Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן משפץ וגרם נזק - איך הייתם מתנהלים?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השכן הצמוד לי (מטבח מול מטבח) - משפץ כרגע את המטבח.

זה לא באמת השכן. כי אין שם שכן. זה בעל הנכס.

בכל מקרה, היום בבוקר הם קדחו בקיר ועברו לבית שלי.

הלכתי אליו והם אמרו שהצינור ביוב של המטבחים מחורר לגמרי והם רוצים לעשות קו נפרד לדירות שמעלינו וקו נפרד לי ולו - ככה לא נסבול מהנזילות שלהם בקיר המשותף (בסדר, זה דווקא טוב לי).

מפה לשם הוא המשיך לקדוח ונעשו כמו חורים לא קטנים ואחד גדול מאוד בגדול של 30*50 בערך בקיר בין המטבחים.

הוא ניתק את הקו ביוב - אבל עד שהתקין את החדש - נשפכו הרבה מים מהשכנים מעל על כל המטבח שלי.

והדובדבן שבקצפת - הם לא חיברו את הקו מטבח שלי עדיין אז היום אני לא יכול להשתמש בכיור מטבח.

גם החיבור החדש טפטף - ושאמרתי לו - הפועל אמר שאין לו שערות וטפלון ומחר הוא יסדר את זה - לא הסכמתי והלכתי להביא לו שערות וטפלון (אני. על חשבוני) לא רוצה שזה יטפטף לי לקיר כל הלילה.

אחרי שניקיתי כמה שעות את כל הרטיבות והזבל - גיליתי כמה נזקים (חוץ מהחורים בקירות):

1. אריח קרמיקה אחד במטבח נסדק.

2. רטיבות בקיר שכנראה תסתדר.

3. אחד הארונות מטבח סובל ממעט נזקי רטיבות. אי אפשר כנראה להשיג עוד אחד כזה. וזה לא ממש נורא אבל קיים.

4. נשפכו המון מים לתוך הכיריים - שהרמתי אותן פשוט נזלו מהן מים. כרגע הן עובדות.

אז עכשיו אני עם חורים ענקיים במטבח. בלי כיור מתפקד. והפועלים הערבים ישנים בדירה ליד אז בגלל שזה חצי חלל משותף מהנזקים בקירות אני שומע אותם כמובן כאילו הם אצלי בבית.

אין התחמקות מאחריות. נאמר לי שהם יתקנו כל נזק. 

אבל:

1. אני לא מכיר מקרה כזה שהשכן משפץ ואני איתו בשיפוץ - פשוט כל היום בזבזתי בלנקות את המטבח מהחתיכות אבנים והמי ביוב שנשפכו. אם לא הייתי בבית והייתי חוזר בסוף היום לתופת? מילא חור קטן. אבל הוא פשוט חורר לי את כל הקיר המשותף.

2. לי זה לא נראה הגיוני שהוא תקע אותי בלי כיור מטבח מתפקד. 

3. אני ממש לא סומך עליו שיחליף לי את הקרמיקה במטבח וגם אין לי מאיפה להשיג את הארון מטבח תוצרת איקאה שניזוק (מעט). אם הארון היה קיים - עלותו 300 ש"ח. הוא בצבע שחור אצלי וקיים רק בלבן, השחור כבר לא מיוצר/מיובא.

אציין גם שכן באינטרס שלי לפתור את הקו ביוב הזה. וגם הוא יעשה קו חדש מתחת לדירות שלנו עד לביוב - שזה אמרתי לו שאני מוכן להשתתף איתו חצי חצי - הוא נקב בסכום של כ-500 ש"ח להכל. אז החלק שלי זה 250.

מצד אחד אני מרגיש חד משמעית שנגרם לי פה עוול לא קטן. 

