Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לא, אבל זה היה ביום ההולדת שלי, ואני זוכר איזה. את הסרט דווקא לא, ישנתי היטב. אתה יכול להבין מה צפוי בשבוע הבא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב מוקדם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב @sperial

אגב החברה שמעסיקה אותי הודיעה עכשיו בהמשך להפחתת השכר של 10% כפול 4 חודשים שהייתה, שבחודש הבא מחזירים את כל ה-40% הללו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במס הכנסה מאד שמחים לשמוע.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, hans כתב:

נו שוין, המושג הזה עוות ללא היכר, במיוחד במאות האחרונות, צריך למצוא מילה חדשה.

איזה סולידריות הייתה קיימת לפני 200 שנה? בין מי למי?יש מקומות שבהם הוא מת יותר ויש מקומות שהם מת פחות. יש גם מושגים נלווים אחרים. היפנים בהכללה כנראה יותר ממושמעים מאיתנו. וגם הרוסים - מה שלא מונע הדבקה המונית שם.

אבל אני עדיין גם מנסה להבין את הגישה שלך. מצד אחד אתה אומר שהסולידריות מתה, מצד שני נראה שלא כ״כ אוהב את ההצבעה על הפערים שצצו בישראל מהסיבה הזו בדיוק. ברור שזו לא בעיה רק ישראלית. כישראלים אנחנו צריכים לחשוב על מה שיעבוד אצלנו. לא?

לפני 25 דקות, David32 כתב:

אתה סופר???

אתה מופתע?

אה, מזל טוב ספריאל :)

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואו. אני מתחיל להרגיש כמו אלה בפייסובק שמבקשים לייקים ליום ההולדת של הילדים. 

אני אתגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולנוע זה חוויה לכל דבר גם  למי שיש חדר קולנוע בבית

יציאה לארוחת ערב, סרט טוב ודרינק באיזה בר  זה לא כמו לשבת בבית ולהזמין מגש משפחתי מהסוהו ולראות סרט

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, SlowRide כתב:

במס הכנסה מאד שמחים לשמוע.

הם תמיד שמחים לשמוע ממני.

אם זה בונוסים שנתיים, בונוסים חד פעמיים, או סתם ראשון לחודש.

ואם זה חקירות של מס הכנסה הם מאוד שמחים לשמוע ממני.

אבל הפעם קצת שמחים, כי בגלל ההפחתה ירדו פחות מיסים, ועכשיו זה פשוט יתאזן כי הרי החישוב הוא שנתי.

לפני 17 דקות, sperial כתב:

אני אתגבר.

אתבגר*

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

איזה סולידריות הייתה קיימת לפני 200 שנה?

(מישהו דיבר על לפני 200 שנה?)

היפנים בהכללה כנראה יותר ממושמעים מאיתנו.

לא דיברתי על זמן, דיברתי על מושג. על שפה. על מילה.

אם המילה ״סולידריות״ הומצאה מלכתחילתה עם גוון פוליטי, אז כנראה שהיא לא מתאימה, אשמח להצעות חלופיות.

אני אפילו לא יכול להשתמש בשום הטייה של המושג ״חברתי״ כי גם הוא עבר הזנייה מזמן.

בנוגע ליפן -

יפן זה לא רק משמעת, זה בעיקר מבנה של חברה פטרנליסטית עם אינספור בעיות (נפשיות) שנלוות לאותו מבנה,

לכן אני בד״כ לא משתמש בה לדוגמה, כי אין שום דבר ביפן שאפשר להעתיק וליישם במקום אחר.

ספציפית בנוגע להדבקות ביפן - אחרי הכאוס הראשוני הם התעשתו והמספרים העדכניים שלהם דומים לשאר אסיה.

בדרום קוריאה היה מצב מאוד דומה - מספרים גבוהים בהתחלה, המספרים העדכניים - מהנמוכים בעולם.

סין וטאיוון נפגעו קשה מסארס, והן אלו שהגיבו הכי מהר למגיפה הנוכחית. סינגפור איפה שהוא באמצע.

רוסיה זה פרדוקס גדול בפני עצמו, שילוב של צייתנות לכאורה עם פראטאץ׳ ים תיכוני שהבדואים יכולים להתקנא בו.

במילים אחרות, כמו ישראל (התרבות שלנו מושפעת במידה רבה מרוסיה).

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, hans כתב:

לא דיברתי על זמן, דיברתי על מושג. על שפה. על מילה.

