Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאית מרצדס החדשה בארץ.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל ככה העולם מתקדם.

אי אפשר להשאר ב1920 כי כל מה שחדש עלול להתקלקל.

בתעשיה הזו,וכל תעשיה גדולה יש תקנים.

ועובדים לפיהם מרמת התכנון והניסויים ועד לבקרת האיכות בשלב ההרכבה.

מי שעומד מאחורי זה מודע למוניטין האמינות שחברת משאיות צריכה לשמר ועדיין בחר בדרך הזו.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תראה, אני לא מסכים איתך בנושא הזה.

ב1920 רכיבים בסיסיים היו לא אמינים, החלפות של חלקים מתבלים היו לעיתים תכופות יותר. היית צריך להזריק גריז לניפלים של חלקי מתלה, כל זה סודר ושודרג לקראת סוף המאה הקודמת.

עכשיו אנחנו נמצאים בעידן אלקטרוני וממוחשב שכל דבר עמוס בחוטים ומחשבים, אין בעיה. אבל ברגע שאתה לוקח אביזר בסיסי יחסית כמו מראה, שיש לה LIFETIME של עבודה (עד שמישהו שובר אותה), והופך אותו לאביזר אלקטרוני שמתקלקל כל X זמן, אתה מכניס אנשים לבעיה.

יש נקודת איזון בין טכנולוגיה לבין אמינות לדעתי.

יכול להיות שבמבחן הזמן המצלמות האלו ישרדו 20 שנה, אני לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1920 היה סתם הגזמה לשם ההגזמה התכוונתי 2000,עשור לפה או לשם.

מראה סטנדרטית זה מוצר התרגלת אליו,כמו שאתה רגיל לכוון אותה עם ג׳ויסטיק קטן.

התרגלת אז אתה לא חושש ממנו כמו שהתרגלת לחלונות חשמליים ולבקרת אקלים.

הרי לא תלך לקנות רכב חדש עם מזגן מכאני או חלונות ידניים,למרות שלפני 15-20 שנה כשהחידושים האלה רק יצאו לשוק היית יכול לטעון בדיוק את אותן הטענות.

ולדוגמה עדכנית,

האם כיום תעדיף לקנות רכב עם נורות רגילות ולא לד כי הן עלולות להתקלקל ולעלות יקר בתיקון או שתהנה מהערך הבטיחותי שהן מקנות לך ותיקח את ה"סיכון"?

אם תמצא דוגמה לתעשייה שחידושים טכנולוגיים שניסו להכניס פגעו בה,תשתף.

כי אני עוד לא נתקלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית כן על כל הסעיפים למעט החלונות החשמליים.

2 הרכבים שלי עם מזגן מכאני, ואחד מהם עם חלונות ידניים מאחורה.

בשני ספציפית הלכה לי נורת לד וזה סיפור מאוד יקר, אז אני אקח בשמחה כל יום נורות רגילות במקום לד שעולה הון תועפות להחליף, לשאלתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה שלך,אין לי משהו אחר להגיד.

תחיה 20 שנה אחורה על חשבון הנוחות שלך בשביל להימנע נתקלה שאולי עלולה לצוץ.

אני אקח את הנוחות והבטיחות ועם הכיוון שאליו תעשיית הרכב הולכת אני לא לבד.

כרגע הרכב שלי עם מנוע 1.5 אטמוספרי ואני לא רואה שום סיכוי שהרכב הבא לא יהיה עם מנוע טורבו בנזין או היברידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, תהנה עם זה. זה גם שיקול של כל אחד שקונה רכב חדש מהסוכנות. אבל כידוע לי רוב הצרכנים הם של רכבים משומשים (לפחות בארץ), כך שזה שיקול משמעותי ברכישת רכב משומש, האם אני מוכן לקנות רכב שעלות התחזוקה שלו גבוהה? הרוב יגיד לך שלא, ולראייה תראה את שוק רכבי היוקרה המזדקנים בארץ, הם עולים פחות ממקבילות עממיות מאותו  שנתון פחות או יותר, מהסיבה הפשוטה שאנשים יודעים שיש צפי להוצאות גדולות על תקלות.

גם היום, עם הטכנולוגיה החדשה, עוד 5-10 שנים אנשים יקחו בחשבון שרכב עם פנסי לד, חיישנים לנהיגה אוטונומית ומערכות עתירות בטכנולוגיה, עלול להביא אותו להוצאה גבוהה יותר, וכנראה שהרכבים האלו לא ישרדו יותר מדי על הכביש כי בתיקון היקר הראשון יפטרו מהם. אתה רואה את זה היום בנושאים שעולים לא פעם על 'כדאיות רכישת פריוס עם 300 אלף קמ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא קנינו רכב מהסוכנות.

לרוב מחליפים רכבים כשהם מגיעים ל180-200 אלף.

רכבי יוקרה עם שוק גרוע מהמון סיבות נוספות מלבד לאמינות שלהן.

לא הייתי חושש מלקסוס בת 6-7 וגם לא מב אם וו מאותו הגיל מבחינת עלויות אחזקה.

אבל דיברנו על חלונות חשמלים ומזגן לא מכאני.

זה רכבים שאמינותם הוכחה,בדיוק כמו שכל רכב מגיע עם מסך מולטימדיה ואחה לא מפחד שהוא יתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, EliC25 כתב:

אבל ברגע שאתה לוקח אביזר בסיסי יחסית כמו מראה, שיש לה LIFETIME של עבודה (עד שמישהו שובר אותה), והופך אותו לאביזר אלקטרוני שמתקלקל כל X זמן, אתה מכניס אנשים לבעיה.

