Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

208, פיקנטו או אולי משהו אחר

gucci3
שימו לב! השרשור הזה בן 1337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפש להחליף לבן שלי את הרכב, מעוניין ברכב קטן, צריכת דלק טובה, אמין ועלות אחזקה זולה, אוטומט ועד 50K ש"ח.

מרכבים שמפעילים את בלוטת החשק נמאס לי ולא מעוניין לשלם את העלויות הנלוות לרכבים אלו (למכירה אלפא מיטו למי שמעוניין| :) ).

הרכבים בכותרת אלו מה שעלה לי בראש, מה עדיף מבחינתם ואולי יש עוד משהו טוב יותר שעומד בקרטריונים.

עריכה אחרונה על ידי gucci3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש רכב מיני הייתי בודק מיצובישי ספייס סטאר, חסכונית, אמינה, מאחור בין המרווחת בקטגוריה עם אבזור לא רע.

אם אתה לא נוסע הרבה וצריכת דלק פחות חשובה הייתי בודק יונדאי i10 עם מנוע 1.25, הוא שקטה עם מושבים נוחים יותר, סלון נעים יותר עקב שילוב צבעים.

באזור ה 50 אלף יש לך את שברולט ספארק, היא תהיה חזקה יותר, מאובזרת טוב ברמת אבזור ltz.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדיף לקנות בכמה שפחות, צריכת הדלק מאוד חשובה, מיצובישי, יונדאי ושברולט הם רכבים שאני כמעט לא רואה על הכביש בניגוד לפיקנטו שיש המון מה שאומר שהיתרון שלה שהיא יחסית מבוקשת זה גם החיסרון שלה שיש מבחר גדול למכירה (החיסרון כמובן כשאני ארצה למכור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקנטו היא מכונית עם שוק חזק וב-50K סביר להניח שתקנה בקושי מודל 2017 (יש אנשים שבשיא חוצפתם עוד מבקשים מעל המחירון למכוניות סטנדרטיות עם נתונים רגילים).
יש לך גיר אוטומטי פלנטרי פשוט, 4 הילוכים, ובגרסאות הפשוטות יש בוודאות מובילאיי.
אל תצפה לביצועים או צריכת דלק נמוכה, בכל זאת מדובר בגיר אוטומט עם 4 יחסי העברה.
יחסית לקטגוריית הקטנות, היא מרגישה דיי מוצקה וטובה ובזכות זה ומוניטין אמינות טוב, היא קנתה לעצמה שם טוב מאוד בשוק המשומשות.

היתרון של ה 208 הוא תיבת הילוכים של 6 הילוכים, פלנטרית, עם מנוע טורבו קטן ועיצוב טוב. זה עולם אחר מול הנ"ל.

בסעיף ה"מציאות", אם כבר הזכרת 208, אתה יכול לנסות C3 2015.
זו השנה האחרונה למנוע ה 1.6 עם גיר אוטומט 4 הילוכים, והן נמכרות במחיר זנות (קצת מעל 20K שח). יישאר לך כסף ליישור קו ועוד כמה לירות טובות בכיס.
ב 2017 כבר תוכל למצוא C3 עם מנוע 1.2T וגיר אוטומט 6 הילוכים באיזור 60-65K, אבל פה ושם (אם זה מעניין אותך) יש מציאות עם ק"מ מעט גבוה באיזור ה 50K (זה פחות מחצי מחיר ממחיר הרכב כשהיה חדש) ויש גם כאלה מיואשים שצריכים את הכסף דחוף ומוכרים לא רחוק מזה גם מכוניות שעוד באחריות עם ק"מ נורמלי לגמרי.

