Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אכלו לי את הראש בשאר הפורומים - איזו טלויזיה לקנות?? (65/75", בערך 5K)

Talgaz
שימו לב! השרשור הזה בן 1224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 1.12.2020 בשעה 13:04, stas12 כתב:

איך אתה יודע שזה הטלויזיה ולא הרסיבר?

ובגדול הייתי מחבר הכל לטויזיה ומוציא EARC לרסיבר. הטלויזיה שלך (כנראה) תומכת בהרבה יותר פורמטי אודיו מהרסיבר.

הרסיבר די חדש ככה שאני חושב שהוא תומך בלא מעט (פיוניר 934)

לא האשמתי את הטלויזיה, האמת שזה נראה שזה דווקא הלפטופ שגורם לזה, שזה מעניין מאוד כי:
אם עובדים עם הלפטופ כשהוא על סוללות בלבד (ז"א לא מחובר לחשמל) התופעה עדין מתרחשת, מה שהיה אמור להראות שזה לא מהלפטופ אבל מנגד שמתי לב שכל פעם שאני מחבר ומנתק את הטעינה שלו אני גורם לבעיה להופיע לרגע מה שדווקא מחזק את זה שזה מהלפטופ, בקיצור אני חוקר את זה

מגיני ברקים מסוג אחר גם לא עזרו להעלים את הבעיה

בתאריך 1.12.2020 בשעה 22:17, Transporter כתב:

הבעיה עם המזגן והטלוויזיה ידועה

מייצב מתח יפתור אותה

תודה, יש קישור למשהו מומלץ שלדעתך יעזור?

עריכה אחרונה על ידי DrorZi

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, stas12 כתב:

@DrorZiובכל זאת, ניסיתי לחבר את הלפטופ ישירות לטלויזיה?

זה רעיון מעניין, בדיוק סידרתי עכשיו את ה arc והוא עובד טוב אז שווה את הניסוי.

עדכון:

בוצע, כרגע הוצאה והכנסה של טעינת לפטופ לא משגעת את הוידאו (ואוו, התקדמות!)

אז נראה לאורך זמן שזה באמת פתר את הבעיה
תודה @stas12 !

עריכה אחרונה על ידי DrorZi

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, stas12 כתב:

@DrorZiובכל זאת, ניסיתי לחבר את הלפטופ ישירות לטלויזיה?

עדכון נוסף, כי אי אפשר לערוך כבר

המחשב עבר לסטריאו ולא מוכן לעבוד 5.1, לא כל כך מתאים...

הוא מזהה את הטלויזיה כסטריאו ולא מוכן לתת בכלל אופציה של 5.1 (נותן בקלות בחיבור ישיר למגבר)

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה טלויזיה? 

והאם אתה מתכוון שאתה מקבל 2.0 כאשר הלפטופ מחובר לטלויזיה והטלויזיה לרסיבר ב arc? אם כן אתה צריך לוודא שמוגדר בטלויזיה pass-through ולא PCM בהגדרות של ה arc

עריכה אחרונה על ידי stas12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים

א. @stas12 אלוף ועזר לי בפרטי, התקנה של התוסף דולבי אטמוס ושימוש בו (במקום שימוש "קשיח" ב 5.1 של הכרטיס קול) מאפשר למחשב לעבור דרך הטלויזיה למגבר ב 5.1 כשהתוכן כזה

ב. נראה שמעבר ל מחשב -> TV -> רסיבר (דרך ARC) לא רגיש לקפיצות חשמל כמו קודם

ועכשיו שאלה אחרת, מה הרזולוציה של המסך שלי?
שאלה מעניינת, כי LG מצהירים על 4K ו 3840X2160

אבל בחלק מהאתרים דווקא רשום משהו שמקביל ל 4096x2160

והמחשב שמחובר אכן טוען שהמקס זה 4096x2160, אם מכוונים ל 3840X2160 הוא משאיר שוליים שחורים מימין ושמאל מה שתומך במקס 4096, אז למה LG בעצמם אומרים רק 3840?

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנית שניהם 4K . אבל רק אחת הרזולוציות היא יחס 16:9 אמיתי כפי שמצלמות קולנוע שואפות להוציא. יש פה אילוצי ייצרן , גודל פיקסל לגודל פאנל, מאבק בין סטנדרטים וכו...
זה לא ממש משנה , יש אלגוריתם מתיחה בטלויזיה רק תפעיל אותו. לא תרגיש בהבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שני גופי סטנדרטיזציה הגדירו שתי רזולוצטות שונות כ 4K.

יש 4K UHD שזה ה 3840,שזה בעצם רזולוציה כפולה מה 1920 המוכר. זו גם הרזולוציה שאיתה מוכרים מסכים. 

DCI 4K זה ה 4096,זה רזולוציה של חברות הקולנוע שלפעמים קוראים לה true 4k.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי מה ששניכם אומרים, אני תוהה פשוט מעשית כמה פיקסלים יש בטלויזיה הזו, שאלה טכנית לגמרי.

