Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לפתוח אתר רכב נוסף (כותרת נערכה)

vehicledata
שימו לב! השרשור הזה בן 1359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, stum כתב:

בניגוד להקמת עסק "אמיתי" - בהקמת אתר אינטרנט ההשקעה הכספית יכולה להיות אפסית.

זה היה נכון לתקופה מסוימת, עכשיו כבר לא. לא מגישים היום תוכן באתרים סטטיים, והתמיכה במובייל מורכבת להפליא.

ברור שהתוכן יעלה יותר, אבל אם נניח לרגע שיש תוכן - הגולשים רגילים למה שמספקות להם הפלטפורמות הנפוצות, ולהביא אתר לרמת שימושיות או נוחות של קארספורום או פייסבוק רומנא ליצלן - זה סיפור שעולה הרבה כסף.

דוגמה מהחיים - באותה תקופה שבה היה זול להקים אתר, כל מיני קולגות שלי מעולם המוסיקה הקימו להם אחד כזה - עם "צור קשר", גלריות, וכיו"ב.

עבר עשור וכולם נתקעו עם קשקוש בלתי שמיש בטלפון נייד, עיצוב עקום, שום וידאו לא פועל, וקישורים שבורים לרשתות חברתיות שהספיקו לקום וליפול.

• מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה האתר שלך ייתן מעבר לאתרים הקיימים?האם יהיה בו תוכן שיגרום לי לרצות להכנס דווקא אליו?

כי אם זה עוד עמוד כתוב על רכב שלקחת לסיבוב ואני אקבל "כתבה" שמספרת לי שהרכב בולם ככה פונה ככה וההגה מרגיש ככה אני לא חושב שיש לזה מקום,עושים את זה המון-זה מפסיק לעניין בשלב כלשהו.

ולדעתי האישית בלבד,העיתונות הכתובה בתחום דיי מתה ומי שרוצה להשאר מעודכן כבר מזמן עבר ליוטיוב.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מומחה ולא קרוב לעולם קידום האתרים.

מה שכן, לצערי שמתי לב אליו בחמש שנים האחרונות בארץ לפחות הוא שפייסבוק שאב אליו בצורה קיצונית נתח גולשים שפעילים בקבוצות גדולות וכל המידע די נבלע שם ולא קל למצוא אותו, או במילים אחרות די יבש את האתרים הקטנים והפורומים השונים. ועוד לא דיברתי על עמודים למינהם.

מי שמחפש מידע בגוגל בעברית היום, כמעט ולא נתקל במידע מפורומים ישראלים כמו פעם כי אנשים כותבים בפייסבוק ונמצאים שם הרבה זמן.

האבסורד הוא שהיום כל פועל מחובר לאינטרנט וזה המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Falou,
נתת דוגמא מצויינת עם המרתון.
הוא שואל איך נרשמים ואתה חושב שהשאלה היא האם הוא יכול לרוץ....

זה בדיוק הטיעון שלי.
אם מישהו שואל איך נרשמים למרתון אפשר פשוט להגיד לו שזה באתר שלהם באינטרנט.
אפשר גם לפתח את הנושא האם הוא יכול או כדאי לו לרוץ. אבל זה בכלל לא אומר שאין תכלית בשאלה שלו.
אבל אתה ישר מדלג לעניין הריצה וחושב שלא צריך בכלל לענות על שאלת הרישום כי היא לא השאלה הנכונה.....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים פות"ש נעלם, אני מקווה שהוא קורא.

לפני כמעט שנתיים החלטתי בהחלטה רגעית ונטולת כל מחשבה מעבר, לפתוח אתר משלי בתחום הרכב.

היו לזה המון סיבות, אבל בעיקר כי רציתי משהו שלי, שאף אחד בעולם לא יגיד לי מה לכתוב, איך לכתוב, אם התוכן טוב או אם הוא רע, ועוד. משהו מהמקום הילדותי 'אתם לא מחליטים עלי'. 

בזמן ההוא, ריכזתי כ 40 מבחנים שעשיתי עם השנים גם בקארספורום וגם בוואלה רכב. 