צודק. הבעיה שזה אביזר בטיחות.

בגלל זה אני יוצא מנקודת הנחה ששמים על אורך החיים שלו אקסטרא דגש.

מצד שני, אני רק אזכיר, שכרית האוויר ב S קלאס הייתה אביזר בטיחות שצריך להחליף אחרי תקופה מסויימת.

[https://www.benzworld.org/threads/airbag-service-life.1539300/]

ועכשיו כבר לא. אז...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, halperin96 כתב:

זה רכבים שאמינותם הוכחה,בדיוק כמו שכל רכב מגיע עם מסך מולטימדיה ואחה לא מפחד שהוא יתקלקל.

זו בדיוק הנקודה, אתה טוען שהרכיבים האלו אמינותם הוכחה כי הם נחלת הכלל, אבל זה לא נכון. תשאל מזגניסט כמה רכבים בני 3-10 שזה עדיין נחשב רכב חדש יחסית, מגיעים לתיקונים. מנגנוני חלון יחסית אמינים אבל כפתורים הולכים בלי סוף בעיקר בקיה ויונדאי.

שום חלק לא חף מתקלות, זו הכוונה שלי.

לפני 9 דקות, David32 כתב:

בגלל זה אני יוצא מנקודת הנחה ששמים על אורך החיים שלו אקסטרא דגש.

בישראל גם מדחס זה אביזר בטיחות 😜

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, EliC25 כתב:

זו בדיוק הנקודה, אתה טוען שהרכיבים האלו אמינותם הוכחה כי הם נחלת הכלל, אבל זה לא נכון. תשאל מזגניסט כמה רכבים בני 3-10 שזה עדיין נחשב רכב חדש יחסית, מגיעים לתיקונים. מנגנוני חלון יחסית אמינים אבל כפתורים הולכים בלי סוף בעיקר בקיה ויונדאי.

שום חלק לא חף מתקלות, זו הכוונה שלי.

בישראל גם מדחס זה אביזר בטיחות 😜

אוף....

ברור שאם תלך לבן אדם שמתקן מזגנים או כפתורים הוא יגיד לך שמזגנים וכפתורים מתקלקלים,אחרת הוא לא היה עוסק בהחלפתם.

קח 100,000 רכבים מסוג טויוטה קורולה נניח ותבדוק בכמה מהם ב8-10 שנים שהם על הכביש הוחלף מדחס מזגן פעם אחת,בכמה פעמיים ובכמה 3 פעמים ויותר.

להסתובב בין חברים מוסכניקים זה במקרה הטוב לשמוע דעה,אבל ממש לא מדד לכלום.

הלך לי חיישן ברכב,עלה לי 90 שקל ורבע שעה להחליף אותו,במוסך היה עולה לי 350 שקל.

קניתי את הרכב בידיעה שזו תקלה קיימת ואני מוכן לשלם אותה כדי להנות מאיכויות של רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מכם ראה את הסרטון שהעליתי? היו-טיובר בוחן את האקטרוס כשלידו אחד מהנציגים, ומתייחס בדיוק לנקודות שעולות בדיון שלכם. למשל, כמובן שאפשר להחליף את המצלמות במראות רגילות אם יש צורך, במידה והן כשלו.

אבל יש שם נתונים מעניינים נוספים לגבי העמידות שלהן, התייחסות לרזולוציה במסכים ואפילו פיצ'רים נוספים כמו קישור המצלמות לתנועות גלגל ההגה, כך שהן נעות בהתאם לסיבובים שהמשאית (והטריילר, כמובן) מבצעת, ומצמצמות שטחים מתים.

בקיצור, זה לא סתם מצלמה+מסך שהחליפו מראה פשוטה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, EliC25 כתב:

דווקא להפך, שני רכיבים שהוכיחו שבשימוש אינטנסיבי יש להם תאריך תפוגה לא רחוק.

באופן אישי אני עובד עם מלא מצלמות בעבודה (כן, בזמן שיש מליון מובטלים אני עובד בשתי עבודות, ובעבודה השניה שלי אני מנהל ממשק שכולל בתוכו 45 מצלמות שעובדות על בסיס של מצלמות אבטחה), עכשיו, 3 שנים אחרי ההתקנה, קרסו לנו במכה 3 מצלמות. והן עובדות בקושי מספר שעות בשבוע, לא בגשם ולא בשמש. בחדרים ממוזגים. אז תאר לך מה יקרה למצלמות של מרצדס בנסיעה בשמש בשלג ובגשם, 12 שעות ביממה לפחות.

ככל הנראה מדובר בזבל סיני שנקנה בזוקר. פרט בבקשה את היצרן ואת הדגם.

יצא לי לעשות שיחה ארוכה עם מהנדס בכיר ב-Bosch אודות מצלמות וחיישנים לרכב שהם מפתחים. כמות הבדיקות שהציוד הזה עובר לא תבייש יצרן מטוסים. הוא ציין, למשל, שהציוד שלהם נבדק ב-250 קמ"ש בתנאי חושך כיוון שזו דרישת סף של יצרניות הרכב הגרמניות.

• אהבתי 3

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Axis m1065 לדעתי מיוצר בתאילנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, EliC25 כתב:

Axis m1065 לדעתי מיוצר בתאילנד.

זה לא רלוונטי כי מדובר פה על תעשיה אחרת, עם תקינה וסטנדרטים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...