Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט RIO5 SQ

kalmangar
שימו לב! השרשור הזה בן 922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הופה בוו אתה האלטר אגו שלי,

המערכת הנגדית, כל הלבטים שהיו לי בדרך ובחרתי הפוך ממך - וואן דין איכותי ביחס לדאבל דין סדרה הכי גבוהה,

סקאןספיק ביחס למושג פחות מוכר RS ,

מגברים פחות מוכרים(כמעט קניתי כמו שלך) ושתי סאבים גי אל קטנים, הכל דומה ושונה בו זמנית :)

המערכת מאז אותו הדבר ככה?

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רמקולים והשוואות בינם - השוואה בעיני באה ממקום שההנחה בו היא, כי הדברים שונים. 

לסקאן ספיק יש צבע אדיר בסאונד - יש כאלה שאוהבים את זה ויש כאלה שממש לא. הם רמקולים שנחשבים Tier1 והם בעצם בנצ'-מארק לאורך העשורים האחרונים לאיך רמקולים אמורים לתפקד. 

אבל אל תראה בזה בהכרח כ"טוב יותר" או "טוב פחות" תראה בזה כמוצר שפגע לטעמם של רבים כרפרנס. 

אם אין לך יכולת כוונים גדולה וידע - איך שהיצרן ייצר את הרמקולים האלה זה בעיקר מה שתקבל - וכאן אתה משלם את הסכום שהם עולים. 

אם יש לך יכולת כוונים גדולה וידע - אתה תוכל להגיע לתוצאות מאוד דומות ע"י התקנה ועבודת כוונים סזיפית - ושם הידע שלך שווה את הסכומים שחסכת במידה ולא קנית ציוד שהוא Tier1. 

חשוב להבין את זה!  

כשלא מדובר בתחרות - זה בסה"כ מבחן התוצאה. 

כשמדובר בתחרות - אתה גם מן הסתם מנוקד על הדברים האלה וכמה שתשקיע ככה גם תקבל יותר נקודות. 

לא שזכורה לי תחרות כלשהיא מאז 2005 אם אני זוכר נכון שEMMA הגיעו לארץ 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציוד שקניתי הוא בהחלט tier1 עוד 1,000 ש״ח יכולתי לקנות את הסקאןספיק, מבחינת טווח מחירים לא הבדל נוראי, פשוט לא היה לאריק להשמיע לי אותם ונשאר לי צביטה בלב שלא יצא לי לשמוע אותם.

הסט שלקחתי זה הרמקולים הכי טובים ששמעתי, בחיים שלי, אי פעם, גם הטוויטר וגם המידבאס, המיד לא יצא לי לשמוע.

שוב הכסף לא היה פה שיקול אני בונה את מערכת החלומות שלי אחת ולתמיד, רק החיפוש אחר האלמנט הכי טוב בשבילי.

לפי התיאורים של סקאןספיק כ״חדים, מדויקים״ אני נוטה להאמין שאני לא אסבול אותם כי זה מזכיר לי תיאורים של פוקל שאני לא סובל.

אני בחור של מורל של חום של smooth.

היום כנראה אקפוץ לבחור בשם אנדרי עם הסקאןספיק גולד 3 וואי להשוואה, חייב לשמוע.

בסופש יצא לי גם לשמוע בראקס מידוופר וטוויטר, הטוויטר מעולה אחלה טוויטר אין מה להגיד, אישית אהבתי יותר את שלי, הוופר או שלא מכוון נכון או שאין לו פאנץ אכזב אותי 🤷🏻‍♂️

(בהמשך למסע שלי למציאת האלמנטים שאני הכי אוהב)

עריכה אחרונה על ידי kalmangar

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזור לכאן עם רשמים אחרי שתשמע סטאפ 3 חלקים של סקאן ספיק - מקווה רק שהוא מכוון היטב. 

והאופי החד שדיברתי עליו הוא ספציפית ובלבד לרינג רדיאטורים - וזה ספציפית בלבד למערכת בהם שמעתי אותם. 

כל שאר הסטאפים בהם שמעתי סקאן ספיק - חם ברמות אחרות, מפורט להדהים, נעים ובו זמנית חזק מאוד! 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות עדכון מצב, התיבה של הסאב והבניות והכל מתעכב. מקווה לסיים עד סופ״ש למפגש אודיו שיש יום שבת הקרוב(לא של הפורום).

C371EEB3-D8CE-4A75-8E50-595F2CB6E059.jpeg

3E48EF58-70B1-4135-A593-5D1886F7AA89.jpeg

598F52C3-5B8C-4FFC-BCDB-2882C40D79A5.jpeg

CA527743-F213-40B7-9B95-60EB19B89CE1.jpeg

• מעניין 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו עבודת הכנה נעשתה למשטחים לפני הנחת הפיבר והקצף פוליאוריטן? 