כמובן ש WIX זו הפלטפורמה הקלה, אז התחלנו שם, והאתר לא היה לשביעות רצוני, אז פניתי למעצב גרפי שאחרי כמה שבועות החלטתי על הפסקת עבודתו, כי לא היתה תוצרת, ותוצרת שכן היתה, היתה לא בכיוון. שילמתי לו כמה שביקש על מנת שנפסיק לעבוד יחד. חזרנו לוויקס, ובסוף נשברנו. שכרתי מעצבת גרפית מעולה, שהביאה איתה בונה אתרים תותח, ישבנו חודשים על איפיון, ואז עוד חודשים על בניה, ובאוגוסט לפני שנה עלה אתר מעוצב לאוויר. הוצאנו בתהליך הרבה כסף, בחמש ספרות. לא צחוק.

מוזמן לראות איך זה נראה באתר www.car-pad.co.il . זו הפעם הראשונה וכנראה האחרונה שבה אני מכניס את כתובת האתר שלי כאן ב CF. 

אפילו השקענו הרבה מחשבה בלוגו. פתחנו דף פייסבוק ויש בו עדכונים שאין באתר. בשבוע שעבר פתחנו אינסטגרם. אני עדיין לומד איך להפעיל את הפלטפורמה הזו. 

היום יש מעל 100 מבחנים וכתבות באתר, ויש לי עוד כמה כתבות מוכנות לפרסום. אני משקיע בזה המון שעות, בערבים, בסופ"שים. אבל זה תחביב, וזה עושה לי טוב וכיף. 

הכנסנו לאתר גוגל אדס. ההכנסות מהאתר הן בערך אפס עגול. אבל זה בסדר. כי זה עושה לי טוב. 

היו הצעות לפרסום, אבל לצערי נאלצתי לדחות אותן עקב חשש לניגוד עניינים. לא רוצה להיות במקום של ניגוד עניינים, גם אם אני משלם מחיר. ההכנסות עומדות על 0 שקלים. אני חי עם זה בשלום, הפרנסה שלי מגיעה ממקומות אחרים, וזה עבורי תחביב. 

היום אני משער שאם אז היתה לי הפלטפורמה שקארספורום מציע היום, הייתי משתמש בה ולא בונה אתר משלי. 

עצתי לך - תשתמש בפלטפורמה של קארספורום. אם התוכן טוב ואיכותי, ואתה רוצה להתנתק - תפתח אתר משלך, ותעלה את החומר אצלך. 

לפני 14 שעות, pl7410 כתב:

וגם עבודה. כבר שנה שאני והאחים רוצים להרים אתר בשביל (ושל) אבא שלי, וכל החומר די קיים אז כולם אומרים "נו יאללה ויקס מה הבעיה" - אבל זה עיצוב, עריכה, אוצרות, כתיבה ועוד המון דברים עד שטקסט או תמונות הופכים לאתר. וזו עבודה שמישהו צריך לעשות

בדיוק מה שרשמתי למעלה. כדי שזה יראה יפה, ערוך, מסודר, נקי, צריך אנשים שזה המקצוע שלהם. אין מה לעשות - כל אחד שיעשה מה שהוא טוב בו. 

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתחושתי - הוצאתם כבר להורג את פות"ש (לכן הוא לא הגיב).

אממה - גזר הדין לא בוצע ברובה כי אם בתותח (אללה ירחמו). לפעמים ניתן גם קצת לרחם

כל חטאו היה ששאל את זה כאן בפורום.

העלתם דברים מעניינים (בעיקר למה לא) אבל היתה פה הגזמה עם האירוניה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אנקדוטה לגבי "לשאול את השאלות הנכונות".

ייעצתי לאיזו רשת קמעונאית קטנה, שבנתה לעצמה אתר מכירות. שמו כמה עשרות אלפי שקלים, העלו נתונים, הכל מוכן... לא עלו עם האתר לאוויר.

למה?!

כי במחשבה שנייה החליטו שלפרסם את המחירים שלהם לכל מאן דבעי, מכניס אותם למקום בו הם לא רוצים להיות, בו הם נשפטים לפי בכמה שקלים המוצר שלהם יקר יותר או פחות, כשהקונספט שלהם הוא חווית קנייה בחנות ושירות פרטני. זה גם מאפשר למתחרים להתכוונן מולם במוצרים מסויימים, שאצלם הם מוזלים יותר (או להפך), וזה יכול ליצור קונפליקט מול הספקים ועוד ועוד.

