Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קנגו 2001 ניכשל בטסט על עוצמת אורות גבוהים

icohen436
מעבר לפיתרון נפתר ע"י icohen436,
שימו לב! השרשור הזה בן 1306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכשילו :bad-word: על סעיף "פנסי חזית עוצמה". פנסי מעבר "תקין", פנסי דרך "חלש".

הרכב הוא רנו קנגו 2001, ברשותי 8 שנים. נעשה ליטוש פנסים לפני כ 6 שנים, נורות הלוגן H4, לא החלפתי מעולם.

הנורות מקבלות 12V וולט וצורכות 4.8A שזה בערך ההספק התקין שלהן 60W, אז הן כנראה בסדר.

לא יודע מה הם מודדים שם, המספרים משתנים כל שנה כמו טופס לוטו. לפני הטסט בדקתי אורות, הסתכלתי לתוך הפנס והסתנוורתי כרגיל כמו כל שנה.

מעולם לא הוכשלתי על אורות.  לפני שאני משלם לחשמלאי... יש מצב שזה סתם איזו שטות, למשל בגלל שהגעתי לטסט עם 200 קילו מיטען מאחורה שהסיטו את אלומת האור, או שצריך לשחק עם כפתור כיוון האורות בלוח השעונים ?

ללכת עוד פעם ואולי במקרה יעבור ?

טיפים נוספים ?

תודה!

לכו קיבינימאט כולכם.

גם מסלפים מה שאמרתי, גם מוציאים דברים מהקשרם, גם משמיצים, גם חוסמים, גם לא נותנים הזדמנות להגיב ולהסביר, וכולכם פותחים עלי ג'ורה מאחורי הגב כשאני לא יכול לענות. "גברים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלה תמונה של חזית הרכב עם הפנסים הראשיים ואולי נצליח לראות משהוא.

סיבות לעוצמת אור נמוכה ו/או פיזור אור לקוי:

1. עדשות פנסים עכורות.

2. מחזיר אור (רפלקטור) פגום בפנס הראשי.

3. נורה לא מותקנת היטב במקומה או נורה פגומה (חוט להט עקום וכו').

4. מתח נמוך מדי לנורה.

בברכה  -  רפי לין

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה תמונות של האור הגבוה (אורות דרך) . צילמתי בלילה, נקווה שיעזור:

מבט מקדימה:

s2_straight.thumb.jpg.be7f12a77cd2a30c07910eae4a6122f2.jpg

מבט מקדימה (טלפון אחר):

nokia_straight.thumb.jpg.526d8c1c2c7e04f18a4b90ffc44c0149.jpg

מבט מלמעלה:

s2_looking_down.thumb.jpg.dbfe80c8eeae5aedb8e3c14be138117c.jpg

המתח לנורות תקין, מדדתי אותו.
הנורות קרוב לוודאי מורכבות היטב כי שנים לא נגעו בהן. אולי חוץ מהשמאלית שהתעסקתי איתה היום.

ראיתי בפוסטים דומים הצעות כמו ניקוי בשמן מנוע\WD40\משחת שיניים. שווה לנסות ?

עריכה אחרונה על ידי icohen436
תוספת

לכו קיבינימאט כולכם.

גם מסלפים מה שאמרתי, גם מוציאים דברים מהקשרם, גם משמיצים, גם חוסמים, גם לא נותנים הזדמנות להגיב ולהסביר, וכולכם פותחים עלי ג'ורה מאחורי הגב כשאני לא יכול לענות. "גברים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליטוש פנסים לא מחזיק יותר משנה שנתיים.. אם עשית ליטוש לפני 6 שנים אז בטוח שהגיע הזמן לחזור עליו.
בנוסף גם עוצמת הארה של נורה יורדת לאורך החיים שלה. אם הנורות כבר לפחות בנות 8, כדאי מאוד להחליף אותן בצורה יזומה.

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנסים בקנגו יחסית למכונית אחרות מחזיקים טוב, אני לא מופתע שלא היה צריך ליטוש 6 שנים. 

שים 2 נורות חדשות של חברה טובה (Osram, Hella, Philips), ליטוש פנסים בייתי קל ו 99% שאתה עובר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Igalz כתב:

בנוסף גם עוצמת הארה של נורה יורדת לאורך החיים שלה. אם הנורות כבר לפחות בנות 8, כדאי מאוד להחליף אותן בצורה יזומה.

