Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי המועד המתאים למכירת הרכב

SeazeR
שימו לב! השרשור הזה בן 1354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

ברשותי רכב שגמע 99,000 ק"מ בשנתיים וחצי שהוא על הכביש.

אני מאוד מתלבט - מה המועד המתאים להחליפו מבחינה כלכלית ?

נכון לכרגע הרכב עדיין באחריות יצרן עד לחודש פברואר 2021 .

אני אישית חייב לבנק 129,000 ש"ח

מחירון הרכב לאחר שיקלול יוצא 115,000 שח אך לצערי לא מוכנים לתת יותר מ 105,000 ש"ח "כי מפחדים בגלל הק"מ".

בכל מקרה: ההפסד שלי מסתכם בכמעט 25 אלף שקלים שעליי להשלים מכיסי .

ושאלתי היא כזו :

מה כדאי, למכור עכשיו בק"מ הגבוה הזה תחת ההפסד הזה, או להמתין עוד כמה חודשים/שנים עד שאולי המחירון יתייצב מול הק"מ שיתאזן ? (אני כבר לא נוסע הרבה כמו בעבר).

לדעתי אין כל הצדקה להפסד הענק הזה, אני כן יכול להבין הפסד אך לא בעלויות האלו

אשמח לקבל חוות דעתכם על מתי הזמן המתאים להחליף את הרכב שלי

תודה לעונים,

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,
האם אתה מרוצה מהרכב?
האם יש עוד סיבות להתלבטות שלך ( הוא לא מתאים יותר לצרכים שלך )?
האם יש קושי להמשיך לשלם את ההלוואה הנוכחית/ לסגור את החוב כאשר הרכב יהיה בן 3?
אם תמכור את הרכב, מה תעשה אחרי זה? תיקח עוד תכנית ממון עם בלון?
בשנתיים וחצי הפסדת את ירידת הערך הגדולה, בהמשך היא תתמתן ( וגם הקילומטראז', לפי מה שרשמת ).
לא הייתי מוכר את הרכב והייתי ממשיך לנסוע בו כל עוד הוא מתאים לצרכים שלי ולא מתקלקל.
למעשה, זה מה שאני עושה עכשיו ( רכב בן 4 עם 150 אלף קילומטרים, והוא צפוי לנסוע עוד 150-200 אלף קילומטרים נוספים ).

נ.ב. תבדוק כמה האחריות על הרכב שלך בקילומטרים .
אצל הרבה יצרנים זה 3 שנים או 100 אלף קילומטרים ( המוקדם ביניהם ).

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המועד המתאים מבחינה כלכלית להחליף את הרכב בהנחה שאתה מטפל בו בצורה סדירה הוא כאשר יגיע זמנו להגרט (בערך בגיל 20 שנה)

יהי נחמד לדעת באיזה רכב מדובר, והאם ההלוואה שלקחת כוללת חלק של בלון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כוונתך במועד למכירת הרכב והחלפתו בחדש אז זה מהלך כלכלי רק אם הנוכחי ממש לא עומד במשימה. בגלל בעיית אמינות בעיקר.
התחדשות ברכב אחר היא ככלל מהלך של שדרוג והוא מוסיף עלות.

אם אין סיבה טובה להחליף תמשיך עם שלך

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ההפסד הגדול בירידת ערך כבר ספגת. אם אתה נוסע פחות עכשיו, עדיף לך למשוך עם הרכב כדי לצמצם את ההפסד. אם תמכור את הרכב תצטרך לקנות רכב אחר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים,

תודה על המענה

האם אתה מרוצה מהרכב?