האם שוייפו היטב? 

האם קדחת מספיק חורים בכדי שתהיה הצמדה הדוקה? 

באיזה חומרים אתה מתכוון לאחר מכן לצפות את הקצף לאחר שתגלף אותו? בונדו (קיטי הייר)? בד פיבר ואם כן איזה ובאיזה עובי - כמה שכבות ואיך הן יונחו אחת על השניה? איך אתה מתכוון להוציא בועות אוויר\לייבש את הקורות? 

ומה הם הגימורים הסופיים שאתה מתכנן לכל אחד מהמשטחים? 

בד? 

צבע?

צבע טקסטורה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג זה לא אני עושה, הכל Studio Decibel SPL באשדוד, אני סה״כ שילמתי.

מעריך שציפוי בד על הקורות ועל הדלת סוג של עור לשילוב או משהו כזה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי - מכין פופקורן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיעו קצת תמונות מהבניה של התיבה לסאב אמרתי נשתף אותכם(לא פה בשביל להעלות מונה הודעות נשבע יצא ככה😂)

היה התלבטות אם להכניס את הסאבים לתיבה אחת או שתי תיבות נפרדות, בגלל שזה שתי מגברים נפרדים לשתי הסאבים נפרדתי , ככה יש גם שליטה בכיווני זמנים לכל סאב ויהיה פחות ביטולים אחד מהשתי.

בנוסף רוצה לפרגן לנגריחת קגנוביץ, בן אדם מלך מחירים מאוד הוגנים, איש שחולה סאבים נדמה לי כרגע יש לו סאב Fi 18 אינץ 8,000 רמס! ממליץ מאוד למי שרוצה לבנות תיבה ללכת ליובל קגנוביץ מנגריית קגנוביץ.

בהמשך נחבר סאבים ונראה עד איפה הם יורדים מקווה שנגיע ל33hz 🙏

46480128-E68A-489D-9920-DFD9C48F4ABD.jpeg

08C374C0-9F08-4F9F-88E5-F9560C667EE5.jpeg

E164E85F-8574-48FC-AE09-58AEB86139D8.jpeg

74008D85-B5E6-4A95-A3CA-DB646CE54138.jpeg

557FF2C1-6352-40A9-A24B-ABE08AA91362.jpeg

0B373610-76DA-4B3B-B21A-9726529CEEF8.jpeg

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מצב.

שמעתי סקספיקפיק גולד מיד וטוויטר עם וופר של סקאןספיק סילבר על הגברה של מגבר קוסטיום של אריק, ורזולוט J .

בחור בשם אנדריי, ממש נחמד חולה סאונד עם פלאפון hi res שמחובר ישירות לDSP, בחור חולה סאונד בקיצור.

המערכת הכי טובה ששמעתי בחיים,

המערכת היחידה שאולי ישמצב שהיא יותר טובה זה ברכב החסכוני של אריק(יש לו שתי מכוניות אחת באדגט חסכונית ואחת מטורפת שלא שמעתי), ששם מבחינת פאנץ יש יותר זה הכל, בגבוהים הרכב של אנדרי הכי טוב ששמעתי עד היום.

הוופר/הכיוון יש בו פאנץ עדין בנוני אפשר להגיד אני אישית אוהב חזק. חוץ מזה מושלם טוויטרים נעימים ברמות אחרות מדוייקים. שילוב באס וופר מושלם. מערכת פרפקט. אין מכוניות ברמה הזאת מאמין שאחד הרכבים הכח טובים בארץ מבחינת סאונד כרגע.

סט מדהים באמת, ביחוד הטוויטר הדהים אותי דיוק ברמות אחרות כיוון מושלם, הכל משתלב פרפקט פרקט במה הכל.

רודי כיוון אז אני כבר לא מתפלא(הבחור שאני הולך אליו)

בין התמונות ניתן לראות את הסקאןספיק של אנדרי

כמראה קונה את הטוויטר של הסט הזה :)

אבל ניתן צ’אנס למערכת שלי לפני שאני מחליף כל דבר.

דלתות סיימו, קורות גם אבל צריך לשלוח לצביעה אז כרגע בלי קורות.

תיבה מוכנה היום אוסף במפגש, ולתמונות:

D4AEED00-7F99-45D2-83F6-BED25B51F7ED.jpeg

2A069159-1443-4A71-9628-FE8E67EDC6C2.jpeg

06B7EF53-8BAD-430E-B9AC-C1229F647267.jpeg

4BC7542A-E8AA-41D9-9ADC-2D93D1402DBA.jpeg

2C58DBD5-D83C-4E52-A34A-3B11299E8581.jpeg

50E0437E-159B-4F48-8756-CE4D23D4EE24.jpeg

49B0DBD8-AE4E-433F-AAFA-761338438488.jpeg

7C67F26C-04ED-4827-8D51-CC230A2AD9D8.jpeg

D6022393-3FCC-423E-8F39-9CC66674631C.jpeg

E6B27C24-07AA-4594-9DE5-E5E0243EBB17.jpeg

• אהבתי 2

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי לך שאחרי שתשמע מערכת טובה עם סקינים אתה תבין למה הם TIER1 

אני באמת לא מבין על סמך מה בחרת בטוויטר שלא מפורסם עבורו אפילו נתון FS ותחום תדר אצל אותו בית עסק ממנו רכשת - מתקשה להבין את הבסיס לבחירה שכזו. 