בקיצור, לא מתאים לאתוס של בעל העסק.

דרך אגב, שכבר החליטו להעלות אתר שיווקי, לא מכירתי, הלכתי לראות מה קרה באתר הישן. מה שקרה הוא שהחברה הקטנה שבנתה אותו, כבר לא מתעסקת בזה יותר, אז גם אם היה צריך להרים אותו, זו היתה בעיה, אין מי שיתחזק את האתר. זה כי אף אחד לא חשב על האספקט הזה, שאם מישהו מרים לך אתר על פלטפורמה שהיא לא גנרית (במקרה הזה לא גנרית לגמרי), אתה תלוי בו לכל החיים. מצד אחד הוא מגשים לך כל פנטזיה, מצד שני, הוא מחזיק אותך בביצים.

זה בלי להכנס לעובדה שאתר מכירות ואתר שיווקי הם שני מבנים שונים, שמשרתים מטרות שונות, וכל מה שעשו לא שמיש.

אם אם היו שואלים את השאלה העסקית במקום את השאלה התפעולית (למה אני צריך אתר ומה הוא יעשה, במקום מי יקים לי את התאר), אז היו חוסכים כמה עשרות אלפים.

ולקינוח, גם אם היו מקימים את האתר, אף אחד שם עוד לא חשב על הלוגיסטיקה של האספקה... (איך העסק בכלל יפעל).

אז אני לא בונה אתרים ואני לא מומחה בקמעונאות או בלוגיסטיקה... אני רק נודניק ששואל שאלות...

לפני 17 דקות, חולגי כתב:

אני לא בעניין של לעודד פנטזיות בלי בסיס.

ואני לא קראתי פה שום אירוניה אצל אף אחד.

ודרך אגב, כמו שרואים אצל יואב, מי שבאמת רוצה, עושה. לא שואל אף אחד אם כדאי.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שבאמת רוצה - שואל לפני. לא אחרי.

הרי הפורום בחלקו מבוסס על שאלות של גולשים (וגם נזיפות "מדוע אתה שואל אחרי מעשה").

לא שאני מצפה שיעזרו דווקא פה (תחרות אפשרית, you know. יש מצב שלגיטימי לא להזין את המתחרים / מתחרים אופציונליים במידע).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, falou כתב:

ודרך אגב, כמו שרואים אצל יואב, מי שבאמת רוצה, עושה. לא שואל אף אחד אם כדאי.

בדיוק. בוער לך בעצמות - תעשה. גם תטעה. גם תשלם מחיר. וגם תצליח. אבל תעשה. 

לפני 3 דקות, חולגי כתב:

לא שאני מצפה שיעזרו דווקא פה (תחרות אפשרית, you know. יש מצב שלגיטימי לא להזין את המתחרים / מתחרים אופציונליים במידע).

הנה, כאן באתר, נותנים במה חופשית ופתוחה גם ליוזמה כזו שהיא כאילו 'נגד' האתר.

אגלה לך סוד - הודעתי לבעלים של CF על התכניות שלי הרבה לפני עליית האתר שלי. התשובה היתה 'אחי בהצלחה, אם אתה צריך מאיתנו עזרה - רק תגיד'. 

• מעניין 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, חולגי כתב:

מי שבאמת רוצה - שואל לפני. לא אחרי.

הרי הפורום בחלקו מבוסס על שאלות של גולשים (וגם נזיפות "מדוע אתה שואל אחרי מעשה").

כמו שאתה למד מהשרשור, המנהל של האתר לא חושב שאתרים נוספים מהווים בעיה, ויש כאן משתמש נוסף עם אתר משלו, ולאף אחד לא היתה בעיה שנוסף עוד אתר.

הגולש שאל שאלת, וקיבל תשובות, ועזרה. הוא לא קיבל להקת מעודדות, שזה דווקא אופייני לפורום הזה. בגלל זה הוא קיים, כי מי שרוצה לייקים יכול למצוא אותם מהחברים שלו בפייסבוק...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, discoTD5 כתב:

אגלה לך סוד - הודעתי לבעלים של CF על התכניות שלי הרבה לפני עליית האתר שלי. התשובה היתה 'אחי בהצלחה, אם אתה צריך מאיתנו עזרה - רק תגיד'. 