הקטנות והספרטניות שהוזכרו כאן - כולן עם גיר רציף לטוב ולרע. ספייס-סטאר לא הייתי קונה לילד שלי (סורי, אל תיפגעו), זה דגם שבכל מקום ספג ביקורות שליליות על התנהגות כביש גרועה, וזה לא קשור איך או איפה הוא נוסע, אלא על תחושה בסיסית שהרכב מעביר בנהיגה.
כרכב לילד, לא הייתי יורד לקטגוריה של הרכבים הכי קטנים שיש, אלא מנסה להישאר טיפה מעל זה (ז"א לא הייתי ממליץ על i10 למשל, אלא על i20 לפחות). דלק זה לא הכל בחיים, תסתכל גם על בטיחות אקטיבית ופאסיבית.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שדלק זה לא הכל אבל האלפא עושה 1/8.5  , הדלק שלו עולה לי בסביבות 1500 ₪ לחודש וזה המון, יונדאי לא בא בחשבון, אם נעלה לרכבים שקצת גדולים מהפיקנטו מה עוד יש, לגבי הסיטרואן, 2015 נראה לי קצת ישן וכן, על הפיקנטו חשבתי על 2017 הצורה החדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע היונדאי לא באה בחשבון ופיקנטו כן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה,

1500 שח בחודש על דלק ?

בחישוב גס - הוא עושה 2500 קמ בחודש ?! ואת זה אתה רוצה לתת לו לעשות בפיקנטו ? או באיזה מיני אחרת ?

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, yulianx כתב:

מדוע היונדאי לא באה בחשבון ופיקנטו כן?

אולי זוכר את הגטס לרעה מבחינת צריכת דלק, לא רואה הרבה על הכביש ולטעמי גם לא יפה.

לפני 35 דקות, איציק נ. כתב:

סליחה,

1500 שח בחודש על דלק ?

בחישוב גס - הוא עושה 2500 קמ בחודש ?! ואת זה אתה רוצה לתת לו לעשות בפיקנטו ? או באיזה מיני אחרת ?

הוא עושה בסביבות 25000 בשנה ברכב שאוכל 1/8-8.5

איך האמינות ועלות האחזקה של ה 208 ביחס לפיקנטו?

עריכה אחרונה על ידי guccii800
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל208 מחלה בדמות רצועת טיימינג שיכולה להתפורר ולגרום נזק, לכן חשוב לבדוק האם הוחלפה, אם לא אז להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, guccii800 כתב:

אולי זוכר את הגטס לרעה מבחינת צריכת דלק, לא רואה הרבה על הכביש ולטעמי גם לא יפה.

הוא עושה בסביבות 25000 בשנה ברכב שאוכל 1/8-8.5

איך האמינות ועלות האחזקה של ה 208 ביחס לפיקנטו?

נסה לחפש אפילו איזה קקטוס 17-18 אוטומטית, עם קצת מזל (או מתיחה קלה של התקציב) יש סיכוי שתצליח.
25K קמ בשנה עם פיקנטו 4 הילוכים - ג'יזס בן אדם... קצת רחמים.

(אם אין לכם בעיה עם גיר ידני, חפש דיזל. לא משנה מה, 208\C3\קקטוס).

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2500 ק"מ שהוא עושה באיזה דרך? הרוב בינעירוני?

אני גם לא חושב שפיקנטו זו אופציה טובה בנסועה כזו.

לפני 14 שעות, איציק נ. כתב:

יש לך גיר אוטומטי פלנטרי פשוט, 4 הילוכים, ובגרסאות הפשוטות יש בוודאות מובילאיי.

גם ברמות הגימור הגבוהות, אפילו ברכב חדש מהסוכנות - יש מובילאיי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה 4 הילוכים של הפיקנטו?, לפי המבחני דרכים שקראתי הרכב סה"כ נשמע סבבה  לא רוצה קקטוס או כל רכב אחר שיכניס אותי להרפתקאות או הוצאות, את הטעות הזאת עשיתי כבר עם האלפא, מחפש רכב פשוט, אמין, עם אחזקה לא יקרה שיקח אותו מנקודה אחת לשניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...