Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

וואו איזה גיבור הוא. "כמה מעטים שלא מגיע להם", האירוניה מתה. מי שהיה צריך את המענק, ה-750 שקל האלה לא עזרו לו בשיט. מי שלא היה צריך אותו (כמוני וכל מי שאני מכיר), קנה איתו תעודת סל על מדד הבנקים או מתנפחים לגינה.

אתה יודע, זה לא ששתי האופציות הן לא לחלק לאף אחד או לחלק לכולם בצורה שווה.

תשמע

ברור שמי שצריך את המענק היה מעדיף 7500 על 750

אבל כשאתה משפחה ונותנים  לך 500 על כל ילד, זה כבר לא 750

זה 750 + 500 + 500 לך ולשני ילדים. 

כמעט 2000 שקל מתנה לקנות מזה דברים לחג זה יפה מאוד. במיוחד בחג שאתה לא מארח ויש פחות הוצאות

אנחנו אוהבים להגיד "מה בר רפאלי גם קיבלה? ערן זהבי גם קיבל?"

לא כל המדינה זה ערן זהבי ואייל גולן והטייקונים שחיים אתגר מביא לתוכניות שלו. יש מעטים כאלה. אז כן, גם הם קיבלו, אבל הם מעטים מתוך אלה שקיבלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, save כתב:

לביטוח לאומי יש נתונים על משפחות במצוקה . למס הכנסה יש נתוני משכורות מעודכנים. לא צריך להיות גאון מחשבים כדי להזריק את הכסף איפה שבאמת צריך.

אל תבלבל אותנו עם עובדות!!!!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, save כתב:

לביטוח לאומי יש נתונים על משפחות במצוקה . למס הכנסה יש נתוני משכורות מעודכנים. לא צריך להיות גאון מחשבים כדי להזריק את הכסף איפה שבאמת צריך. המחשב מוציא את הפלט בלחיצה עם הרגל השמאלית של הפקיד.

אני לא יודע אם ביטוח לאומי חושב שאני במצוקה, אבל לגמרי שמחתי שנתנו לי כסף. גם היום אחרי ה750 שקל ואחרי כל המענקים אני אומר לך שהמענקים האלה לא הספיקו.

ושוב תקרא את הציטוט של ירון גינדי ותבין. אולי כשאני אומר את זה זה נשמע לך חרטא אבל אם תשמע את זה ממנו תאמין.

ויש לי קולגות שהיו מתפרנסים יפה ובכבוד, והיום לא יודעים מאיפה להביא אוכל הבייתה. הם לא נחשבים משפחה במצוקה, הם לא גרים על ספסל ברחוב,  אבל הם שוקעים בחובות

אז כן ה 750 האלה, ששוב זה לא 750 כי כל ילד נותן לך עוד 500, זה כסף משמעותי בשבילם, והם כנראה לא מופיעים בביטוח לאומי בתור משפחה במצוקה, אבל הם לגמרי כן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Transporter כתב:

כמעט 2000 שקל מתנה לקנות מזה דברים לחג זה יפה מאוד. במיוחד בחג שאתה לא מארח ויש פחות הוצאות

אנחנו אוהבים להגיד "מה בר רפאלי גם קיבלה? ערן זהבי גם קיבל?"

לא כל המדינה זה ערן זהבי ואייל גולן והטייקונים שחיים אתגר מביא לתוכניות שלו. יש מעטים כאלה. אז כן, גם הם קיבלו, אבל הם מעטים מתוך אלה שקיבלו

לא כל המדינה היא ערן זהבי ואייל גולן אבל חלק משמעותי מאוד מהמדינה הם עובדי הייטק שמרוויחים יפה מאוד.

איזו סיבה יש לעשירון העליון לקבל 500 שקל על כל ילד? אין סיבה. להזכירך, עשירון זה 10% מהאוכלוסיה - בערך 900 אלף איש, שכל אחד קיבל 750 ש"ח.

גם לעשירון התשיעי אין סיבה, וגם לשמיני וכנראה גם לשביעי. 40% מהמדינה זה לא "מעטים".

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה היה המצב של כל אחד ואחד מהם באותה תקופה. אני לא מסתכל על 2019 אלא על אותה תקופה שגם בתחומים האלה פיטרו אנשים

הכי קל לבוא ולמצוא איזה מישהו שמרוויח טוב ולהגיד "הוא מגיע לו כסף?" אבל זה ברור שכשמחלקים גם הוא יקבל

ואני בטוח שגם אייל גולן היה זכאי לחלק מהמענקים כי הייתה לו ירידה בהכנסות.

