Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד אתם שומרים על מכונת כביסה נקייה? הטינופת המסתתרת יכולה להפתיע

hwgeek
שימו לב! השרשור הזה בן 1261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 שעה, SlowRide כתב:

לא מבין למה אנשים משתמשים ב2020 באבקת כביסה. יש לזה יתרון כלשהו על הג'ל או הקפסולות? 

לפני כשעה, yogev20 כתב:

אין לזה שום יתרון רק נזקים גם למכונה וגם לבגדים. (נתפס על הסיבים בלי להתמוסס) - נכון, זה קורה כאשר מכבסים בטמפ' נמוכה מאוד.

חשבתי שזה עבר מהעולם מזמן. - ממש לא. 

בדרך כלל מחיר אבקות הכביסה יותר זול וגם כושר הניקוי שלהם יותר גבוה על סמך ייצרני מכונות הכביסה או ייצרני חומרי הניקוי לכביסה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חוץ מהמחיר לא חושב שיש לזה יתרונות, אבל זה הגיוני שעל מוצר נחות יותר תשלם פחות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.8.2020 בשעה 12:52, yogev20 כתב:

שניהם מתבססים על אותה כימיה, אין שום יתרון לאבקה מעבר לנזקים שהיא עושה.

האבקה כן תורמת לאיכות הסביבה, לא יותר מזה.  

חברת בוש בחוברת הסבר כיצד ואיך להשתמש במכונת הכביסה מפנה לאתר בקישור הצורף לקבלת מידע נוסף לגבי אבקות כביסה/נוזלי כביסה.

https://www.cleanright.eu/en/products/1041:detergents-for-everyday-fabrics.html

היתרון של אבקת הכביסה בניקוי היא תוספת של מלביני כביסה.

Liquid detergents are particularly effective against fatty stains. Solid detergents containing bleach are particularly effective against bleachable stains.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

רכשתי מכונה חדשה, ואני מתכנן לתחזק אותה כראוי בשיטת החומץ.
מישהו יכול בבקשה להגיד לי, להיכן אני שופך את חצי בקבוק החומץ כשמועד הניקוי מגיע? התא הימני אגב, עם שני הפסים - הוא עבור האבקה.

או שפשוט אל תוך המכונה? ומהו סדר הפעולה הנכון?
הבנתי שרק להריץ את המכונה על ריק, ללא בגדים? איזו תוכנית?
תודה מראש.

491467026_.thumb.jpg.39cc1faa8232b7bbcd6c217cb6f30173.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קנית מכונה בלי חוברת הפעלה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.8.2020 בשעה 09:57, SlowRide כתב:

לא מבין למה אנשים משתמשים ב2020 באבקת כביסה. יש לזה יתרון כלשהו על הג'ל או הקפסולות? 

הרבה אנשים לא משתמשים במכונת כביסה חדשה לחלוטין שנמכרה אתמול, והבעיה עם אלו שנמכרו שלשום זה שאין להם תא לחומר ניקוי נוזלי, אלא תא שאמור להכיל רק אבקה.

למכונת כביסה ממוצעת יש 3 תאים, אחד עבור חומר ניקוי לתוכנית שטיפה מוקדמת, התא השני לחומר ניקוי לשטיפה הרגילה, והתא השלישי עבור המרכך.

ההבדל הוא שאם תרצה להפעיל מכונת כביסה עם תוכנית שכוללת שטיפה מוקדמת (Pre-Wash) ותשים מראש ג'ל (במקום שמיועד לאבקה) ב-2 התאים (תא שטיפה מוקדמת ותא שטיפה רגילה), בעצם לא תקבל שום אפקט כי ברגע שתכניס את הג'ל לתא במגירה, הוא נוזל פנימה - ואז לשטיפה השניה כבר לא יישאר לך ג'ל בתא המתאים.

