Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהג עם רישיון וטסט לא בתוקף פגע ברכבי

שימו לב! השרשור הזה בן 1289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז גם לי זה קרה ועוד בצורה מוזרה. עומד בצומת טי רכב שלפני נכנס לצומת ומישקוליו חזר ברוורס ישירות לפגוש הקדמי שלי.

צילמתי ת"ז וביטוח . בררתי בחברת ביטוח שלי ואכן יש לו ביטוח צד ג' בתוקף. הבעיה שאין לו טסט לרכב ורשיון נהיגה בתוקף בערך חצי שנה (לא יכל לחדש עקב נקודות ואי עשיית קורס נהיגה מונעת).

הבנאדם לא מכחיש שהוא אשם (ועם היכרות מאוד שטחית איתו הוא נראה אדם ישר).

אממה הוא דורש שאתקן במוסך של חבר. לי האמת לא בא החיישנים נפגעו ומערכת הסיוע בחנייה מושבתת עם נורת סרוויס. ולא בא לי תיקון חפיף עם ברגים במקום קליפסים וכ'ו. מה שמשאיר לי אופציה לתקן עם המקיף שלי ולדרוש ממנו החזר על ההשתפות עצמית ועליית פרמייה.

לשאלות-

1- נתתתי כבר פרטים לחברת הביטוח . במקרה ואפעיל מקיף הם יתבעו אותו?

2-רשיון / טסט לא בתוקף יגרמו לכך שביטוח צד ג' לא תקף?

3-כרגע יש לי העדר תביעות מה המשמעויות הנוספות של תביעה מחברת הביטוח ומתי והאם ההיסטוריה נמחקת מתי שהוא.

וכמובן תמונה של הנזק20200806_114038.thumb.jpg.3ccb287701f0e52bade83c958a4f7ca6.jpg

עריכה אחרונה על ידי yd b-4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הכי חשוב זה שתיהיה לך הוכחה שהוא מודה באשמה, כי בקלות הוא יכול לטעון שנכנסת בו - ולך תוכיח אחרת.
אם אתה יכול תשלח לו הודעה, או תתקשר ותקליט - כי אתה חייב הוכחה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלטתי אותו רבע שעה שהוא מנסה לשכנע אותי לתקן במוסך שלו וכ'ו סה"כ בנאדם מבוגר שנשמע טוב. מצד אחד חא בא לי שהוא ידפק עם סכום מנופח מצד שני לא בא לי לתקן במקום זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך פה קלף מאוד חזק - הבן אדם לא חידש רישיון ונהג בלי טסט לרכב. מה יקרה אם זה יגיע למשטרה או למשפט? כנראה שלא יהיה לו רישיון לעוד לא מעט זמן.

תנסה להסביר לו בעדינות שאתה לא רוצה לערב ביטוח ולסבך אותו, אבל זה רכב מסובך (סיטרואן, בכל זאת), ולא כל אחד יכול לתקן אותו. תסביר לו שהוא יכול לשלם על תיקון במוסך שאתה תבחר, או שתפעיל את הביטוח שלך והוא כנראה יחטוף פי כמה (וכמה) יותר חזק כי חברת הביטוח שלו כנראה תתנער ממנו (או לפחות תנסה) והשופט מאוד לא ישמח לשמוע שהוא נהג בלי רישיון כי הוא לא עשה נהיגה מונעת אחרי שקיבל נקודות, וגם לא טרח לחדש את הטסט לרכב.

אם זה לא עוזר - אני הייתי מתקן במוסך שלי ותובע את המקיף שלי, בתקווה שזה יעזור להוריד עוד נהג חסר אחריות מהכביש בסופו של דבר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אני לא מנסה לחנך אנשים בסיטואציות כאלו במיוחד לא בגיל כפול ממני ומעלה, ושנראים דיי אומללים עם הסיטואציה ,אני סה"כ צנוע ורוצה רכב תקין:) מבלי לגנות בכל תוקף טיפשים שנוסעים ללא ביטוחים/רשיונות תקפים. במיוחד שלא נראה שיש להם מהיכן לשלם במקרה הצורך.....

