Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גשם של מטאוריטים ב 12.8.2020

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 1323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 9 שעות, ChemGuy85 כתב:

מעניין. לא ידעתי. מה לגבי לטוס למדינה אחרת בשביל לראות את הגשם? (נניח ולא היה קורונה)

אני גם אוסיף את הלוקיישן שלי: גראן קנריה, האיים הקנריים.

עשינו שם מסלול ידוע, Roque Nublo, בחשיכה מוחלטת ובפסגה עשו הסבר מפורט(שהיום מי זוכר אותו) בנוגע לכוכבים... הייתה משם תצפית מדהימה, אומנם ראיתי המון לילות מלאים בכוכבים בצבא (היתרון בלשרת באמצע המדבר) אבל זה היה מחזה מרהיב.

בגראן קנריה משתמשים רק באורות שלא יוצרים זיהום אור (או משהו כמו 90%), זה לפחות מה שזכור לי מהסיור (לפני כן לא היה לי מושג לגבי סוגי התאורה השונים...)

אם יום אחד תטוסו לשם ותזכרו בשרשור הזה, מצרף קישור.

ובנוגע למטר מטאורים,

לפני שנה או שנתיים ניסינו את פלמחים.

היה דיי עמוס אבל לא זכור לי אפילו כוכב נופל אחד, למרות שכן היה ניתן לראות קצת כוכבים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סע לבורות לוץ ועזוב אותך שטויות. השמיים שם מדהימים גם בלי מטוארים. חוויה לראות את זה.

עריכה אחרונה על ידי Dark Muse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, David32 כתב:

ומותר לשהות שם?

כי יש לידי כמה שמורות טבע גדולות, שלפי איזה אתר של זיהום אור נמצאות בזיהום נמוך יחסית (תודה לפבל שבגלל הלכתי לבדוק).

אבל אני די בטוח שהכניסה בלילה אסורה (לא יודע אם מישהו בודק או לא...)

כן. החורים האלו הם לא שמורות טבע, בערך כל הרצועוה המרכזית במדינה (מה שמרוחק מהחופים) בקושי מיושבת אבל עדיין ניתן להגיע ללא מעט חלקים משם די בקלות. לא שמורות טבע שאסור לגשת אליהן/לשהות בהן או משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור ביאסתם. למה אין רכבת לאילת של 200 קמ״ש שעוברת במצפה רמון ועובדת 24 שעות? לתת גיחה ולחזור

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר בערב זה קורה, לא מצליח להחליט לאן לנסוע. מרמת גן לכל מקום זה שעתיים והבנות שלי ישתגעו מהנסיעה הזו. 

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפה היית? לפני עשור הייתי באיזור מצפה הראל (ליד הקיבוץ) וראינו מספר מטאוריטים.

גם אני מחפש את המקום האידאלי *במרכז הארץ*. שקלתי השנה לנסות את איזור הכרמל.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזור הכרמל - לדעתי חפש את חלקו הדרומי. 

חיפה יוצרת המון זיהום אור.

את ליקוי הלבנה של 2018 צילמנו מהחניון של החי-בר, אבל אני לא בטוח שיהיה מספיק חשוך בשביל המטאורים.

חוץ מזה צריך לבדוק את תחזית מזג האויר. אם הוא לא בהיר חבל על המאמץ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי מקום - בית עלמין אזורי גדרות. יש שם מחצבה וחשוך שם מאוד. מי שרוצה לעבור שם היום ולעדכן - אשמח מאוד

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזור הכרמל הנקודה הרצויה היא כרם מהר"ל. פעם גם ביוגב היה ניתן לקבל פיסת שמים חשוכים סבירים עד שתקעו עמוד עם רשת תאורה באחד הכפרים הערביים מסביב. 

זה מטורף- העמוד נמצא במרחק של יותר מקילומטר ובגלל שהכל מסביב חשוך, ניתן לראות את התאורה הישירה שלו עד לרחבה הגדולה מחוץ למושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מטאורים אתה לא צריך חושך מוחלט. לפני עשור ראיתי את הפרסאידים ממרפסת ביתי, אז ליד האוניברסיטה. ממש לא מקום חשוך. כמובן שתדירות המטאורים שנצפו לא היתה כמו במקום חשוך, אבל עדיין מספיק מרשימה.

אני הרבה יותר מוטרד מהעננות, שהיתה די כבדה אחר הצהריים - אם כי כרגע המצב יחסית לא רע (מבט למערב). כנראה שיש קצת עננות גבוהה. מכל מקום, אני רואה הרבה יותר כוכבים מאשר בתקופה שחיפשתי את Neowise ולא מצאתי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

לפני עשור

מצב זיהום האור כיום חריף פי 2 אם לא יותר. נסה את התעלול הזה עכשיו ותראה אם באותו מיקום יתמזל מזלך לתפוס 3 בשעה.

לא צריך שמים חשוכים באופן מוחלט, אבל זה לא שיש שמים כאלו בישראל בכלל. "שמים חשוכים סבירים" הם כאלו שאם אתה מסתכל ישירות לזניט אתה אשכרה רואה שחור (בערך) ולא סגול מעורפל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אז צפיתי ממרפסת בקומה נמוכה באמצע שכונה של רבי קומות שכמובן אינם מוחשכים, כאשר אני מתחת לגובה הכביש (705, שמואר באור נגוהות, ומעברו האחר הגבעה של האוניברסיטה עם בנייני IBM ואשכול המוארים). בהחלט תנאים שרחוקים מאופטימליים. 

בשבועות האחרונים העננות היתה מטרידה מאד, בתחילת השבוע אפילו שני ממטרים לא קצרים (מים, לא מטאורים). כרגע יחסית בהיר, אבל אני לא בטוח לכמה זמן. ומחר בלילה זה זמן גרוע לקום אחרי חצות, מחרתיים יש לי יום עבודה ארוך מאוד וחשוב שאהיה מרוכז.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Michazzz כתב:

מחר בערב זה קורה, לא מצליח להחליט לאן לנסוע. מרמת גן לכל מקום זה שעתיים והבנות שלי ישתגעו מהנסיעה הזו. 

בלי לשלב איזה קמפינג לילי במדבר - תשכח מזה. שנה הבאה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור אין מקום נורמלי קרוב למרכז (שעה נסיעה) שיראו ממנו בצורה טובה את המטר...

לא נורא נראה ביוטיוב 😀

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...