,000 ליון נגיע ל 900 חולים קשה? 

לכן אין באמת סיבה לסגר לפני שאתה יודע את המספרים. 

בנוסף, רוב האוכלוסייה מחוסנת, לכן אם (ורק אם) בכל מגיעים לסגר..  אז הסגר הראשון שצריך לעשות זה 

100 מטר מהבית למי שלא מחוסן , כל השאר העסקים כרגיל.

יתכן שמספר הגבלות קטן באופן הכללי + הגבלות חמורות יותר על לא מחוסנים .. תביא בקלות ל-R לרדת מתחת ל 1. 

בנוסף ... הגבלת 100 מטר מהבית למי שלא מחוסן , תעודד עוד ועוד אנשים להתחסן. 

ולא לשכוח שאנחנו נכנסים לקיץ, שנה שעברה עברנו את כל הקיץ בלי סגרים , ואף אחד לא היה מחוסן פה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, korola כתב:

ולא לשכוח שאנחנו נכנסים לקיץ, שנה שעברה עברנו את כל הקיץ בלי סגרים , ואף אחד לא היה מחוסן פה. 

מה שאתה אומר בעצם, תכינו את הבונקר עם החמוצים והלפתן פירות? לדאוג גם למסיכות אב"כ?

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה מה קורה באנגליה עם הזן ההודי - וזה בלי הסרת ההגבלות. בינתייםמהם דחו את ההקלות בחודש.

הבעיה היא שאין אפשרות לזהות לא מחוסנים, כך שאין אפשרות להגבלה דיפרנציאלית חוץ ממקומות מגודרים או סגורים.

צריך לחדש מיד הגבלות קלות (להחזיר את המסכות במקומות סגורים) ולהסדיר את עניין השבים מחו"ל, גם אם זה יגרום אי נוחות לנופשים.

ובינתיים שאשא ביטון מראה שהיא לא למדה כלום. גם לא מעודכנת (ה-R הגיע ל-1.8, מבחינתה הוא פחות מ-1) ודורשת מצגות כדי להכניס מסכות ל- 3 בתי הספר עם התפרצויות.. נראית אינטליגנטית וטפשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, DareDevil כתב:

מה שאתה אומר בעצם, תכינו את הבונקר עם החמוצים והלפתן פירות? לדאוג גם למסיכות אב"כ?

בדיוק הפוך,  יולי אוגוסט שנה שעברה היה הוירוס המקורי היה פה, היו כמה מאות נדבקים ביום .

לא היה אף אחד מחוסן , ובכל זאת עברנו את כל יולי אוגוסט בלי סגרים.

רק עם הגבלות.

לפני 44 דקות, sperial כתב:

תראה מה קורה באנגליה עם הזן ההודי - וזה בלי הסרת ההגבלות. בינתיים מהם דחו את ההקלות בחודש.

הבעיה היא שאין אפשרות לזהות לא מחוסנים, כך שאין אפשרות להגבלה דיפרנציאלית חוץ ממקומות מגודרים או סגורים.

צריך לחדש מיד הגבלות קלות (להחזיר את המסכות במקומות סגורים) ולהסדיר את עניין השבים מחו"ל, גם אם זה יגרום אי נוחות לנופשים.

ובינתיים שאשא ביטון מראה שהיא לא למדה כלום. גם לא מעודכנת (ה-R הגיע ל-1.8, מבחינתה הוא פחות מ-1) ודורשת מצגות כדי להכניס מסכות ל- 3 בתי הספר עם התפרצויות.. נראית אינטליגנטית וטפשה.

ברור שאפשר..  גם היום אסור לנהוג ברכב בלי רישיון , וקצת קשה לזהות למי יש רישיון ולמי אין.

בדיקות מדגמיות פה ושם ואם לא מחוסן (בר חיסון) יצא 100 מטר מהבית שיקבל שלילת רישיון לנוע. 

אני חושב שרק בתי הספר מערבבים את הוירוס, עוד 10 ימים סוגרים את בתי הספר ומקדם ההדבקה ירד בחזרה.

בכלל ה 1.8 הנוכחי הוא לא מדוייק, הוא משווה את התקופה הנוכחית מול תקופה שלא עשו סקרים גדולים.

לכן צריך לחכות למקדם ההדבקה שמשווה בין 2 תקופות עם מדיניות זהה , ולא שינוי מדיניות בדיקה. 

אבל אני בהחלט לא מקל ראש במוטציה ההודית , לי זה פשוט נראה כמו עוד משהו קטן, אם תהיה מוטציה רצינית עמידה לחיסון אז יהיה שמח.

המוטציה הזאת לא מדגדגת את המצב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, korola כתב:

בדיוק הפוך,  יולי אוגוסט שנה שעברה היה הוירוס המקורי היה פה, היו כמה מאות נדבקים ביום .

לא היה אף אחד מחוסן , ובכל זאת עברנו את כל יולי אוגוסט בלי סגרים.

רק עם הגבלות.

התכוונתי לחורף 2021

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...