והאמת בגלל סוג התאונה יהיה לו דיי קל להכחיש ולומר שאני זה שנכנסתי בו. 

אני מבין ממך שאם אני מפעיל את המקיף שלי חברת הביטוח שלי תתבע אותו?

אני עצמי חייב להעיד במשפט כזה?

במקרה והוא נמצא אשם ביה"מ יחייב אותו לשלם לי את ההשתפות אני מניח. מה עם העידר התביעות/רישום תביעה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאם יש לך הקלטה שלו מודה שהוא אשם, חברת הביטוח תעדיף לקחת אותו למשפט מאשר לשלם את הנזק בעצמה, אבל אני לא מומחה לתחום. אני לא יודע איך משפט כזה יתפתח.

יש לך מצלמה? אם לא, זה הזמן להתקין.

זה לא עניין של חינוך, זה כבר עניין של חוק. אם היה לו רישיון וטסט, הוא פשוט היה נותן לביטוח צד ג' שלו לשלם והיה סופג את ההשתתפות העצמית. אבל אין לו, ובמקום לקחת אחריות הוא מנסה לגרום לך לשלם על הטעויות שלו. לא ברור לי איך זה לא מעצבן אותך.

אם הוא בן אדם רציונאלי, ותסביר לו בצורה רציונאלית שאתה לא מחפש לעשות עליו קופה אלא לקבל רכב תקין בחזרה (אפילו לא התחלת לדבר על ירידת ערך, וזמן, ועוגמת נפש, ורכב חלופי וכו' וכו'...) ואתה מציע לו "דיל" כדי שהוא לא ידפק עוד יותר, יש סיכוי שהוא יבין. אבל אם לא, לדעתי, פאק איט. יש אנשים שלומדים רק דרך הכיס.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזק אצלך לא קטן - זה הפגוש, הכנף, מכסה המנוע, אולי גם פנס(ים). וכמובן שזה רק מהצילום, אין לדעת מה מתרחש מתחת לקליפה.

אם תתבע את הביטוח שלך תפגע בעצמך פעמיים - פעם בכך שתשלם השתתפות עצמית ואבדן הנחת העדר תביעות (ואולי גם תספוג את ירידת הערך) ופבם בפגיעה ברקורד הביטוחי שלך, יתכן מצב שאם תהיה לך תביעה נוספת בשנתיים - שלוש הבאות לא תוכל לבטח את רכבך בהמשך. לכן, האופציה של תביעת הביטוח שלך צריכה להיות בעדיפות נמוכה.

לדעתי עליך להכניס את הרכב למוסך שבו תבחר כי אתה סומך על איכות העבודה שלו, לשכור שירותי שמאי מטעמך. את הערכת השמאי להציג לפוגע ולדרוש כי ישלם תמורת התיקון (שים לב שיתכן שהערכת השמאי תנתן רק לאחר פירוק החלקים החיצוניים ובחינה של מה שמתחתם). אם הפוגע ישלם - נפתרה הבעיה. אם מסרב יש לך שתי אופציות: האחת היא לשלם מכיסך ולתבוע אותו בבית המשפט (סביר שבתביעות קטנות, שמאפשרות תביעות עד כ-30,000 ש"ח), האחרת היא להפעיל את המקיף שלך, תוך ידיעת מה שכתבתי בפסקה הקודמת.

כמובן שאתה יכול להסתייע בסוכן הביטוח שלך, תאונות כאלה הן לחם חוקו והוא ינחה אותך ואולי גם יקח על עצמו חלק מהעבודה, בעיקר אם בסופו של דבר אותו נהג יחליט לתבוע את הביטוח של עצמו, שלא בהכרח יוכל להשתמט מתשלום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שבטח יעצבנו מ מה שאני הולך להגיד..
אבל לא אכפת לי.

למדתי בדרך הקשה, אל תסמוך אל אף אחד.
הוא רוצה שתתקן אצל חבר שלו כי יודע לאיזה בור הוא נכנס.

נהג בלע רישיון בגלל נקודות וכי לא הלך לעשות את הקורס, רכב בלי טסט..
זה כבר נותן לך רמס לאיזה בן אדם זה.