אתה שואל אותי אם היו צריכים לתת לו? ברור שלא.

אבל אי אפשר להתחיל עכשיו לעשות סלקציה כי המענקים האלה שגם ככה הגיעו באיחור, היו מגיעים אלינו באוקטובר

המשק היה צריך כסף מיידי. הפקידים האלה היו צריכים לעשות את החישובים האלה בחודש מרץ, לא בסוף יוני כשאנשים פה כבר  היו על סף קריסה

חוץ מזה

ה 750 שקל האלה זה בסוף 6 מיליארד שקל.

המענק המשמעותי היה ה 90 מיליארד (ששוב זה לא באמת 90 כי חלק ממנו זה הלוואות, סיוע וכו')

אי אפשר לעכב את ה 90 מיליארד בגלל ויכוח על 6 מיליארד,כשאנחנו יודעים שזה בערך עלות של שבוע סגר.

הם היו צריכים לבלוע רוק ולהגיד יאללה תוציאו כבר את התוכנית כי אנשים פה גוססים.

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, save כתב:

כי שוב , זה ממשל שלא עומד בלחצים.

דווקא הם מספרים שם שביבי וכץ לחצו לשחרר תכסף

אז הפעם אני לא חושב שהם הבעיה

ואתה יודע שיש לי המון מה להגיד על שניהם. אבל כשצריך לפרגן אז  צריך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Transporter כתב:

ה 750 שקל האלה זה בסוף 6 מיליארד שקל.

המענק המשמעותי היה ה 90 מיליארד (ששוב זה לא באמת 90 כי חלק ממנו זה הלוואות, סיוע וכו')

אי אפשר לעכב את ה 90 מיליארד בגלל ויכוח על 6 מיליארד,כשאנחנו יודעים שזה בערך עלות של שבוע סגר.

א) זה 6 מיליארד שקל של העשירון העליון ועוד 6 מיליארד של העשירון התשיעי ועוד 6 מיליארד של העשירון השמיני וכן הלאה

ב) אין שום קשר בין המענק הזה לכל אזרח ולכל ילד לבין הסיוע לעסקים, ואין סיבה שהאחד יעכב את השני

ג) אם "אנשים פה גוססים" אז למה 750? בוא ניתן 7,500 לכל אזרח. הפקידים הם הזרוע המקצועית שצריכים להחליט מה הדרך הטובה ביותר לממש מדיניות מסוימת (ואם היא הזויה ומופרכת אז הם צריכים להתפטר, שזה בדיוק מה שהם עשו - מה שמוכיח שהמדיניות של כץ אכן הייתה הזויה ומופרכת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) זה 6 מיליארד שקל של העשירון העליון ועוד 6 מיליארד של העשירון התשיעי ועוד 6 מיליארד של העשירון השמיני וכן הלאה

ב) אין שום קשר בין המענק הזה לכל אזרח ולכל ילד לבין הסיוע לעסקים, ואין סיבה שהאחד יעכב את השני

ג) אם "אנשים פה גוססים" אז למה 750? בוא ניתן 7,500 לכל אזרח. הפקידים הם הזרוע המקצועית שצריכים להחליט מה הדרך הטובה ביותר לממש מדיניות מסוימת (ואם היא הזויה ומופרכת אז הם צריכים להתפטר, שזה בדיוק מה שהם עשו - מה שמוכיח שהמדיניות של כץ אכן הייתה הזויה ומופרכת)

ממש לא

זה 6 מיליארד לכל המדינה 

כולל כולם

וכן הם גררו רגליים ובגלל זה חיכו עם כל התוכנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

אני לא יודע אם ביטוח לאומי חושב שאני במצוקה, אבל לגמרי שמחתי שנתנו לי כסף. גם היום אחרי ה750 שקל ואחרי כל המענקים אני אומר לך שהמענקים האלה לא הספיקו.

ושוב תקרא את הציטוט של ירון גינדי ותבין. אולי כשאני אומר את זה זה נשמע לך חרטא אבל אם תשמע את זה ממנו תאמין.

ויש לי קולגות שהיו מתפרנסים יפה ובכבוד, והיום לא יודעים מאיפה להביא אוכל הבייתה. הם לא נחשבים משפחה במצוקה, הם לא גרים על ספסל ברחוב,  אבל הם שוקעים בחובות

אז כן ה 750 האלה, ששוב זה לא 750 כי כל ילד נותן לך עוד 500, זה כסף משמעותי בשבילם, והם כנראה לא מופיעים בביטוח לאומי בתור משפחה במצוקה, אבל הם לגמרי כן

מה לא הספיק? 

