Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דלק מהול ב 2020 ייתכן?

Jenek
שימו לב! השרשור הזה בן 1272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, aviaviavi כתב:

לדעתי עדיין יש הרבה שטיקים ומשחקים עם דילול הדלק לשם הגדלת רווח.

לפני 9 שעות, המחליף כתב:

סונול הדלק הטוב והמזוקק בישראל. גם בסולר גם בבנזין.

לפני 9 שעות, ch2856 כתב:

לאיכותו, שגם כך נמוכה בישראל.

יש למי מכם נתונים על ההאשמות שאתם מפריחים כאן? כי אנחנו לא אוהבים את הסגנון הזה.

הודעות נוספות בסגנון יקבלו יחס ניהולי אוהב (להזכירכם, אחד מכללי הפורום אומר "כאשר אתם עונים ללא ידע, אתם טועים, מטעים ועלולים לגרום נזק למי ששאל את השאלה:
בעניינים מקצועיים: רכישת רכב, סוגיות טכניות, טכניקת נהיגה, עניינים משפטיים, ענייני כספים ומימון ועוד - תשובה חייבת להיות מבוססת ומנומקת").

תודה.

לפני 2 שעות, Jenek כתב:

מצד שני, למה לא מבאים מנעים מתקדמים כמו של מזדה, שרגשים לאיכות הדלק... 

כי הם יקרים, ויעלו הרבה, ויגרמו לגרסאות שיוצעו עם המנועים האלה לא להימכר.

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פבל כתב:

ש למי מכם נתונים על ההאשמות שאתם מפריחים כאן? כי אנחנו לא אוהבים את הסגנון הזה.

אדון פבל: אם נהג מונית 30 שנה על הכביש אומר לי את זה, מנסיון תדלוקים ברחבי הארץ, כנראה שהוא יודע את הנתונים. ומרגיש את ההבדל.

אותו הדבר בדיוק עם ידידי בעל חברת ההובלות שמתדלק לכל הצי שלו רק בסונול מנסיון.

כנראה שיש דברים בגו...

לכן קשה לי לקבל את ההאשמה של "הפרחת נתונים"

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, המחליף כתב:

כנראה שהוא יודע את הנתונים. ומרגיש את ההבדל.

ניסיון != ידע. בכל תחום. 

אתה יכול להיות נהג גם 400 שנה, ומישהו פעם אמר לך "סונול הכי טוב" אז החלטת ש"סונול הכי טוב" ואתה מפיץ את זה הלאה בלי לברר כלום ובלי לנסות לתדלק בתחנות אחרות. כמו אנשים שקונים "רק טויוטה".

מעבר לזה, אין דבר כזה "חברות" באיכות דלקים. כל המיכליות של כל החברות מעמיסות דלק באותם בתי זיקוק, והמיכליות ננעלות כדי שהנהגים לא יעשו קומבינות. מי שמוהל דלק הם הזכיינים של התחנות עצמן. מעולם, אף פעם, לא נתקלתי בשום פיסת מידע אודות חברה שהדלק נמהל בכל התחנות שלה. מעולם. מה שכן נתקלתי הרבה פעמים זה בזכיינים של תחנות ספציפיות שמהלו את הדלק לאחר שהוא הגיע לתחנה. אז היום הזכיין של "דלק איצקו" שמוהל כל משלוח דלק יעבור לסונול ויימהל שם.  

בנוסף, אני מניח שאתה מכיר את אפקט פלסיבו? 

לסיכום - יש נתונים, כלשהם? כי "X אמר לי לא נחשב".

• אהבתי 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Jenek כתב:

אחרי שנים של תדלוק בתחנה קבועה, 

(פרט לחזור מאילת)

לפני מספר ימים תדלקתי בתחנה ''מוזלת'' בצומת קרית אתא. 

יום למחרת הרכב לא הניעה בנגיעה. לא התייחסתי, אבל מאז זה קורה קבוע. הוא מניע אחרי פחות משניה, אבל כמי שמכיר את הרכב, זה לא היה ככה. 

מאיץ רגיל, אין רעשים, הכל בסדר חוץ מזה. 

ייתן שהדלק פחות טוב? תחנה נקיה ומסודרת, לא איזה נגרר פראטי

מה בדלק יכול לגרום למנוע להניע פחות טוב, אבל ליסוע תקין? זה לא מסתדר לי. גם דלק "מהול" לא אמור להשפיע על ההנעה. אולי על הנסיעה וצריכת הדלק.

וזאת תחנה חדשה יחסית, מתקשה להאמין שהם יעשו שטויות.

לפני 14 דקות, המחליף כתב:

אדון פבל: אם נהג מונית 30 שנה על הכביש אומר לי את זה, מנסיון תדלוקים ברחבי הארץ, כנראה שהוא יודע את הנתונים. ומרגיש את ההבדל.

כנראה שיש דברים בגו...

תודה

יש שני סוגים של אנשים עם נסיון:

כאלה שצוברים ידע בזמן הזה.

וכאלה שצוברים הרבה מאוד בולשיט, וגורמים לעצמם להאמין בו כי יש להם "נסיון".

חלק מכובד מבעלי הנסיון שיצא לי לפגוש שייכים לקטגוריה השניה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתיאוריה איכות הדלק אמורה להיות מצויינת ואחידה בכל מקום כי המקור זהה, מעשית רואים שעדיין יש פה ושם מונקי ביזנס של מהילות בסולר לתעשיה ושמן וכל מיני חולרה.

