Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין מאזדה 3 לסיאט איביזה

Cheapco
שימו לב! השרשור הזה בן 1325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע עד כמה זה יהיה מייצג, שהרי לא סביר שתמצא את שני הרכבים נהוגים ע"י אותו נהג, ובטח ובטח שלא תמצא כאלה שעשו הקפות שוב ושוב עד לתוצאה מיטבית.

בלי שני הפרמטרים האלה מה בעצם אתה בודק? כי זה לא את היכולות של הרכב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בד"כ צודק 🤣

גם אם תמצא הפרשים גדולים בזמנים, כל עוד לא ניטרלת את המשתנים (שהם נהג ועקומת למידה של נהג + רכב + מסלול), לא למדת כלום מההשוואה.

כלומר זו תהיה אנקדוטה לכל היותר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Cheapco כתב:

לגבי זה, התקנתי את האנדרואיד אוטו במאזדה ומכיוון שזה איזשהו האק ולא אנדרואיד אוטו מקורי שמגיע עם האוטו, יש בלי סוף באגים וקריסות, שזה משהו שלא קורה לרכבים שמגיעים עם אנדרואיד אוטו מהיצרן\יבואן.

אפס תקלות ב-20 אלף ק"מ, כולל החלפת מכשיר סלולרי באמצע התקופה. דווקא עם הטמעות מקוריות מהיצרן היו לי בעיות (קארוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Cheapco כתב:

לגבי זה, התקנתי את האנדרואיד אוטו במאזדה ומכיוון שזה איזשהו האק ולא אנדרואיד אוטו מקורי שמגיע עם האוטו, יש בלי סוף באגים וקריסות, שזה משהו שלא קורה לרכבים שמגיעים עם אנדרואיד אוטו מהיצרן\יבואן.

כדי לחסוך את הקישקוש הזה - זה לא האק ומה שכתבת פשוט לא נכון.

מאזדה רשמית תומכת בcarplay ואנדרואיד אוטו על מכוניות שנת 2013-2018 בעזרת עדכון תוכנה.

אם יש לך mazda connect.

הדבר היחיד שצריך לדעת זה שצריך להחליף את השקע USB המקורי שיועד רק לטעינה רגילה לאחד חדש שכולל גם דאטה וגם טעינה מהירה - עבודה שלוקחת 10 דקות.

לפני 5 שעות, ninickname כתב:

מה לגבי סיויק? בתקציב שלך אתה יכול להביא את ה 1.8 האטמוספרית, או אם תמתח טיפה יתחילו להופיע לך ה1.5t... 

זה יהיה לך שינוי מהמאזדה, הרכב כיף, ואפשר למצוא אותו אצל יהודים... 

המאזדה 3 עדיפה משמעותית מהסיויק - גם ה1.5t.

הסיוויק תיהיה יותר מהירה (לעומת ה2.0 , ה2.5 כבר סיפור אחר , אבל פחות רלוונטי לישראל , במיוחד שאין ידני) בקו ישר.

אבל מבחינת הרכב - המאזדה ברמה אחרת לגמרי (נהגתי על שתיהן , שקלתי את שתיהן)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע אבל בדור 3 ו-3.5 שני השקעים (שנמצאים בתוך המשענת יד) עובדים עם דאטה, הם יודעים לקבל למשל DOK וכד'

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההשוואה - ההשוואה לאיביזה - פשוט לא רלוונטית.

המאזדה עדיפה עליה בבערך כל פרמטר כלשהוא.

הלאון - יש לי פחות ניסיון - אבל המאזדה בדור הזה הרגישה מאוד דינאמית. (לדעתי אפילו יותר חדה מהחדשה שיש לי, אפילו עם המנוע היותר גדול)

יהיה מעניין לראות על המסלול. נראה לי הן יהיו דיי שוות האמת (וזה מאוד תלוי כאמור בנהג ובצמיגים. המאזדה מגיעה עם all season במקור - דבר שאין לו שום סיבה בישראל).