אז כנראה שלא הבנתי אותך, כי התייחסתי לזה:

ציטוט

נו שוין, המושג הזה עוות ללא היכר, במיוחד במאות האחרונות, צריך למצוא מילה חדשה.

אבל עזוב את המושג סולידריות.

יש מחלה בעולם. מדינות שונות מתמודדות איתה בצורה שונה. אנחנו חסרי כלים לבודד את כל המשתנים, היכולת שלנו להסיק מה נכון ומה לא נכון מוגבלת. ורובינו מאמצים דעה כנראה כמו בהרבה תחומים אחרים, עם מה שמתחבר לנו ול״אני מאמין״ בכלליות.

אבל בכל זאת יש דברים שאנחנו כן יודעים. למשל את זה שראשי ערים חרדיות איימו במרד, ושרים חרדים איימו בפרוק הממשלה. למשל את זה שיש כמעט כל יום חרדים שמתראיינים בטלויזיה ואומרים ״מה שמעניין זה מה יגיד הרבי ולא אף אחד אחר״, והם ממשיכים להפר את ההנחיות גם עכשיו, ואף אחד לא באמת עושה עם זה שום דבר. ואולי אני לא עוקב אחרי מה שקורה בחול, אבל מרגיש לי שיש הבדל קטן בין הפרה פרטנית של בני אדם לבין קריאה גורפת כזו לשים ז**.

ואז אני מנסה להבין את השקפת העולם שלך או ההצעה שלך. אם אתה חושב שמשמעת במצב כזה, או סולידריות (טוב נו חזרתי למושג) או קרא-איך-שאתה-רוצה-למה-שגורם-לבני-אדם--לא-לשים-פס-על-בני-הלאום-האחרים-שלהם הוא חשוב, אז אתה אמור להסכים שהחברה הישראלית נכשלה כאן, לא? כי אני קורא את הפוסטים המעטים שלך בחפירות כאן, וזה נראה כאילו מצד אחד אתה מבין שיש בעיה, ומצד שני חשוב לך לא פחות להוכיח שהיא קיימת בכל העולם. העניין הוא שגם אם יש עוד מדינות לאום מתפוררות, שכל מה שהחזיק אותן באוויר עד היום זה כמה עשורים ללא משברים אמיתיים, זה לא אומר שהבעיות כאן יפתרו מעצמן. לא? ולצד השני, גם אם כולם פה היו מיישרים קו עם ההנחיות, אולי הקורונה עדיין לא היתה נעלמת. אף אחד גם לא אמר אחרת. אבל מה שכן קרה בסך הכל שוב הבליט את הפערים, חוסר אמון וחוסר בסיס משותף.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מישהו ראה את המופע של פרופסור גרוטו?

אפשר לכעוס, אפשר לא להסכים, אבל פשוט לנטוש דיון כי מעצבנים/לא מסכימים איתך ולהתנהג כמו ילד בן 7?

אם אלו המומחים שמנהלים את המשבר אז המצב בכי רע.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

ואז אני מנסה להבין את השקפת העולם שלך או ההצעה שלך.

אתה לא מבין את ההצעה שלי מכיוון שמעולם לא הצעתי איזו שהיא הצעה.

אני בסך הכול מנסה להאיר פה תהליכים אנושיים-גלובליים,

ולהראות שבכל העולם יש אותה תבנית, רק שפה בארץ יבגני ושאר החברים מציבים בתבנית את השמות שהם מכירים - ביבי/ערבים/חרדים.

אבל מכיוון ששאלת, אז:

- השקפה: שום דבר לא ישתנה, נגיע בתום שנתיים מתחילת המגפה לאיזה שהוא איזון מבחינת מספר נדבקים

ודרכי טיפול, ימותו כמה מיליונים, בסופו של דבר נגמור *בדיוק* כמו מגפה ספרדית מס׳ 2, כולל ההשלכות החברתיות.

- הצעה: להפנים את ההשקפה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, gadik6 כתב:

עוד מישהו ראה את המופע של פרופסור גרוטו?

אפשר לכעוס, אפשר לא להסכים, אבל פשוט לנטוש דיון כי מעצבנים/לא מסכימים איתך ולהתנהג כמו ילד בן 7?

אם אלו המומחים שמנהלים את המשבר אז המצב בכי רע.

לא יודע מי יותר ילד מטומטם, גרוטו או מיקי לוי.

"אני רוצה להראות לו שאני יודע לצעוק"?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...