Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוייתן כחול או רכישה של סיטרואן סי4 גרנד פיקאסו 2016.

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יום פורה היה היום!

הותקן אנדרואיד אוטו שהסתבכתי איתו פעם קודמת, הוסרו רוב הדברים שנשארו מהאנדרואיד הישן, יש מקום להסיר עוד כמה דברים אבל זה כבר בפעם אחרת.
כמו כן הורכבה מצלמת דרך ddpai mini3.

לצערי המצלמת רוורס משום מה לא עובדת עם המערכת החדשה ולא הצלחתי להבין למה, פה כנראה כבר אקוץ לחשמלאי שיבדוק אותה כי מבחינת חיבור אני בטוח שחיברתי טוב. בכל מקרה יש חיישנים והמצלמה פחות קריטית עבורי.

המסך מטונף מהידיים, עבר ניגוב מאז כמובן.ce70c0fd30f347cc9e45eb264a3cf69c.jpgdf1618f3a1c879b90c3ebf5521b73967.jpga1161db0bf7b134eb920d67dd35d73b6.jpg8145025b87e4baab7214c59f9791d46e.jpga6666bb1b84c04e8d33747ea94a218f0.jpgbb09fbb7b6decfdef05e42f705801a1b.jpg

Sent from my MI 9 using Tapatalk

• מעניין 1

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 264
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לאחרונה המלצתי לחבר על c4 פיקאסו 14-15, היום הוא נכנס לאחת מחב' הטרייד אין ושמע ממנהל הסניף זוועות על הרכב בצד האמינות. 

עכשיו ברור לי שאותו מנהל מכירות תקוע עם סטיגמות מהעבר. 

בכ"ז הייתי רוצה לדעת ממי שמכיר מה המחלות הנפוצות בדגם הבנזין 165 כ"ס ואיך הביקוש לרכב?

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מחלות נפוצות בכללי, שיבדוק שהוחלף מיכל דלק, חלק בעייתי שדרש/דרוש החלפה

רכב אמין ללא מחלות, תקלות יכולות לצוץ בכל רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שנכתב פה שגם מצערת זו תקלה נפוצה. 

לכן שואל אם יש עוד תקלות נפוצות בדגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי שנכתב פה שגם מצערת זו תקלה נפוצה. 
לכן שואל אם יש עוד תקלות נפוצות בדגם.
הבנתי שב 2015 היה גם איזה עניין עם מכסה שסתומים.

לטעמי אין רכב מודרני חף מתקלות.

הייתי מסתכל על תקציב, מה האלטרנטיבות בתקציב הזה ומה אני רוצה מהרכב.

לי אישית אם היה 120 אלף ש''ח הייתי קונה אקס טרייל משומש, אבל לא היה לי ובתקציב שלי לטעמי עשיתי בחירה הכי טובה.

אלטרנטיבות הם קיה קארנס ישנות יותר, רנו גרנד סניק, סורנטו דיי ישנות, גבולי גם אאוטלנדר ואולי עוד משהו.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מחפש 7 מקומות עם תא מטען שיכול להכיל עגלה כשכל המושבים בשימוש. 

קשה מאוד למצוא קרניבל/גרנדיס במצב נורמלי

מאזדה 5 וקארנס יותר צפופות ובתקציב של 50 יכנסו רכבים מאוד ישנים, לכן המלצתי על הסיטרואן שהיא עדיפה על המיניוואנים הקטנים אך כמובן קטנה משמעותית מהמיניוואנים הגדולים, בנוסף היתרון שניתן בתקציב של 50K לרכוש רכב יחסית מודרני. 

המחסום כרגע הוא אמינות הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שצריכה להשאל זה איזה אמינות הוא יקבל בכל הגרוטאות הישנות שצויינו פה ב 50k. גם אם נלכלך ונגיד שסי 4 גרנד פיקאסו לא אמינה עדיין היא הבחירה הכי טובה בסכום הזה. כנראה שהוא גם לא ימצא את האקזמפלר הכי טוב בסכום הזה אבל בהחלט אפשר למצוא אחד עם נתונים לא רעים.