ד"א אני מעדיף קצת שוליים שחורים ולא מתיחה, אני עדין בתראומה משנים ששידרו 3:4 כשכל השוק מזמן היה במסכים רחבים וכל מה שראו היה נראה כאילו אלה מתמודדים של "לרדת בגדול" אפילו אם זו היתה כתבה על אנורקסים.

ושלא נזכיר ש"רק" 20 שנה אחרי כל העולם הערוצים המסחריים עברו ל HD כי הרגולטור חייב אותם, בוא נראה מתי הם יעברו ל 4K.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתיחה בין שני התקנים הללו היא מינימלית.
ממְש לא מה שהיה עם 4:3 בזמנו.
מעבר שידור לרזולוציה 4K אפשרי הבעיה היא איכות התמונה . בארץ דוחסים המון בגלל אילוצי תשתית. ניתן לקבל בדחיסה חרא של תמונה אפילו ב 4k

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה אומר שבארץ דוחסים המון אתה מתכוון שירותי סטרימינג וכאלה? 

כלוצר, מעבר לדאון-סקייל אוטומטי במקרה של חיבור גרוע יש ל(למשל) נטפליקס רמת דחיסה שונה לכל איזור? 

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הוט דוחסים . גם יס . זה לא רק הזרמות אינטרנט . ה bit rate בארץ בחברות הכבלים המסורתיות , בערוצי ה 4K , פשוט ביזיון.אם זה המקור שלך עדיף טלויזיה בינונית. טלויזיה טובה רק מדגישה את הבעיה.
הסרט הרבה יותר מפורט אם מורידים טורנט איכותי של 1080p שנתלש ב 40Mbps. (מה שנקרא פעם בלו ריי) ומחברים ישירות לטלויזיה.
רק לשם הדגמה : סרט 4K איכותי דורש כ 5 טרה אחסון לשעה של סרט.
תראה לי תשתית בארץ שנותנת לך את זה .
אפילו נטפליקס לא שם. כולם דוחסים ודוחסים.
אתה יודע איך בית קולנוע מקבל את הסרט ? על דיסק קשיח מוצפן במשלוח.

תיקון : פעם בתי קולנוע היו עובדים ככה. היום זה אולם שמעלה אבק.
בכל מקרה רוב האנשים לא מבינים שצוואר הבקבוק שלהם זה לא oled או qled או שם טכנולוגי זה או אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Talgaz כתב:

כלוצר, מעבר לדאון-סקייל אוטומטי במקרה של חיבור גרוע יש ל(למשל) נטפליקס רמת דחיסה שונה לכל איזור? 

למיטב ידיעתי נטפליקס לא עושים דאון סקייל, הם (וגם יוטיוב) מחזיקים מספר עותקים ברזולוציות שונות של כל סרט\סדרה על השרתים ומזרימים לך בהתאם למצב הרשת שלך.

בנטפליקס העותקים מחולקים נניח לצ'אנקים של 10 שניות.

במצב טוב אתה מקבל צ'אנק שמן, במקרה והתעבורה הופכת איטית הצ'אנק הבא יהיה רזה יותר. 

ביוטיוב אם תראה סרטון על 360P ואז תעבור ל1080P לדוגמא, הבאפר יתאפס - סימן לזה שיש הזרמה חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחרונה רכשתי טלוויזיה Qled של סמסונג (יבואן רשמי) והעצה הכי טובה שיש לי לתת לך זה להתרחק!!! כזה זלזול לא חוויתי מזמן.

1.  שבוע מראש קבעתי תור להגעת טכנאי להתקנה, יום לפני  המועד התקנה אני מקבלב SMS עם מועד התקנה אחר ( הגעה בערב ולא בבוקר כפי שנקבע במקור).

בשיחה עם השירות לקוחות נעניתי ש"זה מה שיש כי קורונה". ככשאלתי אותם למה לא ניסו לתאם איתי אחר  מועד התקנה חלופי פשוט נעניתי ב"זה לא עובד ככה".

שום התנצלות, שום רצון לעזור - פשוט מתנהגים אליך כאילו אתה עובד אצלם, ואם לא מתאים לך אז לך תחפש.

2. הטכנאי שהגיע רק ניסה לדחוף לי מוצרים לא נחוצים במחירים מופקעים - זרוע מתכווננת ב800 שקל, כבל אופטי 2 מטר ב200 שקל וכמובן ניסה לשכנע אותי שכל הכבלי HDMI שיש לי לא באמת תומכים ב-4K דבר שידעתי מראש שהוא לא נכון ואכן הסתבר כשקרי.

אז זמה היה לנו? התייחסות ללקוח כאילו היה זבל ומתקינים שרק מנסים לעבוד עליך ולדחוף לך דברים במחירים מופקעים. אם זה השירות שקיבלתי עבור התקנה אז שלא נדע מה יקרה אם אשכרה אצטרך שירות במסגרת אחריות. לא משנה עד כמה סמסונג טובה או משתלמת - עם יבואן כזה עדיף לא להתקרב.

עריכה אחרונה על ידי tepic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...