מצד שני הוא אמר שיסדר. אבל גם בסוף ה"סידור" הזה - יש דברים שלא יסודרו בוודאות (הארון מטבח והקרמיקה). יש מצב שהטיח והתיקון שהוא יעשה לא יהיו ברמה טובה ובין לבין אני תקוע פה עם כל המגירות של המטבח בסלון. כיור לא עובד. וכל הבלאגן שזה ממש לא נעים בלשון המעטה.

נאמר לי על ידי גורמים כאלו ואחרים שהייתי צריך להיות יותר תקיף/עצבני/אני לא יודע מה.

אז מה אתם הייתם עושים?

• מבאס 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מחר ב-8 בבוקר עורך דין. ב-9 בבוקר התיצבות בבית המשפט כדי לקבל צו להפסיק את העבודות.

במקביל - דיווח לביטוח שלך והזמנת שמאי. הם כבר יתנהלו מול הביטוח של השכן ובעלי המקצוע שלו (בתקווה שהם מבוטחים).

ועם כזה "בעל מקצוע" לא הייתי מתעסק. אם אתה רוצה לטפל בביוב הזמן שרברב שעליו אתה סומך.

לתעד כל מהלך, כל שיחה, כל תשובה שאתה מקבל. הכל בכתב, ואם יש משהו בע"פ להקליט ולנהל יומן לרמה של הדקה בה נאמר כל דבר. לשמור כל מסמך, כל קבלה, כל צילום. בימינו - גם עם גיבוי סרוק בענן או סתם צילומי מסמכים.

ויש עוד טויסט - אם מדובר בצינור משותף זה כבר הופך עניין של כל הדיירים וועד הבית. אולי גם הביטוח של הרכוש המשותף, בתקווה שקיים.

תביעת הנזקים שנגרמו לך היא סיפור ארוך. האם מיח חדרו מתחת לרצפה? האם אפשר להשיג אריחים תואמים לאלה שנשברו? הנזקים יכולים להיו קטנים, אבל גם גדולים מאד. ריהוט שספג מי ביוב יכול להצריך החלפה, תפקידו של השמאי לקבוע את שמישותו. רצפה שספגה מים עלולה להצריך פתיחה והחלפת המצע. בדיוק כמו ברכב: הפגיעה בפגוש יכולה להיות שריטה וגם "קצה שלדה", גם דליפת המים יכולה להיות קלה עם נזק מועט, וגם משהו שמצריך שיפוץ של כמה שבועות.

בסיכום: עורך דין ושמאי. דחוף. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן? זה לא מרגיש לך יותר מדי מהר מדי?
המים פגעו בגב של ארון אחד בעיקר. בדיקט. לא במקומות אחרים.
האם לא יהיה מהיר יותר ופשוט יותר לתת לו לתקן את החורים בקיר לחבר את הקווי ביוב וזהו?

האריח השבור אני שוקל לבלוע את הצפרדע או להחליף לבד.
כמה זה כבר יעלה?

ביטוח. ביטוח משותף. השאלה מה הערך המוסף שלי במסלול הזה חוץ מהרבה כאב ראש?

זאת לא הייתה הצפה.
זה היה מים שנשפכו. בכמות נגיד. שניים שלושה דליי מים בהגזמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לו הזדמנות לתקן.

לא נוח לא לך ולא לו,אין מה לעשות זה קורה בשיפוצים.

עורך דין,צו הפסקה לעבודות...בשביל מה לך להכנס לכל זה ולריב עם השכן?

איזה עצה הזויה....

• אהבתי 2

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי שאספת לא מעט מי ביוב, ושפתחו לך לא מעט חורים. 30X50 זה חתיכת חור. ייבוש של קיר ספוג זה עניין של חודשים.

המסלול של שמאי חיוני, בדיוק בגלל הדבר האחרון שציינתי: אתה לא יודע להעריך נזקים נסתרים. אתה לא מכיר את החוקים לגבי מה כן או לא מגיע לך כאשר נגרם לך נזק. 

