Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

כיוון שני מכיר אי אילו חברי מכבי שחוסנו מחוץ למסגרת שנקבעה על ידי משרד הבריאות הטענה שלך שגויה. האמת היא שאני לא בקי בפרטים כיצד הם קבעו תור או סתם נחתו במוקד החיסונים, אבל העובדה היא שחוסנו בשלב מוקדם  של המבצע.

מערכות זימון התורים קורסות. לפחות בחלק מהקופות יש צורך לבטל תור קיים כדי לקבוע תור יותר מוקדם, מי שלא מכיר את העניין הזה לא מצליח להקדים את התור. לחכות שמישהו יתקשר אליך? זו תמימות. לפעמים אין ברירה, צריך להתקשר ואפילו להגיע אישית (או לשלוח בן משפחה) למשרד המרפאה שמטפלת בך כיוון שהשירות במוקד הטלפוני אינו מספק. הפקידה תעזור הרבה יותר. זה לא מפתיע - בדרך כלל היא מנוסה מכירה את האפשרויות הרבה יותר טוב מילדה בת 18 שיושבת באיזה מוקד של מיקור חוץ. בדיוק כמו הפקיד במשרד הרישוי לעומת 5678*.

לגבי תורים - מרבית בני משפחתי שחוסנו ב"כללית" חוסנו בזמן היעוד ואפילו קודם. אבל היו גם שהמתינו 15-20 דקות אחרי שעת ההזמנה. נראה שיש מרכזים פחות מסודרים ומרכזים יותר מסודרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחזור שנייה לברזיל, מי היה במנאוס?   לפי ה BBC  מדובר במוטציה חזקה במיוחד. 

צירוף המקרים שהמוטציות התחילו בדיוק עם הניסויים של החיסונים? 

צריך לפתוח את תיקי הניסויי של החברות השונות, למצוא איפה היו מוקדי החיסונים שלהם. 

מעניין איזה חיסון של איזה חברה נבדק על תושבי מנאוס? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם משתמשים ב-Sinovac, אבל אני לא יודע מה לוחות הזמנים של החיסון ביחס להתפרצות. חוץ מזה, בסה"כ ניתנו בברזיל כחצי מיליון מנות חיסון, וגם זה רק בשבוע האחרון, קשה לי להאמין שזה קשור להתפרצות. לפני כן קיבלו את החיסון כמה אלפי ברזילאים במסגרת מחקר. אבל אם נביא בחשבון שמדובר במדינה עם למעלה מ-200 מיליון תושבים זו טיפה בים. הבעיה שם היא קריסת מערכת הבריאות, והאמת היא שאני לא יודע עד כמה הם מפעילים אמצעי ריחוק חברתי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת לא חשבתי על ניסוי החיסונים הידועים , לדעתי חיסוני ה mRNA יחסית בטוחים.

אני חשבתי יותר על ה-100 ומשהו החברות הנוספות שמפתחות חיסונים , אלה הפחות מפורסמות. 

מעניין דווקא לבדוק את תיקי הניסוי שלב 3 של החברות האלה  (אם בכלל אפשר להגיע לכולם), 

ולראות איפה הם עשו או עושים את הניסויים שלהם.  

מצד אחד זה הגיוני שבשלב הזה שיש כמעט מיליון חולים חדשים ביום נראה הרבה מוטציות חדשות, 

אבל מצד שני , זה בדיוק מגיע עם לוח הזמנים של שלב 3 של כל החיסונים ... 

בדיוק כמו חברות האנטיוירוסים של המחשבים ,

חלק מייצרים חיסון וחלק מייצרים מוטציות חדשות , העיקר להשאיר את כולם על העגלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כאשר החיסונים יהיו נפוצים יהיה לחץ סלקציה על הזנים הרגישים, מה שעלול להוציא לאור זנים עמידים - בדומה להתפתחות זני חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. כיוון שהזנים החדשים הופיעו במספר משמעותי של חולים לפני שהחיסונים היו נפוצים אני מסופק אם החיסונים השפיעו על תפוצתם עד כה, מה גם שמחקרי הניטרול מראים רגישות שלהם לחיסונים.

מכל מקום, המחקר של פייזר בוצע בארה"ב, גרמניה, דרום אפריקה, טורקיה וארגנטינה, של מודרנה בארה"ב בלבד. אסטרא-זנקה בעיקר בבריטניה אבל גם בדרום אפריקה וברזיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר יש לנו פה ספריאל:

בדיקות סרולוגיות - למה לא עפים על לעשות מלא כאלה כדי לבדוק אם יש צורך לחסן מישהו או לא? יקר? לוקח זמן?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללית חיסוני העודף במרבית המקרים לפי הגיל. בסוף היום שולפים מהתור את המבוגרים ביותר ואז בסדר יורד. אם זה כפר ערבי אז מי שבא ברוך הבא. מניסיון.
צריך לזכור, כללית היא הקופה "הזקנה" ביותר. המון זקנים לא באו אפילו לחיסון ראשון ואני לא מדבר על הוד השרון. לכן יש לה את הגמישות.