בסה"כ הכללי כן, מרוצה. הוחלף במסגרת האחריות טורבו ומצמדים. מדובר בספורטאג GTLINE שנת 18 למי ששאל
מאז, אין שום בעיה ברכב ושום קילקול פרט לטיפולים בגדול 

אחריות עליה היא ללא הגבלת ק"מ לאחר בירור מול מנהלים בחברה למשך 3 שנים מלאות
האם יש עוד סיבות להתלבטות שלך ( הוא לא מתאים יותר לצרכים שלך )?
האם יש קושי להמשיך לשלם את ההלוואה הנוכחית/ לסגור את החוב כאשר הרכב יהיה בן 3?

יש מעט קושי להמשיך לשלם את ההלוואה, אך ניתן למשוך וניתן להתמודד עם זה בגדול עם מאמץ גדול יותר מצידי.
תוכנית המימון היא ל 5 שנים, כך שתשלום היתרה יהיה רק בעוד שנתיים וחצי. 

אם תמכור את הרכב, מה תעשה אחרי זה? תיקח עוד תכנית ממון עם בלון?
אז זהו, שכאן הבעיה. אני ככל הנראה אצטרך לרדת לרכב יד 2. 
עקב משבר הקורונה ירדה ההכנסה זמנית (עד שהמשק יחזור) ובינתיים מתבסס על היותי שכיר

עריכה אחרונה על ידי SeazeR
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לחבריי ואמליץ לא למכור, 

ייתכן ובעתיד הקרוב המצב במשק יתייצב וכך גם מחירון הרכב ותוכל למכור ללא הפסד גדול מדי.

בנוסף, אני הייתי ממתין שתגמר האחריות.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר קנית....
כמה שתחזיק יותר תפסיד פחות.
אני דוגל ברכב קונים מכסף שיש ולא מהלוואות, הרי רכב הוא לא השקעה וערכו יורד

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לכולם וממליץ לך להמשיך עם הרכב כמה שאתה יכול.
ככל שהשנים עוברות ירידת הערך הולכת וקטנה והרכב "יותר משתלם".
כלומר אם בשנתיים וחצי הראשונות הפסדת 25K, בשנתיים וחצי הבאות היא תיהיה קטנה יותר נניח 15K, ושנתיים וחצי אח"כ עוד יותר קטנה וכו וכו...
במיוחד שאתה אומר שקילומטרז, שלך ירד אז ירידת הערך תיהיה עוד יותר קטנה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים !
יש הסברה שרכב שמגיע ל 100 אלף ק"מ מתחיל לעשות בעיות וכדאי למכור אותו.

האם כך הדבר ?

כולם חוזרים על אותה מנטרה סביבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה לבעיות?
יש רכבים ללא תקלות יקרות עד 200-250 אלף קילומטרים. אצלך הוחלף הטורבו והמצמדים הרבה לפני 100 אלף קילומטרים. מה זה אומר?
לרוב לתקן תקלות יותר זול מאשר להחליף רכב.
מי זה "כולם סביבי"?
המוסך שמטפל ברכב שלך טוען שקיה ספורטאז' GT מתחילה להתקלקל אחרי 100 אלף קילומטרים עד כדי כך שצריך למכור
אם אתה חושש שוב מתקלות טורבו ומצמדים, תמכור ותקנה אתו ספורטאז' EX מנוע 2.0 וגיר אוטומטי.

• מעניין 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בכלל למספר הנסועה, אלא איך אתה מתחזק את הרכב ושומר עליו מכנית (חיצונית לא רלוונטי כרגע)

וכמובן סוג הרכב. (יש רכבים יותר אמינים ויש פחות)

יש לי רכב בבית עם מעל ל -200K שלפעמים אני אומר לעצמי שאם הוא יתפגר לי לפתע, זה לא אכיפת לי

כי הוא נתן לי מעל ומעבר. (כלכלית, שקט נפשי וכד') רכב מתוחזק בצורה ראויה יכול לעשות כפול קילומטרז' ללא בעיה. 

חוץ מזה רכב חדש לא מבטיח לך שלא תיכנס למוסכים ולא לטיפולים שותפים. (קרא בפורום כמה בעיות יש לרכבים חדשים)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"כולם סביבי" אלו כל אלו ששמעו על הרכב ו/או מתעניינים/התעניינו ברכישה שלו.

