Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גלגל ימני אחורי ננעל, אלפא מיטו 2009

Dudisam
שימו לב! השרשור הזה בן 1290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, 

יש לי אלפא מיטו 155 2009 עכשיו הגלגל האחורי ימני שלה בלבד ננעל בבלימה חזקה/בלימת חירום  והרכב נזרק שמאלה

חשוב לציון שאין נורת abs דולקת ושבלחיצות חזקות מרגישים את הדוושה אכן רועדת.

מוסך איבחנו שהקאליפר היה תפוס ושופץ אך זה לא פתר את התקלה.

חשד שלי שהנורה לא מתריעה על תקלת abs שאכן קיימת אך אשמח לעזרה מאנשים כאן לפני שאני פונה

למוסך ומתחילים להחליף סתם דברים עפי השערות.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאליפרים משפצים רק בזוגות(!).

אם זה לא פתר את הבעיה אז למה אינך חוזר אליהם?
שילמת כסף ולא קיבלת פתרון.

נסה למדוד את חום הג׳אנט עם מדחום דיגיטלי אחרי נסיעה של כחצי שעה ולראות אם יש הבדל טמפרטורה בין ימין לשמאל.

Jeep ZJ V8
Honda 300ex

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את בועז, חוסר איזון בבלימה זה מסוכן וכשמטפלים בבלמים עושים זאת על שני הצדדים.

בלם נעול יתחמם, קח אקדח לייזר כמו של השומר בסופר תעביר אותו למצב מדידת משטחים ותמדוד את הטמפרטורה של צלחות הבלמים בשני הצדדים (יכול להיות שהטמפרטורה שתקבל תהיה גבוהה ממה שהאקדח יכול לנתר).

אם יש הבדלי טמפרטורה משמעותיים משמע שיש לך בעיה בקאליפר.

בכל מקרה המוסך בהחלט לא תיקן את הבעיה ואתה צריך לחזור אליו.

אתה גם יכול לגשת למכון טסטים ולבקש (בתשלום) לעלות על המכשיר ולבדוק עוצמת בלימה לארבעת הגלגלים רק כדי לוודא שזה באמת חוסר איזון, התוצאה תקל עליך בהתנהלות מול המוסך.

עריכה אחרונה על ידי Roycohen1979
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Roycohen1979 כתב:

מחזק את בועז, חוסר איזון בבלימה זה מסוכן וכשמטפלים בבלמים עושים זאת על שני הצדדים.

בלם נעול יתחמם, קח אקדח לייזר כמו של השומר בסופר תעביר אותו למצב מדידת משטחים ותמדוד את הטמפרטורה של צלחות הבלמים בשני הצדדים (יכול להיות שהטמפרטורה שתקבל תהיה גבוהה ממה שהאקדח יכול לנתר).

אם יש הבדלי טמפרטורה משמעותיים משמע שיש לך בעיה בקאליפר.

בכל מקרה המוסך בהחלט לא תיקן את הבעיה ואתה צריך לחזור אליו.

אתה גם יכול לגשת למכון טסטים ולבקש (בתשלום) לעלות על המכשיר ולבדוק עוצמת בלימה לארבעת הגלגלים רק כדי לוודא שזה באמת חוסר איזון, התוצאה תקל עליך בהתנהלות מול המוסך.

לפני 10 שעות, Boaz Av כתב:

קאליפרים משפצים רק בזוגות(!).

אם זה לא פתר את הבעיה אז למה אינך חוזר אליהם?
שילמת כסף ולא קיבלת פתרון.

נסה למדוד את חום הג׳אנט עם מדחום דיגיטלי אחרי נסיעה של כחצי שעה ולראות אם יש הבדל טמפרטורה בין ימין לשמאל.

Jeep ZJ V8
Honda 300ex

לא התקנתי את הקאליפר אצלם לכן לא חזרתי אליהם

בדקתי את העניין של לשפץ בזוגות מול כמה מוסכים ואמרו שאולי תהיה משיכה קטנה אבל לא משהו רציני.

השאלה שלי היא האם יכול להיות שהabs פשוט לא עובד בגלגל הזה ושנורה לא נדלקת?

לגבי טמפרטורה אני אבדוק אבל בכל מקרה הגלגל בוודאות ננעל ובברקסים עדינים הכל טוב האוטו בולם יפה רק בחירום זה ננעל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מסובב סוויץ והאורות בלוח שעונים נדלקים, האם מנורת הabs נדלקת וכבית כמה שניות לאחר ההתנעה ?

קודם שווה לוודא שהמנורה לא שרופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, שאתה מכניס מפתח ומסובב סוויץ (לפני ההתנעה) כל המנורות בלוח השעונים אמורות להדלק, אם אין מנורה של abs סימן שהיא שרופה. 

125E9C31-9EEB-44DE-A0CD-D852DDA20DBD.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Roycohen1979 כתב:

כמו שאמרתי, שאתה מכניס מפתח ומסובב סוויץ (לפני ההתנעה) כל המנורות בלוח השעונים אמורות להדלק, אם אין מנורה של abs סימן שהיא שרופה. 

125E9C31-9EEB-44DE-A0CD-D852DDA20DBD.jpeg

לפני 2 דקות, shugiflex כתב:

כשאתה מתניע כל הנורות נדלקות. חפש שם נורת ABS.

היא נדלקת אבל עם כל מי שהתייעצתי חושד בabs למרות זאת 

בדקנו גם באמברקס מורם בנסיעה האוטו לא מושך לשום כיוון

עדכון 

יצאתי עכשיו סיבוב קורה רק בבלימות חירום

שתי הצלחות חמות באותה מידה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 הצלחות חמות באותה מידהזה אומר שאין לך ברקס תפוס, אם המנורה פועלת זה לא מנורה שרופה, ככול הנראה ישנה תקלה בabs למרות שאני לא מכיר תקלה בabs שלא מפעילה מנורת אזהרה.

בכל מקרה זה דבר מסוכן וצריך לתקן אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים האוטו כבר לא נוסע שבוע אם זה לא למוסך.

עכשיו אני רוצה פשוט להבין כמה שיותר לפני שמחליפים לי דברים על בסיס השערות.

בכל מקרה ידוע לך על אם abs ספציפי בגלגל הזה נדפק הכוונה אם יש חיישן בנפרד לכל גלגל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אצל איציק מרחובות אני מטפל אצלו אז כבר שאלתי אותו על זה והוא איבחן את הקאליפר התפוס, זה לא פתר את הבעיה.

לדעתי יש לי בעיה בabs שגורמת לקאליפר שם להתפס מאחר שרק הוא ננעל אבל שוב זה נטו השערות שלי ולא נדלקת נורה של abs לכן זה מאוד מוזר.

שבוע הבא או שאחזור אליו או שאלך למוסך אחר שמבין באלפות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוצאנו את צינור הבלם ונשפנו לבפנים והוא לא סתום לפחות ככה זה הרגיש

כשניקזנו את את הנוזל בלמים אחרי שהתקנו את הקאליפר כמובן יצא גם זרם תקין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...