לסקינים יש נתונים מוצהרים באלף ואחת מקומות וזה רכיב וותיק שהרוויח את היוקרה שלו בצדק גמור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתונים זה לא הכל,

הטוויטר הנל עולה כ-800 שקל, הסקאן כ-2000 שקל.

הסקאן זה הטוויטר היחיד ששמעתי שיותר טוב ממנו גם ד"א.

הטוויטר הזה יותר טוב מהטוויטר של המורל הייבריד ביי פאר לטעמי מהמורל סופרימו ומהאודיסון ווצ'ה ובעצם מהמון טוויטרים ברמות מחירים של אזור ה-3000 ש"ח ותאמין לי שמעתי הרבה(בראקס סטאג שמעתי המון).

אם תגיע למפגש אתן לך לשמוע אותו, זה שהסקאןספיק יותר טוב זה נכון, אבל ממש ממש ממש לא בהרבה.

זה חברה שהסט 3 וואי שלה עם הטוויטר הזה נמכר ב2600 ש"ח ויכול להתחרות בכל סט 3 וואי עד אזור ה-5,000 ש"ח שקיים היום בשוק בהתחייבות בלי למצמץ.

בנוסף נתונים זה ישמע.

אני ישבתי אצל אריק והאזנתי להמון טוויטרים עם אותו וופר כל פעם שינינו טוויטר, יש דרך יותר טובה לדעתך לבחור אלמט מאשר האזנה?

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לכוון לטעמך. 

ולא נגזרת רק של מחיר - מחיר נגזר גם מהמותג עצמו וכמות הR&D שהיצרן היה צריך להשקיע בכדי לפתח את המוצר. 

יצרנים לפעמים רוכשים נדל"ן בכדי לפתח מכון מחקר ופס ייצור בכדי להביא לעולם מוצר היי-אנד תחת המותג שלהם - ואתה משלם על זה. 

סאב וופר של אודיסון באסו עם תיבה ושאר ירקות בזמנו הגיע בארץ למחיר של 6 אלף שקלים - אני חיפשתי במשך חודשים סאב וופר עם נתוני TS דומים עד זהים והשניים היחידיים שנתקלתי בהם היו וופר 10 אינטש של פייטל פרו והסאב וופר של HAT CLARUS 10 עכשיו אודיסון ממוקמים באיטליה וHAT בארה"ב ורגע אחד... כן! FAITAL PRO ממוקמים באיטליה. 

עכשיו תשאל את עצמך מה הסיכוי שאודיסון לקחו מוצר קיים והרימו עליו מחקר ופיתוח שלמים בכדי להתאים אותו לתיבה שהוא בפועל לא אמור לנגן בה ותוך כדי הכניסו באלמנט הזה שיפורים קוסמטיים מטורפים וגם שיפורי מבנה ועדיין שמרו על התכונות של הרכיב המקורי? 

ואני לא אומר בהכרח שזה מה שהם עשו אבל הרבה מאוד יצרנים בפועל עושים את זה - כמו CDT וטנג בנד והרבה יצרנים אחרים שבפועל מבססים את הרכיבים שלהם על אלמנטים כמו פאוונטק ופוסטקס וכך הלאה. 

כי בפועל מה שקובע זה נתוני הTS של המוצר ולאיזו תיבה שידחת אותו ואם תקנה את הפייטל הזה בכמה עשרות דולרים בודדים - אתה פחות או יותר תקבל תוצאה מאוד מאוד דומה. 

אז שוב - "היי אנד" ומחיר בעיני אומרים לי מעט מאוד והסט 3 WAY ב2600 ש"ח לא מרשימים אותי ובאותה מידה גם סט ב5K או 10K לא ממש מזיזים לי כשאני יודע שאם תחפש דרייבר עם נתונים דומים ותכוון אותו היטב ותתקין אותו כמו שצריך - יתן לך תוצאה שלא תוכל להבדיל מה אתה שומע. 

אם אתה לא יודע לכוון אבל יש לך כיס עמוק - בהחלט, תשקיע במוצרים האלו - אתה לא תתאכזב כי היצרן כבר עשה שם את רוב העבודה בזה שהוא פיתח את הרכיבים האלה לתגובת כוח והיענות תדר מסויימים בתוך סביבת רכב. 