הזמנת טיסה לדובאי וביטלת.

לאורך כל השירשור הזה אתה קונה בשר מאיציק ולא משופרסל. 

אני מאמין שלרבים פה יש הרגשה שה-750 שהפילו עליך היו מיותרים, 

אבל משום מה אתה שם את עצמך בדיוק ביחד עם העצמאי שבוכה בטלוויזיה שאין לו כסף ללחם וחלב לילדים. 

שלא תבין לא נכון , אני בעד הפיזור של ה 750 ש"ח באופן אחיד על כולם. מי שנגד פשוט לא מכיר את המספרים. 

המספרים האמיתים הם שיש רק 10% שמשלמים 90% מהמיסים.

בגדול מעל 50% לא משלמים מיסים כלל לכן הם לא יצטרכו בכלל להחזיר את ה 750 האלה.

אבל יש 10% שבגלל החלוקה הזאת יצטרכו להחזיר 7500,  ולכן בתכלס

אם היו מפעילים את המנגנונים ולא משלמים 750 ל 10% האלה, היו חוסכים 10% מהתשלומים.

ואז אלו שלא קיבלו היו צריכים להחזיר 6750.. כאילו .. יצא בדיוק אותו דבר. 

ה 50% גם ככה קיבלו 750 ולא יחזירו כלום בעתיד לא משנה איך היינו מחלקים.

וה 40% הנותרים כנראה אדישים .. יש כאלה שקיבלו 750 ויחזירו בדיוק 750 .. ואם אל היו נותנים ל 10% ה"עשירים " אז הם היו צריכים להחזיר רק 675, לא מהותי. 

החלום הפופולוסיטי שניתן לתת 7500 לכל אזרח שבאמת היה צריך, הוא חלום לא מעשי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, korola כתב:

מה לא הספיק? 

הזמנת טיסה לדובאי וביטלת.

לאורך כל השירשור הזה אתה קונה בשר מאיציק ולא משופרסל. 

אני מאמין שלרבים פה יש הרגשה שה-750 שהפילו עליך היו מיותרים, 

אבל משום מה אתה שם את עצמך בדיוק ביחד עם העצמאי שבוכה בטלוויזיה שאין לו כסף ללחם וחלב לילדים. 

שלא תבין לא נכון , אני בעד הפיזור של ה 750 ש"ח באופן אחיד על כולם. מי שנגד פשוט לא מכיר את המספרים. 

המספרים האמיתים הם שיש רק 10% שמשלמים 90% מהמיסים.

אבל יש 10% שבגלל החלוקה הזאת יצטרכו להחזיר 7500,  ולכן בתכלס

אם היו מפעילים את המנגנונים ולא משלמים 750 ל 10% האלה, היו חוסכים 10% מהתשלומים.

ואז אלו שלא קיבלו היו צריכים להחזיר 6750.. כאילו .. יצא בדיוק אותו דבר. 

ה 50% גם ככה קיבלו 750 ולא יחזירו כלום בעתיד לא משנה איך היינו מחלקים.

וה 40% הנותרים כנראה אדישים .. יש כאלה שקיבלו 750 ויחזירו בדיוק 750 .. ואם אל היו נותנים ל 10% ה"עשירים " אז הם היו צריכים להחזיר רק 675, לא מהותי. 

החלום הפופולוסיטי שניתן לתת 7500 לכל אזרח שבאמת היה צריך, הוא חלום לא מעשי. 

אתה שוכח דבר אחד

אני נכנסתי עם גב מאוד חזק למשבר הזה

ואני הקמתי עסק חיוני שהייתה לי את התשתית שלו כבר מוכנה

1. לא כולם נכנסו בצורה כזאת למשבר, באותה מידה יכלתי לשים חודש לפני הקורונה מליון שקל על משרדים חדשים

2. לא כל אחד שרוצה לפתוח עסק חדש יש לו את התקציב לזה. לי היתה כבר תשתית חצי  מוכנה וזה חסך לי כסף

3. לא כל עסק שאתה פותח מצליח

את הדירה שאני גר בה אני משלם מחסכונות שלי ולא ממענק של כמה עשרות אלפי שקלים שרובו הולך לאחזקת מחסן, משרדים, רכבים וציוד

ביום שישי לפני שבועיים עשיתי סיבוב עם האיסוזו בשביל שלא תעמוד. שמעתי רעשים מוזרים.