לא זכור אי פעם שנכשלתי בטסט בגלל מנורת הלוגן שעוצמת הארה שלה פחתה בצורה משמעותית עד כדי כישלון בטסט. לא רואה צורך לבצע החלפה ייזומה של מנורות הלוגן.

• אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נכשלת בטסט על עוצמת תאורה ברכב עם פנסי זכוכית שלא מעריכים גם אחרי 100 שנה.

זה רכב ישן, לא יודע כמה זמן לא החליפו נורות לפני. הדבר היחיד שעשיתי, החלפתי נורות נדמה לי ל Osram night breaker, עם הספק סטנדרטי של H4 55/60W, חוץ מזה לא עשיתי כלום .האוטו עבר טסט. למען הסר ספק את הנורות החלפתי עצמאית, לא במכון טסטים. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאם נכשלים בטסט בגלל עוצמת התאורה עם מנורות עתיקות אכן בשלב ראשון הייתי מחליף את המנורות.

התכוונתי באופן כללי לא נראה לי צורך להחליף באופן ייזום מנורות אלא אם אתה בדרך למבצע מעבר לקווי האוייב.

* בכול מקרה לי תמיד יש מנורות ספייר בתא המטען.

• אהבתי 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, מרק10 כתב:

לא זכור אי פעם שנכשלתי בטסט בגלל מנורת הלוגן שעוצמת הארה שלה פחתה בצורה משמעותית עד כדי כישלון בטסט. לא רואה צורך לבצע החלפה ייזומה של מנורות הלוגן.

לפני 1 שעה, מרק10 כתב:

ברור שאם נכשלים בטסט בגלל עוצמת התאורה עם מנורות עתיקות אכן בשלב ראשון הייתי מחליף את המנורות

אבל זה בדיוק המצב, הבחור נכשל בטסט.. אז לא הבנתי אם אתה מחפש להתנגח או סתם מגיב בשביל להגיב.

אבל אם כבר פתחת את הנושא, אז בתור אחד שנוסע המון בכבישי הדרום החשוכים, אני מקפיד להחליף נורות אור מעבר פעם בשנתיים שלוש, ההבדל בתאורה מורגש. אם הייתי מסתובב בכבישי המרכז המוארים כניראה שלא הייתי טורח.

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה נורות הלוגן, שעם הזמן משתנה המיקום של התושבת שלהם וזה משפיע מאוד על פיזור האלומה ועוצמתה.

יש גם נורות עקומות עוד מהיצור, הזולות או המזויפות (כן כן, לא רק במצתים יש זיופים)

תמיד להתחיל עם החלפה של נורות הלוגן ובדיקה עם מכשיר אופטי לכוון אורות, לוודא כי פיזור האלומה נכונה, מכוונת ועוצמת התאורה מספקת. 

להבא, מר @icohen436 צלם את התאורה כפי שהיא מוארת על קיר לבן ונקי כאשר אתר מרוחק כמה מטרים מהקיר, זה יהיה יותר יעיל להבין את הבעיתיות של התאורה אצלך, מאשר צילום התאורה באופן ישיר כפי שעשית. 

aiming_headlights_5th_gen_4runner_distan

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם נכשלתי על נורה לא תקינה. בדקנו את הנורה ביחד עם הבוחן, הייתה תקינה.

לא ידע מה הסיבה. בסוף הסתבר שהנורה הורכבה על ידי החשמלאי בצורה הפוכה. 

עיקוב מרגיז ותשלום נוסף לחשמלאי במכון הטסטים - על דבר פעוט לכאורה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים

הבנתי מפה שנורות הלוגן יכולות להיות פגומות גם אם עדיין מייצרות אותה כמות אור, ושכדאי לנסות ליטוש.

אנסה החלפת נורות וליטוש פנסים ביתי

לכו קיבינימאט כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...
  • פיתרון

עדכון:

הותקנו נורות חדשות מחוזקות ונעשה פוליש ידני עם משחת שיניים (הפנסים נראו די צלולים גם קודם). לא עזר.

נשברתי והלכתי לחשמלאי. הוא טען למפל מתח והתקין מעקף ממסרים, ואז עברתי טסט.
הנורה של 12V וקיבלה 11.5 – 12 לפני התיקון אז חשבתי שזה זניח, מסתבר שלא, הוולט הנוסף מאוד משמעותי ולפי מקורות באינטרנט שינוי עוצמת האור הוא שינוי המתח בחזקת 3.

תודה לכולם

עריכה אחרונה על ידי icohen436

לכו קיבינימאט כולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...