Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קומפקטית עד 40k פולו\i30\איביזה??

IgorPE
שימו לב! השרשור הזה בן 1355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אנחנו בשיא החיפושים לקניית רכב בתקציב של עד 40 אש"ח.

ההתלבטויות כרגע הן סביב פולו 13/14 (שמעתי שיש להן גיר בעייתי, קצת מדאיג...), i30 2014 עם קילומטרז' גבוה (יש למישהו רפרנס כמה היא בעייתית אחרי 170k ק"מ?), ואנחנו פוזלים קלות לכיוון הקליאו 2014 או איביזה 12-13-14 אבל נראה לי פחות עונה לדרישות. 

גם סקודה פאביה היא אופציה למרות שלא ראיתי כאלה למכירה בשבועות האחרונים לצערי...

אשמח להצעות וחוות דעת בנושא הרכבים הנ"ל, למי שהיה כזה או מהיכרות כללית...

בשנתיים האחרונות הייתה לי רנו קליאו 2017 שמאוד מאוד נהניתי מהנסיעה והביצועים שלה ושגם הייתה די חסכונית, לצורך ההשוואה זו חוויית הנהיגה שאני מחפש מהרכב הבא באידיאל.

השיקולים העיקריים הן (לפי סדר החשיבות):

• אמינות לאורך זמן - מינימום תקלות וביקורים קריטיים במוסך על גיר\מנוע וכד'.
  • ייצוגיות - אני נוסע לפגישות עם הרכב, ברור לי שזה לא תקציב של פאר אבל חשוב שהרכב ייראה יחסית טוב (ברור שזה גם עניין של טעם, לצורך העניין לפי השיקול הזה אני פוסל קיה פיקנטו, ספלאש, ספארק, i10 וחבריהן).
  • נוחות בנהיגה - מבחינת רעשי דרך, נוחות נהיגה לאורך זמן, מולטימדיה...
  • חסכוני בדלק - לא חייב שזה יהיה סופר חסכוני אבל גם לא 9ק"מ לליטר
  • כל השאר כמו מינימות ירידת ערך בשנתיים הקרובות, התנהגות כביש וכד' זה בגדר בונוס

תודה לעונים (וגם לאלה שלא ורק קראו:) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה או פולו עם מנוע טורבו יהיו גם זריזות.

הגיר נקודת החולשה מבחינת אמינות.

מצמדים למשל או מכטרוניק כ 4 אלף, אגב גם הגיר בקליאו סובל ממח גיר ויש לא מעט דיווחים.

העניין שאם אתה מחפש רכב שיהיה בעל ביצועיפ דומים לקליאו אתה צריך סופר מיני עם מנוע טורבו, וכולם משודכות לגיר רובוטי.

בין הפוךו והאיביזה הפולו עדיפה, איכות חומרים טובה יותר, מרווח מאחור ונוחות מושבים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא טויוטה יאריס?

ולגבי הפאביה- הרצתי לך חיפוש קטן ומצאתי שם שלושה מוכרים לפחות..

https://www.yad2.co.il/vehicles/private-cars?manufacturer=31&year=-1-2013&price=25000-40000&engineType=1

עריכה אחרונה על ידי המחליף
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, yulianx כתב:

איביזה או פולו עם מנוע טורבו יהיו גם זריזות.

הגיר נקודת החולשה מבחינת אמינות.

מצמדים למשל או מכטרוניק כ 4 אלף, אגב גם הגיר בקליאו סובל ממח גיר ויש לא מעט דיווחים.

העניין שאם אתה מחפש רכב שיהיה בעל ביצועיפ דומים לקליאו אתה צריך סופר מיני עם מנוע טורבו, וכולם משודכות לגיר רובוטי.

בין הפוךו והאיביזה הפולו עדיפה, איכות חומרים טובה יותר, מרווח מאחור ונוחות מושבים.

לא כולן ה208 משודכת לגיר אוטומטי רגיל.
לנושא נוחות, חסכון בדלק, יצוגיות - הייתי מציע את הC4 עם מנוע 1200 טורבו או אם אתה רוצה גם התנהגות וחווית נהיגה אפשר לנסות את ה308 אבל קשה למצוא אחת במצב טוב.

יש רק לכול הרכבים שציינתי מחלה עם רצועת התזמון שהוחלפה לדגם משופר אם תשקול לקנות אחד מהרכבים האלו תוודא שהחליפו רצועת תזמון בזמן ואם לא החליפו אז להחליף דבר ראשון אחרי הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התשובות!

בינתיים על סמך חוות דעת שקראתי ושמעתי, בעיקר בנוגע לאמינות ועלויות תחזוקה לרכב בן 6+, נראה שהאופציה הכי טובה עבורנו זה i30 inspire/premium סביב 2014...

אני מבין לגמרי שזה לא יהיה רכב ברמת חוויית נהיגה של הקליאו/פולו אבל נראה שבשילוב שאר השיקולים ה-i30 מנצחת.

לגבי הפולו שמעתי המון פידבק שלילי על הגיר שלה ושל חברי ה-dsg, וגם הנושא של חוסר שליטה מההגה על מולטימדיה וכו' קצת מבאס..

לגבי 308/c4 וגם הקליאו - מניסיון עבר של כמה וכמה מקרים עדיין יש לי קצת חשש מרכבים צרפתיים בני 4+, אולי זה סטיגמה שכבר לא מבוססת במציאות..?

בתאריך 31.7.2020 בשעה 10:03, fishmanl כתב:

נראה לי שלא ציינת... ידני גם תופס? 

לא, אנחנו מחפשים רק אוטומט

עריכה אחרונה על ידי IgorPE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי איביזה והייתה לי קליאו. הייתי מעדיף את האיביזה, למרות שהיא הייתה ישנה יותר ב5 שנים. אם יש לך שאלות עליהן אתה מוזמן.