Just now, m3x7r3m3 כתב:

רגע אבל בדור 3 ו-3.5 שני השקעים (שנמצאים בתוך המשענת יד) עובדים עם דאטה, הם יודעים לקבל למשל DOK וכד'

נכון - אבל הם לא מספקים את כל הפינים + 2.1 אמפר שנחוצים לcarplay ואנדרואיד אוטו.

פה זה שדרוג סופר נפוץ שעושים גם בסוכנות עצמה (עולה שעת עבודה + החלק) - ומחליפים את שניהם.

אפשר אפילו להזמין את הקיט הרשמי מסוכנויות מאזדה באמזון (קטע מדליק שהמון סוכנויות מוכרות חלקים רשמית באמזון):

https://www.amazon.com/Mazda-CarPlay-Retrofit-0000-8F-Z34-TK78-66-9U0C/dp/B07KRPSRKH

החלק הזה הוא חלק מעודכן שיצא ב2017 או 2018. אני לא פוסל שיש רכבים שהגיעו עם החלק במקור.

כך או אך - השלב הראשון הוא עדכון התוכנה אז אפשר לעשות את זה קודם ולראות אם זה עובד.

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Liviur כתב:

הלאון - יש לי פחות ניסיון - אבל המאזדה בדור הזה הרגישה מאוד דינאמית. (לדעתי אפילו יותר חדה מהחדשה שיש לי, אפילו עם המנוע היותר גדול)

יש בזה קצת משהו, גם במצב ספורט. למרות שהיכולות עלו באופן אמפירי (כלומר קווי פנייה וכיכרות שאני יודע בוודאות על כמה עשיתי אותן בדור הקודם), התחושה טיפה פחות עצבנית.

אגב ייתכן שלפחות חלק מהיכולות שעלו הן בגלל ה-GVC שאין בדגם 2016 (לארץ הגיע רק מאמצע 2017 בערך, יחד עם פנסי לד במקום קסנון). בחדשה יש כבר GVC+.

לפני 4 דקות, Liviur כתב:

יהיה מעניין לראות על המסלול. נראה לי הן יהיו דיי שוות האמת (וזה מאוד תלוי כאמור בנהג ובצמיגים. המאזדה מגיעה עם all season במקור - דבר שאין לו שום סיבה בישראל).

אני לא בטוח שלארץ הן הגיעו עם צמיגי All-Season.

עם איזה צמיגים קיבלת את החדשה לדוגמה?

לפני 6 דקות, Liviur כתב:

נכון - אבל הם לא מספקים את כל הפינים + 2.1 אמפר שנחוצים לcarplay ואנדרואיד אוטו.

פה זה שדרוג סופר נפוץ שעושים גם בסוכנות עצמה (עולה שעת עבודה + החלק) - ומחליפים את שניהם.

אפשר אפילו להזמין את הקיט הרשמי מסוכנויות מאזדה באמזון (קטע מדליק שהמון סוכנויות מוכרות חלקים רשמית באמזון):

https://www.amazon.com/Mazda-CarPlay-Retrofit-0000-8F-Z34-TK78-66-9U0C/dp/B07KRPSRKH

חמוד, אעביר לחבר שקנה את הדור הקודם.

תודה.

לפני 6 דקות, Liviur כתב:

החלק הזה הוא חלק מעודכן שיצא ב2017 או 2018. אני לא פוסל שיש רכבים שהגיעו עם החלק במקור.

כך או אך - השלב הראשון הוא עדכון התוכנה אז אפשר לעשות את זה קודם ולראות אם זה עובד.

יכול להיות במסגרת המתיחת פנים של 2017.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.8.2020 בשעה 22:06, Cheapco כתב:

שלום לכולם

לאחר שבשבת האחרונה נגנבה לי המאזדה 3 2016 1.5 האצ׳בק קומפורט עם מעט מאוד קילומטראז׳, התחלתי לחשוב איזה רכב ארצה לרכוש עכשיו.
אני מתלבט בין מאזדה 3 2016-17 גירסה ספיריט ומעלה (האצ׳בק) לבין סיאט איביזה 2018 fr ומעלה.
למען האמת מאוד נהנתי מהמאזדה שלי, אבל ללא ספק היה חסר לי כוח שאני מאוד אוהב. אני אוהב את המראה של הרכב אבל מרגיש לי שהוא טיפה התיישן ואחרי הכל הוא יצא ב2013.

