Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג׳יו 2008 פרימיום או סקודה קאמיק 1.5 סטייל

Daniel Bs
שימו לב! השרשור הזה בן 1357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה חושב ועוד בשיא הכנות, לא סתם ככה מהמותן ועוד אחרי שגם נגעת שאי אפשר להשוות, לא אני אחלוק עליך. במיוחד כשידוע שפח גרמני ( או צ'כי אבל זה אותה תפוצה ) זה הכי אחי ולא סתם דרדלה כמו פח צרפתי של קופסאות שימורים.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עזרתי לסבא וסבתא לרכוש קאמיק לפני מספר חודשים, וההתלבטות מול הפיג׳ו היתה קשה.
אין ספק שמבחינת עיצוב הפיג׳ו מובילה בגדול, תא הנוסעים שלא ייחודי בהרבה וגם חיצונית היא מרשימה מאוד.
בסופו של דבר הפור נפל על הקאמיק בגלל כמה סיבות:

-אבזור בטיחות עדיף (עכשיו די משתווה אם לוקחים את דגם הGT line), הפער משמעותי מאוד בגרסאת הבסיס של הפיג׳ו

- תא נוסעים נוח יותר לתפעול, בין אם מדובר במערכת בקרת האקלים, מיזוג ליושבים מאחור, מערכת מולטימדיה משמעותית טובה יותר (מה שמקבל משנה תוקף בגלל שבפיג׳ו הכל מתופעל מהמסך) וראות עדיפה החוצה.

- יחס עדיף משמעותית בסוכנות סקודה, לעומת יחס רע מאוד בסוכנות פיג׳ו (רק לסבר את האוזן אם הם היו רוכשים את הפיג׳ו זה היה הרכב ה-5 שלהם מאותו יבואן ב-15 שנים).

בסופו של דבר זה מאוד תלוי במה ״עושה לך את זה״ שימושיות ואיכות מעט עדיפה או עיצוב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, daniel204 כתב:

לאחרונה יצא לי להיכנס לאולמות תצוגה של פיגו וסקודה, אמנם לא נהגתי באף אחת מהן אבל התחושה ב2008 היא שמיים וארץ ביחס לקאמיק, ה2008 מאובזרת ומעוצבת להפליא, לוח שעונים דיגיטלי (ברמת גימור הגבוהה), מתגי תא טייס (נראה לי שכך זה נקרא), ידית הילוכים חדשנית, הכל מעוצב עד הפרט האחרון, אווירה עשירה ויוקרתית. 

הקאמיק היא בדיוק ההיפך מה2008, הכל נראה פשוט, פלסטיקה שחורה ומשעממת, הרכב גם מרגיש נמוך יותר, לא נראה טוב לא פנימית ולא חיצונית. 

אני יודע שזו ביקורת מאוד שטחית אבל הקאמיק הרגישה לי שייכת לעשור שונה מה2008, עם כל החיבה שרכשתי לסקודה במהלך התקופה שנהגתי על אוקטביה ליסינג, כשישבתי בקאמיק אחרי ה2008 פשוט אמרתי לא. 

עוד נק' זכות לפיגו ביחס לסקודה היא תיבת הילוכים של אייסן 8 הילוכים שאמורה להיות אמינה. 

מנצל את השרשור לשאול האם ידוע למישהו על רמת האמינות של מנוע ה1200 בפיגו? 

מעבר לכך שלא הייתי נוגע ברכב עם גיר רובוטי ובטח שלא DSG,ההתרשמות שלי משני הרכבים הייתה בדיוק אותה הדבר משני הרכבים.

המצב הואו שהפיגו מציגה קדמה והסקודה תקועה בעבר,תא הנוסעים של ה2008 מרשים כלכך ,פשוט כיף לשבת בתוך תא נוסעים כזה,התא נוסעים של הקאמיק {והקארוק אותו הדבר} פשוט מיושן,שייך לעולם שכבר נעלם ,האוירה בתא נוסעים פשוט מדכאת.

עריכה אחרונה על ידי Ron.P
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, רועי5 כתב:

אם אתה חושב ועוד בשיא הכנות, לא סתם ככה מהמותן ועוד אחרי שגם נגעת שאי אפשר להשוות, לא אני אחלוק עליך. במיוחד כשידוע שפח גרמני ( או צ'כי אבל זה אותה תפוצה ) זה הכי אחי ולא סתם דרדלה כמו פח צרפתי של קופסאות שימורים.

לא יכולת לתאר זאת יותר טוב! 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, ReDDx כתב:

הסקודה קאמיק:

מבחינת אמינות קראתי הרבה על בעיות בגיר למיניהם אבל הבנתי שמאוד השתפר בשנים האחרונות.

פרטים על הסכם הפשרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שההשוואה ביניהם צריכה לא להתבצע על פי VFM אלא לפי קהל היעד שלהם.

שכן הן כול כך דומות שאפילו במבחני רכב מתקשים להחליט מי הטובה ביניהן ובמבחנים מסויימים מכתירים את ה2008 למנצחת ובמבחנים אחרים את הקודיאק.

בפועל פיג'ו וסקודה בחרו להן קהלי יעד שונים וזה מורגש בכול דבר ברכב.