לגבי עורך דין - אם אתה מאמין שלא יעשו לך נזקים נוספים אז אתה יכול להמתין. אם אתה חושש שהם ימשיכו ברשלנות שלהם אז תזקק גם לו. יודע מה? שאל את השמאי. אבל אתה צריך שהוא יראה את הדירה מחר.

דרך אגב, תעד גם את הפסדי ימי העבודה שלך או של אשתך. גם הם יכולים להיות עניין לתביעה.

@Potato החמורים האלה היו צריכים להפסיק כאשר הם עברו את הקיר בפעם הראשונה. לפי מה שהבנתי הם המשיכו. אז אי אפשר לסמוך על שיקול הדעת שלהם, ויתכן שצריך לערב את הרשויות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל זה לא לריב עם השכן, זה לריב עם בעל הנכס, כי זה נכס מושכר.
נכנס בקרוב דייר חדש. שיכול להיות אחלה או חרא, בלי קשר ליחסים שלי עם בעל הדירה שלו שעושה רושם של אדם נחמד. 

@sperial - חד משמעית חמורים. בגלל זה תיקוני טיח זה המקסימום שאני מוכן שהם יעשו.
למיטב הבנתי אנחנו בסוף, או לקראת סוף שלב ההריסות.

לגבי הימי חופש, יצא שאני בבית רוב השבוע ושאני לא - אז אישתי בבית. 

אבל אני יושב לי ומתמחר את זה.
לכמה נזק אני מגיע? אחרי שהוא מתקן לי את החורים בקיר? 
נזק אמיתי. לא אובדן טרחה עוגמת נפש וכו'.
300 שקל ארון מטבח. 200 שקל התקנה שלו ועוד 200 שקל החלפת קרמיקה אחת.
יש לך 700 שקל נזק אמיתי.
1000 אם ניפחנו קצת.
2000 שקל אם הוספנו את כל הרוע שהם עשו לנו.

פשוט מהניסיון עם שמאים הם באים ומתחילים במסע הפחדה של - "הבניין יקרוס" "הקיר יישאר דפוק לנצח". וכו וכו.

זה לא שאני פוסל את מה שאתה אומר.

אבל יש לי חלום כזה שמחר בערב אני אוכל לרשום שהכיור במטבח עובד ואין לי חור בקיר ולשכוח מזה
ויש לי צד שמבין שיש סיכוי שזה לא ייקרה.

אגב, אני לא רוצה שהם יעצרו את העבודות. אני רוצה שהם יסיימו אותם.

תכף נגמר החופש וממש לא בא לי להתעסק בזה בזמן שאני בעבודה.

אגב, כמה בכלל עולה שמאי כזה?
הביטוח יישלח לי שמאי מעכשיו לעכשיו. 
והאם הוא לא יכול לעשות לי בעיות אחכ?

בדקתי עכשיו ועלות שמאי היא כ-2000₪.
נראה איך מחר יתקדם ונחליט.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמוך, הידע שלי בהנדסת מבנים לא קיים (אני אומר בזהירות, אולי אתה יודע יותר ממני). ההבדל בינינו הוא כנראה בכמות הפעמים שבהם אני נתקלתי בנזקי מים, והניסיון המר שלי בקושי לאתר אותם ולדעת מה היקפם. הנזקים האלה, שבמהלך השנים סבלתי אותם בהיקף של מאות אלפי שקלים, הופכים אותי לחשדן עד פרנואיד בעניין הזה.

הבעיה היא נזקים סמויים. לא סתם הבאתי את דוגמת הפגוש בתאונת חזית-אחור. יותר מזה, לעתים הנזקים מתגלים באיחור. שמאי ידע מה לחפש, זה מקצועו.

