Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רפידות וצלחות בלמים

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים, יש לי שאלה קטנה.

הבלם הימני הקדמי שלי חורק נורא כשאני בולם, רעש ממש בלתי נסבל.

בקרוב מגיע יעד הטיפול שלי ואני ארצה לבקש לבדוק גם את הבלמים - אבל חשבתי לחסוך מראש ולקנות דברים מראש.

רפידות קדמיות הוחלפו ב2016 בטיפול 120K של הבעלים הקודם.

השאלה היא, איך אוכל לדעת מה אני באמת צריך להביא? זאת אומרת, מק"טים של רפידות (קדמי ואחורי) יש לי ואני גם נעזרתי באבי(justmotors) שהמליץ לי על רפידות שיתאימו לרכב,

אז השאלות שלי הן:

1) איך אני יכול לדעת שאני באמת צריך לקנות רפידות ?

2) מה לגבי צלחות? איך אפשר לדעת שגם צלחות צריכות/לא צריכות להיות מוחלפות?

3) האם כדאי באמת לרכוש מראש או שפשוט כדאי להביא את הרכב למורשה ושיטפל כמו שצריך?(זאת בדיוק הסיבה שאני רוצה לקנות מראש בגלל שאני רוצה לטפל במורשה ובטח בלמים במורשה יעלו הון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ היה בהחלפה הקודמת וכמה ק"מ יש עכשיו?

באיזה רכב מדובר?

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפרק את הגלגל כשהרכב האוויר ותסתכל כמה בשר יש לרפידה,

אם פחות מחצי עובי של זרת אפשר לחשוב על להחליף.

רעשים וחריקות יכולים להגרם מרפידה לא איכותית ולא בהרכח רפידה גמורה.

לגבי צלחות ניתן לחרוט אותן מחדש כדי לחסוך, אבל הדעה שלי שאם מחליפים כבר בלמים מחליפים הכל, כולל נוזל בלמים.

מצרף סרטון על בלמים.

לגבי השאלה השלישית,

תברר עם המוסך שלך כמה זה נטו עבודה על בלמים, וכמה החלקים עולים מאיפה שתרצה לקנות לעומת שירות מלא אצל המוסך

בדרכ המוסך מרוויח אחוזים ממה שהוא מוכר לך וכשאתה דורש עבודה בלבד מחיר העבודה יהיה יקר יותר.

עריכה אחרונה על ידי Kooper

POLO, 1.4 2001 > SPARK, 1.0 2014 > 108, 1.2 2016 > CLIO - 5, 1.0T 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Kooper כתב:

במוסך המורשה עבור שעת עבודה בכלליות לוקחים כ420 שקל.

בjustmotor אבי מצא לי רפידות קדמיות תואמות לרכב שלי של חברת Ate ב160 ש"ח.

אני משער לעצמי שזה הכי זול שיהיה אפשר להביא מכל מקום.

עכשיו אם להיות כנה, אני יודע שהטיפול שאני הולך לעשות יהיה כבד במחיר שלו ואני לגמרי אהיה מוכן לשלם מה שצריך כדי לקבל רכב כמו שצריך ולכן אם העדיפות תהיה כבר לטפל בבלמים במוסך עצמו ולא להביא מראש כלום אין לי בעיה עם זה, פשוט אם יש את האפשרות לחסוך בעלויות ולהביא משהו איכותי שמתאים לרכב שלי אז אני בעד.

רכישות מחו"ל כבר ביצעתי עבור מספר דברים (מסננים למיניהם וגם מצתים), את עניין הנוזלים אני קונה בארץ ונשארתי תקוע רק עם עניין הבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אכן בדקת שהרפידות הלכו?

קח בחשבון שרפידות זולות ירעישו, כי החומר שמהן הן עשויות מתפרק מהר ולא איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדקתי, אני גם לא אחד שיודע לבדוק האמת (גם עם ההסבר שלך, אני פחות מתמצא בלבוא ולהרים את הרכב ולפרק את הגלגל וכו' וכו', מעדיף שיתעסקו בזה מביני עניין).

לפי הביקורות שקיבלתי, יש את Ate וTRW שמומלצות מאוד בשוק להונדה. זה 160 רק לרפידות קדמיות, זול זה לא ממש אבל זה עדיין יחסית סביר בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל בסרטון ששלחתי לך.

מוסכניק יגיד לך שאתה צריך בלמים גם אם לכאורה תוכל למשוך עוד זמן. זו הפרנסה שלו בסוף.

בכמ במידה ואתה מחליט לטפל ברכב תחליף בלמים קופלט כולל נוזל.

