Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר לשלוט במזגן הרכב דרך הOBD או חיבור מהיר אחר?

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 1356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצר ולעניין.

PSA אחד מקונצרני הרכב הגדולים בעולם מייצר רכבים עם שליטה במיזוג דרך מערכת המולטימדיה במגע.

הרבה לא מרוצים מהעניין וחשבתי לפתוח קיקסטארטר של פאנל שליטה פיזי במזגן שיתלבש על הדאשבורד וישלוט במיזוג דרך הOBD.

רציתי לדעת זה אפשרי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.8.2020 בשעה 06:27, Gavrik כתב:

קצר ולעניין.

PSA אחד מקונצרני הרכב הגדולים בעולם מייצר רכבים עם שליטה במיזוג דרך מערכת המולטימדיה במגע.

הרבה לא מרוצים מהעניין וחשבתי לפתוח קיקסטארטר של פאנל שליטה פיזי במזגן שיתלבש על הדאשבורד וישלוט במיזוג דרך הOBD.

רציתי לדעת זה אפשרי

@Derish זכור מי היה הראשון לזהות.

דריש ואני מקטרים על הזוועה הזו במכוניות PSA שכורות כבר 4 שנים. לא עדיף פשוט לא לקנות אותן? 

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.8.2020 בשעה 15:22, Gavrik כתב:

יש לי ניסיון בלהרים קיק סטארטר ולשווק את העניין.

הפאן הטכני/הנדסי הוא מחוץ למסגרת הידע שלי.

במלה"ע ה-2 מגיע מישהו לראשי בעלות הברית ואומר שיש לו פתרון לבעיית הצוללות הגרמניות באוקיינוס האטלנטי

הם כמובן שמחים ושואלים אותו מה הפתרון.

הבחור עונה "תרתיחו את מי האוקיאנוס"

מגרדים ראשי בעלות הברית בראש ואמרים "רעיון יפה, איך אתה מציע לעשות את זה?"

עונה הבחור "תשמעו, אני באתי עם הפתרון את הצד הטכני יפתרו המהנדסים"

עריכה אחרונה על ידי אורי מ.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבקר האלקטרוני והפאנל הם החלק הקל, אבל אתה צריך כמה אנשי תוכנה חזקים כדי להתחבר למערכות הבקרה ברכב, בנוסף - הOBD זו דרך קצת הזויה לעשות את זה אתה צריך להתחבר ל"רשת של הרכב" (CAN BUS שלאט לאט מוחלף ע"י שיטות תקשורת חכמות ומאובטחות יותר) ובשביל זה צריך מתכנתים שמכירים ויודעים איך לעבוד עם זה.
ואם כבר מחליפים פאנל ומפרקים משהו - אז כבר עדיף להתחבר ישירות למערכות התקשורת ולא לתפוס את שקע הOBD.
בכל מקרה - לשווק את הפאנל בלי שיהיה לך מקום שמתקין אותם - לא יניב המון רווחים כי שוק הDIY בארץ קטן מאד ובצפון אמריקה לא מוכרים פיג'ו.
הקונספט בהחלט טוב - שאפו, משתמשי טסלה למשל ישמחו למודול שיתאים לרכב שלהם (בהצלחה לפרוץ את הקוד שם).
רק שאני לא בטוח שזה משהו שעושים בקיק סטארטר, כי תצטרך פה כמה אנשים טכניים ומהנדסים כדי להוציא את זה ולאחר מכן תצטרך לתמוך במוצר.

• רעיון טוב! 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...