אני מעיף מבט מדי פעם ברשימות השחורות של תחנות שנתפסו בביקורת של מנהל הדלק, מציע שכל אחד יעיף מבט, יראה את השמות שמככבים שם ויסיק מסקנות. אני אישית ממלא רק בתחנות של הרשתות הגדולות, ובתחנות די קבועות שאני מכיר וסומך עליהן ויש בהן תנועה ערה. כמובן שזו לא ערובה מוחלטת. בכל מקרה אני אישית מתרחק מכל מיני תחנות שמתחרזות עם גד"ש/ליזול/חפוז/קיקה וכאלה.

• אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שיש דברים בגו...
תודה
אם נעשה רגע אנלוגיה לקשר בין הניסיון בנהיגה שיש לנהגי מוניות לבין צורת הנהיגה של חלקם, אז עם כל הצער שבדבר - כנראה שהניסיון של חבר שלך לא מעיד בהכרח על ידע.
כמו שפבל אמר כאן - ניסיון לא מעיד בהכרח על ידע.
רוצה לבדוק בצורה שתספק לך ידע, אמיתי, כזה שמדענים עובדים קשה כדי להשיג? קח דגימות מעבדה ממספר רב ומגוון של תחנות, תעשה שלל מבחנים סטטיסטיים ותראה באיזו רמת סמך אפשר להגיד ש "הדלק של X יותר טוב מ Y". אולי תגלה משהו מעניין.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפוש גוגל של "דלק מהול 2020" העלה את הרשימה הזו, היא הכי עדכנית שמצאתי. אם למישהו יש משהו יותר עדכני, זה יהיה מעולה. 

אגב, בשביל הצחוקים - מתוך 16 תחנות, 14 הן של "החברות הגדולות".

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתפרסם כל תקופה דוח עדכני;

מצרף את האחרון.

רוב התחנות שם הן תחנות בכפרים נדחים, ואלה שלא, כוללות גם תחנות מוזלות וגם תחנות של חברות גדולות.

אני אישית מדלק באותה תחנה מוזלת כבר 5 שנים, פשוט כי מצאתי שהמשאבות שם מדיוקות וצריכת הדלק שאני מקבל טובה.

היא אגב נמצאת 300 מטר מהתחנה שבה תדלק פותח השרשור.

Fuel_not_standart_july_2020.pdf

עריכה אחרונה על ידי Ooga
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תחנות מהרשתות הגדולות שמופיעות ברשימה, יש תחנות מסויימות ששמן מופיע שוב ושוב בדו"חות הללו.

יש אגב רשת אחת שלמיטב זכרוני לא ראיתי אף תחנה שלה ברשימות אף פעם. מתחיל בטית ונגמר בנון סופית.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ooga

אשמח אם תוכל לשתף את שם התחנה, גם אם בפרטי. 

אז הגענו למסקנה שכל תחנה מקבלת בדיוק אותו ''95'' , לא משנה עם רשום על המשאיות דראגון או כל שקר אחר, זה בא בדיוק אותו דבר, או שבכל זאת בתי זיקוק מכינים לפי מתכון של הלקוח וברשתות מסוימות דלק יותר מתוסף? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדלקתי פעם בקריות ליד רמי לוי. הרכב הרגיש טיפה יותר כבד וגם פתאום המחשבון צריכת דלק המובנה באוטו העלה לי בצריכה. מאז לא תדלקתי שם ובתחנות המוכרות הכל בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להעיד בעצמי שתדלקתי לפני כמה שבועות בתחנה המדוברת "דאן" בצומת ק.אתא. אחרי כמה ימים הרכב התחיל לא להניע בניסיון הראשון כשהוא קר. כשהמנוע חם הרכב מניע כרגיל. תדלקתי בסונול גם בקריות והבעיה נפתרה. מתאר לעצמי שהבעיה הייתה בדלק, אבל לא יכול להאשים את התחנה בלי הוכחות.

Suzuki Alto GLX 1.0 2011 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמה שפות"ש מתאר לא קשור לדלק. אין יותר מדי מידע אבל לדעתי זה לא קשור לדלק.
אם זה היה קשור לדלק היה בעיה קרטועים/סחיבה/ עשן / צריכת דלק מוגזמת .
פות"ש ציין שהרכב נוסע תקין רק שהוא לא מניע בנגיעה. אולי מצבר? אולי מתנע עייף? אולי בעיה בחיישן כלשהוא( טמ"פ, גל זיזים ועוד).
נראה לי שלהאשים את איכות הדלק בלי לדעת איזה רכב זה, ק"מ , שנה, היסטוריית תקלות ועוד זה סתם שליפות מהמותן.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי מישהו מראה את השרשור ל"דאן"? לא משנה מה יגיבו, אבל ממחר בבוקר הדלק שם יהיה הכי טוב בארץ.

לאלו ששאלו - בעיית ההנעה בוודאי יכולה להיות קשורה לדלק, כשהבנזין הוא לא 100 אחוז בנזין - הוא לא מתחמם בהנעה וזה כמו להניע בטמפרטורה נמוכה מאוד.

עריכה אחרונה על ידי יעקב יעקב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...