דרך המסך אני לא יכול לדעת כמה מים חדרו לתוך הרצפה (ואם הצינור רקוב או מנוקב יתכן שהם חודרים כבר הרבה זמן), אני לא יכול לדעת מה באמת מצב הרהיט, אני לא יכול לדעת כמה מי ביוב זיהמו לך את המטבח. אתה רוצה לאחסן מזון בארון מסריח? בינינו, גם אתה לא יכול לדעת זאת, כיון שאתה לא יודע מה לחפש.

ויש עוד דבר שצריך להביא בחשבון - מה קורה בקומה מתחתיך. אם מים חדרו לרצפה יתכן שהרטיבות תופיע אצלו רק בעוד כמה שבועות. תיעוד של הנזק יוכל לסייע לך אם השכן יבוא אליך בטענות ולתעל את התביעה נגד השכן הרשלן.

עניין הביטוח גם הוא מורכב ומצריך התיחסות מקצועית. נזק הנגרם לצד ג' בגלל תיקונים מסויימים מכוסה על ידי ביטוח הדירה, אבל כאשר מדובר בתיקונים מעל היקף מסויים (עד כמה שאני זוכר הוא מוגדר בזמן, אבל אני לא מקצוען) נדרש "ביטוח קבלנים". ויש גם עניין של ביטוח אחריות מקצועית של הקבלן. שוב, השמאי הוא זה שידע איזה ביטוח צריך לתבוע.

אולי אשנה במשהו את סדר הפעולות - סוכן ביטוח, שמאי, עורך דין. כמובן שבכל שלב אפשר לעצור אם הבא לא נדרש, אבל אני די משוכנע שסוכן הביטוח יפנה אליך שמאי. ויש עוד דבר שבו כדאי להוועץ בשמאי - והוא לגבי מי שיתקן לך את הנזקים. לשמחתנו הסיפור של "שחר" נגמר לפני כמה שנים, חברת הביטוח מפרסמת רשימה של בעלי מקצוע שאתם היא עובדת, והשמאי ידע מי מהם מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאי, עורך דין וכו זה חתיכת הסלמה. רוב הסיכויים שברגע שאתה מכניס אותם לפעולה הצד השני ירים חומות הגנה ופשוט יתעלם ממך לתקופה ארוכה.

כל מה שתיארת (ועוד הרבה הרבה יותר) עברנו בפרויקט תצא שהסתיים לפני כ 8 חודשים.
הצעה שלי, תהיה הצד היוזם והנודניק. קרמיקה שנסדקה (בהנחה שמדובר על משהו סטנדרטי) תעבור בחנויות ותמצא משהו זהה ותביא להם להחליף.

נזקים לקירות תנדנד להם עד שיסדרו (תשב להם על הראש ואל תתבייש).

נזק לארון מטבח, יקח כמה ימים עד שיתגלה הנזק האמיתי. אצלנו בנוסף לדיקטים בגב של הארונות העליונים הוצפה מגירה שנהרסה לגמרי. בסוף הבאנו נגר (שגם זה סיפור למצוא) שבנה מגירה חדשה עם חזית זהה והחליף את הדיקטים בגב הארונות. תיידע את בעל הנכס לידך על הנזק ושתעביר לו הצעות מחיר לפני התיקון.

בהזדמנות הזאת תחשוב אם יש לך עבודות כלשהן בבית שאתה צריך (צביעה, תיקונים וכו) ותנצל את העובדה שנגרם לך נזק ותבקש מהם לעשות את העבודות בתשלום סמלי (או ללא תשלום) בתור פיצוי.

תוודא שהביוב החדש תקני, שלא תתקע עם קו ביוב בעייתי וסתימות כל שני וחמישי.

אסף

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, תחשוב על זה כך:
מבחינתך ברגע שנגרם אצלך נזק השיפוץ של השכן נעצר וכל מה שהוא צריך לעשות מאותו רגע זה לסדר את מה שהוא גרם לך.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• אהבתי 2

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

@sperial נראה לי שאתה מגזים. אם אתה עוצר לו את העבודה עם צו בית משפט הקיר נשאר פתוח, המים ממשיכים לזרום והפועלים ממשיכים לקדוח לו בשכל עד לזמן לא ידוע. למה להסתכסך עם בעל הדירה והקבלן שיפוצים שלו, במיוחד אחרי שהתחייב לתקן הכל? 