האיביזה לעומת זאת קורצת לי כי היא יצאה רק ב2018 ולפי מה שראיתי הביצועים שלה לא רעים וגם האיבזור שלה נאה בגירסה שציינתי. עם זאת, אני קצת חושש מפני תיבת הDSG שקראתי עליה לא מעט דברים רעים.

אני מחפש רכב עם אופי צעיר, מהנה לנהיגה, יפה ומאובזר. אין לי משפחה וגם אין לי בעיות חניה כך שהגודל לא כל כך משנה לי וגם צריכת הדלק פחות קריטית.
התקציב שלי הוא סביב ה80+- וכמובן שאתם יכולים להציע גם דברים אחרים.

את האיביזה יהיה לך יותר קשה אחר כך למכור שזה גם שיקול שתצטרך לקחת בחשבון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

עם איזה צמיגים קיבלת את החדשה לדוגמה?

215/45r18 נראה לי בריג׳סטון טורנזה all season כלשהוא.

זה בערך מבחינתי האופציה הכי גרועה.

הם לא אידאלים לקיץ והם לא מספיק טובים לחורף (צפון מזרח ארה״ב - צריך צמיגי שלג - לפחות למי שרוצה לסוע בצורה בטיחותית באמת...)

מה שאומר שבאוקטובר אני אזמין סט נוסף (צמיגים וג׳אטנים) עם צמיגי חורף (900 דולר בערך לסט enki + בליזאקס טובים. אבל ב16״. לא רואה טעם לשלם אקסטרא על 18״ בשביל החורף)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Liviur כתב:

כדי לחסוך את הקישקוש הזה - זה לא האק ומה שכתבת פשוט לא נכון.

מאזדה רשמית תומכת בcarplay ואנדרואיד אוטו על מכוניות שנת 2013-2018 בעזרת עדכון תוכנה.

אם יש לך mazda connect.

הדבר היחיד שצריך לדעת זה שצריך להחליף את השקע USB המקורי שיועד רק לטעינה רגילה לאחד חדש שכולל גם דאטה וגם טעינה מהירה - עבודה שלוקחת 10 דקות.

יש גם "האק", וגם תמיכה רשמית.

ה- USB HUB הישן כולל גם הוא data וטעינה, אבל לא עומד בתקן שאפל דורשת. כן מספיק לאנדואיד אוטו.

השדרוג שאתה מדבר עליו עלה לפני שנה בערך 1500 ש"ח במוסך. יתרונותיו - מאפשר טעינה מהירה יותר (עדיין לא "fast"), ותמיכה ב- Car Play. חסרונותיו - מחיר, פירוק והרכבה באיכות ישראלית, הגבלות מובנות של מאזדה בתוכנה (למשל - מסך מגע שלא עובד בנסיעה), וגולת הכותרת - תאימות פחותה עם מכשירים חדשים (ה-"האק" מתעדכן לעיתים קרובות, במאזדה wysiwyg).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, showndamty כתב:

את האיביזה יהיה לך יותר קשה אחר כך למכור שזה גם שיקול שתצטרך לקחת בחשבון..

מאיפה הבאת את זה?

איביזות עם נתונים טובים במצב טוב נמכרות מהר מאוד.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Liviur כתב:

215/45r18 נראה לי בריג׳סטון טורנזה all season כלשהוא.

זה בערך מבחינתי האופציה הכי גרועה.

הם לא אידאלים לקיץ והם לא מספיק טובים לחורף (צפון מזרח ארה״ב - צריך צמיגי שלג - לפחות למי שרוצה לסוע בצורה בטיחותית באמת...)

מה שאומר שבאוקטובר אני אזמין סט נוסף (צמיגים וג׳אטנים) עם צמיגי חורף (900 דולר בערך לסט enki + בליזאקס טובים. אבל ב16״. לא רואה טעם לשלם אקסטרא על 18״ בשביל החורף)

גם אצלי זה טורנזה, לא בטוח אם AS או לא, אבדוק אח"כ.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridgestone/Turanza-T005.htm

נראה שאכן הביאו צמיגי Summer

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1325 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...