בחיפוש הרכב התקציב שהקצבתי היה 70 אלף ואולי מעט יותר אפילו, בסוף אתה רואה מה קניתי, וקניתי את הרכב בפחות מהגבול של התקציב, אבל גם ב 70 לא היו אלטרנטיבות טובות, אולי ב 75 ומעלה אפשר היה כבר לקנות סורנטו סבירה + משנתונים דיי ישנים 12-14.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, daniel204 כתב:

לאחרונה המלצתי לחבר על c4 פיקאסו 14-15, היום הוא נכנס לאחת מחב' הטרייד אין ושמע ממנהל הסניף זוועות על הרכב בצד האמינות. 

עכשיו ברור לי שאותו מנהל מכירות תקוע עם סטיגמות מהעבר. 

בכ"ז הייתי רוצה לדעת ממי שמכיר מה המחלות הנפוצות בדגם הבנזין 165 כ"ס ואיך הביקוש לרכב?

אני לא מכיר מנהל מכירות שלא רוצה למכור את כל הסחורה שלו, הרי מה הוא יעשה איתה בסוף ? חמוצים ?
למנהלי מכירות יש נטיה, לעיתים, להמליץ על מה שהם מרוויחים יותר (או מה שעומד הרבה זמן במגרש וצריך כבר להעיף אותו), אז לקחת הכל בפרופורציות.

בהינתן תקציב מסויים, תמיד לשאוף לקנות את הרכב עם המודל הכי חדש שאפשרי - ככה אתה מצמצם את האפשרויות ליפול על מחלות ילדות (לראיה: בדיון הנוכחי הוזכר עניין המצערת, כאשר במודל 2016 מותקן המק"ט הישן, ובמודל 2017 [עליה לכביש 1/2017] כבר מותקן מהיצרן המק"ט החדש המשופר).
יש עוד הרבה דברים כאלה, על חלקם אנחנו לא יודעים ובטח גם לא נדע, אבל תמיד לשאוף לקנות את הצעיר ביותר שאפשר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, איציק נ. כתב:

אני לא מכיר מנהל מכירות שלא רוצה למכור את כל הסחורה שלו, הרי מה הוא יעשה איתה בסוף ? חמוצים ?
למנהלי מכירות יש נטיה, לעיתים, להמליץ על מה שהם מרוויחים יותר (או מה שעומד הרבה זמן במגרש וצריך כבר להעיף אותו), אז לקחת הכל בפרופורציות.

החבר קפץ לסניף הקרוב אליו כדי להתרשם מהגודל של הרכב, לא היה להם במלאי c4 גרנד פיקאסו, זה מחזק את מה שרשמת. 

אבל זה לא העניין, ניסיתי להבין ממי שמכיר את הרכב מקרוב מה הן המחלות השכיחות בדגם זה. 

מקריאה יותר מעמיקה של הפוסט אני מבין שגם המולטימדיה ששולטת על לא מעט מערכות בדגם המאובזר יותר נוטה להתפגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אקסלוסיב 2015  .

יש נטיה בסיסת לאנשים להמליץ על מה שיש להם. אז אקדים ואומר אני מאוד אוהב את הרכב. אבל הוא לא בכיוון של האמינות היפנית.

מי שרוצה להתרשם שיכנס לקבוצת הווטצאפ.

ברכבים עם ק"מ סבירים מאוד (עד 100 אק"מ) שמורים ומטופלים כמו שעון צצות תקלות באלפי שקלים במכלולים שביפניות לא הייתי משקיע עליהם גרם מחשבה.

נכון שזוועות הדגם הקודם במנוע והגיר תוקנו. אבל עושה רושם שכל המעטפת מסביב ממש לא עמידה. בעיני יש דמיון מובהק בין הרכב הזה לSMAX המושמץ -גם הוא ב5 שנים הראשונות בכל השרשורים דווח כאמין אחרי זה התקלות באו ובצרורות.

