Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

מה אמרו לך במשרד הבריאות?

לגבי הקופה -  כתבתי לך. בדוק בתיק האישי באתר או באפליקציה של הקופה אליה אתה שייך, ו/או התקשר לסניף. בכל מקרה, אל תצא מהבית עד שאתה משוחרר על ידי משהב"ר, חוץ מאשר לצורך הבדיקה. אם אתה לא גר לבד אתה צריך להקפיד על הוראות הבידוד, שמוסברות היטב באתר שקישרתי קודם (רק בעמוד אחר).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, vladclar כתב:

Korola,
לדעתי, החלטת מוקדם מדי שהסגר לבדו לא מוריד מקדם הדבקה מתחת ל 1.
על סמך מה?
עוד לא עבר שבוע מתחילתו ( אני לא סופר את ה"כאילו סגר" שהיה לפני כן).
המספרים שאתה רואה עכשיו הם עדיין תוצאה של ההדבקה מלפני הסגר, לפחות ברובם. וחולים קשים בכלל מלפני שבועיים- שלושה.

למה ככה.. נכון, אתה צודק הנתונים שרואים כרגע הם עדיין נתונים מלפני הסגר.

אבל אני מסתכל גם על הנתונים נוספים שמשקפים את הפעילות המשקית  (מה שטרנספורטר אוהב לנפנף כל הזמן)

הסגר הזה... הוא עדיין לא ממש סגר , שים לב למדד חזרה לשגרה.

הוא מודד גיהוץ כרטיסי אשראי באופן פיזי (לא רכישה מרחוק) + נתוני התנועה בכבישים ועוד כמה פרמטרים. 

הסגר הראשון  - מרץ אפריל . היה מטורף ירדנו ל 30% פעילות, ואז התחלנו לפתוח בצורה מדורגת ועלינו ל 80%.

סגר שני שהוריד את מקדם ההדבקה ל 0.6 .. ירדנו חד ל 45% פעילות

ואז עלינו לאיזור ה 70%.. סגירת חנויות הרחוב הורידה קצת את הפעילות ל 60%.. אבל הסגר הזה הוא לא כמו הסגר השני

לא ירדנו כל כך נמוך ל-40%..  אנחנו מעל 50%.

יש עוד בעיה .. המוטציה הבריטית , היא מדבקת 50% יותר,  בתרגום גס..זה אומר 50% פעילות שקול ל 75% פעילות במצב (בצורה גסה).

אם אני צריך להוסיף את החיסונים .. אז בצורה גסה 20% מחוסנים ... צריך להכפיל את ה 75% ב 80%  (1-אחוז המחוסנים).

אז  מקבלים  60%. 

לכל זה תוסיף את הסרטונים שה   BBC  news מעלים ליוטיוב.. 

אין להם את הגנת החיסון שיש לנו .. הם מנהלים סגר דומה לסגרים הקודמים שלהם (שהצליחו להוריד את המקדם)

ופשוט לא מצליחים. 

לכן אני מניח שסגר לבד בעיקר שהוא חלש יותר מהסגר הקודם .. לא יצליח להוריד את המוטציה הבריטית מתחת ל-1.

והסבב הראשון של החיסון יגיע ל 95% כיסוי ל 20% מהתושבים רק בעוד 3 שבועות. 

image.thumb.png.b49deb3947309716b7ca76190b785539.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פעם - החלטת שהסגר לא אפקטיבי לפני שרואים את השפעתו.
כל היתר אולי יכול לצדד את ההנחה שלך, אבל זאת רק ההנחה, והיא נשארת בתור ההנחה בענין השפעת החיסונים על אחוז החולים הקשים. וככל שהזמן יחלוף , ההשפעה הזאת תגדל.

צריך לגלות סבלנות ולחכות עד שרואים תוצאות. לא רק אתה - בעיקר אלה ( מקבלי ההחלטות ) שדנים עכשיו בכמה להאריך את הסגר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו רואים כעת את השפעת הסגר בשלב המוקדם והרופף מאד. את השפעת הסגר הפחות רופף נתחיל לראות בשבוע הבא, את ההשפעה על התחלואה הקשה והתמותה בעוד שבועייים ויותר.

מבחינת החיסונים - 26 המחוסנים הראשונים יחשבו מחוסנים במוצ"ש. אחרי כן זה מתקדם בקצב של כמה אלפים עד עשרות אלפים ביום. עד אמש קיבלו את המנה השניה 0.97% מהתושבים כך שלקראת סוף השבוע הבא נגיע ל-2-3% מחוסנים בהגנה מרבית.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעת על התחום שנקרא "קבלת החלטות בתנאי אי וודאות"  

יש תחומים שאתה לא יכול לקבל החלטות רק אחרי שאתה יודע מה יקרה. 

עיקר הביקורת הציבורית הייתה שצריכים להכין את הציבור.. כרגע הסגר צפוי להסתיים בשבוע הבא (יום שישי)

תחשוב על קניונים , מסעדות , ספקי שירותי מוזיקה לחתונות..

