Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 22 דקות, hans כתב:

אתה לא מבין את ההצעה שלי מכיוון שמעולם לא הצעתי איזו שהיא הצעה.

נכון ולכן שאלתי.

לפני 22 דקות, hans כתב:

להראות שבכל העולם יש אותה תבנית, רק שפה בארץ יבגני ושאר החברים מציבים בתבנית את השמות שהם מכירים - ביבי/ערבים/חרדים.

זה לא נכון, אפילו לא בהכללה גסה. מזה שיש תחלואה בכל העולם, אתה מסיק שהבעיות זהות. אשמח גם לשמוע מי מקביל לחרדים בבריטניה או איטליה ומאיים במרד, או ברח מהארץ שלו בזמן המגפה ביפן. וגם אם יש כאלו, אז?  כן, יש עוד מדינות וחברות מתפרקות. 

לפני 22 דקות, hans כתב:

השקפה: שום דבר לא ישתנה, נגיע בתום שנתיים מתחילת המגפה לאיזה שהוא איזון מבחינת מספר נדבקים

ודרכי טיפול, ימותו כמה מיליונים, בסופו של דבר נגמור *בדיוק* כמו מגפה ספרדית מס׳ 2, כולל ההשלכות החברתיות.

מעטים הם האירועים בהיסטוריה האנושית שאפשר לראות בהם שינוי רדיקלי. גם המגפה השחורה, שדנו בה פה מזמן, השפיעה, האיצה תהליכים, אבל לא עשתה שינוי רדיקלי. אני כן יודע שהטענה כאילו ״הים הוא אותו ים״ לא נכונה. אתה, בפשטות, קצת מושך בכתפיים, ואומר ״שום דבר לא משנה. מה שהיה זה מה שיהיה, בעיות יש בכל מקום״. זה לא נכון. והמסקנה המובלעת אצלך, כאילו מזה שיש בעיות בכל העולם אפשר להשיג משהו על העתיד, קצת לא מתחברת להיסטוריה האנושית, אפילו לא של העשורים האחרונים.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר די הרבה זמן ברור לי שכושר הביטוי של פרופ גרוטו אינו מהמשופרים. הוסף לך את המעמד של חקירה על ידי חברי כנסת אגרסיביים ותקבל את התוצאה הזו. משנתו של פרופ גרוטו ברורה והגיונית (פתיחה הדרגתית של השירותים, על מנת שיהיה אפשר לבודד גורמי התלקחות המגיפה כאשר תתרחש), אבל כאשר הוא מותקף הוא מתכנס לתוך עצמו. דרך אגב, יו"ר הישיבה הגדיר זאת יפה, במשפט "אתה מאשים אותו" או משהו דומה. 

לדעתי גם הארוע של דר שרון אלרעי-פרייס, נדמה לי מול ח"כ שאשא-ביטון, היה דומה, רק פחות מוקצן.

מדובר כאן באנשי הדרג המקצועי שאינם רגילים לפגוש בדרג הפוליטי, וגם אם כן, לא באוירה כל כך לעומתית. המקבילים באוצר התפטרו בגלל משהו שמקביל במידה מסויימת.

בקנה מידה קטן - כמה מכם ישבו במבחן בע"פ וחטפו איזה בלוק בזכרון? וזה עם בוחן רגוע, לא צעקות של חבר כנסת אגרסיבי. הסיטואציות האלה לא פשוטות וצריך להבין את ההקשר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים בתעשיה או בבניה לוקחים חלק בישיבות די אגרסיביות, מהנדס או מנהל זוטר יכול לאבד עשתונות, מי שאמור לקבל החלטות על מליונים ולייצג את הצד המקצועי לנבחרי הציבור צפוי ממנו רמה מינימלית של ידע וייצוגיית, את זה איח לא לגרוטו ולא לפרייס.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם לא לח"כים הנכבדים, שההתנהגות שלהם יכולה להוציא כל אחד משלוותו. האדון לוי היה יכול לעצור את שטף הדיבור שלו ולתת לפרופסור הנכבד להשלים את המשפט. אבל זה בכלל לא עניין אותו, הוא הקשיב רק לעצמו.

