Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריכון איך לשטוף את הרכב עם ONR + ניקוי פנימי

שימו לב! השרשור הזה בן 266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נוהל שישי שוטפים את הרכב עם ONR ככה חוסכים מים וגם הרכב לא כזה מלוכלך ככה שזה מעולה.

ניגש לעניין

מצרכים

1. ONR אצלי בצבע כחול שמביא SHINE או ברק בעברית.

2. חצי דלי מים עדיף מהברז ולא מינרליים 

3. 2 כפפות מיקרופייבר אחת של MEGUIAR'S ואחת ממקס סטוק שעלתה לי 5 שקל וזה בייפאר הקנייה הכי טובה שלי אחרי המרסס של סטאר

4. המרסס של סטאר שקניתי מחבוש ב40 שקל לריסוס פשוט עושה את העבודה יותר פשוט ופרקטי לכל דבר.

5. APC של MEGUIAR'S בדילול 1-10 שגם משמש לגאנטים וגם לניקוי פנימי

6. מטלית מיקרופייבר ממקס סטוק הכי פשוטה שיש.

7. ג'ל לצמיגים של MEGUIARS

לעבודה

1.ממלאים חצי דלי מים שמים 2 פקקים של ONR

2.מערבבים, שופכים איזה ליטר לתוך המרסס ומרססים על כל הרכב (אני אישית לפעמים לתיז על הרכב מים כדי שהלכלוך ירד יותר)

3.ומרססים על הרכב את החומר המדולל

4.בנתיים מכניסים את הכפפות לתוך הדלי כדי שיספקו את החומר, ומחכים 2-3 דק כדי שהחומר יעשה את שלו ויפריד את כל הלכלוך.

5.עוברים בעדינות עם הכפפות על כל הרכב עדיפות כל פעם באזור שונה, סוחטים את הכפפה ומכניסים שוב לדלי כדי שיספק עוד חומר ובנתיים לוקחים את הכפפה השנייה וככה חוזרים על כל הרכב

6.מנגבים עם מגבת של MEGUIAR'S וופל את כל הרכב בעדינות רבה שלא יצור שריטות

7.מרססים APC על הג'אנטים מחכים כמה שניות ופשוט עוברים עם מטלית, מי שמנקה את הרכב פעם בשבוע זה לדעתי מספיק כי הוא לא צבר הרבה פיח ולכלוך.

8. מורחים ג'ל לצמיגים כדי להבריק ולשמור על הדופן. מהצד זה פשוט נראה יפה ואחרת.

הרכב יוצא פשוט מבריק ונקי, לדעתי החומר הזה לא מתאים ללכלוך קשה כי יש קצת כתמים שהוא לא הוריד או "ג'ינג'ים"

פנימי

1.לוקחים מטלית מיקרו פייבר ופשוט מרססים APC בדילול 1-10 ופשוט מנקים את כל הרכב כולל השטיחים כל כך פשוט שיש רק תמונות.

ועכשיו לתמונות:

Screenshot_9.png

Screenshot_8.png

Screenshot_7.png

Screenshot_6.png

Screenshot_5.png

Screenshot_4.png

Screenshot_3.png

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

5.png

4.png

3.png

2.png

1.png

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

PEUGEOT 206XS

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד, אני מנקה כל שבוע בצורה מאוד דומה

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

רצוי לציין שבשיטת השטיפה הזו יכולים להיווצר סווירלים. כל הכנסת הכפפה לאחר הניקוי, מכניסה לתוך הדלי חול.

אישית אני לא אוהב שטיפה עם מעט מים, רק במידה והרכב ממש לא מלוכלך.

אם כבר שיטת המטליות שיש בדביק עדיפה.

אגב, ההגה נראה עם פגיעות קטנות, וכל הדשבורד חסר חיים. אני טועה? אצלי גם ההגה עם כמה פגיעות

ממש קטנות ונקודות צבע קטנות -היום סוף כל סוף לאחר עשרות מעברים ההגה נראה בהרבה יותר טוב. (וגם הצבע הוסר בחלקו)

את הדשבורד עדיין לא מצליח להגיע לרמה שאני אוהב. (יש מריחות וחוסר אחידות)

תודה על השיתוף, הרכב נראה שמור באהבה. 