בדיקה סירולוגית : תתן תוצאה מהימנה בחודשים הסמוכים לחיסון או למחלה . אח''כ היא לא תראה נוגדנים גם אם יש תאי T שמסוגלים לייצר נוגדנים .
עלות בדיקה סירולוגית נעה לפי ביה"ח בין ₪150-400 .

בנתיים ביבי מתייעץ עם האדמו"ר מויזניץ' על מתווה לימודים מוסכם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, save כתב:

צריך לזכור, כללית היא הקופה הגדולה ביותר

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, save כתב:

הוד השרון

הוד השרון - התחנה שלהם נפתחת אחרי שנפתח כל המערך ופעל כמה שבועות, לאחר לחץ של העירייה נפתח המקום בהיכל הספורט. אני לא רואה איך זה קשור לחיסון מבוגרים.

פשוט יש פה התנהלות רשלנית ניהולית של החיסונים. ולמרות הכל ההתקדמות טובה אבל עדיין רשלנית.

מזל שיש לנו מספיק אנשי מקצוע שיודעים את העבודה, שלגרום לדברים בשטח לזוז. מהעיריות כאלה ואחרות ועד לאנשי המקצוע בקופות חולים ועד לשינוע החיסונים.

שאותי דרך אגב מדהים, הרי אנחנו ידועים בתור טובים במבצעים ומלחמות מבוססים על צבא וחיילים, לאו דווקא העורף שבדרך כלל נענה לדברי הצבא ופיקוד הצבאי.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי היה פה בכיתה י' או  יא' ב1991? 

מלחמת המפרץ, היו צריכים לחלק מסכות מגן לכל האוכלוסייה תוך שבוע או שבועיים. 

באותה תקופה לא היה אינטרנט  בכל בית (אני לא ממש זוכר אבל אולי רק ב 94 קניתי את המודם הראשון שלי 14,400 ביטים לשניה).

אבל הרימו פה חתיכת מבצע. 

פתחו מלא עמדות חלוקה, הכשירו את תלמידי י' ויא' לחלק מסיכות.

העמדות היו פתוחות מ 8:00 בבוקר עד 20:00, לא זוכר איך הגיעו ואיך קבעו את התורים.

אבל צעירים לא נדחפו...   

חילקנו מסיכות בצורה מסודרות וכל הרישומים היו על דפי נייר - שם המשפחה ומספר סידורי של הערכה. 

האמת ממש התפלאתי שעשור לאחר מכן שהיו צריכים לרענן את הערכות , כל בסיס המידע מהדפים עלה למערכת ממוחשבת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני העיתי ב י"ב.

האוכלוסייה הייתה קטנה יותר.

ולא הייתה תקשורת שמלחיצה. אינטרנט זמין בכל רגע.

היום אנחנו כמעט פי שניים מ 1991.

בפתחה של שנת 2021 אוכלוסיית ישראל נאמדת בכ-9.291 מיליון תושבים. כך

מקור  https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-812055

אוכליסית.jpg

עריכה אחרונה על ידי yor2
  • רעיון טוב! 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, David32 כתב:

אם כבר יש לנו פה ספריאל:

בדיקות סרולוגיות - למה לא עפים על לעשות מלא כאלה כדי לבדוק אם יש צורך לחסן מישהו או לא? יקר? לוקח זמן?

הבדיקות הסרולוגיות מומלצות לאוכלוסיות מוגדרות מאד. אלה בדיקות לא פשוטות ולא זולות, וגם כך יש לחץ עצום על המעבדות בגלל ה-PCR שמתבצע במספרים גדולים בלי לוותר על העבודה השוטפת. כמוכן רמת נוגדנים נמוכה לא מעידה בהכרח על העדר חסינות.

ההערכה (ולא הידיעה) שלי היא שמבחינת המדינה הרבה יותר זול ומהיר להזמין את כולם לשתי דקירות מאשר להזמין לבדיק סרולוגית (שאפילו קיחתה יותר מורכבת מהזרקת חיסון), לחכות לתשובה ואז לתת תרופא או אחות להחליט האם צריך להזמין  לחיסון.

