Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן משפץ וגרם נזק - איך הייתם מתנהלים?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1301 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 2 שעות, Nakamichi כתב:

יש עדכון חם -

השיפוצניק קורא לי ומראה לי שהקו מטבחים המשותף רקוב לגמרי. 

...

ציטוט

עכשיו הקו הישן באמת נזל. הדייר מתחתי זה מחסן. והתקרה שלו התמלאה מים לאחרונה. 

טויסט רציני מאד, שרק מחזק את שכתבתי. 

אם תקרת המחסנים רטובה יתכן מאד שהרצפה שלך ספוגה, וכדאי לך לחפש בכל הבית רטיבות בקירות, במיוחד באזור הפאנלים.

יש גם נזק לרכוש משותף (קומת המחסנים).

לפי התאור שלך הגורם הוא תחזוקה לקויה של הצנרת המשותפת.

הגיע הזמן להפעיל את ועד הבית, בתקווה שהוא מבוטח. אם לא - יהיה צורך לדרוש השתתפות כל הדיירים (כולל אותך) בתיקון, בדיוק כמו שכולם משתתפים בסיוד הגג.

ובודאי שזה הזמן לשכור שמאי, שידע לחפש את נזקים סמויים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, SlowRide כתב:

הוא דיבר על קו ביוב

מסביר, מצד שני לא מכיר קו ביוב "רקוב".  כבר לפני עשרות שנים עברו לצנרת פלסטיק בביוב ביתי.

עריכה אחרונה על ידי dani666
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש את הסיפור שלי מ-2012. בקיצור, קו ביוב מפלסטיק שנסדק לקח 3 חודשים ו-6 שרברבים (אולי יותר) לאתר את מקור הדליפה. נזק של למעלה מ-500,000 ש"ח.

אנחנו לא יודעים באיזה סוג צינור מדובר במקרה של פות"ש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 15 דקות, dani666 כתב:

מסביר, מצד שני לא מכיר קו ביוב "רקוב".  כבר לפני עשרות שנים עברו לצנרת פלסטיק בביוב ביתי.

צינור ביוב מפלסטיק שמוקף בבטון, הבטון מתכווץ בקור ומתרחב בחום. עם השנים זה סודק את הפלסטיק.

• מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביוב אצלנו ממתכת. זה בניין בן 60 פלוס שנים.
זה לא קומת מחסנים. זה מחסן אחד יחיד פיראטי.
הסבר מפורט ועדכונים בערב...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

בוא נתחיל מזה שמדובר בבניין ישן. לא מתוחזק. רוב הדיירים פה בכלל בשכירות. הועד לא מעוניין להוציא שקל. 

וכל הטיפוסים פה מאוד קשים. 

השיפוצניק הזה הוא עבריין שמתנהג כאחד, גם שלא יהיו ספקות שכל הקומבינות שהוא עשה עם הוצאת הקוי ביוב לצד החיצוני של הבניין לדעתי לא חוקיות אבל זה המצב הנתון.

כמו שאמרתי, הקו ביוב חובר. 

אני חשבתי כמו שכמה חברים הגיבו כאן - ברגע שיש לי נזק. השיפוץ אצלו נעצר ומטפלים בי.

בפועל זה מעניין להם את התחת. אני צריך ללכת אליו כל הזמן לשאול מה קורה ומה קורה.

הם התחילו לסתום היום את החורים. רובם נסתמו חוץ מאחד באיזור שהוא לקח את הצנרת שלי וחיבר לשלו.

עכשיו, שהם התחילו לשים מלט הם התחילו מהצד שלהם.

שביקשנו שיעשו בצד שלי אמרו שאי אפשר, כל עוד המלט לא מתקשה אם הם ישימו גם בצד שלי הכל יפול. נניח וזה נכון - למה לא להתחיל מהצד שלי? כי הם שמים עלי זין, זה למה.

לגבי החול הרטוב וכו' - אין חול רטוב. הוא פירק את הבלטות אצלו. ראיתי את החול. אין רטיבות. 

הייתה סתימה חלקית בקו וכנראה במצבים מסויימים הייתה נזילה.

אז כסף מהועד לא יהיה.

עכשיו, אני שוקל 2 כיוונים:

1. להמשיך כרגיל. לחכות שיסיים לתקן לי את הטיח ולדבר עם בעל הדירה על ה-300 שקל האלה.

2. לשלם את ה-300 שקל. לבקש קבלה. זאת האחריות שלי על העבודה. להפסיק לרדוף אחריו. עכשיו הדירות שלנו כבר לא מחוברות בחורים.

להזמין שמאי או בלי שמאי בעל מקצוע שיתקן אצלי ולתת לבעל הדירה תביעה קטנה.

הבעיה העיקרית שלי עם סעיף 1 זה שהיינו ראשון שני בחופש. אבל נגמר הבית זונות. אני לא זמין לשיפוצניק שם יותר ולא יכול לבזבז עוד ימים שלמים בבית.  והוא פשוט לא שם עליי.

שייקבע איתי שעה - מתי הוא בא לתקן ולסדר. ואני אהיה בבית. או אדאג שיהיה מישהו. אבל בפועל הם כבר באמצע טיח באיזורים אחרים בדירה שלהם.

אז סוף יום 2:

יש כיור.

רוב החורים בקיר מולאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Nakamichi כתב:

באיזור שהוא לקח את הצנרת שלי וחיבר לשלו

כל מה שעברת ובסוף הוא חיבר אותך שוב לצנרת של השכן?

אולי לא הבנתי נכון, אבל נשמע כמו מתכון לצרות.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קומה 1.

הצנרת ביוב בבניין משותפת לכל הדירות. יוצאת מהקומות העליונות ויורדת למטה עד הביוב וכל קומה מתחברים אליה.