במידה ואתה גר באיזור ראשון, יש באיזור התעשייה ברחובות מוסך מעולה, נקרא מוסך המומחים. ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אבי חלקי חילוף" מוכרים צלחות ורפידות בהתאם לבדיקת התאמה לפי רישיון הרכב.
יש לי ניסיון טוב איתם.
רק שהצלחות Brembo עלו מחיר דומה למקוריות במורשה היבואן ( טויוטה ). הרפידות אצלו במחיר טוב יותר משמעותית ( לקחתי Ferodo ).
ככל הנראה כבר כן צריך להחליף רפידות אחרי 50 אלף קילומטרים, אולי גם צלחות, אבל עד שלא מפרקים גלגלים אי אפשר לדעת האם צריך להחליף צלחות או לא. כי צריך גם למדוד את העובי שלהן וגם להרגיש ביד שהן לא קיבלו צורה "גלית".
אם אין בכוונתך למכור את הרכב בקרוב, תקנה גם צלחות וגם רפידות.
אם לא עכשיו, אז בפעם הבאה תצטרך להחליף גם את הצלחות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Kooper כתב:

תסתכל בסרטון ששלחתי לך.

מוסכניק יגיד לך שאתה צריך בלמים גם אם לכאורה תוכל למשוך עוד זמן. זו הפרנסה שלו בסוף.

בכמ במידה ואתה מחליט לטפל ברכב תחליף בלמים קופלט כולל נוזל.

במידה ואתה גר באיזור ראשון, יש באיזור התעשייה ברחובות מוסך מעולה, נקרא מוסך המומחים. ממליץ בחום.

אני מאיזור הצפון לצערי, תודה על ההמלצה.

בקיצור, אתה אומר שאם כבר אני מחליט לטפל אז לבוא למוסך (מורשה כמובן) ולהגיד לו עשה כרצונך רק טפל לי בבלמים?

לא לבוא עם שום דבר מראש?(קנוי)

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מה מוסך מורשה ( של יבואן?).
כל מוסך מכונאות נורמלי יודע להחליף בלמים. יעלה משהו כמו 200-250 ₪ +מע"מ העבודה הזאת. כל מוסך מחוייב עכשיו לפי החוק לקבל אותך עם החלפים שלך.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, vladclar כתב:

"אבי חלקי חילוף" מוכרים צלחות ורפידות בהתאם לבדיקת התאמה לפי רישיון הרכב.
יש לי ניסיון טוב איתם.
רק שהצלחות Brembo עלו מחיר דומה למקוריות במורשה היבואן ( טויוטה ). הרפידות אצלו במחיר טוב יותר משמעותית ( לקחתי Ferodo ).

יצא לך לשמוע על Ate במקרה?

אני יודע שאבי מוכר מאוד בפורום כאן לכן אני מרשה לעצמי להתייעץ איתו ולקנות ממנו - אבל לפני שאני קונה אני רוצה להיות בטוח במה שאני קונה ולדעת שאני לא עושה טעות.

אין לי בעיה לקנות מראש רפידות וצלחות ופשוט להגיד למוסך להחליף אותן - אבל אני רוצה לדעת שמה שאני קונה איכותי.

יש לך גם כן הונדה?

הבנתי שברמבו פחות מומלץ..

לגבי התגובה השנייה

אני יכול לגשת למוסך בלמים עם החלפים שיחליפו לי - בזה אין לי בעיה. אבל אני שוב רוצה לדעת אם אני מבצע קנייה לפני הטיפול או שכבר בעת הימצאות במוסך אבקש שיחליפו לי הכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך היכרות אישית אם המוסך ואתה סומך עליהם בעיניים עצומות כמובן.

אם ההיכירות שלך עם המוך  לא כזו לא הייתי ממליץ על גישת העשה כרצונך ברכב.

תבדוק לפי בק"מ ברכב מה הטיפול הבא כולל,

תבקש מהמוסכניק שיבחון לך את הבלמים (קדמיים ואחוריים) ובמידה והוא מוצא לנכון להחליף שיחליף.

בכמ נוזל חשוב להחליף איך שלא תסובב את זה. נוזל בלמים הוא נוזל שסופח מים, ובבלימה המים מתאדים ואתה מאבד את הכושר בלימה שלך.

כשהרכב על הרמפה במוסך מומלץ לבדוק ולבחון מתלים צירייה ומערכת היגוי למען שקט נפשי.

בשורות טובות מקווה שעזרתי,

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, Ate רפידות איכותיות.
Brembo התכוונתי לצלחות, אין איתם שום בעיה.
יש גם Breco ( למעשה שייך לברמבו ), Pilenga ועוד.
אבל שום דבר לא יכול לתת לך באחריות שלא יהיו שריקות, גם לא מקורי. מאז שאסרו להשתמש בכל מיני חומרים לטובת איכות הסביבה, תופעת השריקות גדלה מאוד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, vladclar כתב:

כן, Ate רפידות איכותיות.
Brembo התכוונתי לצלחות, אין איתם שום בעיה.
יש גם Breco ( למעשה שייך לברמבו ), Pilenga ועוד.

ניתן לשלב רפידות Ate וצלחות ברמבו או שלא מומלץ לערבב? 

לפני 13 דקות, Kooper כתב:

תבקש מהמוסכניק שיבחון לך את הבלמים (קדמיים ואחוריים) ובמידה והוא מוצא לנכון להחליף שיחליף.

נוזל בלמים אני גם יכול להביא מראש. כמה ליטרים בדרך כלל ממלאים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...