דוגמאות לתקלות?

שרשרת טיימיניג או מותחן  שנמתחת/נדפקת

מצערת

מכסה שסתומים

משאבת דלק לחץ גבוה

קניסטר/מיכל דלק

2 חברים שלי דיווחו על החלפת ממיר קטליטי (במודל 16 140 אק"מ)

בדגם האקסלוסיב לרובם מערכת סטיה מנתיב חדלה לתפקד

מסך ראשי (עם עלות אסטרונומית) נדפק מעצמו 

אצלי פיצ'ר מסויים במראות (כוונון אוטומטי לרוורס) במראה אחת מתפקד גרוע מקריאה בחו"ל תופעה נרחבת שטופלה שם באחריות.

לזה תוסיפו תקלות שגרתיות ובלאי שיש בכל רכב כלשהו -יקר לאחזקה.

המכנה המשותף שאלו מכלולים שלא ממש מושפעים מצורת שימוש ובכל זאת נדפקים וממש מוקדם מהצפוי.

בקיצור אם משווים לוואג ודומותיה הרכב בעל אמינות סבירה. אם משווים לאואוטלנד וחבריו (שנחותים בכל פרמטר אחר) היא בלתי אמינה בעליל.

וכדאי לחשב גם ירידת ערך המחירון הריאלי צונח.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, daniel204 כתב:

המולטימדיה ששולטת על לא מעט מערכות בדגם המאובזר יותר נוטה להתפגר.

אין לי מושג מאיפה הגעת למסקנה הזו, אבל אני לא שמעתי על שום בעיה במערכות המולטימדיה שנוטות להתפגר.

כן דווחו בעיות על כתמים במסכים של הדגם המאובזר (מעין עיגולים שמופיעים כמה שנים שהרכב כבר על הכביש) ולמיטב ידיעתי זה ממש לא במולטימדיה עצמה אלא במסך של הלוח שעונים (העליון).
בדגמים הרגילים אין את הבעיה הזו (מסך יותר פשוט).

גם התקלות שמדווחים לך פה בפורום הן לא משהו רוחבי. לא כולם חוו תקלות במכסה שסתומים, או מצערת, או מיכל דלק... ובדגם המדובר (2014 ואילך) גם לא משאבות דלק.

כל מה שתקף ל 2014 לא בהכרח תקף ל 2016 או 2017. 
סדרות של חלקים מסויימים מוחלפות תוך כדי תנועה ברגע שמגלים בעיה סיסטמטית, ולכן גם הבאתי את הדוגמא של המצערת.

לפני 9 שעות, yd b-4 כתב:

ברכבים עם ק"מ סבירים מאוד (עד 100 אק"מ) שמורים ומטופלים כמו שעון צצות תקלות באלפי שקלים במכלולים שביפניות לא הייתי משקיע עליהם גרם מחשבה.

נכון שזוועות הדגם הקודם במנוע והגיר תוקנו. אבל עושה רושם שכל המעטפת מסביב ממש לא עמידה. בעיני יש דמיון מובהק בין הרכב הזה לSMAX המושמץ -גם הוא ב5 שנים הראשונות בכל השרשורים דווח כ

זו לא חוכמה להשוות רכבי יורו 6 עם מנוע טורבו בנזין, לרכבים פשוטים המבוססים של טכנולוגיה של לפני 20 שנה, אטמוספריים. אם תבדוק, תראה שגם אצל היפאנים עם מנוע טורבו בנזין יש בעיות. תתפלא לשמוע שגם אצל הקוריאנים יש בעיות, וגם שם מחליפים ממירים קטליטיים וטורבו-אים. זה שלא קוראים על זה כאן בפורום - לא הופך כל רכב אחר (שלא מוזכר כאן)  לאמין. לקחת כדוגמא רכב עתיק כמו האאוטלנדר שכבר עבר 900 מתיחות פנים ונמכר עם אותו המנוע כבר מעל עשור ולומר שהוא אמין - זו לא חוכמה. גם סובארו גרנד לאונה שנת 94 יותר אמינה מכל רכב שנמכר היום על הכביש, אז זו חוכמה לעשות השוואה בינהם ? ממש לא.