ככה זה בכל בניין.

הצנרת אצלנו במצב לא ואוו. 

הוא לקח את היציאה של הקו ביוב בסמוך לתקרה המשותפת שלי ושלו והעביר קו לכל הדירות מעל וקו נפרד לי ולו.

זאת אומרת שבמקום שיהיו 6 דירות על הקו שהייתי מחובר אליו עד עכשיו יהיו רק 2 (אני והוא) והקו חדש. ויש קו נפרד לכל ה-4 דירות שמעלינו שאם הוא נסתם. נוזל להם. אני לא יודע מה - זאת בעיה שלהם כבר.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Nakamichi כתב:

גם שלא יהיו ספקות שכל הקומבינות שהוא עשה עם הוצאת הקוי ביוב לצד החיצוני של הבניין לדעתי לא חוקיות אבל זה המצב הנתון.

קו הביוב שלך זה בעצם צינור עובר בקיר החיצוני של הבניין, דהיינו צינור חשוף, ומשם מתחבר לקו הביוב העירוני?

או שזה צינור שפשוט נשפך לגינה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קו הביוב של המטבחים.

בעבר הוא היה עובר בקיר פנימי שבין הדירות. עכשיו אחד עובר באיזור העליון של הקיר (של השכנים מעל) לכיוון הקיר החיצוני ואחד עובר בחלק התחתון של הקיר לכיוון הקיר החיצוני. מתחברים בחוץ ואז הולכים לכיור החיצוני.

אני אגב לא הבנתי למה להעביר שני צינורות רוחב. אבל לך תבין. עדיף לי ששנינו נהיה נפרדים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון אתה גר בבניין ישן של שיכונים. ה-״מחסן למטה״ זה חדר משותף.  הקו של המטבח זה לא שופכין! זה מי דלוחין. יש הבדל עצום ב-״נזק״ וממש אין מה להתרגש. זה לא ביוב.

הקומבינה שהשיפוצניק עושה היא פיתרון ב-90% מהבניינים האלה. 

חשוב שתדע שמבחינה חוקית אתה לא רשאי לנתק את עצמך מהקו המשותף, במידה ובעתיד יגיע דוח הוא יהיה על כלל הדיירים. מצד שני, כנראה רובם בסוף יתחברו לקו שעושה השכן באופן פרטי.

ממליץ לבדוק שהשיפוצניק עושה את הקו עם צינור בקוטר מספיק גדול כדי שלא תהיה בעיה בהמשך במידה ושאר הדיירים יתחברו לקו.

תנסה לגרום לשכן לתקן את הנזק(או תספוג כמה שפחות בעצמך) וממש! על תתחיל ב להתעסק עם בית משפט וכו׳... לא שווה הזמן.

כותב מניסיון של מספר דירות להשקעה בשיכונים(כאב ראש)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני שאתה מחליט 1 או 2 דבר שוב עם בעל הדירה ותעדכן אותו שלך אין זמן להתעסק בזה ושיזרז את הקבלן שלו לסיים אצלך קודם את העבודה כי אתה לא מוכן למרוח את זה. שיהיה מודע למצב. אחרי שתבין יותר טוב כמה אתה מעניין אותו, תוכל לשקול אם להביא מישהו מטעמך לסדר את הדירה או לתת לקבלן שלו לסיים מה שהבטיחו. בכל אופן כל שקל שאתה משלם לקבלן שלו - תדאג שתהיה קבלה.

בנוגע למה שלג'נד כתב על הביוב, אם הם עשו צינור פלסטיק חיצוני שיורד על הקיר של הבניין ונשפך בחצר ולא לתוך ביוב סגור זה לא חוקי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Giant_TA כתב:
אם אני מבין נכון אתה גר בבניין ישן של שיכונים. ה-״מחסן למטה״ זה חדר משותף.  הקו של המטבח זה לא שופכין! זה מי דלוחין. יש הבדל עצום ב-״נזק״ וממש אין מה להתרגש. זה לא ביוב.

הקומבינה שהשיפוצניק עושה היא פיתרון ב-90% מהבניינים האלה. 

חשוב שתדע שמבחינה חוקית אתה לא רשאי לנתק את עצמך מהקו המשותף, במידה ובעתיד יגיע דוח הוא יהיה על כלל הדיירים. מצד שני, כנראה רובם בסוף יתחברו לקו שעושה השכן באופן פרטי.

ממליץ לבדוק שהשיפוצניק עושה את הקו עם צינור בקוטר מספיק גדול כדי שלא תהיה בעיה בהמשך במידה ושאר הדיירים יתחברו לקו.

תנסה לגרום לשכן לתקן את הנזק(או תספוג כמה שפחות בעצמך) וממש! על תתחיל ב להתעסק עם בית משפט וכו׳... לא שווה הזמן.

כותב מניסיון של מספר דירות להשקעה בשיכונים(כאב ראש)...

השכן חיבר אותם לקו בלי לשאול.
עשה קו אחד לכל מי שמעלינו.
וקו אחד לנו.
ושני הקווים מתחברים ומתנקזים לביוב סגור.

מבחינת קוטר אני חושב שזה 2 צול. ששוב - זה מה שהיה עד עכשיו.
זה 6 דירות שהיו מחוברות על הקו הזה.
עכשיו כמו שאמרתי זה 4+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ב-8 בבוקר הגיע ושם מלט גם בצד שלי.

אחכ הגיע ב-2 לשים עוד קצת לחור הכי גדול.

ב-4 עשה עוד חור. ב-5 תיקן אותו.

אני כבר כמה ימים עם מטבח לא מתפקד והרבה בלאגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...