Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב חדש תקציב של עד 150,000 ש"ח

Avi 1964
שימו לב! השרשור הזה בן 1039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם 

כיום נוהג בהונדה סיוויק האצ'בק 2015 גיר ידני 

חשובים לי ביצועים , תאוצה וכו וכן אמינות מעבר ל 3 שנים כמו למשל עם ההונדה שעוד מעט סוגר שנה שישית 80,000 ק"מ ועם אפס תקלות.

חשבתי על ההונדה סיוויק טורבו 1500 סמ"ק גיר ידני אבל אחרי כל מה שקראתי לא רוצה לקחת סיכון ומכיוון שגיר ידני יש רק להונדה  לצערי אאלץ להתפשר על אוטומט

גם את הגולף ניסיתי והיא מדהימה מבחינת ביצועים אבל התרגלתי לאפס תקלות ועם גיר DSG שש שנים נניח 100,000 ק"מ בכלל לא בטוח שלא אחווה תקלות במיוחד שאוהב ביצועים וכו והנהיגה בהתאם.

עד כאן בתקציב של עד 150,000 ש"ח , חשבתי גם על אאודי A3 אבל שם זה אותו גיר ? 

אז אמרתי אוותר כבר על הטורבו והלכתי לבדוק את הטויוטה קורולה אקסייט שהיא האצבק כמו שאוהב וסך הכל נוסעת לא רע אבל היברידית ואז יש את הקטע של הקרינה שעדיין לא ממש בררתי לעומק.

אשמח לשמוע את דעתכם 

תודה רבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אותו גיר באאודי.
אם חשובים לך ביצועים, אז אני לא מבין מה הקורולה עושה ברשימה, הביצועים שלה דיי פושרים.
ממליץ לבדוק מאזדה 3 או פורד פוקוס.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה 

הפוקוס ACTIVE X באמת  נראית מעניינת אהבתי 🙂 מהזה מנוע EcoBoost ?? זה גם טורבו ? כי על הנייר הביצועים  ממש טובים כמו טורבו. מה לגבי אמינות לטווח הארוך ?  הגיר זה סוג 

של אוטומט סטנדרטי משודרג ספורטיבי כזה ? היא גם זולה יחסית לכל המתחרות , לא קצת יותר מידי טוב מלהיות אמיתי ? גם את הצורה אהבתי 

לגבי המאזדה הביצועים על הנייר נמוכים יותר ומנוע 2 ליטר שמשער שבזבזני יותר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מציע לבדוק את המאזדה, ה-3 החדשה מכונית מצויינת.

פיג'ו 308GT נמכרה לא מזמן במחיר מבצע קרוב לתקרת התקציב שלך, יותר חזקה מה-3 אבל הנדסת האנוש לא לטעמם של כולם, גם אני פחות התחברתי.

הקורולה לא נשמעת בכיוון בכלל, וגולף היום לא הייתי קונה לא בגלל הגיר, אלא כי דגם חדש כבר הוצג ויגיע לארץ לקראת השנה הבאה.

לפוקוס יש מנוע טורבו וגיר אוטומטי פלנטרי. לגבי אמינות לטווח הרחוק קצת מוקדם לדעת. המחיר נמוך בגלל התדמית הבעייתית של הדוק הקודם של הפוקוס. האקטיב X וגם ה-ST ליין עם אותה יחידת הנעה ומאובזרות היטב, שתיהן שוות בדיקה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה תדמית בעייתית ? אמינות ? אז שוב מושכים לכיוון היפניות ... 

לגבי הגולף לא דחוף לי בכלל אבל אתה לא חושב שיש בעיה עם הגיר לטווח ארוך ? קראתי שכותבים שהאמינות שלו מושפעת מצורת נהיגה וכו אבל אני לא רוצה לחשוב לפני כל פעם שלוחץ על הגז  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדור הקודם של הפוקוס סבל מתיבת הילוכים בעייתית ורמת האמינות הנמוכה השפיעה על הסחירות והביקוש לרכב עד שהמכירות נעצרו. במתיחת הפנים הוחלפה יחידת ההנעה אבל המכירות עדיין צלעו והשיווק בישראל הופסק לכמה שנים עד שהחליטו לייבא שוב את הדגם הנוכחי.

יש כאן כמה שרשורים של רוכשים שעשו שיעורי בית לגבי הפוקוס החדשה וגם החליטו לרכוש אותה, מציע לך לעשות חיפוש ולקרוא את השרשורים שלהם ואני מניח שהם גם יגיבו כאן בהמשך.

לגבי הגיר של הגולף, אני יכול להגיד לך שאני נוהג כבר 6 שנים על רכבים עם הגיר הזה והרכב הנוכחי שלי הוא הרביעי בבית עם DSG כאשר 3 רכבים נרכשו חדשים מצ'מפיון ולא הציגו אף בעיה בגיר. בלאון הישנה שהייתה לי ממודל 2012 הוחלפו קלאצ'ים והגיר תפקד מצויין לאחר מכן. אני אישית אוהב מאוד את אופי הפעולה של הגיר ולא חושש ממנו. רמת האמינות השתפרה מאוד בשנים האחרונות אבל עדיין יש תקלות פה ושם, מדובר במכלול מורכב יחסית שאף אחד לא יכול להתחייב לך שיפגין אמינות מושלמת, אבל בשביל זה יש אחריות בשנים הראשונות והיום יש מספיק מוסכים שידעו לטפל בגיר בעלויות סבירות גם אחרי תקופת האחריות.

