Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעתיים, hans כתב:

בנוגע למדינות אחרות מול ישראל - כשכל מה שיש לך ביד זה פטיש, כל בעיה הופכת למסמר. או במילים אחרות, כשמה שיש לך בישראל זה ערבים דוסים ביבי, כל הסבר לכל תופעה הופכת להיות ערבים דוסים ביבי.

וואלה הייתי שם את האימרה הזו בחתימה שלי. מדויק לגמרי!

האמת שכלונו ככה רואים את העולם רק דרך המשקפיים שלנוץ לעיתים אנחנו לא יודעים אפילו שאנחנו מוטים לכיוון מסוים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין

כל היום פרסמו שביבי, גמזו,  זבלשטיין וכו'

כל אחד מהם אומר שהסגר לא יוריד את התחלואה

אז למה עושים סגר?

מילא אם זה היה סתם בשבוע אקראי ועושים נסיון

אבל למה לעשות סגר בחגים בידיעה שזה לא יוריד את התחלואה? סתם להרוס לציבור עוד כמה חגים חשובים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, hans כתב:

למה?

התשובות לשאלות שלך ניתנו כאן.

כשהקורונה הגיעה לפני חצי שנה, לא ידעתי שבני ברק וירושלים יהפכו לערים הכי מזוהות עם המחלה. לא ידעתי שהפער עם החרברה החרדית יהיה גדול כל כך, שעשרות אלפי חסידים יסרבו להתייחס להנחיות, והשאר יחכו שהרבנים יגידו להם לשים מסיכה. לא ידעתי שבקיץ יהיו חתונות ענק שיקפיצו את רמת התחלואה בישובים הערביים. שליצמן יתפתר, ראשי ערים יאיימו במרד כשינסו לעשות מה שעושים בכל העולם המערבי - סגר מקומי. אבל כשזה קרה - זה לא היה מפתיע.

אתה אומר "אבל היי, בחול חולים ומתים יותר. למה זה?". בכל המדינות היו אוכלוסיות יותר קשובות ופחות קשובות להנחיות , ולקח זמן עד שהן פורסמו בכלל. זו תשובה אחת. תשובה שניה היא שאמצעים שיש לנו הם לא חיסון ולא מספקים הגנה מושלמת. תשובה שלישית היא הבדלים בגיל האוכלוסיה, אולי במוטציה של הנגיף. כל המשפחות המאושרות דומות זו לזו. כל משפחה אומללה - אומללה בדרך שלה. ככה זה. ולכן גם באנגליה, למשל, היתה ביקורת על תפקודו של ג'ונסון (נזכיר: חלה בעצמו), וחששות מפני גל הדבקה נוסף (שכנראה היו מוצדקות) אחרי פתיחה של פאבים וחופי הים.

אבל כל זה בכלל לא משנה. כי אנחנו חיים פה וצריכים להתמודד עם מה שיש לנו. אתה מתעצבן מהפוליטיזציה ומבקש עובדות. אלו הן עובדות שבמשך חודשים התחלואה עלתה בערים חרדיות, אחכ ערביות, אחכ כל השאר. אז אפשר להתייחס לזה זה להבין את המציאות שאנחנו חיים בה. פטיש ומסמר? הא? אני לא הדובר של אף אחד. כל מה שאני מבקש הוא להבין שאם רוצים מדינת חוק, אז החוק אמור לחייב את כולם. ואם לא מצליחים לייצר את זה, אז אפשר לספר לעצמנו סיפורים איך קימבנו את הקורונה, עשינו עליה אקזיט ושלחנו אותה בחזרה לשווקים בסין עם החוצפה הישראלית. ואפשר.. לא יודע.. לחזור למציאות.

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להבין,

יש לי אישור תנועה,

יוצא שאני לפעמים צריך לנסוע למספר שעות, גם בשישי בערב,

אני אמור לחשוש ששוטר יחליט שאני משקר לו ולקבל דוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לחשוש , השוטר יבקש ממך לראות אישור תנועה, כמו שיבקש לראות תעודת רופא/ אחות ממי שצריך להגיע לבית חולים למשמרת, וישחרר אותך לדרכך.
תדאג שהתעודה תהיה צמודה אליך.

• אהבתי 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני,אתה גם יכול לקשור את זה לחיי קהילה הרבה יותר חזקים אצלם מאשר בחברה החילונית.

היא מהווה חלק גדול כל כך מהחיים והשגרה שבלתי אפשרי מבחינתם לוותר עליה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Transporter כתב:

אני לא מבין

כל היום פרסמו שביבי, גמזו,  זבלשטיין וכו'

כל אחד מהם אומר שהסגר לא יוריד את התחלואה

אז למה עושים סגר?

מילא אם זה היה סתם בשבוע אקראי ועושים נסיון

אבל למה לעשות סגר בחגים בידיעה שזה לא יוריד את התחלואה? סתם להרוס לציבור עוד כמה חגים חשובים ?

אני אסביר לך לאט על מנת שתבין מהר.

סגר יעזור, בדיוק כמו שאתה נכנס לחדר מיון ישר דוחפים לך אקמול או אופטלגין נוזלי , זה עוזר לכמה שעות.

כמו שסגר יעזור לכמה שבועות. 

גמזו רוצה שיתנו אקמול וטוען שזה מספיק כי אפשר לטפל אחר כך.

ביבי ושאר החברים חושבים שצריך אופטלגין נוזלי כי המצב קשה יותר והטיפול אחר כך לא פשוט.