בכל אופן, לא יודע למה אתה אומר שאין שליטה על המערכת מההגה, יש את זה אפילו בדגמים הכי פשוטים.

אם אתה מחפש אמינות על פני כל דבר אחר, לך על הi30.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, IgorPE כתב:

תודה רבה לכולם על התשובות!

בינתיים על סמך חוות דעת שקראתי ושמעתי, בעיקר בנוגע לאמינות ועלויות תחזוקה לרכב בן 6+, נראה שהאופציה הכי טובה עבורנו זה i30 inspire/premium סביב 2014...

אני מבין לגמרי שזה לא יהיה רכב ברמת חוויית נהיגה של הקליאו/פולו אבל נראה שבשילוב שאר השיקולים ה-i30 מנצחת.

לגבי הפולו שמעתי המון פידבק שלילי על הגיר שלה ושל חברי ה-dsg, וגם הנושא של חוסר שליטה מההגה על מולטימדיה וכו' קצת מבאס..

לגבי 308/c4 וגם הקליאו - מניסיון עבר של כמה וכמה מקרים עדיין יש לי קצת חשש מרכבים צרפתיים בני 4+, אולי זה סטיגמה שכבר לא מבוססת במציאות..?

לא, אנחנו מחפשים רק אוטומט

דווקא קליאו הייתי מאוד מאוכזב מהביצועים שלה. לא שהיא חלשה אבל המנוע מאוד ליניארי וההילוכים די ארוכים ככה שלא מתקבלת הרגשה שאתה נוהג ברכב חזק במיוחד. 

אני נוסע ב-I30 ולפחות עד 100 קמ"ש במישור, הקליאו אכן הרגישה חזקה יותר אבל ממש לא בפער ... תבחן את הרכב בעצמך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול בתקציב הזה גם i35 או קיה פורטה - שתיהן נראות ייצוגיות

מחיפוש קצר:
https://www.yad2.co.il/s/c/j3t0eg

עריכה אחרונה על ידי akivas

תמיד שמח לעזור וליעץ לגבי רכישת רכב - במיוחד רכבים שנותנים תמורה טובה לכסף(אפשר גם בפרטי).
בעבר: פג'ו 205, דיהטסו אפלאוז, פיאט מולטיפלה(זוכת תחרות הרכב הכי מכוער בעולם), רנו לוגאן, ניסאן מיקרה
היום: טויוטה סיינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי 2 יונדאי i30cw, שתיהן עברו אצלי מעל 150000 ק״מ עם אפס !!! תקלות.

זה לא אומר שכל היונדאי יהיו אמינות כלכך אבל הסטטיסטיקה לטובתן.

הן לא יהיו זריזות או מהירות כמו האיביזה או אפילו הקליאו בעלת המנוע טורבו ובטח לא חסכוניות כמוהן אבל בגדול מדובר באחלה רכב.

כל נושא תיבת ההילוכים של הואגיות מוכר אבל החל מסוף 2015- תחילת 2016 גם היונדאי קיבלה תיבה דו מצמדית ולמרות שהיא נחשבת אמינה יותר מהמקבילות האירופאיות גם לה יש קלאצ׳ים להחליף שעולים לא מעט כסף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.7.2020 בשעה 18:08, המחליף כתב:

למה לא טויוטה יאריס?

ולגבי הפאביה- הרצתי לך חיפוש קטן ומצאתי שם שלושה מוכרים לפחות..

https://www.yad2.co.il/vehicles/private-cars?manufacturer=31&year=-1-2013&price=25000-40000&engineType=1

תודה רבה!

היאריס לדעתי פחות מתאימה בגלל הגודל והאופי שלה... לגבי הסקודה קיוויתי לצורה החדשה אבל ראיתי שבטווח המחירים שלי זה נדיר עד לא קיים (או מגיע במצב לא משהו בכלל)... בכל אופן מכל האופציות די ננעלנו על ה-i30, נראה כמו שילוב מנצח

לפני 5 שעות, Adani כתב:

הייתה לי איביזה והייתה לי קליאו. הייתי מעדיף את האיביזה, למרות שהיא הייתה ישנה יותר ב5 שנים. אם יש לך שאלות עליהן אתה מוזמן.

בכל אופן, לא יודע למה אתה אומר שאין שליטה על המערכת מההגה, יש את זה אפילו בדגמים הכי פשוטים.

אם אתה מחפש אמינות על פני כל דבר אחר, לך על הi30.

הכוונה לגבי השליטה בהגה היא לגבי הפולו, ראיתי שכל הנמכרות 2013/14 מגיעות עם הגה ערום...

לפני כשעה, Roycohen1979 כתב:

היו לי 2 יונדאי i30cw, שתיהן עברו אצלי מעל 150000 ק״מ עם אפס !!! תקלות.

זה לא אומר שכל היונדאי יהיו אמינות כלכך אבל הסטטיסטיקה לטובתן.

הן לא יהיו זריזות או מהירות כמו האיביזה או אפילו הקליאו בעלת המנוע טורבו ובטח לא חסכוניות כמוהן אבל בגדול מדובר באחלה רכב.

כל נושא תיבת ההילוכים של הואגיות מוכר אבל החל מסוף 2015- תחילת 2016 גם היונדאי קיבלה תיבה דו מצמדית ולמרות שהיא נחשבת אמינה יותר מהמקבילות האירופאיות גם לה יש קלאצ׳ים להחליף שעולים לא מעט כסף...

טוב לשמוע, תודה על ה-input!

מה שנכנס לנו בתקציב זה כנראה יהיה 2013 או (בתקווה ל-) 2014 עם המולטימדיה החדשה אבל הגיר הישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...