נכון שנוצרה סיטואציה מחורבנת עם הטעויות שלהם אבל למה לחרבן את המצב עוד יותר?

לדעתי, תן להם לתקן הכל אצלך כמו שהתחייבו, ותהיה שם כמובן לפקח עליהם שהכל יצא לפי שביעות רצונך. תציק להם כל יום כמה פעמים עד שיעשו את זה, אבל בטח לא באיומים והפחדות. לשכן שלך אין מה להפסיד כמוך כי הוא לא גר שם. אתה לעומת זאת יכול להישאר בלי כיור ועם קיר שנראה כמו גבינה שוויצרית להרבה זמן.

יש מקרים כאלה של ביש מזל לא צפוי שנגרם לך עוול שלא באשמתך, זה חלק מהחיים. צריך להיות פרגמטי, לנסות לצמצם נזקים כמה שניתן ולעבור הלאה. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עדכון חם -

השיפוצניק קורא לי ומראה לי שהקו מטבחים המשותף רקוב לגמרי. את שאר הבניין הוא ניתק. זה רק אני והוא עכשיו.

הוא הציע אחת מ-2 אופציות. לחבר אותי לקו החדש שהוא בונה ב-1000 ש"ח.

להחזיר אותי לקו הישן ואז יילך לי המטבח וכל מיני וואי וואי וואי מה יקרה לך. 

עכשיו הקו הישן באמת נזל. הדייר מתחתי זה מחסן. והתקרה שלו התמלאה מים לאחרונה. אם רק אני נשאר מחובר אליו לא יודע האם הועד ישתתף בתיקון עתידי ובנוסף - הכל פתוח עכשיו וזה ה-הזמן לסגור הכל כמו שצריך.

אחרי ריבים וויכוחים ה-1000 ש"ח ירד ל-300 ש"ח.

עכשיו, הפחד שלי שהחזרה לקו הישן תגרור באמת צרות בעתיד. 

מצד שני אחרי כל הנזק שנגרם לי אני לא מרגיש שאני עוד צריך לשלם לו.

גם ביננו, לחבר אותי חזרה לקו הישן או לחבר לקו החדש - זאת בדיוק אותה עבודה. זאת סתם סחיטה.

אמרתי לו שיחבר אותי לקו החדש. אני אדבר בהמשך עם בעל הדירה שלו שיספוג את זה אולי. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תבקש ממנו קבלות. אחרי שהכל יתוקן לשביעות רצונך לך עם זה לבעל הדירה ותגיד לו שבזכות השיפוץ שהוא עשה, נפלו עליך הוצאות לא מתוכננות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, gsi16v כתב:

בגדול, תחשוב על זה כך:
מבחינתך ברגע שנגרם אצלך נזק השיפוץ של השכן נעצר וכל מה שהוא צריך לעשות מאותו רגע זה לסדר את מה שהוא גרם לך.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

זה! בדיוק זה!

הוא צריך לעצור כל מה שהוא עושה ולהחזיר לך את המצב למצב תקין, כולל קרמיקה ומה שלא יהיה.

מצידך שיושיב פועל עם פן (שמחובר לחשמל של השכן) לייבש את הדיקט.

• מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 2 שעות, Nakamichi כתב:

לא יודע האם הועד ישתתף בתיקון עתידי

אין שום סיבה שהוועד ישתתף.  לא ברור לי איך קו המטבחים משותף לך ולשכן - הרי לכל אחד מכם צריך להיות קו למטבח שאחרי מד המים הפרטי שלו.  אז איך משותף ?

וכל מה שאחרי מד המים הפרטי - באחריות בעל הדירה שלה משויך קו המים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...