הייתי בשלילה סה"כ 3 חודשים ולא יצאתי לטייל עם הרכב, החוזר אחראיות שלו זה פשוט בושה, כי כמוהו יש עוד הרבה.

אם אין לך מצלמה או הודעה כלשהי שהוא אומר אני אשם (שלפי מה שקראתי יש לך), יהיה לך קשה.
אבל שוב, לדעתי יש לך, ש הביטוח שלך יטפל בו כמו שצריך ושהוא ישלם על הכל, בשביל מה אנחנו בסופו של דבר משלמים על הביטוח? כדי שיהיה ו בסוף נסדר הכל מהצד??
אז בוא ניסע כולנו בלי ביטוח בכלל, רק את החובה..
אם הוא היה פוגע והורג אדם?? מה אתה חושב ש המשפחה היה עושה?

זאת דעתי.
בהצלחה.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

אם תתבע את הביטוח שלך תפגע בעצמך פעמיים - פעם בכך שתשלם השתתפות עצמית ואבדן הנחת העדר תביעות (ואולי גם תספוג את ירידת הערך) ופבם בפגיעה ברקורד הביטוחי שלך, יתכן מצב שאם תהיה לך תביעה נוספת בשנתיים - שלוש הבאות לא תוכל לבטח את רכבך בהמשך. לכן, האופציה של תביעת הביטוח שלך צריכה להיות בעדיפות נמוכה.

אז הוא ישלם השתתפות עצמית (נניח 1,500 ש"ח?) ועוד קצת על העדר תביעות. זו עלות יחסית מאוד נמוכה, גם מבחינת סכום וגם מבחינת הזמן והאנרגיות שהוא יצטרך להשקיע. מצד שני, הוא יקבל (בשאיפה) רכב שתוקן כמו שצריך, ולא פחחות בשנקל בלי לגעת בכל מה שמאחורה (במקס' יבטלו לו את ההתראות, אם הם בכלל יצליחו). וזה בהנחה שהביטוח שלו לא יתבע את התובע (ויזכה) ואז הוא לא ישלם כלום (למיטב הבנתי).

אם הוא ינסה לתבוע בעצמו הוא יצטרך להשקיע המון זמן ואנרגיות בתהליך, להבין מי נגד מי, לגשת לבימ"ש, ובמקרה הרע הוא עלול לצאת אשם (כי להבנתי אין לו תעוד של התאונה), והצד השני עוד עלול לתבוע ממנו לשלם גם על הנזק שלו, והוצאות משפט, ומה לא.

מבחינת עלות / תועלת, לא רואה שום הגיון בהצעה שלך. בשביל זה עושים ביטוח - כדי שמישהו אחר יתעסק בכל הח@#א הזה במקומך, אלא אם אתה נורא נהנה מזה. הכי גרוע שיכול להיות - הוא יעשה עוד תאונה בשנתיים-שלוש הבאות (שהסיכון לזה, כנראה, לא מאוד גבוה) ואז הוא יצטרך לבטח בפול. נו שוין.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל הקורונה כל מי שלא עשה קורס הוארך תוקף רשיון הנהיגה שלו נדמה לי עד מרץ 2021.

לא בטוח שהעדר טסט משחרר את הביטוח צד ג שלו.

מגיע לך כנראה יעוץ משפטי מחברת הביטוח שלך.
תתיעץ איתם, זה הכי נבון לדעתי.

Jeep ZJ V8
Honda 300ex

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכום הקטן הזה יכול להיות 3000 ש"ח ויכול להיות כפול. תלוי מה תנאי הביטוח שלו. במקרה התחלתי לבדוק אתמול תנאי ביטוח לשתי מכוניות שצריכות חידוש בסוף החודש, ההשתתפות העצמית בהצעות שונות נעה בין 1000 ש"ח במוסך הסדר ל-2300 ש"ח במוסך לבחירתי, כמובן שהפרמיה היתה גבוהה או נמוכה בהתאם. לכן סף כדאיות הפעלת הביטוח (בהנחה שלא מקבלים את הכסף מהפוגע) יכולה להיות שונה מאד. אם ההשתתפות העצמית שלו היא 2000 ש"ח ואבדן ה.ה.ת. ל-3 שנים הוא עוד 1200 ש"ח הרי שאין לו סיבה לתבוע את הפוליסה על תיקון של פחות מ-4200 ש"ח, ואם נביא בחשבון את משמעות אפשרות תביעה שניה יתכן שהסף אפילו קצת יותר גבוה.