כל אלה צריכים אופק קדימה על מנת לדעת איך להתארגן, אתה ממליץ למקבל ההחלטות לחכות ליום חמישי ואז להודיע על הארכת הסגר?

מה יעשה מישהו שמתכנן חתונה ליום שישי או למוצאי שבת?  

לכן זה מאוד הגיוני להודיע על הארכת הסגר בשבוע כבר עכשיו. 

ולא להשלות את טרנספורטר שבעוד שבועיים הוא חוזר לקיים חתונות. 

או מסעדות שמזמינות בשרים וחומרי גלם רק כדי לגלות שאין להם אישור לפתוח מעכשיו לעכשוי . 

לפני 4 דקות, sperial כתב:

אנחנו רואים כעת את השפעת הסגר בשלב המוקדם והרופף מאד. את השפעת הסגר הפחות רופף נתחיל לראות בשבוע הבא, את ההשפעה על התחלואה הקשה והתמותה בעוד שבועייים ויותר.

מבחינת החיסונים - 26 המחוסנים הראשונים יחשבו מחוסנים במוצ"ש. אחרי כן זה מתקדם בקצב של כמה אלפים עד עשרות אלפים ביום. עד אמש קיבלו את המנה השניה 0.97% מהתושבים כך שלקראת סוף השבוע הבא נגיע ל-2-3% מחוסנים בהגנה מרבית.

אז גם אתה מצדד בזה שבסוף שבוע הבא בתי החולים עדיין יהיו במצב של 1000 חולים קשה.

ובמצב כזה אי אפשר לפתוח שום דבר...  לפי פרופ' ערן סגל כבר בדצמבר היתה תמותה עודפת של 25% רק בגלל העומס על בתי החולים. 

זה אומר שמתוך ה- 49 שמתו אתמול .. 12.5 לא היו מתים אם הם היו חוטפים קורונה בתקופה פחות עמוסה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה הפרוייקטור דיבר היום וקיבל כותרת ראשית בטמקא. לאור כל הניתוח.שלך אני מניח שזה יהיה שבוע ועוד שבוע.

מה שכן אופטימי - קצב ההזרקה מתחיל שוב לעלות, ולא רק מנות שניות אלא גם ראשונות.

דרך אגב, כתבת הקיטורים בטמקא הבוקר הרגיזה אותי. חלק מתטענות היו נכונות, אבל המקרה הראשון היא מחלימת קורונה שכלל אינה צריכה לקבל חיסון, ויש מרותקי בית שהחיסון צריך להגיע אליהם, שזו לוגיסטיקה לא פשוטה שמצריכה לא מעט זמן. אם לוקח זמן להגיע לריכוזים בבתי האבות, בהם נותנים מאות מנות (לדיירים ולצוות) אז מה הפלא שכאשר מדובר באדם בודד, אולי פלוס הפיליפינית, זה לא הולך מהיום להיום.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

בידוד זה בידוד. אסור לך לפגוש אף אחד, כולל בת הזוג. טם אתם גרים יחד אתה צריך להסגר בחדר, היא תניחצלך את  האוכל לפני הדלת ותתרחק, ואז אתה תפתח את הדלת ותקח אותו. כמובן מסכה בכל פתיחת דלת וכפפות בכל שימוש במשהונשגם היא צפויה לגעת בו.

על הפרת בידוד יש קנס קטן של כמה אלפי ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

@sperial  שלחתי ערעור על ההודעה

מותר לי בינתיים לצאת לריצה להתאוורר ?

אפילו לא לזרוק את הזבל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Korola,
האם באמת לדעתך מישהו מבעלי מסעדות/ אולמות ארועים / מספרות/ חדרי כושר וכו.. מחכה לפתיחה בעוד שבוע וצריך לדעת כבר היום האם להתארגן לפתיחה?
תהיה רציני, כל ילד בן 10 מבין שאין סיכוי.
הרי הודיעו שהיציאה תהיה הדרגתית.
אולי מיד בסיום הסגר יחזירו טייק אווי וכיתות נמוכות + גנים ללימודים .
כל החישובים שלך על השפעתו של חיסון, מוטציה - על מה הם מתבססים? יש לך נתונים לגבי התפשטות מוטציה בריטית? השפעתו של חיסון עליו ( באחוזים )?
אתמול הציגו מספרים מעניינים :
בישובים בהם התחסנו כ 70% בני 60+ תחלואה קשה כרבע מהישובים בהם התחסנו פחות מ 50%.
אז כנראה השפעת החיסון מתחילה מוקדם יותר מהערכות, או שכל זה צירוף מקרים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter

הנחיות לבידוד

@vladclarיש פרסומים של כללית ומכבי שמדברים על השפעה של החיסון על הדבקות החל משבועיים לאחר המנה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו לא לצאת מהדלת של הדירה כדי לראות את המונה של החשמל / מים / גז וכו'

בקיצור אל תוציא רגל מהדלת של הבית, מותר לך רק להכניס קניות שהגיעו עד לדלת אחרי שהשליח הלך

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...