IMG_20200815_093410.jpg

IMG_20200815_093406.jpg

IMG_20200815_093353.jpg

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף להתחיל בשפיכת 2 -3 דליים עם מים על כל הרכב, שוטף בערב כשהרכב קר יחסית, אחכ מרסס עם בקבוק סטאר את כל הרכב -עם ONR, אחרי 5 דקות טובל כפפה בדלי עם ONR, משתדל לסחוט אותה לדלי עם מים, ושוב בדלי עם ONR ועל הרכבב, ואז לנגב עם UBER או מיקרופייבר. את הגאנטים קצת קשה לי לשמר כי הם מתלכלכים המון, כשיש צינור אני משתמש בסונקס, כשאין יורד עם סטאר מלא במיים, דלי עם שמפו לרכב ומשפשף עם מברשות ייעודיות לברגים, לחישורים ולג'אנט עצמו. בסוף משפריץ מים מהסטאר ומנגב.

BAE5B96F-BBB2-4CD2-B2D4-CE6C1BA285BC.JPG

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שפחות מים מתכון לשריטות אז אם הרכב מלוכלך אני משפריץ עליו מים עם צינור, אם רק אבק לדעתי החומר שמהול במים וגם הכפפה שכמובן כל פעם סוחט אותה מחוץ לדלי כי עד שיגיע לי הגריד זה מה יש ודם על הרכב תכפפה עם מלא מים וככה אין הרבה חיכוך ויש הרבה מים, הדשבורד וכללללל הפלסטיקים של מזדה כולל מה שיש במנוע בתוך הרכב אפילו המגני בוץ ההל דהוי זה מחלה של כל המזדות ימח שמם כמה שמתי מחדש פלסטיקה הרכב נראה ממש טוב בתמונות רואים קצת אחרת ופחות טוב אהל אין מה לעשות יותר מזה זה להחליף דשבורד וההגה מלא נצנצים שיצאו מהסמל והוא יחסית דהוי כי לא השתמשו בכיסוי הגה

Sent from my iPhone using Tapatalk

עשית בדיוק את השיטה שלי רק שאת הגאנטיפם אני כבר לא מנקה עם מברשת יעודית (שיש לי אותה) כי אני מנקה כל שבוע וכמו שאמרתי אין שם מספיק פיח ולכלוך כדי שאעביר עם המברשת.

לפני 5 שעות, Nakamichi כתב:

היתרון בשיטה הזאת היא הפשטות שלה.

לא לכל אחד יש צינור בהישג יד ושני דליים זה חרא לסחוב. 

בדיוק!!!

אז אם הרכב לא כזה מלוכלך אז זה מעולה ככה גם לא יווצר שריטות.

PEUGEOT 206XS

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, על מנת להימנע משריטות, אני משתמש בשיטת שלושת הדליים, כשאני עושה מעבר ראשון עם שמפו קלאסי לרכב (מגווירס צהוב, אדאמס כחול), ומשום שאין לי גרניק לשטוף את השמפו אני עושה מעבר שני עם ONR שגם מנקה אקסטרה ונותן פיניש יפה יותר וגם מעיף את השמפו. הייבוש הוא עם קוויק דיטיילר.

הדלי השלישי הוא כמובן לגאנטים והצמיגים.

ממליץ לך לנסות את זה גם, לא הרבה יותר עבודה, המעבר השני לוקח אולי שתיים-שלוש דקות לכל היותר.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

המדריך הזה נועד לאנשים שאין ברשותם הרבה דליים ואין ברשותם מקור מים, בנאדם שגר בקומות בין אם יש מעלית ובין לא לא יסחוב 3 דליים, פה הוא לוקח חצי דלי מים ויש לך רכב שטוף עם כמה שפחות שריטות (עדיף מאלה שמנקים עם ג'ילדה ובקבוק מים של ליטר וחצי שבלי קשר לזה שאין הרבה מים הג'ילדה משאירה שריטות כי היא חלקה ואין בה חורים כמו מיקרופייבר או וופל של meguiars אז לדעתי השיטה הזאת מעולה. בשביל הספורט אני אנסה את מה שאמרת במקרה נשאר לי השמפו הצהוב של מגווירס ואת המים אני אביא ממזגנים שבקיץ זה פיתרון מעולה.