אנשי מקצוע נבחרים בגלל היכולת המקצועית שלהם, לא כדי להתמודד עם פוליטיקאים תוקפניים. ואז, כאשר הם מוכנסים לגוב האריות הם מאבדים עשתונות. אתה מוזמן למצוא בעלי מקצוע יותר טובים שגם יודעים ומוכנים להתמודד עם ח"כים משתוללים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשי מקצוע בדרגה של גרוטו (משנה למנכ"ל משרד הבריאות?) אמורים לדעת לשלב יכולות מקצועיות עם יכולות בין אישיות, יחד עם יכולת להתמודד עם סיטואציות מלחיצות/לא נעימות.

לא מדובר פה בפקיד זוטר, אז קשה לי להאמין שאין לו שום ניסיון בעבודה מול פוליטיקאים.

וסיטואציות לא פשוטות?   ברוך הבא לעולם האמיתי.

לא ידעתי שהקודקודים של משרד הבריאות כל כך עדינים ורגישים.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

אשמח גם לשמוע מי מקביל לחרדים בבריטניה או איטליה ומאיים במרד, או ברח מהארץ שלו בזמן המגפה ביפן.

אל תתעצל. אתה יודע שאני צודק.

תסתכל על המחאות בשאר העולם.

במקום <חרדים> <ערבים> <ביבי> מכניסים בעיקר בבריטניה כל מיני תיאוריות קונספירציה

של שלטון מושך בחוטים של אמצעי תשקורת, גם בארה״ב זה הולך לכיוון הקונספירטיבי,

ומרד זה נושא שחוזר על עצמו. אה! וגם ״אנטישמיות״ - רק תחליף את ה״שמיות״ בשם של מחוז כלשהו.

אמיתי לגמרי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

אנשי מקצוע נבחרים בגלל היכולת המקצועית שלהם, לא כדי להתמודד עם פוליטיקאים תוקפניים. ואז, כאשר הם מוכנסים לגוב האריות הם מאבדים עשתונות. אתה מוזמן למצוא בעלי מקצוע יותר טובים שגם יודעים ומוכנים להתמודד עם ח"כים משתוללים.

זאת פיקציה, לדרגות הניהוליות כישורים מקצועיים מתרכזים בניהול ולא במקצוע עצמו, ככה זה בכל מקום. וראיתי את ועדת הקורונה, ההתנגחויות של פרייס לא היו מול מיקי לוי וההיא מישראל ביתנו אלא מול שאשא-ביטון, וזה היה דיון ענייני. אם בניהול דיון עסקינן, אתה מוזמן לראות איך שאשא-ביטון מנהלת את הדיון בועדת הקורונה, יותר טוב מזה, עם חברי הכנסת שיש, אי אפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@gadik6 בדוק כמה אפידמיולוגים יש בארץ. כנראה שכאשר היה צורך למנות אפידמיולוג לא היו יותר מדי מועמדים. אז אם האיש נחשב לבעל מקצוע טוב הוא ימונה. אני מניח שכאשר גרוטו מונה לתפקידו אף אחד לא ציפה שיצטרך להתמודד עם הפוליטיקה של הקורונה או משהו דומה. דרך אגב, ההתנהלות שלו בפרשת האייקוס תמוהה, בלשון המעטה, יש לי חשד רציני שגם כאן היתה מעורבות הדרג המדיני, אלא שזה לא התנהל מול מצלמות הטלויזיה. אבל זה חשד, כמובן של שום דבר מעבר לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, hans כתב:

אל תתעצל. אתה יודע שאני צודק.

לא, סורי, אני לא יודע שאתה צודק.

לא בגלל שאין בעיות בעולם. אלא בגלל שאתה *גם* עושה רדוקציה כאילו כל הבעיות זה אותו הדבר, ו*גם* מבקש מזה להגיע למסקנה ששום דבר לא ישתנה. ואין לזה סיבה. אני מזכיר שוב: צרפת עכשיו ברפובליקה החמישית. הם החליפו צורת שלטון בערך 10 פעמים ב-200 שנה. זו רק דוגמא. אף אחד מאיתנו לא יודע לנבא את העתיד. אבל העבר מלמד שחברות ומסגרות מדיניות נוטות להתפורר. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, sperial כתב:

כבר די הרבה זמן ברור לי שכושר הביטוי של פרופ גרוטו אינו מהמשופרים. הוסף לך את המעמד של חקירה על ידי חברי כנסת אגרסיביים ותקבל את התוצאה הזו. משנתו של פרופ גרוטו ברורה והגיונית (פתיחה הדרגתית של השירותים, על מנת שיהיה אפשר לבודד גורמי התלקחות המגיפה כאשר תתרחש), אבל כאשר הוא מותקף הוא מתכנס לתוך עצמו. דרך אגב, יו"ר הישיבה הגדיר זאת יפה, במשפט "אתה מאשים אותו" או משהו דומה. 

