Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוציא רישיון a1 רוצה לקנות אופנוע ראשון + שאלות

wa11a
שימו לב! השרשור הזה בן 1298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר עבר קצת זמן מאז שפתחתי את השרשור.

בינתיים עברתי טסט, קניתי z400.

קניתי קסדה shark spartan gt carbon skin.

מעיל קיץ של דיינז מאוורר שברח לי הדגם אבל לא מהזולים.

וסט מתנפח של דיינז.

כפפות קיץ. מגיני ברכיים של דיינז.

נשאר לי ללכת לנסות נעליים. ראיתי שלרוויט יש נעליים שנראות ממש כמו מגפי בוקרים אז אמרתי נלך למדוד.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

כמובן שכבר התחלתי לברר על הקורסים של אופנוען מאומן. הם המליצו לי להתרגל קצת לאופנוע קודם ואז לבוא.

הקורס הראשון בסדר גם בהרצה והבאים כדאי אחרי ההרצה.

עריכה אחרונה על ידי wa11a

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול הרצה עשיתי אחרי פחות מחודש אבל לקח לי משהו כמו 3-4 חודשים לפני שהרגשתי מספיק בטוח לקחת את האופנוע לתל ברוך בכבישים המהירים ודרך הפקקים של הבוקר.

עד אז עשיתי איתו לא מעט סיבובים בעיר בלילה (כשהתנועה דלילה) + תרגילי שליטה במגרשי חניה ריקים באיזור הבית.

כדאי לעבור את הקורסים האלה בהקדם אבל זה לא חובה לעשות אותם מיד אחרי שהוצאת רשיון. קודם תרגיש נוח עם האופנוע ואז תלך.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנצל את הפלטפורמה לשאול שתי שאלות לא קשורות:

1. למה אופנועים של BMW נדירים במחוזותינו? להדיוט כמוני ה-G310R נראה כמו אופנוע שמשתווה למתחרים שהועלו פה במחיר מאוד תחרותי (או שאני פשוט מסתנוור מהיוקרה של הרכבים שלהם - שהיא לא רלוונטית בשוק האופנועים?)

2. למה אוטומט לא תפס באופנועים? דווקא בתור אדם שנוהג על רכב ידני, אופנוע נראה לי הרבה יותר קשה לתפעול - למה אין דרישה למשהו שיכול להקל על הרוכב?

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הם לא נדירים אבל הנוכחות שלהם היא בעיקר באופנועים יותר גדולים. המיצוב שלהם בעולם האופנועים הוא אכן לא של "יוקרה" וגם התמחור שלהם לא חורג מהותית מהמחירים המקובלים בקטגוריות הרלוונטיות (בצד הגבוה של הנורמה). מולם, קיימים מותגי "יוקרה" דוגמת MV אוגוסטה, נורטון וכמובן, דוקאטי והארלי. לגבי הG310R, הוא פשוט אופנוע הודי מכוער ויקר. הוא לא טוב, הוא לא נחשק במיוחד ואין לו יתרון על האופנועים שהוזכרו כאן.

2. כל הקטנועים הם אוטומטיים והונדה מוכרת כמה סוגי אופנועים עם תיבת כפולת מצמדים (NC750X, אפריקה טווין וכו), אבל מהותית אתה טועה... הרבה הרבה יותר קל לתפעל את  ההילוכים הידניים באופנוע. הרבה יותר קל לשלוט בקלאץ' באמצעות אצבעות כף היד ואנשים שרוצים אופנוע (ולא קטנוע), דווקא מחפשים את החיבור הזה עם המכונה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, omerkot כתב:

2. כל הקטנועים הם אוטומטיים והונדה מוכרת כמה סוגי אופנועים עם תיבת כפולת מצמדים (NC750X, אפריקה טווין וכו), אבל מהותית אתה טועה... הרבה הרבה יותר קל לתפעל את  ההילוכים הידניים באופנוע. הרבה יותר קל לשלוט בקלאץ' באמצעות אצבעות כף היד ואנשים שרוצים אופנוע (ולא קטנוע), דווקא מחפשים את החיבור הזה עם המכונה.

הרבה יותר קל לתפעל הילוכים באופנוע מאשר רק לסובב את הידית?