במכונות כביסה מודרניות שמותאמות לעבודה עם ג'ל, המירו את התא המסורתי בתא שיכול להכיל את הנוזל מבלי שישפך מייד למכונה עם מזיגתו, והוסיפו מנגנון (בדיוק כמו בתא המרכך) שפועל בעיקרון חוק כלים שלובים -  שברגע שהתא מתמלא במים קיימת "קשית" עם כיסוי (מוביל) שדרכה הנוזל עובר פנימה לכיוון התוף במכונה (רק ברגע שהתא עובר גובה מסויים של נוזל). 

ברגע שזרימה המים (מילוי מים במכונה) נפסקת, ממשיך לעבוד חוק כלים שלובים והקשית (דרך המוביל) מרוקנת לחלוטין את תא הג'ל מכל שארית של מים\נוזל - בדיוק כמו בתא המרכך (זו הסיבה שאסור למלא אותו מראש מעבר לקו ה MAX המסומן, כי אם תמלא קיים סיכוי שבזמן שהמכונה עובדת ורוטטת מעט, הנוזל יצליח לעבור את גובה הקשית - וכל המרכך יתרוקן לתוך התוך במכונה בזמן שהיא עובדת - מה שעלול לגרום (לעיתים) לכתמים ולתוצאה גרועה של ניקיון (אתה למעשה אוטם את הכביסה לפני שניקית אותה).

איציק

• אהבתי 3
  • מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, איציק נ. כתב:

במכונות כביסה מודרניות שמותאמות לעבודה עם ג'ל, המירו את התא המסורתי בתא שיכול להכיל את הנוזל מבלי שישפך מייד למכונה עם מזיגתו, והוסיפו מנגנון (בדיוק כמו בתא המרכך) שפועל בעיקרון חוק כלים שלובים -  שברגע שהתא מתמלא במים קיימת "קשית" עם כיסוי (מוביל) שדרכה הנוזל עובר פנימה לכיוון התוף במכונה (רק ברגע שהתא עובר גובה מסויים של נוזל). 

במכונת הכביסה שבשרותי תוצרת בוש יחסית חדשה WAK20260IL התא הראשי לחומר ניקוי מתאים לג'ל, נוזל כביסה ואבקה.

כאשר משתמשים בנוזל כביסה יש סוג של דלתית שצריך להוריד אותה כלפי מטה שאמורה למעשה למנוע מהנוזל לרדת מיד לתוף וגם משמשת למדידת כמות נוזל הכביסה.

לא מבין את התכנון של בוש מכיוון שהדלתית הזו לא אוטמת ואין שום מנגנון כפי שציינת לכן הנוזל יורד בצורה איטית לתוך התוף או ליתר דיוק הדלתית מעכבת את ירידת הנוזל לתוך התוף.

מה אני מפספס ?

צילמתי את המנגנון מקדימה ומאחורה.

Untitled1.jpg

20200918_224809.jpg

20200918_224825.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מפספס, זו מעין קומבינה שעשו לתא המסורתי שאמור להכיל רק אבקת כביסה. במכונות המיועדות רק לג'ל זה נראה אחרת בד"כ (ממה שראיתי עד היום). 

איציק

• מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירחמיאל, 

יש לי בדיוק אותו מכסה.

מניח שזו גם מכונה עם פתח עליון.

בעבר הייתי שופך חצי בקבוק חומץ לתוץ המכונה פעם בכמה חודשים, לתוף עצמו ומפעיל ללא בגדים.

זה לא ממש היה עוזר...

לפני כחצי שנה שיניתי את צורת העבודה.

משתמש במרכך מרוכז, אז ממלא את תא המרכך בערך לגובה של 30~35 מ״ל ומוסיף עליו באותו תא חומץ עד לקו הגובה ~75 בכל הפעלה.

זה עושה את העבודה ושומר את המכונה נקיה לעומת העבר.

• אהבתי 1

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זאת אינדסיט פתח עליון: https://carsforum.co.il/uploads/monthly_2020_09/20200917_120029_resized.jpg.b597b77d9d7e28fa2b2184b6726add91.jpg

השאלה היא מה אני עושה אם אין אצלנו בבית מרכך (וכניראה גם לא ייכנס...).
מה אז?

כל מומחי וממליצי החומץ כאן - איך אתם מיישמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...