Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמת אבטחה בקומה בבניין משותף

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השכן שלי החליט להתקין  מצלמות אבטחה אצלו. חלקן פונות לרחוב מהמרפסת שלו, שאין לי בעיה עם זה. הבעיה היא שהוא גם מיקם מצלמה מחוץ לדלת שלו ואני גר דירה לידו. כלומר הוא יכול לראות מה קורה בכל הקומה וגם  מתי אנחנו נכנסים, יוצאים, מי מגיע אלינו, מי יוצא מאיתנו. מבחינתי יש פה פגיעה בפרטיות שלי. האם מבחינה חוקית מותר לו לשים מחוץ לדעת מצלמה שמצלמת את הקומה?

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתיק (נת') 7/15/151 משה נגר נ' יוחנן יעקובוב נקבע, כי בעל דירה איננו רשאי להתקין מצלמה ברכוש משותף שכן מדובר בפגיעה בזכותם הקניינית ובפרטיותם של דיירים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנית אתה לא יכול לעשות כלום מלבד לתבוע אותו.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנית -תפרק את המצלמה ותן לו לתבוע אותך. רק לפני כן - מכתב רשום/ מסירה מצולמת עם דרישה להסיר/להסיט את המצלמה תוך פרק זמן מוגדר. 

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כלל לא תפקיד הועד
הועד לא גננת.
תפקידות לרכז את הפן הכספי ואחזקת השטח הציבורי בבניין.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, אבל חדר המדרגות הוא חלק מהשטח הציבורי ובכלל, עדיף לדעתי תמיד ללכת או לפחות להתחיל בטוב.
להתחיל בטוב זה קודם כל לדבר איתו בנועם, להסביר לו שזה מפריע לך. לאחר מכן לבקש מהוועד שיפנה אליו. לאחר מכן לפעול לפי השיטה המשפטית (כלומר מכתב מעו"ד ובו גם סימוכין לחוק וכו').

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חלילה יפרצו לך לבית, לא תרוץ אל השכן לבקש את הסרטונים כדי למסור אותם למשטרה?

או שיגנבו לך חבילה ששליח השאיר בפתח הבית, או שיעשו ונדליזם לדלת, או קבלן שהגיע לתקן צינור שנסדק ברצפת החלל המשותף של הקומה, ותוך כדי התיקון גרם קצת נזק למשהו אחר, והוא מתכחש.

נקודה למחשבה.

עריכה אחרונה על ידי Legend
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, gsi16v כתב:

זה כלל לא תפקיד הועד
הועד לא גננת.
תפקידות לרכז את הפן הכספי ואחזקת השטח הציבורי בבניין.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

מה שמחוץ לדלת של השכן זה שטח משותף והוועד יכול לפרק את המצלמה

דרך אגב, מעקב, גם אם הוא נעשה בשטח ציבורי, איננו חוקי. אתה יכול גם להגיש תלונה במשטרה על חדירה לפרטיות/מעקב מטריד (ולא, הזכות לפרטיות לא מוגבלת לשטח הפרטי שלך בלבד).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...