אם אתה יודע לכוון ואין לך כיס עמוק - תחפש רכיבים עם נתונים מתאימים ותכוון! תכוון תכוון תכוון! אני מבטיח לך שאתה תפיל לסתות!. 

אם אתה מתכוון לרשום את הרכב שלך לתחרות ואתה מקבל שם ניקוד גם על המותגים שבחרת לשים והיוקרה שלהם - מן הסתם תשקיע בזה גם כי אתה מנוקד על הדברים האלה ואם תבדוק טבלאות של EMMA - הם אפילו אומרים לך מראש איזה ניקוד ציודים מסויימים מקבלים שזה פחות או יותר אומר לך שהמשחק הזה מכור אלא אם כן קטגוריית התחרות היא סאונד נטו. 

אז שוב, אל תלך עיוור על מחירים ומותגים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן היה לנו כבר את הויכוח הזה,

לטעמי אלמנט מסויים ינגן יותר טוב מאלמנט אחר.

אתה לא יכול לקחת רמקול קרטון ו״לכוון לכוון לכוון״.

אלמנט אחד יותר דינאמי כי יש לו פחות MMS ז״א שיכול לנגן טראקים ״קשוחים״ יותר טוב, או וופר שיורד יותר נמוך לדוגמא.

בנוסף נתונים לא מרשימים אותי.

המיד שקניתי של האודיסון ווצ׳ה לא ירד עד אזור ה-250 הרץ למרות שהיה לו פוד בנפח המתאים ע״פ נתוני יצרן. במקום זאת הוא ירד עד 1.6k, בושה.

בגלל זה אני לטעמי מקומם של אלמנטים כבודם במקומם מונח, ואם יש לך אפשרות לשמוע אותם לפני עןד יותר מבורך.

שום אלמנט גרוע לא יביא אותך לתוצאות טובות גם אם תכוון שנה, שום נתונים לא מבטיחים לך שהיצרן לא מחרטט, 90% מהמגברים בשוק אוברייטד.

בנוסף שאלה היפותטית - אם אני לוקח וופר מורל הייבריד בדלת שמאל וופר RS בדלת ימין.

מכוון עם DSP את שתיהם אותו חיתוכים אותו הכל, לאחר מכן מבצע מניפולציה על הRS בעזרת הDSP שיהיה לו אותו הענות תדרים בסטייה של 0.5DB לאורך כל התדרים, האם הם ישמעו אותו דבר?

(שוב הענות תדרים כמעט זהה בRTA בסטייה של 0.5DB)

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לעכזב אותך, אבל,
כל עוד אנחנו מדברים על מדע מדוייק כמו אלקטרו אקוסטיקה ולא אומנות,
אז כן, הנתונים זה הכל, וגם מעבר.
(נתונים בפועל יכולים להיות שונים מהמוצהרים, אבל זה כבר סיפור אחר)

לפי הנתונים כן נבחר אלמנטים,
לפי הנתונים כן נתאים אלמנטים,
לפי הנתונים נבחר אלמנטים,
לפי הנתונים גם נשלול אלמנטים.

הנתונים זה לפי מה נרכיב ונתכנן את המערכת המבוקשת,
אחר הנתונים רצים כל היצרנים ומשקיעים שנים של פיתוח וסכומים מטורפים עד שמוציאים דגם חדש עם נתונים טובים יותר מהקודם.

וזה לא כל כך נכון לכתוב כפי שפותח השרשור נוהג,
״אני״ שמעתי ו״הוא״ שמע, וזה הכי טוב מ: ולזרוק שמות של מותגים, ומוצרים בעלי מוניטין מבטון מזויין ברחבי העולם לגבי רמת איכות המוצרים שלהם.

לפותח השרשור:
( לא משהו אישי כן)
ברגע שאתה כותב ״זה הכי טוב״ תוסיף ״לטעמי״,
כי הדברים הנכתבים על ידך לא מגדירים את רמות המוצרים שאתה מבקר, אלה את רמת הידע והמקצועיות שלך.

שורה תחתונה, מי זה ״אני״ ומי זה ״הוא״?!
תחשוב על זה...

ועוד משהו,
מה שאתה משבח בשרשור הזה זה מוצרי מדבקה,
ומאחורי האמירה הזאת יש עובדות מבטון מזויין,
ובוא נוריד קצת את הטורים,
ונשתמש בעדינות במושגים כמו HighEnd, SQ וכו׳

המערכת שלך מעניינת מאוד לעיניי,
בהצלחה, ואשמח לשמוע.

אבל שוב, לא משהו אישי,
תכנון ובחירת אלמנטים בגישה חובבנית,
תביא אותך לתוצאה חובבנית.

כמו שכתבתי אנחנו לא עוסקים באומנות,
הוקוס פוקוס לא יהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...