הסקודה כיאה לרכב גרמני בנויה לקהל היעד הכי נפוץ בגרמניה בני מעמד הביניים שעובדים בתעשיה הגרמנית רתכים, מפעילים, נהגים... וכו הם משתמשים באותו ציוד כבר שנים ושים להם מסך מגע או כול מיני שכלולים טכנולוגיים על הרתכת האהובה עליהם שהם התרגלו לתפעול שלה ורוב הסיכויים שתחתוף על הראש. לכן סקודה קאמיק מדברת בצורה מצויינת לקהל היעד שלה שרוצה רכב פרקטי גרמני שמיגע מנקודה א' לנקודה ב'  בנוחות ומדבר בשפה שלו.

הפיגו בנויה לקהל יעד קצת אחר האירופאים ההייטקיסטים עם הסמארטפונים וחובבי החידושים הטכנולוגיים. אנשים שלא יתקשו להפעיל אפליקציה חדשה וכנראה יודעים להפעיל את הסמארטפון שלהם כמו את כף ידם הם מחפשים ברכב ערך מוסף מעבר לנוחות ויעילות אלא איזשהו ריגוש בלהגיע מנקודה א' לב' וחוויה כלשהי והפיג'ו מספקת להם בדיוק את זה.

אם אתם מתלבטים בין הפיגו לקאמיק אני חושב שאתם לא צריכים לחםש הבדלים מינוריים באיכות חומרים פו ושם או בנוחות או בבידוד הרעשים אלא תשאלו את עצמכם מה הרגשתם בפעם האחרונה שקיבלתם סמארטפון חדש.

אם שברתם את הראש איך לתפעל אותו וקיללתם את הרגע שקניתם אותו וזרקתם את הישן כנראה שאתם קהל היעד של הקאמיק.

אם התפעלתם מאיכות המצלמה והגרפיקה והפיטצרים החדשים כנראה שאתם קהל היעד של ה2008

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בשיא הכנות לא חושב שאשר להשוות בין קונצרן פולקסווגן למותג כמו פיג'ו, כי זה פשוט לא פייר. הם לא באותה הרמה, ולא משנה מה הם יעשו הם לא יגיעו לרמה של הגרמנים (בדיוק כמו קיה/יונדאי), אף על פי שהם רכבים די דומים. לא ניסיתי את הקאמיק, אך ידידה טובה שלי רכשה אותו ברמת הגימור הכי גבוהה והיא נהנית ממנו מאוד.

יש לך את זה ביותר 1980? כמה בלבולי ב****

לא יכולת לתאר זאת יותר טוב! 

אני חושב שפיספת את הסרקזם, אבל אין ספק שהוכחת בזה שאתה תקוע אי שם בעבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקודה מרגשת אותך? 

פולקסוואגן מרגשת אותך? 

בהחלט אתה כנראה מורעל של vag. הרי מרבית רכבי המותגים האלה לא מיועדים לפנות לרגש. 

עיצוב מושך וסביבת נהג מיוחדת, כמו זו של פיג'ו, פונה ישירות לרגש. 

לא יודע על איזה פערי איכות אתה מדבר. זה כבר מזמן לא גולף מול 309!

• מעניין 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שסקודה מרגשת אותי, אמרתי שפיג׳ו לא. 

ניסיתי, ישבתי, הכול נראה טוב אך כשאתה נוגע זה כבר מרגיש פחות איכותי מאיך שזה נראה. 

אני משער שיש לך מדבקה של ״אבא פגום״ על הספורטאז׳ “GT” שלך?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומכאן שלדעתך פז'ו גם לא איכותי, גם לא מרגש, שני עניינים לא בדיוק חופפים להבנתי המוגבלת ופאול כבד של היצרן, שלפחות בכל הנוגע לרגש די בולט על פי העיצוב בפנים כמו גם בחוץ שזו מטרתו. מקווה שלא קיים תרגום לצרפתית של הפורום הזה, אני במקומו לא עומד בקלות בשבר הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Fraysa כתב:

אני משער שיש לך מדבקה של ״אבא פגום״ על הספורטאז׳ “GT” שלך?

אני משער שאתה לא ממש יודע אנגלית. 

כתוב בחתימה שלי במפורש את הדגם עליו מודבקת המדבקה "אבא". 

את החצי השני של המדבקה אשמח להעביר לך. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.7.2020 בשעה 10:05, Fraysa כתב:

לפני כחצי שנה הייתי בסוכנות פיג'ו-סיטרואן (נפגשתי עם בחור שעובד שם למטרה אחרת) ועל הדרך בחנתי מספר רכבים בתור מי שלא חובב המותג, בניהם היה ה-2008. אכן נראה שיש שיפור,

היכן האמת בכתיבתך בכך לפני כחצי שנה התאפשר לך
לפגוש בסוכנות פיג'ו סיטרואן את הרכב פיג'ו 2008.

הרכב הושק לראשונה באמצעות רכישה און ליין בסוף חודש מאי.

רק שנפתחו הסוכנויות לראשונה בסיום הגל הראשון בחודש יוני
ניתן היה להתרשם מהרכב בסוכנויות היבואן. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...