• מעניין 1

PEUGEOT 206XS

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה קניתי גלון של ONR מאמזון היו ימים.

ממש לא מבין מה ההיי סביב החומר (וניסיתי את כל השיטות איתו) הזה לדעתי שמפו של מגווריס רגיל הרבה יותר טוב.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 15 שעות, yd b-4 כתב:

וואלה קניתי גלון של ONR מאמזון היו ימים.

ממש לא מבין מה ההיי סביב החומר (וניסיתי את כל השיטות איתו) הזה לדעתי שמפו של מגווריס רגיל הרבה יותר טוב.

אז תקרא שוב את המדריך ותבין אך ורק את אחת הפעולות של הדבר הנפלא הזה!

שימושים עיקריים:

אפשר להשתמש בדילול נכון כמו בשמפו רגיל בשיטת ה2 דליים

אפשר להשתמש בחצי דלי לשטוף את הרכב כמו שאני עשיתי

אפשר להשתמש בזה בדיטיילינג מהיר פשוט לשים בשפריצר ולשמור בבגאז ומתי שיש לשלשת של יונים או כל לכלוך אחר אתה מטיז והחומר הפעיל כבר עושה תעבודה

אפשר להשתמש בחומר סיכוך לפלסטלינה

אפשר להשתמש לנוזל לוישרים

ראיתי מקומות שמשתמשים בזה גם לניקוי פנימי של הרכב

בקיצור יש לך כל כך הרבה שימושים שאין בשמפו רגיל.

PEUGEOT 206XS

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק אמור לקבל בשבוע הבא רכב חדש, אחרי שאת הנוכחי שוטפים מדי פעם חיצונית בשטיפה אוטומטית. 

בחדש החלטתי שאשקיע בשטיפה עצמאית מדי שבוע /שבועיים. 

קראתי את מה שכתבת ןיש לי כמה שאלות:)

1) בעצם הonr מחליף את ה"שמפו" נכון? איפה כדאי לקנות /להזמין? 

2) על אילו כפפות מדובר? כאלו עם סיבים לאורך כל הכפפה? יש המלצה למשהו ספציפי /איפה לקנות? 

3) הרכב שלי הולך להיות בצבע לבן - כדאי לשים אוטם צבע? אם כן - יש המלצה למשהו ספציפי? 

4) קראתי פה ושם שבסוף השטיפה עוברים עם ספריי דיטיילר בשביל ברק ומנגבים אותו אל תוך הפח עם מטלית כאשר הרכב עדיין לא יבש לגמרי - האם באמת נחוץ? 

5) apc זה שם המוצר? יש המלצה מאיפה לקנות /להזמין? אני מבין שהוא משמש אותך גם לגלגלים וגם לפנים הרכב. לא צריך לקנות משהו ייעודי לג'אנטים ומשהו אחר לפנים הרכב, לכל הפלסטיקים ו הגומיות?

6) מה לגבי החלונות, מנקה חלונות רגיל כחול מספיק טוב לשמשות עצמן? 

אודה לעזרה

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
בתאריך 19.8.2020 בשעה 08:05, yogev20 כתב:

ONR מוצר מעולה, אולם לא אמור להתחרות מול שמפו. 

קרא מעט עליו להבין מה היכולות שלו ולמה הוא מיועד. 

אני חושב שקראתי הרבה אבל אולי טעיתי יכול להיות.

בתאריך 19.8.2020 בשעה 13:59, admtaynov13? כתב:

אפשר להשתמש בדילול נכון כמו בשמפו רגיל בשיטת ה2 דליים

בדילול רגיל במקום שמפו אני מעדיף שמפו רגיל של כימיקל גייז הרבה יותר נכון לי.

"ניקוי יבש"  של הרכב עם שיטת המטליות הביאה לי תוצאה בינונית ומטה. זה אולי מתאים לריענון  של רכבים נקיים  לא יותר מזה.,

כנוזל דייטליניג/חומר סיכוך לפלסטלינה נכון זה יעיל

נוזל וישרים ניסיתי יצא גרוע בטירוף עם מלא מריחות אשמח למינון מדויק.