הכנסתי אותה למוסך ויצאתי עם 6200 שח + מעמ

את זה המענקים משלמים ^

וכשיש לך כמעט 10 רכבים כאלה זה לא זול בכלל.

אני מכיר אנשים שלא היו להם את העודפים בצד כדי לתקן ציוד שהתקלקל ואם מחר הם צריכים לחזור לשיגרה הם יצטרכו לקחת הלוואות רק כדי להשמיש ציוד ושיוכלו לעבוד בכלל.

אז המענקים לא היו מספיקים, והגיעו  מאוחר מדי אחרי שעסקים כבר התחילו להכנס לחובות ולקחו הלוואות

וכמו שירון גינדי אמר, ואני חושב שהוא מבין בכלכלה טיפה יותר ממני וממך, עסק לא אמור לעמוד שנה בלי רווחים. 

היו צריכים לתת מענקים שיעזרו לבעלי העסקים  גם להרוויח משהו בשביל לחזור למשחק ביום שאחרי

אני כרגע נמצא בשיפוץ אינטנסיבי של המשרדים. מאיזה כסף אתה חושב שעשיתי את זה מהמענקים ? ממש לא.

את כל השיווק שיש לי לעשות ברגע שיגמר הסגר מי יממן לי המענקים ? הצחקת אותי

עם המענקים נשלם את כל היישור קו לרכבים, טסטים, השמשת ציוד וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Transporter כתב:

ממש לא

זה 6 מיליארד לכל המדינה 

כולל כולם

צודק, טעות שלי. אגב זה יותר מ-6 מיליארד כי גם באפריל היה מענק של 500 ש"ח לילד, שזה עוד 2.3 מיליארד ש"ח.

בכל מקרה זה ויכוח עקר, אין ולא היה בזה שום הגיון כלכלי, פחות או יותר כל מי שמבין משהו בכלכלה התנגד לזה (https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3840313,00.html). היחידים שתמכו הם כץ ושמחון שהמשותף להם הוא שהלשון שלהם נפגשת בתוך התחת של נתניהו.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהמון אנשים לא מגיעים למדרגה שממנה משלמים מס הכנסה.
לפי הנתונים, בשנת 2020 גביית מיסים ירדה רק ב 22 מיליארדים בהשוואה ליעד שהוצב לשנה הזאת, למרות כל מה שקרה השנה.
יתר ההוצאות שגרמו לגירעון ענק זה תשלמי חל"ת, מענקים, הוצאות על רפואה הקשורות לקורונה וכמובן הסכמים קואליציוניים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, טעות שלי. אגב זה יותר מ-6 מיליארד כי גם באפריל היה מענק של 500 ש"ח לילד, שזה עוד 1.5 מיליארד ש"ח.

בכל מקרה זה ויכוח עקר, אין ולא היה בזה שום הגיון כלכלי, פחות או יותר כל מי שמבין משהו בכלכלה התנגד לזה (https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3840313,00.html). היחידים שתמכו הם כץ ושמחון שהמשותף להם הוא שהלשון שלהם נפגשת בתוך התחת של נתניהו.

עוד פעם

ה 1.5 מיליארד הזה זה זניח לעומת כמה שהמדינה תוציא אם יהיו פה עוד ועוד ועוד עסקים קורסים

עדיף להשאיר אותם מעל המים ושימשיכו לשלם מיסים

מעבר לזה

יצא שכל המענקים התעכבו בגלל ה 6 מיליארד הזה וגם הפקידים הגאונים שיודעים כלכלה יותר ממני וממך לא חשבו לנתק את ה 6 מיליארד מה 90 מיליארד

כנראה זה לא היה אפשרי. ואם היה צריך לבזבז 6 מיליארד כדי לתת מענקים לכל המשק אז טוב שעשו את זה

ובוא רק נבהיר

לא באמת נתנו 90 מיליארד ואפילו לא 50 מיליארד באותה תקופה

זה היה יותר בכיוון של 40 מיליארד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, korola כתב:

בוודאי שהם יצטרכו. הם פשוט יעשו את זה לא באמצעות מיסים ישירים אלא על ידי קיצוץ בשירותים הסוציאליים שהם מקבלים מהמדינה. הופ, הלכו העובדות הסוציאליות. הופ, הלך הסבסוד לצהרונים. הופ, הלכו דמי אבטלה. דווקא מי שלא משלם מסים הוא זה שיפסיד הכי הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...