דווקא ה SMAX היא דוגמא גרועה לצורך השוואה.

ב SMAX הגיר והטורבו ידועים כבעיתיים ולא שורדים (לזכרוני גם המזגן לא להיט), וכאן יש לך גיר אוטומטי שרץ כבר עשור ואתה יודע שאין איתו בעיות, ובדגם המדובר (מעל 2014) אתה יודע שגם אין שום בעיה אקוטית עם הטורבו או המנוע עצמו.
יש מכלולים כמו השרשרת שאנחנו יודעים שעברו 3-4 עדכונים (ויש גם עדכונים למובילים פנימיים, גלגלות קאמשאפטים ומותחן הידראולי) והדגמים של ה 5-6 שנים האחרונות לא סובלים כרונית ממה שסבל הדגם הראשון של המנוע. לדעתי 2014 זה לא 2016 ולא 2017, היו עדכונים (נסתרים) בדרך שאנחנו לא חשופים אליהם.
בעניין משאבת דלק - בדגם הזה (מ 2014) היא הוחלפה וכבר ידועה כמאוד אמינה וחזקה לכן לא ברור לי איך אתה מכניס אותה לרשימה התקלות השכיחות, כי היא ממש לא. גם אם בקבוצת הוואטסאפ שלך היה מישהו שהחליף, לא מדובר במשהו גורף (אנחנו יודעים שאמינות המשאבות הללו לא קשורה רק באיכות הייצור, אלא גם באיכות הדלק שאתה מכניס אליה). 

שורה תחתונה;  כשקונים כזה רכב משומש (גם מודל 2014 או 2015) שכבר עבר חלק או את מרבית מהמחלות האלו (מיכל דלק בדגמי ה-7 מושבים) ו/או מצערת, אפשר להיות רגועים כי אלו תקלות שלא דווחו כחוזרות.

יחסית למורכבות של מכוניות יורו-6, הרכב הזה בהחלט בסדר גמור מבחינת אמינות ונותן תמורה מצויינת לכסף (ובדגם של ה-5 מושבים - שלא לדבר על מרווח הפנים ותא המטען שפשוט אין שני להם בקטגוריה).

איציק

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משנה אם זה הצטברות כתמים שמפריעים לשליטה במערכת או שהמערכת הפסיקה לעבוד, מעצם זה שהפתרון הוא החלפה שמקריאה בפורום עובר את ה5,000 שח בחברה זה היינו הך מבחינת הקונה. 

נניח שחלק מהתקלות נפתרו בשנתונים 16-17, אני בכוונה שאלתי על 14-15 כי זה מה שנכנס בתקציב של החבר. 

ההשוואה לאאוטלנדר מצד האמינות היא לא נכונה אבל כהשוואה לרכבים מתחרים היא נכונה בהחלט והקונה ישים את שיקוליו אם הוא מעדיף ראש שקט או שהוא מעוניין בקצת יותר במחיר של אמינות נמוכה יותר. 

בכל אופן תודה לכולם על המידע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, daniel204 כתב:

מה זה משנה אם זה הצטברות כתמים שמפריעים לשליטה במערכת או שהמערכת הפסיקה לעבוד,

תקרא שוב:

זה לא כתמים שקשורים למערכת וזה לא מפריע למערכת.

מדובר בכתמים בלוח שעונים, לרוב זה לא מפריע וגם הרוב לא מחליפים את הלוח מפאת העלות.
מדובר בלוח שעונים בדגם האקסקלוסיב בלבד, אתה יכול לחפש אחת שהיא קומפרט פק.

איציק

• רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...