Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה - מי אשם.

שימו לב! השרשור הזה בן 1305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צומת עם שלושה נתיבים, שתיים ימינה, אחד שמאלה, פס לבן בין השמאלי לימני.

רמזור אדום, אני בנתיב השמאלי, בנתיב הימני יש אוטובוס כ- 3 מטר מאחורי בעצירה בגלל רמזור אדום - אני עובר על פס לבן - מאותת קודם ומתחיל להשתלב - ועוצר. (לא נכנס לגמרי לנתיב, עומד חלקית על הפס הלבן וחלקית על הנתיב (השמאלי בעיקר)- מחכה לרמזור)

הנהג של האוטובוס ראה התעצבן והתקדם קדימה את ה -3 מטר ביננו - נצמד מאד, אבל לא פגע, עוצר בגלל הרמזור האדום. (התחיל לקלל)

עובר חצי דקה, אור ירוק, אני עדיין בעצירה מוחלטת- כדי לתת לו לעבור. הנהג של האוטובוס מתקדם, כנראה עקב העובדה שהוא נצמד מאד, הוא משפשף את כל הצד שלו וגם את המקדימה של האוטו שלי. - הוא לא עוצר למרות שכבר התחיל לפגוע - עד שהוא לא גמר לשפשף את כל האוטובוס שלו.

מי אשם?

- תכלס, אני עברתי על פס לבן - אבל הוא ראה אותי כשהוא ואני בעצירה והוא הפוגע היחיד.

ואיך תובעים \ מתעסקים עם אגד?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון הדבר שעשית לפחות 3 עבירות תנועה המוגדרות כבריונות על ידי אגף התנועה אבל זה לא מנקה את נהג האוטובוס מאשמה.

במקרה הטוב תקבל על פי חוות דעתי הלא מלומדת משהו בסביבות 25% מהנזק שלך.

איך שלא תהפוך את זה, אתה האשם העיקרי.

תנסה להפעיל את הביטוח המקיף שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה א. - איזה שלוש עבירות? - העבירה היחידה היא מעבר על פס לבן.

שאלה ב. - פחות מענין אותי הנזק של הרכב שלי, אני רק מפחד שאני יצטרך לשלם על הנזק של האוטובוס - אבל הוא הנהג הפוגע יש סיכוי שאני יצטרך לשלם על הנזק ?

למה אני אשם?

נניח שחניתי באדום לבן - לאיזה רכב יש זכות לחבוט בי? (כמובן - בכוונה, לא מחוסר שימת לב\ראייה)

עריכה אחרונה על ידי miani
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבירות: קיפוח זכות, קו הפרדה רצוף, הפרעה לתנועה (זה מתיאור העובדות של פות"ש).

בהנחה שהמקרה היה כמתואר אשמה עיקרית של נהג האוטובוס. יחד עם זאת, אם אין סרטון/עדים נוספים להתרחשות, נהג האוטובוס יכול לטעון שנכנסת לו לנתיב , כשהוא היה בתנועה, ואז האשמה היא שלך, כמעט במלואה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שיביאו. כל העבירות שפירט שמנצ'יק לעיל לא יעזרו לך וישרתו את ההגנה (אגד)

כן יכולים להעיד אבל משקל העדות לא גדול במיוחד מפני שיש להם נגיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן: זה לא פס הפרדה, זה אי תנועה, דק.

אילו היה מדובר בקו הפרדה, אסור היה לנסוע מצידו השמאלי.

לכן הוא עבר עבירה של נסיעה על אי תנועה שנועד למנוע הדחפות של פונים שמאלה לנתיבים הפונים ימינה, ולהפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Be roo כתב:

רק תיקון קטן: זה לא פס הפרדה, זה אי תנועה, דק.

אילו היה מדובר בקו הפרדה, אסור היה לנסוע מצידו השמאלי.

לכן הוא עבר עבירה של נסיעה על אי תנועה שנועד למנוע הדחפות של פונים שמאלה לנתיבים הפונים ימינה, ולהפך.

לא בהכרח אי תנועה. יש צמתים בהם קו הפרדה כפוך בין פונים ימינה/שמאלה/ישר. 

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קו הפרדה גם אם הוא נראה כך ויזואלית.

ההגדרה של קו הפרדה אומרת שאסור לנסוע משמאלו, לכן לא ניתן להשתמש בו כמפריד בין נתיבי פניה שהגיעו מאותו כיוון, כי זה הופך את מי שנוסע משמאלו לעבריין.

כך שגם אם מצוייר קו שמפריד בין נתיבי פניה, הוא אינו מהווה תמרור של קו הפרדה, הוא אי תנועה, מותר לנסוע משני הצדדים שלו, אסור לנסוע עליו, כלומר לעבור לנתיב סמוך.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@miani - אתה יכול לצרף קישור לגוגל מפות במקום המדובר?

@fatboy1340 שכחת גם נסיעה שלא בכיוון החץ

@Be roo צודקת, אלא אם מדובר על הפרדה בין כבישים (כלומר נניח 2 נתיבים שייכים לכביש X, נתיב אחד שייך לכביש Y, אך הם חולקים אספלט, ובאמצע קו הפרדה רצוף לכל אורכו) בד"כ מדובר על אי תנועה בצורה מאוד מאוד מוארכת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח, אם יש (ובד"כ יש) במקביל לאי התנועה חיצים, נסיעה שלא בכיוונם זו עבירה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...