לדעתי גם הארוע של דר שרון אלרעי-פרייס, נדמה לי מול ח"כ שאשא-ביטון, היה דומה, רק פחות מוקצן.

מדובר כאן באנשי הדרג המקצועי שאינם רגילים לפגוש בדרג הפוליטי, וגם אם כן, לא באוירה כל כך לעומתית. המקבילים באוצר התפטרו בגלל משהו שמקביל במידה מסויימת.

בקנה מידה קטן - כמה מכם ישבו במבחן בע"פ וחטפו איזה בלוק בזכרון? וזה עם בוחן רגוע, לא צעקות של חבר כנסת אגרסיבי. הסיטואציות האלה לא פשוטות וצריך להבין את ההקשר.

במקום לצעוק ולהתעצבן על המצלמה, גרוטו היה יוצא גדול אם היה יושב ושותק, כן כן, שותק לדקה או שתיים, ונותן למיקי לוי להביך את עצמו למוות, ואחרי שיו"ר הוועדה היה משתלט ומחזיר את לוי למקומו היה יכול להמשיך לדבר.

מה שקרה פה זה כמו שאומרים - אל תתווכח עם אידיוט, הוא יוריד אותך לרמה שלו ואז ינצח בעזרת ניסיון, והוא נתן למיקי לוי להוריד אותו לרמה הבזויה של לוי.

לפני 15 דקות, sperial כתב:

וגם לא לח"כים הנכבדים, שההתנהגות שלהם יכולה להוציא כל אחד משלוותו. האדון לוי היה יכול לעצור את שטף הדיבור שלו ולתת לפרופסור הנכבד להשלים את המשפט. אבל זה בכלל לא עניין אותו, הוא הקשיב רק לעצמו.

האדון לוי לא הגיע כדי לשמוע, הוא הגיע כדי לצעוק סיסמאות כמו הבוס הגדול שלו.

מפלגה של דוגמנים וצעקנים בלי שום תוכן.

לפני 6 דקות, khalil כתב:

זאת פיקציה, לדרגות הניהוליות כישורים מקצועיים מתרכזים בניהול ולא במקצוע עצמו, ככה זה בכל מקום.

בכל מקום למעט שירות המדינה.

טוב, לא טוב, לא ממקומי לשפוט, אבל זו עובדה, בשירות המדינה אין תפיסה שניהול זה מקצוע, אין תפיסה שמישהו יכול להיות בעל מקצוע מהשורה הראשונה אבל מנהל גרוע, והתפקידים הם תמיד שזורים מקצועית עם ניהולית יחד.

ביטוי מובהק ממש לזה - נשיא בית המשפט העליון, הוא ממונה לא כי הוא מנהל טוב, לא כי הוא ייצוגי, לא כי הוא חכם או שופט טוב, אלא כי הוא ישב הכי הרבה זמן על הכיסא.

זה בזעיר אנפין שירות המדינה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בגלל זה כולם שם מנהלים אבל אף אחד לא עובד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

במקום לצעוק ולהתעצבן על המצלמה, גרוטו היה יוצא גדול אם היה יושב ושותק, כן כן, שותק לדקה או שתיים, ונותן למיקי לוי להביך את עצמו למוות, ואחרי שיו"ר הוועדה היה משתלט ומחזיר את לוי למקומו היה יכול להמשיך לדבר.

מה שקרה פה זה כמו שאומרים - אל תתווכח עם אידיוט, הוא יוריד אותך לרמה שלו ואז ינצח בעזרת ניסיון, והוא נתן למיקי לוי להוריד אותו לרמה הבזויה של לוי.

כאמור - האיש לא יודע להתבטא ולא יודע להתמודד עם הסיטואציות האלה. לא אומר דבר על יכולותיו המקצועיות.

האדון לוי לא הגיע כדי לשמוע, הוא הגיע כדי לצעוק סיסמאות כמו הבוס הגדול שלו.

מפלגה של דוגמנים וצעקנים בלי שום תוכן.

בכל מקום למעט שירות המדינה.

