Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוציא רישיון a1 רוצה לקנות אופנוע ראשון + שאלות

wa11a
שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בן 27 עד היום נהגתי רק על רכבים פרטיים.

אני מוציא רישיון a1 ומעוניין לרכוש אופנוע שיהיה גם כלי ההתניידות העיקרי שלי.

אני גר בתל אביב ככה שהוא ישמש אותי רק כשאני צריך לצאת מהעיר (שאר הזמן ברגל/קורקינט).

ההתלבטות היא בין הדגמים z400, duke 390, cb300r.

לגבי ה ktm ראיתי שהוא גם במבצע עכשיו ב 30 על הכביש (כנראה כי אמור לצאת דגם חדש).

ראיתי המון מבחנים ואני יודע שמומלץ גם ללכץ לעשות נסעות מבחן. מבחינת נתונים יבשים ומבחנים נראה שהדיוק מנצח בכל פרמטר. פרט אולי לאמינות מוטלת בספק (אם למישהו יש מה להרחיב בעניין אשמח).

לגבי מיגון, מה מומלץ? איך החנות אופנוסנטר בתל אביב? חנויוץ מומלצות נוספות?

מה לגבי הגניבות של הכלים? אין לי חניה פרטית ותכננתי שהאופנוע פשוט יחנה ברחוב, האם יש טיפים בנושא?

תודה מראש, אשמח לכל פרט מידע שאולי כדאי שאחשוב עליו.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיוק אופנוע מצויין, נוח לרכיבה, מהנה ושימושי. מהנה לרכיבה בעיר ומחוץ לעיר. לא מכיר בעיות אמינות בדגם ולא מחלות.

לא מכיר את ההונדה והקוואסקי.

בפורום יש את @dj_dani שיכול לתת לך פירוט מקיף על הדיוק.

לגבי חנויות מיגון וציוד - מגה מוטו בת"א, שירות יוצא דופן ומחירים הוגנים. שם תמצא גם שרשרת מחוסמת. 

יש גם את מוטוליין, החנות אומנם בעפולה אבל יש להם אתר וההזמנות מגיעות תוך ימים בודדים עם שליח עד הבית. שירות מצויין ומחירים הוגנים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשרת לקשירת האופנוע. מחוסמת הכוונה שעשויה ממתכת מחוסמת (בקצרה- תהליך שעוברת המתכת כדי להפוך אותה לחסינה יותר ובכך להקשות על החיתוך שלה).

תצטרך למצוא נקודת עגינה לשרשרת החל מעץ ברחוב או עד נקודת עגינה ייעודית שניתן לרכוש ולהתקין).

רצוי לשים גם מנעול דיסק. ובכלל שהמנעול דיסק יהיה אצלך תמיד.

המהדרין גם מכסים את האופנוע אך יש לזה גם חסרונות- בימים עם רוחות חזקות הכיסוי עלול להפוך למפרש והכלי יילך לישון על הצד.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאיר תקציב גם לציוד מיגון, שלך ושל האופנוע. קסדה, מעיל וכפפות לדעתי זה המינימום. שלב הבא זה מגיני ברכיים\מכנס ממוגן ונעלי רכיבה. דברים טובים ואיכותיים עולים הרבה כסף.

אפילו אל תחשוב על סתם להשאיר אותו ברחוב מתחת לבית. אתה חייב שרשרת ומעול דיסק כמו שכבר אמרו.

נב - אם אתה מסתכל על הדיוק, תשקול גם את הוסקווארנה svartpilen/vitpilen 401. הם חולקים הרבה מכלולים עם דיוק 390 כולל שלדה ומנוע. 

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיוק 390 הוא לא אופנוע אמין ויש בארץ ובעולם לא מעט אנשים שהתלוננו על בעיות של התחממות יתר ושפיכת מנועים.

ככלל, KTM לא ידועים באמינות המפליגה של הכלים שלהם (ואני אומר את זה בתור אחד שמחזיק היום KTM גדול).