ניקוי פנימי זה כבר סתם היסחפות אפשר לשטוף איתו גם כליםלנקות ג'אנטים ורצפות (רעיון ממש גרוע עם רצפות ניסיתי :) )איזה יתרון יש לו על  APC נורמלי.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ONR לא מתחרה/מחליף שמפו, וזה לא הייעוד שלו. גם אני שמרבה להשתמש בו 

פעם בכמה שבועות עובר עם שמפו אמיתי להורדת מזהמים ולכלוך קשה.

ONR זה תכשיר שמקל על ניקיון הרכב במקרים שאין צינור זמין, וניקוי מהיר

שהרכב לא מלוכלך, תרסיס מהול לריסוס ראשוני להורדת לכלוך שדבוק מעל הצבע, ועוד כמה דברים.

שרכב לא ממש מלוכלך כמו בתקופה האחרונה שאני שוטף את הרכב פעמיים בשבוע

ONR זהו פתרון הכי טוב לניקוי מהיר במינימום מים. ריסוס, זריקת מעל מים על הרכב

מעבר עם ONR בעדינות מעל הרכב עם חצי דלי, את החצי הנותר להשפרצה מעל הרכב -וניגוב עדין.

הרכב יוצא כמו חדש.

שנכנס גרניק למשחק זה בכלל פשוט, אפילו עם דלי בודד ללא נזקים. מעבר עם ONR בתרסיס

מחכים כמה דקות שהחומר יתחיל לעבוד, לחץ חזק בגרניק עם דלי אחד מספיק ( ניסיתי את זה שנים)

ניגוב עדין, מעבר מהיר עם מטלית נוספת על QD והנה רכב מדוגמן ב -15/10 דקות. (בדקתי זמנים כמה פעמים)

• רעיון טוב! 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
בתאריך 20.8.2020 בשעה 23:46, TripMan כתב:

בדיוק אמור לקבל בשבוע הבא רכב חדש, אחרי שאת הנוכחי שוטפים מדי פעם חיצונית בשטיפה אוטומטית. 

בחדש החלטתי שאשקיע בשטיפה עצמאית מדי שבוע /שבועיים. 

קראתי את מה שכתבת ןיש לי כמה שאלות:)

1) בעצם הonr מחליף את ה"שמפו" נכון? איפה כדאי לקנות /להזמין? 

2) על אילו כפפות מדובר? כאלו עם סיבים לאורך כל הכפפה? יש המלצה למשהו ספציפי /איפה לקנות? 

3) הרכב שלי הולך להיות בצבע לבן - כדאי לשים אוטם צבע? אם כן - יש המלצה למשהו ספציפי? 

4) קראתי פה ושם שבסוף השטיפה עוברים עם ספריי דיטיילר בשביל ברק ומנגבים אותו אל תוך הפח עם מטלית כאשר הרכב עדיין לא יבש לגמרי - האם באמת נחוץ? 

5) apc זה שם המוצר? יש המלצה מאיפה לקנות /להזמין? אני מבין שהוא משמש אותך גם לגלגלים וגם לפנים הרכב. לא צריך לקנות משהו ייעודי לג'אנטים ומשהו אחר לפנים הרכב, לכל הפלסטיקים ו הגומיות?

6) מה לגבי החלונות, מנקה חלונות רגיל כחול מספיק טוב לשמשות עצמן? 

אודה לעזרה

1 אבי חלקי חילוף או אוטו סטור טיפה יקר אבל שווה

2 כפפות של מגויירס

https://www.autostore.co.il/product/כפפת-מיקרופייבר-meguiars/

3 לא מתעסק עם אוטם אבל כן ממליץ אחרי פוליש כמובן

4 הONR יודע לעשות את פעולת הייבוש והברק מעולה לא צריך שום ספריי לדעתי

https://www.justmotor.co.il/product/נוזל-לניקוי-כללי-כתום-meguiars

בדילול נכון הוא משמש לכל ניקוי אם זה ריפודים שטיחית פלסטיקה עור גאנטים ועוד אין ספור דברים

6 לדעתי אין צורך לנקות חלונות כי הם מבריקים בסוף השטיפה

PEUGEOT 206XS

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
שימו לב! השרשור הזה בן 266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף
  • תוכן חדש...