טוב, לא טוב, לא ממקומי לשפוט, אבל זו עובדה, בשירות המדינה אין תפיסה שניהול זה מקצוע, אין תפיסה שמישהו יכול להיות בעל מקצוע מהשורה הראשונה אבל מנהל גרוע, והתפקידים הם תמיד שזורים מקצועית עם ניהולית יחד.

כבר מזמן למדתי שיש בעלי מקצוע טובים, יש מנהלים טובים ויש גם מעטים שיודעים את שני התפקידים. אם מישהו גם יודע ללמד אז זה בכלל מושלם. אז שילוב טוב הוא מנהל וסגן, שאחד מהם מנהל מקצועי והאחר מנהל את הפוליטיקה. הבעיה היא שבמצב המתואר יקראו לבעל המינוי הבכיר, גם אם סגנו ייצג את העמדות יותר טוב.

ביטוי מובהק ממש לזה - נשיא בית המשפט העליון, הוא ממונה לא כי הוא מנהל טוב, לא כי הוא ייצוגי, לא כי הוא חכם או שופט טוב, אלא כי הוא ישב הכי הרבה זמן על הכיסא.

זה בזעיר אנפין שירות המדינה.

בכחול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, sperial כתב:

כאמור - האיש לא יודע להתבטא ולא יודע להתמודד עם הסיטואציות האלה. לא אומר דבר על יכולותיו המקצועיות.

לא חשבתי ולא אמרתי שזה מעיד על יכולותיו המקצועיות, אמרתי שהוא נפל לפח של מיקי לוי והתבהם.

אני לא מזלזל לרגע בגרוטו (זה התפקיד של טרנספורטר לא שלי), אבל הוא יצא גרוע.

ואת זה אני אומר בתור מי שפיצץ בחייו כמה ישיבות, לפעמים אפילו שתיים ביום 🤣

לפני 11 דקות, sperial כתב:

כבר מזמן למדתי שיש בעלי מקצוע טובים, יש מנהלים טובים ויש גם מעטים שיודעים את שני התפקידים. אם מישהו גם יודע ללמד אז זה בכלל מושלם. אז שילוב טוב הוא מנהל וסגן, שאחד מהם מנהל מקצועי והאחר מנהל את הפוליטיקה. הבעיה היא שבמצב המתואר יקראו לבעל המינוי הבכיר, גם אם סגנו ייצג את העמדות יותר טוב.

גם המנהל וסגן זה ייצוג לא טוב, כי בהיעדר המנהל מי שיתפוס את תפקידו זה הסגן, שלא בהכרח מבין משהו בניהול.

לדוגמה ברוב חברות התוכנה יש ראש צוות שהוא המנהל, ויש מוביל טכנולוגי שהוא המקצוען ביותר.

בשיטת ניהול SCRUM יש לך בנוסף לזה גם Scrum Master שהוא מנהל אד-הוק של אנשים שונים, מצוותים שונים ותפקידים שונים (מפתח, איש QA, איש Devops, איש חומרה וכל מה שצריך).

זו שיטת ניהול "קצת" יותר מתקדמת ממנהל וסגן

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אתה *גם* עושה רדוקציה כאילו כל הבעיות זה אותו הדבר, ו*גם* מבקש מזה להגיע למסקנה ששום דבר לא ישתנה.

כי אתה מדבר על מערכות ואני כל הזמן חוזר לנושא האנושי.

מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש.

הסיבה שה_מערב_ לא למד כלום מהמגיפה הספרדית - או לחלופין, למד ושכח,

איננה טמונה בשום מערכת שלטונית עולה או מתפוררת, אלא בטבע האנושי.

עריכה:

זאת אחת התכונות שהפכו את שייקספיר ואת קישון לעל-זמניים. יחד עם נולאן מתי שהוא :)

אולי נדמה לך שאפשר לעצב טבע אנושי באמצעות מערכות שלטוניות,

אבל כבר היינו במדרון החלקלק הזה.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מצחיק 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3זה קיים גם במקומות אחרים, גם אם לתפקידים שמות אחרים, אבל בסופו של דבר יש מישהו שעומד בראש הפירמידה, והוא זה שנקרא לועדת הכנסת. זה שיש לו סגנים או עוזרים לכל מיני תפקידים, וזה שממנים אנשים לתפקידים אד הוק (פרופ גמזו?) . שאלת תם: האם אותו ראש צוות שעליו אתה מדבר יכול להיות איש כספים, או שהוא חייב להיות מהנדס (או משהו מקביל, מבחינה מקצועית)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...