בכל מקרה, אם אתה קונה חדש לשנה/שנתיים ולא קורע לאופנוע את הצורה אז השיקול הזה פחות מהותי.

קח בחשבון שמרווח הטיפולים של ה390 קצר יותר מהכלים האחרים.

יצא לי לרכב לא מעט על הדיוק 390 ועל הCB300R (שהחזקתי כמה חודשים). עבורי, הCB300R הרגיש יותר טוב מה390 (למרות שהוא חלש יותר).

הZ400 נחשב אופנוע טוב מהשניים האחרים (גם מנוע טווין ולא סינגל) אבל לא יצא לי לרכב עליו. אם הייתי בשוק הזה היום אז זה כנראה היה האופנוע שהייתי קונה.

נסיעת מבחן לא תתן לך יותר מדי כי אין לך נסיון... 

יש הרבה חנויות באיזור שוקן (אביזריון, איי די מוטורספורט, אופנועית, אבנוע, מטרו ועוד). היו פה כבר שרשורים בעניין רכישת מיגון ואתה יכול לעבור עליהם. אל תחסוך במיגון איכותי ונוח. תדאג לא לוותר עליו גם כשחם ויותר נוח בלי.

בשביל למזער את הסכנה מגניבות, מנעול דיסק איכותי, שרשרת איכותית לעמוד וכיסוי. אפשר גם לקנות טרקר GPS בעלות זעומה. בנוסף, תבדוק ביטוח מקיף וזעקה אחרונה. הZ400 והדיוק 390 יהיו גניבים יותר מהCB300R (פחות נפוץ - פחות נחשק).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי קצת על ציוד, ואני די מאבד את הידיים והרגליים בתור אחד שלא מכיר את העולם.

בגדול, מבחינת תקציב לא הגדרתי תקציב ברור לציוד, מה שכן לא מעוניין להתפשר על בטיחות בשביל כסף.

מאיזה מותגים להתרחק ובאיזה להתמקד?

לגבי קסדות הבנתי ששואי זה מותג טוב, AGV גם.

בגדול ראיתי את הדברים הבאים בינתיים:

כפפות:

https://admotor-sport.com/product/כפפות-קיץ-revit-דגם-dirt-2/?attribute_pa_%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94=l

ראיתי בחנות הזו גם כל מיני נעלי רכיבה שנראות כמו מגפיים רגילים לכל דבר שזה גם נראה אחלה. כמובן שצריך ללכת ולמדוד.

כמו זה:

https://admotor-sport.com/product/נעל-רכיבה-revit-דגם-rodeo/?attribute_pa_%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%aa-%d7%a0%d7%a2%d7%9c%d7%99%d7%99%d7%9d=45&attribute_pa_%d7%a6%d7%91%d7%a2=%d7%97%d7%95%d7%9d

מעיל + מגן גב למעיל:

https://admotor-sport.com/product/מעיל-עור-revit-דגם-akira/?attribute_pa_%d7%a6%d7%91%d7%a2=%d7%9c%d7%91%d7%9f-%d7%90%d7%93%d7%95%d7%9d&attribute_pa_%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%94=50

https://admotor-sport.com/product/מגן-גב-seesoft-דגם-rv/?attribute_pa_%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%aa-%d7%9e%d7%92%d7%9f-%d7%92%d7%91=rv-04

מגני ברכיים:

https://admotor-sport.com/product/מגן-ברך-fly-דגם-barricade/

אשמח לעוד טיפים לגבי במה להתמקד, מה חשוב, מה סתם מיותר וחבל לשפוך עליו כסף.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלת פה על ציוד די יקר.

יש חשיבות עליונה להתאמה של הציוד לגוף שלך. זה נכון בכל מקרה וזה קריטי בנוגע לקסדות.