אני אישית לא מתלהב למכור בגלל העובדה שאני מפסיד כסף במכירה ואני יודע שזה יתאזן בעוד מס' חודשים מאחר שאני כבר כמעט ולא נוהג ברכב.

למעשה, עצם העובדה שכבר הוחלפו טורבו ומצמדים נותנת לי את הביטחון שאולי זה לא יקרה שוב, יחד עם זאת - אין לדעת.

אני מאוד מקפיד על תחזוקה נכונה. 

האומנם הפסקתי לטפל במורשה (שחטו אותי) ועברתי לטפל במוסך מורשה משרד התחבורה (מוסכי BOSCH) ומעבר לעובדה שנחסך פה 50% מההוצאה (במוסך מורשה אותו טיפול עלה לי 3,000 ש"ח כולל בלמים ובמוסך שלי - 1,500 ש"ח) עם חלקים מקוריים והקפדה שלי על פי הוראות היצרן, מאפשר לי לדעת שהרכב באמת מטופל כמו שצריך.

אני מאלו שעומדים ליד הרכב עם ספר יצרן פתוח ועובר עם המוסכניק על כל דבר ודבר, לוודא שהכול הוחלף ולפי דרישות היצרן.

אני מאלו ששומעים רעש וישר רצים למוסך ומקפידים מאוד על ההתנהלות של הרכב, כי מי שלא מטפל- יאכל אותה אח"כ בטיפול יקר .

ובכל זאת - למרות הטיפולים ההדוקים, הלכה סעפת טורבו (הטורבו עצמו לא הלך, אך מאחר שמדובר בחלק אחד הוחלף הטורבו) והמצמדים.

טלקאר טוענים שהוחלפו ל "מצמדים משופרים" - האם יש באמת דבר כזה? קיה שיפרה משהו במצמדים ?

אני מאוד מתפלא למה טלקאר לא לוקחים אחריות ומאריכים את האחריות על החלק הארי שברכב שנוטה לעשות בעיות - הגיר והמצמדים ? כמו שפורד עשו, כמו שקונצרן פולקסווגן עשה.

האם צריך לתבוע אותם, כדי לגרום לזה לקרות ?

עריכה אחרונה על ידי SeazeR
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, SeazeR כתב:

תודה לעונים !
יש הסברה שרכב שמגיע ל 100 אלף ק"מ מתחיל לעשות בעיות וכדאי למכור אותו.

האם כך הדבר ?

כולם חוזרים על אותה מנטרה סביבי

כן,יש סברה כזו,בדרך כלל אצל אנשים שמחפשים רק מציאות,בטוחים בעצמם שאם מחירון הוא 70,בעל הרכב ייתן להם אותו בחצי מחיר ואף פחות,רק בגלל הפרצוף היפה שלהם,בגלל היותם אנשים "טובים",וגם בגלל שהשמש זרחה באותו יום,אז זהו ללא ספק יום יפה לסגור מחיר שחיטה על רכב פגז כמו שלך

וברצינות,אני מתמודד עם תופעה דומה,רכב בן 4וחצי (עוד מעט 5) למכירה,גמע 106000קמ,מטופל כמו שעון במורשה באופן מסודר,שום תקלות עד היום (טפו טפו מלח מים)

וגם לי מנסים להטמיע בראש ש"מה אחי,100K KM זה מלאאאאאא" כאילו זה מונית ומחר המנוע נופל :\

אני מוכר בסבלנות,יגיע הקונה ב"ה ויקנה רכב בלי בעיות ובלי תקלות,מה שנקרא בלשון העם תדלק וסע.

למקרה שלך לא הייתי מוכר,כי מן הסתם תקנה רכב יד2 שאינך יודע את טיבו ומה העתיד צופן (בניגוד גמור לרכב שברשותך כעת)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...