לגבי האנרגיות של תביעה קטנה - אתה צודק, אבל אנחנו לא מכירים את פות"ש. לכן העליתי את שתי האופציות - תביעת הביטוח או תביעה ישירה של הפוגע.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויש

תדאג שתהיה לך הודאה באשמה שלו כי אחרת הוא מחר יטען כי אתה נכנסת בו.

ישל ך הודאה כזו סבבה

אני בעד שמאי שלך מוסך שלך.

בינתיים מיידע את הביטוח שלך בלבד!!

יש לך אומדן של הנזק שקבע השמאי ( לשמאות עצמה לוקח כמה ימים של הכנה ) פונה לפוגע ומציע לו שישלם ישירות עבור הנזק ישירות למוסך , ואם יש ירידת ערך את ירידת הערך ישלם לך.

מנסה להתחכם תבהיר לו שנהיגה ללא רישיון בתוקף בגלל שלא הלך לקורס חמורה, זה לא שכחה טכנית שהיא עבירה טכנית , פה למעשה רשיונו נשלל.

אבל לפני זה בדוק מול משרד הרישוי האם בגלל הקורונה ניתנו הקלות כלשהן. לדעתי הוא נשלל עוד לפני שהקורונה החלה.

לא מצליח עם הפוגע - שתי אפשרויות , או נותן למקיף שלך להתעסק עם כל זה וההשלכות מהפעלת הביטוח , או שאתה לוקח על עצמך לשלם לבד ולתבוע לבד ( סוכן טוב יסייע לך בהליך המשפטי)

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובות המכוונות (בזכותכם הקלטתי אותו ואני ארליט אותו עם הודאה ברורה יותר מחר)

וסליחה מראש על החפירה הבאה, אני רוצה להגיע להחלטה עם כמה שיותר ידע. 

לדעתי מצבי מעט יותר טוב משתארתי - חמי עובד בכיר במרכז שירות של יבואן אחר שהוא גם מוסך הסדר לפחחות (תביעות ביטוח זה תחום שהוא התעסק בו די הרבה-אם כי מהצד של המוסך שמעוניין בלקוחות).

היתרון שהוא מכיר את השמאים ואת הסוכנות שמבטחת אותי בצורה אישית וחברית, כך שהוא ידאג שהתיקון יהיה טוב כמיטב יכולתו ינתן לי רכב חלופי מיד, והתיקון יהיה מהיר. לא מדובר על סדנת אומנות אבל מוסך יבואן גדול מאוד- את הבעיות המכאניות והאלקטרוניות לדעתו יוציאו לסיטרואן כעבודת חוץ.

הוא נתן לי לחשוב על שתי אפשרויות. בשתי המקרים הוא ידאג לשמאי שהוא מכיר. (ולא אני לא מתכוון לגנוב מאף אחד ולא להגדיל את הנזק בשקל ממה שהוא באמת)

אופציה1- לתקן ולנסות להוציא תביעת צד ג', אם יאושר נהדר אם לא הוא יכול לדחות את התשלום לכמה חודשים ואני אתבע בתביעות קטנות. (אני דיי חושש מהמהלך בעיקר כי אין ללי מושג אם לפוגע יש בכלל כסף וממש לא בא לי הליך הוצאה לפועל עם 100 ש"ח בחודש למאה שנה)

אופציה2- להפעיל את המקיף והוא יכול לוותר לי על ההשתפות העצמית. מה שישאיר אותי רק עם אובדן העדר תביעות (הבנתי שזה משהו כמו 15% יותר על המקיף ל3 שנים סה"כ 1200 ש"ח), וכמובן "כתם" בחברת ביטוח.