שואי מותג מצוין, גם אראי וגם לא מעט אחרים אבל יש מוצרים יותר ופחות טובים לכן צריך לבדוק פר דגם שרלוונטי ומתאים לך (למשל בשארפ הבריטית : https://sharp.dft.gov.uk/, נוכחות של תקן FIM החדש : https://www.frhp.org/circuit helmets/homologated-helmets או snell)

מכנסיים נורמליות לא יעמדו בחלקה וזה לא רק עניין של ברכיים אלא גם עניין של עור שאנחנו אוהבים להשאיר על הגוף. תמדוד כמה ג'ינסי רכיבה - יש לrevit ויש גם דגמים מצויינים לקליים (בתוך אולם התצוגה של KTM - יש להם גם ציוד לא רע אחר).

נעליים תבדוק גם של TCX (יש לשחר אופנועים).

רוב החנויות האלה ממש קרובות/סמוכות אחת לשניה ויש שם עוד שאתה יכול בכיף לבקר ולהתעניין. תעשה סיבוב, תראה מה מציעים ומה מתאים, תבדוק בבית את הדגמים ותקנה את מה שהכי רלוונטי.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל העצות המועילות.

אני אקח את הזמן ללכת למדוד ולבדוק מה מתאים לי.

לפני כשעה, omerkot כתב:

הסתכלת פה על ציוד די יקר.

לדעתי הציוד יותר חשוב מהאופנוע. בסוף אני רוצה להישאר שלם.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מחיר יקר לא מרתיע אותך לך תראה את הציוד של klim, ללא ספק ציוד הרכיבה הטוב בעולם.

יש אחריות לכל החיים ועל חלק מהמוצרים יש בנוסף אחריות על נזק מתאונה עד 5 שנים. חנות klim נמצאת בתוך סוכנות KTM והמחירים קרובים מאוד למחירי המוצרים בחו"ל (אם כי בבסיסם הם לא זולים כלל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר גמור לקנות ציוד יקר, אני לגמרי בעד אבל צריך לשים לב שאתה קונה ציוד מתאים.

המעיל שקישרת אליו, למשל, יהיה מאוד לא נעים בעונות החמות (רוב השנה בישראל) וגם יהיה פרובלמטי בימי גשם. לא נעים באופנוע זה לא רק נוחות אלא גם בטיחות.

אפשר למצוא מעילי רשת איכותיים שיתאימו הרבה יותר (למשל, revit tornado 3). אם אתה קונה מעיל עור, עדיף לקנות אחד מחורר.

לגבי המחירים, קליים באמת מוכרים בארץ במחירי ארה"ב (פלוס מע"מ) באופן מוצהר אבל כמעט כל האחרים ירדו למחירי חו"ל בלי מאמץ מיוחד (יש לקליים מוצרים טובים מאוד לצד מוצרים פחות טובים אבל הם לא הטובים ביותר בעולם).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אופנוע - קח בחשבון שמשקף ופיירינגים הם יתרון בכביש המהיר אחרת אתה אוכל את כל הרוח לפרצוף.
אם האופנוע הוא לנסיעות בינעירוניות לא הייתי מכוון לכלי כמו הדיוק אלא אולי לכלי הסגנון הCB500X\VSTROM 250\VERSYS 300

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אני רוכב על דיוק 390 2019.

הכלי עבר 12K ק"מ ללא שום בעיית אמינות.

טיפול כל 6000 ק"מ.

מקיף עולה לי 1700 ש"ח עם חובת שרשרת רק בלילה.

הדיוק הוא מכונת מלחמה בעיר: זריז, קליל וצר (שזה חשוב) ויחסית חזק לקטגוריה עם מנוע עצבני ומצב סופר מוטו.

מחוץ לעיר משייט בכיף על 120 ומגיע בשמחה רבה ל 150. בתכלס אפשרי גם 160 וקצת אבל זה לא נעים בכלל.

יתרונות:

זול לקניה, מאוד מאוד מאוד מהנה לרכיבה. אחלה מנוע ל A1, נראה מצויין.

מאוד ספורטיבי, מאובזר (מסך פצצה, קלאץ מחליק)

שוק אפטר מרקט מטורף.