אני מחפש את ההיגיון בפוסט הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, tribel כתב:

הרבה יותר קל לתפעל הילוכים באופנוע מאשר רק לסובב את הידית?

אני מחפש את ההיגיון בפוסט הזה.

כנראה ADHD, אז בוא נעשה ניתוח ספרותי.

אסף רשם שתי שאלות ומספר אותן. בשאלה מספר 2, אסף השווה בין התפעול של הילוכים ידניים באופנוע למכונית וטען, שלתחושתו, באופנוע התפעול קשה יותר.

אני עניתי לאסף שהתחושה שלו אינה נכונה ואפילו מיספרתי את התשובות על מנת שההתאמה לשאלות תהיה ברורה.

והערה כללית, אני ממש סולד מטון הפאסיב אגרסיב המחוצף והמתנשא הזה. הוא לא אינדיקציה לכלום (בטח לא לתת האיכות האנושית של הכותב) אבל, למרבה הצער, הוא מאפיין די טיפוסי של קארספורום והוא הסיבה העיקרית לזה שאני ממעט להשתתף בפורום באופן כללי.

מומלץ בחום להתנסח אחרת - זה באמת קל מאוד.

עריכה אחרונה על ידי omerkot
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, omerkot כתב:

כנראה ADHD, אז בוא נעשה ניתוח ספרותי.

אסף רשם שתי שאלות ומספר אותן. בשאלה מספר 2, אסף השווה בין התפעול של הילוכים ידניים באופנוע למכונית וטען, שלתחושתו, באופנוע התפעול קשה יותר.

אני עניתי לאסף שהתחושה שלו אינה נכונה ואפילו מיספרתי את התשובות על מנת שההתאמה לשאלות תהיה ברורה.

והערה כללית, אני ממש סולד מטון הפאסיב אגרסיב המחוצף והמתנשא הזה. הוא לא אינדיקציה לכלום (בטח לא לתת האיכות האנושית של הכותב) אבל, למרבה הצער, הוא מאפיין די טיפוסי של קארספורום והוא הסיבה העיקרית לזה שאני ממעט להשתתף בפורום באופן כללי.

מומלץ בחום להתנסח אחרת - זה באמת קל מאוד.

קודם כל תודה על התשובות המפורטות.

הכוונה שלי הייתה שהשליטה באופנוע ככלל נראית לי הרבה יותר מורכבת, מצריכה יותר ריכוז ודריכות מצד הרוכב מאשר נהג ברכב. ומכאן למה לא לפשט את התפעול שלו.

מהתשובה שלך אני מבין שההילוכים הם לא מה שיעשה את התפעול פשוט יותר באופן מהותי?

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Asaf-R כתב:

קודם כל תודה על התשובות המפורטות.

הכוונה שלי הייתה שהשליטה באופנוע ככלל נראית לי הרבה יותר מורכבת, מצריכה יותר ריכוז ודריכות מצד הרוכב מאשר נהג ברכב. ומכאן למה לא לפשט את התפעול שלו.

מהתשובה שלך אני מבין שההילוכים הם לא מה שיעשה את התפעול פשוט יותר באופן מהותי?

אז כמו שרשמתי, הילוכים אוטומטיים קיימים ונפוצים ביותר. מי שמחפש דו גלגלי נוח, פרקטי ופשוט לתפעול קונה קטנוע כשכמעט כל האופנועים מגיעים עם תיבה אוטומאטית רציפה ("וריאטור"). זה לא בשוליים, זה המיינסטרים - נמכרים כאן הרבה הרבה יותר קטנועים אוטומטיים מאשר אופנועים ידניים.

מהצד השני, מי שרוצה אופנוע (בניגוד לקטנוע) עושה את זה משום שהוא גבר גבר עם תסביכים. הוא מחפש את החוויה המלאה של שליטה וחיבור עם הכלי - הוא לא מחפש הנחות, הנחות זה לחלשים ולמגדרים נעלבים!

כששוב, המרכיב הזה של ההילוכים באופנוע הוא פחות מסובך מאשר ברכב (ואתה גם לא כל כך סובל מזחילות בפקקים😉).

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...