ועכשיו לשאלות-

אופציה 1-  במקרה והביטוח לא מאשר/הפסדתי בתביעה/אין לו כסף לשלם/יש לו בהסדר תשלומים לא הגיוני מבחינתי. האם אני יכול בכל שלב לערב את המקיף? אני צריך לעדכן קודם את הביטוח?

אופציה2-

אני יכול בסבירות גבוהה להוציא ממהפוגע את עלות ההשתפוץ עצמית+אובדן העדר תביעות.  השאלה אם הביטוח יתבע אותו על זה (ואז מן הסתם הוא יסרב). 

והיה והביטוח אכן תובע וזכיתי.האם אני מזוכה מרישום תביעה ויחזירו לי את ההשתפות העצמית?

לכמה זמן נשאר רישום תביעה בחברות הביטוח?

ושאלה כללית לגבי הערכת נזק מדויייקת.

אצלי מערכת החנייה הסמי-אוטומטית ומערך החיישני חניה חדל לפעול. זה יכולה להיות תקלה קטנטונת של חיישן שנותק ועד תיקון מערכת באלפי שקלים.  איך שמאי מעריך כזה דבר?

שאלה שניה האם כדאי להיות בזמן שהשמאי נמצא? בפנס הראשי נוצר  סדק קטנצ'יק.  והמרווח בין הכנף שנפגעה למכסה המנוע גדול יותר מהכנף השניה- מסוג הדברים שקשה לי להאמין שאפשרי לתקן בכלל ללא החלפת חלק. זה דברים שיכולים בקלות להתפספס איך אני מכסה את עצמי  בנושאים האלו.

סליחה על החפירה ותודה!

עריכה אחרונה על ידי yd b-4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף לך משהו, כאשר נכנסתי למישהו, להם לא קרה כלום, היה וו גרירה, כל הנזק היה לי תכלס, בסוף כנראה שהבינו שאכלתי אותה והלכו בלי לקחת פרטים וצילום ובלי כלום.
בסופו של דבר, הפעלתי את הביטוח כי הנזק היה יקר, המוסך שרציתי לתקן את הרכב מ המלצות של אנשים שאני מכיר, היה מוסך הסדר (היה לי מזל), בגלל ש הנזק היה כל כך הרבה כסף, לא הייתי צריך לשלם את ההשתתפות עצמי אפילו, הביטוח שילם הכל, נכון, ל 3 שנים הבאות (תכלס כמעט עבר שנה אז רק עוד שנתיים) הביטוח יהיה לי קצת יותר יקר, לא משהו רציני, אבל לפחות לא הייתי צריך לשלם מ כיסי את ה כמעט 23 אלף כל התיקון של הרכב.
אמרו לי שאם התיקון עולה מעל 10 אלף, אני בעצם לא משלם שקל.
תבדוק איך אצלך, אולי יש לך משהו דומה.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון - הרכב תוקן במוסך הסדר שחמי עובד בו . אני מרוצה מהתיקון העלות 18700ש"ח !!!! כמובן שיש עוד עלות לשמאי.

החתמתי את הפוגע בטופס של חברת הביטוח שלו שהוא אשם וכו' אבל עכשיו חברת הביטוח דורשת הסכמה ממנו להוציא פרטים ממשרד הרישוי כי הרישיון לא בתוקף- הפקיד במוסך אומר שאין סיכוי בעולם שהתביעה תאושר.

אני מתכוון להציע לו לשלם ישירות למוסך ואז אני אדאג לו להנחה של 10-20% אם הוא  לא יסכים יש לי שתי אופציות

1- תביעות קטנות אני מניח שאזכה השאלה כמה זמן זה לוקח. והכי חשוב אם אין לו בזמין לשלם ויהיה הסדר תשלום גרוע אם אני יכול לחזור לתבוע את המקיף שלי.

2- לתבוע את המקיף ולנסות להוציא ממנו אובדן הנחה ל3 שנים או לתבוע את זה בתביעות קטנות. ולהמתין שחברת הביטוח שלי תתבע אותו ותסיר לי את הרישום.

אשמח לדעתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...