מקווה שהם קיבלו אזהרה אדומה:

ציטוט

8.כתבו בעברית סבירה והשתמשו בפסקאות, סימני פיסוק ובמאיית מילים. דוגמאות לכתיבה שלא מקובלת בפורום:

1. שימוש בריבוי אותיותתתתתת
  2. שימוש... בשלוש נקודות... במקום סימני... פיסוק.
  3. "חחחחח" זו לא מילה.
  4. "אחי" זו לא צורת פנייה מקובלת.

1.  
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, חולגי כתב:

אין ספק שחוות דעת של אחרים שמנוגדת את שלנו היא קשה והביקורת לא נעימה, אך מנגד אנשים אמרו דברים מעניינים שלקחתי לתשומת ליבי. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, discoTD5 כתב:

בדיוק. בוער לך בעצמות - תעשה. גם תטעה. גם תשלם מחיר. וגם תצליח. אבל תעשה.

לגמרי.

אני מאוד שמח שהבאת את הדוגמה הפרטית שלך - הוכחה מהשטח שאתר _לכאורה_ טרוויאלי

עם עמוד כניסה, כמה כתבות ואינטגרציה של רשתות חברתיות זה מתחיל בחמש ספרות לספקים חיצוניים,

בהנחה שיש יוצר תוכן שלא משלמים לו.

אגב, זה נכון לרוב התחביבים היצירתיים - אני לא רוצה לדעת כמה עלו לי כלי הנגרות בבית :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, hans כתב:

אני מאוד שמח שהבאת את הדוגמה הפרטית שלך - הוכחה מהשטח שאתר _לכאורה_ טרוויאלי

עם עמוד כניסה, כמה כתבות ואינטגרציה של רשתות חברתיות זה מתחיל בחמש ספרות לספקים חיצוניים,

בהנחה שיש יוצר תוכן שלא משלמים לו.

ההתחלה היתה בדיוק ממקום של 'נבנה אתר בוויקס', זה חינם, ונעלה תכנים. לא יום לימודים ארוך. עלות 0 שקלים. 

ההמשך היה שכדי להעלות משהו שמכבד את השם שלי, אני חייב אנשי מקצוע. אנשי מקצוע עולים כסף, ומגיע להם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, חולגי כתב:

אני ממש ממש לא מסכים. יש פה אנשים שמבינים דבר או שניים לגבי הרמה של עסקים, בניית אתרים ותחזוקת אתרים בכלל, וכאלה של תוכן/רכב בפרט. 

התשובות שניתנו כאן היו קונקרטיות וכיוונו את פות"ש למקום של לדייק את הדרישות/רצונות/תוכניות כדי שהוא אשכרה יצליח ולא סתם ישקיע אלפי/עשרות אלפי שקלים בבניה של אתר מצ'וקמק שיעשה לו בעיקר כאב ראש וחובות, ולא הנאה/הכנסה.

כמו Falou, גם אני לא רואה בשרשור שום אירוניה, אלא עצות מדויקות וענייניות.

לפני 2 שעות, חולגי כתב:

אני אתן לך שתי סיבות למה פות"ש לא מהווה שום תחרות לקארספורום.

1. כמו שכתבתי, אנחנו מתרחקים מהקונספט של "אתר שמייצר תוכן בתחום הרכב" והולכים לכיוון של "פלטפורמה ליוצרי תוכן בתחום הרכב". כך שהאינטרס היחיד שלנו הוא שפות"ש דווקא כן ילך עם הרעיון שלו, וינצל את הפלטפורמה שאנחנו מספקים לו.

2, וזה הכי מתנשא ומגעיל, אבל זו גם האמת. בלוג על מכוניות, שמוקם ומותחזק ע"י בנאדם אחד וקם היום לא באמת יכול להוות שום תחרות לאתר עם כמעט 20 שנות וותק וטראפיק מהגדולים בתעשייה. 

@vehicledata אם יש לך עוד שאלות, אל תתבייש. פה בשרשור, בפרטי, נשמח לעזור במה שאפשר.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...