@korola חלוקת המסכות בוצעה על ידי הלוגיסטיקה של הצבא. ולהגיד שהיה מסודר. נו, בערך כמו עם החיסונים. החיסון מתבצע על ידי מערכת אזרחית. צריך להודות למי שהחליט לפני קצת למעלה מ-100 שנה להקים "קופת חולים" (דרך אגב, המונח הוא תרגום מגרמנית, אאל"ט הוא נטבע על ידי ביסמרק או בתקופתו, אבל אולי אחד ההיסטוריונים של הפורום יתקן אותי) שלא רק מבטחת את האוכלוסיה, אלא גם מספקת לה שירותי רפואה מלאים. זה הבסיס למערך הלוגיסטי ולמערך המידע שמאפשרים היום את מבצע החיסונים, שלדעתי עוד יילמד הרבה שנים בפקולטות להנדסת תעשיה וניהול. דרך אגב, חלק מאותו מערך מידע שישמש גם את המחקרים המשותפים עם פייזר הוא יוזמה של אחת הקופות שהקדימה את משרד הבריאות, ובהמשך התחברו אליה כל הקופות ומרבית מוסדות הרפואה.

לגבי פתיחת תחנות: כנראה שבתחילה לא היה ברור עד כמה האוכלוסיה תענה לקריאה להתחסן, אז נפתחו תחנות בודדות. ככל שראו שיש הענות גבוהה מאד נפתחו עוד ועוד תחנות בקצב גדול מאד. אם ביום הראשון לחיסונים בקהילה ניתנו כ-30,000 מנות (וחלקן ניתנו בבתי החולים לצוותים, לפי זכרוני שסה"כ ניתנו באותו יום בקהילה כ-20,000 מנות), הרי ששבוע אחר כך המספר כבר התקרב ל-150,000 מנות.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@korola חלוקת המסכות בוצעה על ידי הלוגיסטיקה של הצבא. ולהגיד שהיה מסודר. נו, בערך כמו עם החיסונים.

אם אני זוכר נכון , אז החלוקה בוצעה ע"י ילדים בני 16..  עבדנו במשמרות במקום ללמוד. 

אנחנו מילאנו את הטפסים , בדקנו ת"ז והעתקנו את הפרטים. 

לא היה אפילו מחשב אחד במרכז חלוקה, התורים נקבעו לפי שם המשפחה ורחובות.

פורסמו בעיתונות התורים ומי שהיה מגיע לא בחלון הזמן שלו פשוט לא קיבל שירות.

פשוט כללית יצאה בהכרזה לתקשורת שתחסן גם אנשים שיגיעו בלי תור,  זאת הכרזה אומללה שיוצרת אנרכיה. 

וגם מערכת קביעת התורים שאתה חייב לבטל את התור על מנת לתאם תור חדש.. 

יש לי חבר בכללית שיש לו תור למרכז בתל אביב, פתחו לו עמדת חלוקה ליד הבית.

אין לו מושג האם יש תור או אין תור ליד הבית, גם במוקד מסרבים להגיד לו, 

מבקשים שיבטל את התור ורק אחר כך יוכלו לבדוק..

אז מה הוא עושה?  

לא מבטל את התור בתל אביב, הולך לעמוד בלי תור בעמדה ליד הבית.

במקום שהמערכת תהיה יעילה היא סתם מייצרת עומס.

לפני שעתיים, sperial כתב:

לגבי פתיחת תחנות: כנראה שבתחילה לא היה ברור עד כמה האוכלוסיה תענה לקריאה להתחסן, אז נפתחו תחנות בודדות. ככל שראו שיש הענות גבוהה מאד נפתחו עוד ועוד תחנות בקצב גדול מאד. אם ביום הראשון לחיסונים בקהילה ניתנו כ-30,000 מנות (וחלקן ניתנו בבתי החולים לצוותים, לפי זכרוני שסה"כ ניתנו באותו יום בקהילה כ-20,000 מנות), הרי ששבוע אחר כך המספר כבר התקרב ל-150,000 מנות.

תרענן את זיכרונך.. 

בשבוע הראשון היו מגשים גדולים (של הרבה יותר מ 1000 מנות), לכן פתחו רק מרכזי חיסון גדולים שיכולים להתמודד אם כמויות של חיסונים.

ואז מצאו את התרגיל של פיצול המגשים.  

ואז אפשר לפתוח מאות עמדות קטנות וזה עושה את ההבדל.

אבל כללית תקועה עם אנשים שקבעו תורים למרכזים הגדולים, לא מבטלים אותם ומגיעים בלי תור לעמדות הקטנות. 

בנתיים אמ"ן ניזכרו איך דווקא בבתי חולים שמשתמשים בהרבה אנטיביוטיקה , יש המון חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה.

הם חצי צודקים.  

בישראל יחסנו כמה מיליונים.

במקביל יהיו כ-5000 מאובחנים חדשים. 

הסיכויים להתפתחות מוטציה כזאת בארץ היא לא גבוהה, אבל הסיכוי שישראל תהיה המדינה הראשונה שתגלה את המוטציה הזאת הוא גבוה.

image.thumb.png.cda8a59c4cf6f2783e8554879b8807a0.png 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...