Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש מכשיר שמזהה ממל"ז ממרחק ? (מזהה בלבד, לא משבש)

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

waze

חוץ מזה, אתה יכול להיות עם כול מיני גלאים, אבל עם לייזר ההתראה שמקבלים לא רלוונטית (רק אחרי שכבר יורים עליך את הלייזר)

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה בגדול היא לא. 

כלומר יש גלאים שמזהים לזירה, כמו ולנטיין 1, יונידן R1, אסקורט פספורט ועוד. 

הבעיה שזה לא נותן לך ברוב המקרים התראה שמאפשרת לך לבלום בזמן. הממלז הוא אמצעי אופטי, כלומר הוא משדר את הקרן רק כשהשוטר לוחץ ומכוון על מישהו, 

והקרן ממוקדת באלומה די צרה של כמטר-שניים. מרגע שהשוטר לחץ ועד שמתקבלת קריאה עוברת לא יותר משניה, גם אם המכשיר זיהה את הקרן, זה מאוחר מדי בשבילך.

יש סיטואציות שזה יכול לגלות לפני שאכלת אותה - 

אם השוטר עושה לזירה מקדימה לפני שאתה נכנס לטווח מדידה חוקי שהוא 300 מטר, או במקרה שהוא לוזר על רכב אחר לפניך והגלאי קולט החזרים מהקרן.

לטעמי זה לא משהו שאפשר לבנות עליו ולהיות רגועים בנסיעה מהירה, ולכן זה חסר תועלת. אצלי בולנטיין גילוי לייזר כבוי מהסיבה הזאת (ומהצד השני התראות שווא ממערכות בקרת שיוט אדפטיבית של רכבים אחרים).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וייז, למרות חסרונותיו. אצלי פועל גם בנסיעה של 3 ק"מ, לא בגלל שוטרים אלא בגלל מכשולים ופקקים. התראה משוטרים הםץיא בונוס.

או לנהוג במהירות שמתחת לטווח האכיפה. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להימנע מנסיעה מהירה לא עוזר כי השוטר תמיד יעמוד במקום שהמהירות המותרת הרבה יותר נמוכה ממה שאתה מדמיין לפי תנאי הדרך.

מספיק שאתה עוקף רכב איטי והתרכזת בעקיפה בטוחה, וכבר נפלת למלכודת.

מניסיוני, שוטרים נוהגים למדוד עם הלייזר פעם אחת כשאתה מחוץ לטווח ה300 מטר ואז זאת ההזדמנות שלך לבלום.

כשתהיה בתוך הטווח לדו"ח כבר תיסע לאט.

כמובן שזה לא יעזור אם השוטר לא יעשה את המדידה המקדימה. אבל הוולנטיין הציל אותי ככה כמה פעמים.

כמו שהזכירו כאן, החיסרון של גלאי לייזר הוא שכל רכב תמים עם אמצעי זיהוי מכשולים או בקרת שיוט אקטיבית מבוססי לייזר יקפיצו לך התראות שווא. בנוסף למחסומים של חניות וגשרי אגרה של כביש 6.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, amosbmw כתב:

אבל הוולנטיין הציל אותי ככה כמה פעמים.

אבל זה מכשיר לא חוקי

לא ?

לפני 3 דקות, amosbmw כתב:

להימנע מנסיעה מהירה לא עוזר כי השוטר תמיד יעמוד במקום שהמהירות המותרת הרבה יותר נמוכה ממה שאתה מדמיין לפי תנאי הדרך.

מספיק שאתה עוקף רכב איטי והתרכזת בעקיפה בטוחה, וכבר נפלת למלכודת.

בול

לפעמים אתה לוחץ כדי לעקוף ולא שם לב שתוך שניה וחצי אתה טס

וכמו שאמרת אתה מתסתכל רק במראות כדי לא לסכן אף אחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלאים זה דבר חוקי לגמרי. הבעיה שאי אפשר לסמוך על זה ב-100%, אפילו לא קרוב לזה, אז אני לא רואה מה הטעם. 

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלאים שימושיים בעיקר נגד דבורה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכשיר התראה (גלאי או לפי מפה\GPS\איכון אחר) - חוקי.

משבש - לא.

בעולם יש מדינות בהן גם הגלאים והמפות לא חוקיים, אבל בימי קורונה לא נגיע אליהן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא סתם זורק התראות.

גלאי לייזר מגלה לייזר, אבל לייזר היא יצור מכוון (מלשון כיוון) וממוקד, ככה שהוא צריך לחוש את הלייזר כדי לגלות אותו.

והוא חש אותו אם יש לייזר שמכוון פחות או יותר אליך, שזה יכול להיות:

1. משטרה אבל מאוחר מדי.

2. מערכות LIDAR לבלימה אוטונומית.

3. משטרה אבל לא מאוחר מדי (מדידה כפולה כמו שעמוס ציין).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר לכיוון האחוז הבודד ומטה.

הוא מצפצף מלא (אבל ממש הרבה) ורוב הזמן זה התראות שווא, מה שגורם לך להתעלם מהחיווי הזה לגמרי.

לעומת זאת השיעול הזה של הוולנטיין לגבי הדבורה - אין התראות שווא ואתה מגיב ישר (אם צריך).

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Transporter כתב:

אז הוא מציל אותך רק ב 30% מהמקרים

אפילו לא, ממה שאני נתקלתי לרוב לא לוזרים פעמיים, ו-LIDAR זה גילוי לא רלוונטי.

ככה שהוא יכול להציל אותך אולי פעם ב...

לפני 12 שעות, David32 כתב:

יותר לכיוון האחוז הבודד ומטה.

הוא מצפצף מלא (אבל ממש הרבה) ורוב הזמן זה התראות שווא, מה שגורם לך להתעלם מהחיווי הזה לגמרי.

לעומת זאת השיעול הזה של הוולנטיין לגבי הדבורה - אין התראות שווא ואתה מגיב ישר (אם צריך).

יותר מזה, דבורה עובדת על RF, היא משדרת, ולמרחק, אבל מכיוון שאי אפשר לכוון שהיא תשדר בדיוק למרחק של קילומטר, מכשירים כאלה משדרים לפחות לקילומטר (חוץ ממקרי קצה), ובפועל כמעט תמיד משדרים למרחק של קילומטר ו-100, אפילו קילומטר ו-300, המדידה בטווח הזה לא מתקבלת, אבל הגלאי (וולנטיין או יונידן R1 וכו') כבר זיהה אותו מהמרחק הזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...