אם ההחלפה לא דחופה לך אני מציע לך לחכות לפחות ללאון החדשה, לעשות נסיעת מבחן ולראות אם אתה מתחבר לרכב, אחר כך תחליט אם אתה מוכן לקחת את הסיכון לתקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהפוקוס נראה לי ירדתי , אמינות זה משהו שנמדד לאורך זמן אז מתמקד במאזדה 3 

איזה סוג גיר יש להם ? הם קוראים לו SkyActive Drive זה סוג של גיר אוטומטי רגיל פלנטרי משופר יחודי שלהם ? כלומר לא DSG וכו אלא גיר בסגנון האוטומטים הסטנדרטים ?

אני רואה שיש נורית התראה לאיכות השמן , מזכיר קצת את מה שטוענים שעשו בהונדה סיוויק טורבו רק ששם הבנתי שזה באופן קבוע מציק גם באמצע השנה ביו טיפול לטיפול.  

נראה שיש רמת גימור אחת שכוללת הכל , מחר אלך לראות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.8.2020 בשעה 13:00, Mike808 כתב:

גם אני מציע לבדוק את המאזדה, ה-3 החדשה מכונית מצויינת.

פיג'ו 308GT נמכרה לא מזמן במחיר מבצע קרוב לתקרת התקציב שלך, יותר חזקה מה-3 אבל הנדסת האנוש לא לטעמם של כולם, גם אני פחות התחברתי.

הקורולה לא נשמעת בכיוון בכלל, וגולף היום לא הייתי קונה לא בגלל הגיר, אלא כי דגם חדש כבר הוצג ויגיע לארץ לקראת השנה הבאה.

לפוקוס יש מנוע טורבו וגיר אוטומטי פלנטרי. לגבי אמינות לטווח הרחוק קצת מוקדם לדעת. המחיר נמוך בגלל התדמית הבעייתית של הדוק הקודם של הפוקוס. האקטיב X וגם ה-ST ליין עם אותה יחידת הנעה ומאובזרות היטב, שתיהן שוות בדיקה.

אז לפי מה שאתה אומר המאזדה 3 מבחינת ביצועים עדיפה משמעותית על הקורולה ?    

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה מאיצה מעמידה ל-100 תוך 10.9 שניות, מאזדה 3 עושה את זה תוך 8.4 שניות.

מעבר לזה הגיר הרציף יוצר תחושה כבדה ומתאמצת והתאוצה מלווה ברעש רב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לגמרי מבין את הרצון לרכב אמין, אבל אני בכל זאת רוצה שניה להתעכב על זה.

אתה קונה פה רכב חדש לגמרי, באחריות. כנראה שהסיכוי שתקנה רכב שיכניס אותך כל חודש או חודשיים למוסך הוא ממש, ממש (ממש) נמוך. גם שנתיים או שלוש אח"כ, בטח בנסועה לא מאוד גבוהה כמו שלך, הסיכוי שלך להיכנס למוסך באופן לא מתוכנן ממש לא גבוה, בטח הסיכוי שזה יקרה יותר מפעם או פעמיים.

עכשיו, גם אם נניח שבשש השנים הבאות תיכנס למוסך פעמיים מעבר לטיפולים שנתיים - זה באמת כל כך נורא? אתה מוכן לנסוע ברכב שאתה פחות רוצה ופחות תהנה ממנו במשך כל התקופה הזו רק כדי לצמצם עוד קצת את הסיכון שתיכנס למוסך באופן לא מתוכנן? אני מבין אמירות כאלו כשהן מגיעות מאנשים שרכב בשבילם הוא פשוט הדרך הכי נוחה להגיע מ-א' ל-ב' (עד שימציאו טלפורטר), או כשהן מגיעות ממישהו שקונה רכב בן 8 ב-20K ש"ח ולא יכול להרשות לעצמו תחזוקה יקרה. אבל ברכב חדש? ועוד אחד לא זול? נשמע לי ממש חבל לוותר על רכב שאתה רוצה רק כדי לצמצם את הסיכוי לכניסה או שתיים לא מתוכננות למוסך מ-5% ל-2% (נניח, אין לי כמובן מספרים) .

או בקיצור, לא כל רכב שהוא לא יפני אטמוספרי עם גיר פלנטרי עובר לגור במוסך כשנגמרת האחריות ועובר לפירוק שנתיים אח"כ מחוסר יכולת / חוסר כדאיות להמשיך לנסוע בו.

לדעתי, נשמע שהפוקוס / 308GT (אם היא עדיין בכלל נמכרת, ובמחיר המתאים) יכולות ממש להתאים למה שאתה מחפש. וכמו שאמרו, אם אפשר לחכות, ממש לא הייתי פוסל את הלאון החדשה. גם אם תצצטרך פעם אחת להחליף מצמדים. אפילו פעמיים.

ואם אתה מוכן אפילו לחשוב על רכב משומש קלות, נפתח לך פתאום עולם של אפשרויות, למשל, זו.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear
  • אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...