Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד אתם שומרים על מכונת כביסה נקייה? הטינופת המסתתרת יכולה להפתיע

hwgeek
שימו לב! השרשור הזה בן 1257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחודשים האחרונים שאני עושה כביסה (משעמום) אני מוסיף למרכך (חצי חצי) מעט חומץ (מכיר את זה מניקוי מטליות יקרות לרכב)

יוצאת כביסה אוורירית ונקייה יותר, מעבר לתהליך ניקוי האבנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 28.8.2020 בשעה 10:05, hwgeek כתב:

ולאחר סיום מילוי המים אני מוסיף עוד מים עד כמעט הגובה של מרכז התוף + קצת מלח לימון(במכונת בוש גובה מים של מרכז התוף מפעיל הגנה והמכונה מרוקנת את כל המים),

שאלה מטופשת- איך אתה מוסיף מים? הדלת לא נעולה בשלב הזה? ואם לא נעולה, המים שבפנים לא ישפכו החוצה כשתפתח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 שעות, מה רע בשביט? כתב:

אפשר מפתח מילוי האבקה. לאן חשבת שהאבקה הולכת?

אמרתי שהשאלה מטופשת 😅

האמת שאף פעם לא הבנתי לאן הנוזל הולך מהפתח מילוי, חשבתי שיש מעצור כלשהו שמכניס את הנוזל רק בשלב מסויים בהפעלה, אם אמלא שם מים הם לא יישארו תקועים שם עד לשלב הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו חומץ,

אם מכבסים בגדי ספורט לדוגמה (או בגדים ממש מסריחים), עדיף (מה עדיף, רצוי) להשתמש בחומץ במקום במרכך כביסה (בתא של המרכך). לא זוכר את התהליך הכימי המדוייק, אבל בגדול המרכך "כולא/סותם" את הבד (ואת הסירחון בתוכו), ובבגדי dry fit לדוגמה בעצם מנטרל את התכונה המנדפת של הבד. חומץ עושה ההפך (וגם עובד אחלה כמנטרל ריחות). וכמובן שיש גם את האפקט של ניקוי המכונה.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בגדול מכבס עם 3 סוגי מרככים. כולם של מקסימה לא מרוכז.

אחד לבגדים השחורים, כביסה על תוכנית סינטטית ב40 מעלות שלוקחת כ40 דקות מתוכם 3 שטיפות אחת לאבקה וחומץ, השניה מים נקיים והשלישית מרכך. (כן אני מחכה לשמוע את המכונה שוטפת ושם בנפרד ולא בתא)

אחד לצבעוניים, כביסה על תוכנית סינטטית ב20 מעלות שלוקחת כ35 דקות. אותו הדבר מבחינת השטיפות.

אחד ללבנים. בגדים לבנים על תוכנית לכותנה ב40 מעלות שלוקחת כ100 דקות. שטיפה ראשונה לאבקה ואבקת חמצן להלבנה, השניה מים נקיים והשלישית מרכך.

מגבות (כולן אצלי לבנות) על תוכנית בגדי תינוקות על 60 מעלות שלוקחת כשעתיים. 4 שטיפות. שטיפה ראשונה אבקה ואבקת חמצן להלבנה, השניה עם חומץ לסתור את האבקת חמצן ולנטרל ריחות לוואי, שלישית מים נקיים ורביעית למרכך.

כן, אני עובד קשה על הכביסות שלי.

אבל כשאני שולח את הילדים לגן והסייעות והגננות שואלות איך הבגד מריח ככה, זה שווה הכל.

אני גם עובד שטח שכל החולצות שלי דרייפיט ושחורות עם הדפס. הריח הרע נתפס עליהן מאד מהר.

• רעיון טוב! 1

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Blaz00r כתב:

אפרופו חומץ,

אם מכבסים בגדי ספורט לדוגמה (או בגדים ממש מסריחים), עדיף (מה עדיף, רצוי) להשתמש בחומץ במקום במרכך כביסה (בתא של המרכך). לא זוכר את התהליך הכימי המדוייק, אבל בגדול המרכך "כולא/סותם" את הבד (ואת הסירחון בתוכו), ובבגדי dry fit לדוגמה בעצם מנטרל את התכונה המנדפת של הבד. חומץ עושה ההפך (וגם עובד אחלה כמנטרל ריחות). וכמובן שיש גם את האפקט של ניקוי המכונה.

באמת שמתי לב שסמרטוטי רצפה שמכובסים עם מרכך באמת סופגים פחות טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, om2 כתב:

באמת שמתי לב שסמרטוטי רצפה שמכובסים עם מרכך באמת סופגים פחות טוב

איזה סוג של סמרטוטי רצפה אתה מכניס למכונה ? סמרטוטים של פעם ?

לפני 9 שעות, מה רע בשביט? כתב:

כן, אני עובד קשה על הכביסות שלי.

אבל כשאני שולח את הילדים לגן והסייעות והגננות שואלות איך הבגד מריח ככה, זה שווה הכל.

אני גם עובד שטח שכל החולצות שלי דרייפיט ושחורות עם הדפס. הריח הרע נתפס עליהן מאד מהר.

תשמ'ע, אתה חייב להצטרף לקבוצה בפייסבוק של מכורי כביסה וגם ניקיון זה אנחנו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו מכונה של בוש, 8 ק"ג שעובדת נפלא כבר שבע שנים (לא יודע אם זה משנה, אבל היא תוצרת גרמניה). לא מחלידה, לא מסריחה ולא כלום. משתמש בנוזל כביסה ומשאיר את הפתח (הקדמי) והמגירה פתוחים תמיד. לפני כמה חודשים, משום מה החלה להסריח. מה הסתבר? היות ובזמן סגר הקורונה הגדול, עוזרת הבית שבאה אלינו פעם בשבוע, לא הגיעה, לא כיבסתי את הסמרטוטים שהייתה משתמשת בהם בניקיון- אחד מהם תמיד ספוג באקונומיקה. חזרה לעבוד ונעלם הריח.

אגב, היות ואשתי החליטה לפני שנים שמרככי-כביסה עושים לה גירויי עור, אצלנו לא משתמשים בהם. לכן כשאני מתנגב, העור שלי עובר שיוף עדין וכתוצאה, הוא חלק לחלוטין ואין שערות מיותרות. 🤔

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא מבין למה אנשים משתמשים ב2020 באבקת כביסה. יש לזה יתרון כלשהו על הג'ל או הקפסולות? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...