אתה חושב שאם אקמול ואפטלגין לא פותר את הבעיה אז למה לתת אותו בכלל.

• מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו יכול לתת לי טיעון אמיתי וחכם מה ההבדל בין 2 המתחכמים?

ציבור אחד - החליט להקדים את סעודת החג ליום חמישי (אתמול) ונסע בהמוניו להורים וקיים סעודות ענק.

הוא פשט מצא את הפרצה שהתקנות תוקננו ליום שישי ב 14:00, למרות שכבר מיום חמישי שעבר ברור שצריך לצמצם התקהלויות.  

ציבור שני  -  החליט לקיים הפגנות ענק ביום ראשון בערב בכל רחבי הארץ, על מנת לאפשר לאלפים לנוע בכבישים. 

2 הציבורים עלו על הפרצות בתקנות וכל ציבור ניצל אותם על מנת לקיים סעודה חגיגית בקרב בני המשפחה המורחבת שלו.

2 הציבורים פוגעים בבריאות הציבור ולא תורמים לעצירת התפשטות המחלה. 

אז למה הסיקור שונה ? למה סיקור אחד הוא יותר אוהד וסלחן וסיקור שלי הוא יותר שלילי?

יכול להיות שיש פה שוחד ? סיקור חיובי לציבור מסויים?  אולי זה הציבור שמשלם לעיתונות המסקרת?

image.png.4e200b4ac54e2d6c99417e02f41aad3c.png

image.thumb.png.5a215608d4a4b3280b62315f36eb26b5.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה כהממשלה לא מתנהלת נכון ולא משמשת דוגמא.
בדיוק כמו שרשמתי כמה הודעות לפני - שהממשלה מזגזגת או לא יודעת לקבל החלטות נכונות ובזמן, הציבור יפעיל את שיקול דעתו וימצא את הדרך לא לעבור על החוק.
נראה מאוד לא טוב שראש הממשלה בעצמו לא מקיים את ההנחיות שהוא אחראי עליהם ולא נכנס לבידוד אחרי חזרה מארצות הברית ( וצויין שבטקס החתימה גם היה חולה מאומת) כמו כל אזרח שחוזר מארה"ב. הנגיף לא מבדיל בין ביבי לאזרח רגיל.
אם הנבחרים היו משמשים דוגמא וגם היו יודעים לשמור על הפה שלהן הכל היה נראה אחרת.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola

כי יש הרבה יותר מטען כלפי הציבור החרידי.

תחשוב על 2 עובדים שעשו את אותה הטעות וגרמו לאותו הנזק, אבל עובד ראשון טעה פעם ראשונה ועובד שני טעה בפעם ה200. כנראה שתכעס על העובד השני יותר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לחגוג לפני החג בהתקהלות יותר מ10 אנשים זה מטומטם במיוחד, אבל למה אתם מצפים? החליטו להטיל סגר בתקופה שהכי בוער לאנשים לראות את המשפחות שלהם/לצאת לטייל/להתכנס ולהתפלל בציבור. אם היו מחכים עם זה מיד אחרי החגים או שבועיים לפני החגים זה היה הרבה יותר אפקטיבי. הרי מותר לצאת לעבוד. מותר ספורט. מותר משלוחים של אוכל ורוב החנויות פתוחות גם ככה. במצב כזה יש לך התקהלויות בודדות של כמה ערסים שמחליטים להתחתן במסיבות ולא שכל משפחה שניה תנסה להתחכם ולהתאסף לפני הסגר.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Potato כתב:

אני לא מבין דבר אחד,אם הם כל כך קרובים לצלחת,לא לא לעשות בדיקה ולקבל תוצאה תוך 5 שעות?

מי?

כי טראמפ וכול מי שמגיע אליו וקרוב אליו כן עובר בדיקה. לכן ביבי בטוח לא נדבק מטקס החתימה, או כול דבר אחר שהוא ליד טראמפ.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

"סגר הוא רע, וזאת טעות. כשמדברים על הגבלות, צריך להתמקד באוכלוסיות שבהן התחלואה גבוהה, אחרת הציבור יהיה עוד יותר מדוכא. אפשר להכניס את כולנו לבתים, אבל אז נהרוג אחרים. בגלל ההפחדה מהקורונה, אנשים לא ילכו לבדיקות דם, לא יגיעו לחדרי מיון, לא יטפלו בסוכרת, לא ייגשו לבדוק כאבים בחזה ולא יגיעו לבדיקות שעשויות לאבחן גידולים סרטניים. התמותה תעלה בגלל זיהוי מאוחר של מחלות." -- עידית מטות

https://www.israelhayom.co.il/article/802069?fbclid=IwAR2s_jHXSvHLHsTM3CP7C81KbStOIbGQaxg0GyZJsI7v9OCE-oAmqwSfWPE

עריכה אחרונה על ידי khalil
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, David32 כתב:

מי?

כי טראמפ וכול מי שמגיע אליו וקרוב אליו כן עובר בדיקה. לכן ביבי בטוח לא נדבק מטקס החתימה, או כול דבר אחר שהוא ליד טראמפ.

ביבי חזר לארץ,עשה בדיקה ותוך 4 שעות מקבל תשובה.

גם גמזו אותו דבר,איזו סיבה יש לו לשבת בבידוד שבועיים?

לפני 1 דקה, khalil כתב:

האם @sperial הוא בעצם היא וההיא הזו זו עידית מטות?

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...