פצצה של כלי ללמוד לרכב ולצבור ניסיון.

חסרונות, לטעמי סאונד לא יפה ולא משנה איזה אגזוז תשים.

פחות נעים לרכב עליו מעל 130-140.

זורק חום לרגל שמאל ברמזור, מעצבן אבל לא כזה קריטי.

מושך עיניים בגלל העיצוב ובייחוד בכתום.

Z400 מאוד אכזב אותי, הרבה יותר "רגוע" ומרגיש חלש מהדיוק (בתחושות ברכביה, לא בדקתי ראש בראש)

מצד שני הוא מרגיש נוח יותר ב 140 ומעלה.

הCB300R לטעמי הכי יפה אבל הוא ממש חלש ומהר מאוד יבאס אותך.

אל תיקח כלי ראשון עם פיירינג כי אם הוא יפול התיקון יהיה יקר מאוד.

ציוד:

קסדה טובה תעלה 1000-2500 ש"ח, תקנה חברה טובה אבל אל תרוץ לקסדות הפרימיום ולא חובה לרכב רק עם שואי ואריי.

יש אחלה קסדות בשני שליש ואפילו חצי מהן.

הקסדות בארץ מאוד יקרות- קפוץ ותמדוד. אם החנות תתקרב למחיר חו"ל אחרי משלוח, מעמ וקצת אגרות כמובן שעדיף לקנות בארץ.

מעיל: אחי, חם בחוץ לאללה... ובטח ובטח עם קסדה.

תקנה מעיל קיץ כמה שיותר מאוורר ומעיל לחורף.

אל תקנה שום מעיל 4 עונות, זה חרטא ולא מספיק מאוורר.

תוודא שהמעיל עם מגנים רמה 2, וכן שיש מגן גב איכותי.

כפפות: כנ"ל- חם פה ממש. קנה כפפות קיץ וכפפות חורף.

מכנס רכיבה: אני לקחתי גינס שלי, ושלחתי אותו "לטיפול" בברוש בכיכר המדינה. הם מצפים אותו בקוולר מבפנים ומרכיבים מיגון.

לעוד שאלות, פנה בפרטי ואשמח לסייע ולכוון אותך באהבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר בקשה של המלצה לציוד ספציפי נראה לי שעדיף לפרסם בפומבי.

קסדה זה אינדיבידואלי ולכן אינני מתכוון להמליץ על אחת ספציפית אבל כן ממליץ לוודא שיש לפחות 3 כוכבים במבחן שארפ ואם יש יותר הרי זה מבורך.

אישית, מבחינתי משקף שמש זה MUST ואם גם לכם חשוב לוודא שהוא יורד מספיק נמוך כדי שלא יציק בעין.

סגירת DD מאוד מומלצת מבחינת הבטיחות.

אישית נכון להיום רוכב עם כאברג איוו קרבון ושארק ספרטן. מאוד מרוצה משניהן. המחיר של הכאברג בארץ מצויין והשארק עולה נכון להיום 30-50 אחוז פחות בחול מאשר בארץ (אחרי משלוח מעמ ואגרות) ככה ששווה לבדוק.

מעיל קיץ: אישית, אני סובל מאוד מאוד מחום. אחרי שעברתי מספר מעילים הכי נוח לי זה ברוש מבד דרייפיט עם קוולר ומיגונים. מאוד נושם ויש לו חורים בבית שחי כמו במדי ב'.

גם הדיינזים המיועדים לקיץ עושים עבודה טובה.

מכנסיים, כמו שרשמתי לקחתי ג'ינס מהארון ושלחתי לברוש למיגונים ותפירת קוולר.

לא ניסיתי מכנסיים אחרים.

נעליים: רוכב עם נעלי עבודה. לא מצאתי נעל רכיבה שמספיק נוחה לי ליום יום אבל אני בעייתי מבחינת נוחות נעל ולכן קנו מה שנוח לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...