Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ לפני פרויקט ראשון

Mr 44
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

קודם כל אם זה לא הפורום המתאים אני מתנצל ואשמח להעברה.

לא מצאתי מקום טוב יותר מאשר לשאול את השאלות שלי כאן לפני שאני נכנס עמוק יותר לעולם הרכב.

אני מעוניין יחד עם חבר לעשות פרויקט (עדיין לא סגורים על היצרן למרות שהחשק הוא לכיוון הוולו/גולף) וחשבתי שאוכל לקבל כלים וטיפים שאוכל להשתמש בהם במהלך הפרויקט מאנשים עם ניסיון/גם בלי ניסיון.

כל דבר שעולה לכם לראש.

הידע הטכני שלנו לא ברמת המקצוע אך השאיפה להגיע לתוצר מוגמר הוא מאוד גבוה משמע אנחנו מוכנים ללמוד ולהקדיש לזה כמה זמן שצריך.

המטרה שלנו היא לשפץ את הרכב מהיסוד, לא סליפרית אלא להביא אותה למצב מקורי עד כמה שניתן. בו"ז שאנחנו מחפשים את הרכב האידאלי נחפש גם מחסן טוב שנוכל לאחסן אותה ולעבוד עליה שם.

לפני כן יש לי מספר שאלות -

1) במהלך השיפוץ של המנוע כניראה שלא נוכל להוציא את הבלוק לגמרי כדי לעבוד עליו, בעצם האם יש פיתרון לזה? או שמא נצטרך לוותר על החלפה של דברים מסויימים שמצריכים הרמה של המנוע ונצטרך לשפץ מסביב בלבד?

2) מה היא ההמלצה לרכב האידיאלי? כדאי רכב שהמנוע לא תקין ובר תיקון (זול יותר) או מנוע תקין (מקורי/ יקר יותר) אך בטח ישן אבל תהיה לנו אפשרות להזיז את הרכב ללא התעסקות של גרר. 

האם יש עוד דברים שאנחנו צריכים לחשבו עליהם בהקשר של הרכב לפני הקניה? מה לבדוק במהלך הקניה?

3) מה עומק התהום הכלכלי שאנחנו בעצם נכנסים אליו? אנחנו בסך הכל די מתכננים לקחת את הזמן, יש הכנסה ב"ה ומתכוונים להשקיע.

תודה רבה ושבוע טוב.  

נ.ב - זה אשכול מתעדכן במידה ואחשוב על עוד שאלות.

עריכה אחרונה על ידי Mr 44
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שתזכו להרבה הנאה מהפרוייקט וגם ללמוד במהלכו דברים חדשים שלא ידעתם. 

שים לב מה אפשרי להזמין מחו"ל מאתרים כמו ebay ומה אסור לפי חוק היבוא. תאסוף מידע לגבי הדגם אם יש חלפים באי-ביי זה יקל עליך.

שים לב לדברים כבדים כמו ראש מנוע וגיר שיעלה המון כסף להביא מחו"ל ועדיף שלפחות זה כן יהיה תקין. או זמין לקניה בארץ.

ראש מנוע אוליי אפשר להשחיז ולשפץ אבל אם הוא סדוק או עקום או שהבלוק סדוק זה בעיה.

עומק "התהום" הכספי תלויי הרבה בדגם הרכב והמצב שלו ביום הקניה.

יש ביד2 לפעמים רכבי אספנות במכירה לשיפוץ תבדוק שם

https://www.yad2.co.il/vehicles/other/collectors-vehicle?CarSpecialID=4

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאין חכם כבעל ניסיון לכן עדיף שתשאלו אנשים מהתחום.

אולי אוכל לקשר אתכם לעידו אני עובד איתו ולאחרונה אין לו כ"כ זמן אבל הוא בחור טוב אני מאמין שישמח לעזור לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.7.2020 בשעה 21:25, dorban3 כתב:

מקווה שתזכו להרבה הנאה מהפרוייקט וגם ללמוד במהלכו דברים חדשים שלא ידעתם. 

שים לב מה אפשרי להזמין מחו"ל מאתרים כמו ebay ומה אסור לפי חוק היבוא. תאסוף מידע לגבי הדגם אם יש חלפים באי-ביי זה יקל עליך.

שים לב לדברים כבדים כמו ראש מנוע וגיר שיעלה המון כסף להביא מחו"ל ועדיף שלפחות זה כן יהיה תקין. או זמין לקניה בארץ.

ראש מנוע אוליי אפשר להשחיז ולשפץ אבל אם הוא סדוק או עקום או שהבלוק סדוק זה בעיה.

עומק "התהום" הכספי תלויי הרבה בדגם הרכב והמצב שלו ביום הקניה.

יש ביד2 לפעמים רכבי אספנות במכירה לשיפוץ תבדוק שם

https://www.yad2.co.il/vehicles/other/collectors-vehicle?CarSpecialID=4

תודה על המענה ידידי, בהחלט הערות חשובות ולקחנו אותם לתשומת ליבנו.

פרויקט ראשון שלנו, החלטנו לא להסתבך יותר מידי כרגע, אני מאמין שמחכים לנו לא מעט קשיים בדרך גם ככה ולכן החלטנו שהרכב יהיה תקין מבחינת מנוע וגיר.

נתמקד בעיקר בשיפוץ של המכלול מסביב (אסתטיקה פנימית/חיצונית, לגבי המכניקה אנחנו עדיין חושבים במה נתמקד כמובן תלוי במצב הרכב, ננסה לגעת בכמה שיותר אלמנטים). אממה אנחנו דלים בציוד שזה הופתענו לגלות אתמול, שוק השכרת גרג'ים לא נפוץ כלכך בארצינו הקטנה (אולי אני לא יודע איפה לחפש? ..)/ ליפט אני לא בטוח שנצטרך עדיין וגם אם כן מאוד קשה להשיג אחד אם אין לי חבר קרוב או אם אין לי תעודה של מכונאי מוסמך שיודע לעבוד עם זה.

בנוסף לא הצלחנו למצוא עדיין מחסן שעולה על הדרישות שלנו וזה כרגע קצת תוקע אותנו כי אין לנו מקום לעבוד.

בכל מיקרה אדאג לעדכן.

בתאריך 25.7.2020 בשעה 22:31, Gavrik כתב:

אני חושב שאין חכם כבעל ניסיון לכן עדיף שתשאלו אנשים מהתחום.

אולי אוכל לקשר אתכם לעידו אני עובד איתו ולאחרונה אין לו כ"כ זמן אבל הוא בחור טוב אני מאמין שישמח לעזור לכם.

אני תומך בדעה שלך אך לצערי הסובבים הקרובים שלי וגם הפחות קרובים לא בעלי ניסיון בתחום הזה, אני בונה את ספריית הידע שלי בנושא הזה בעצמי ואני מתכוון לקחת את זה לאט לאט ובזהירות.

תמיד נשמח לקבל עזרה מבעל ניסיון, אפילו טיפ או המלצה כבר יכולים להניע אותנו למקום הנכון.

בתאריך 26.7.2020 בשעה 00:53, rotemb כתב:

בס"ד

לאיזה מודל אתם פחות או יותר מכוונים?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

זהו, אתמול נפגשנו ודפדפנו קצת באינטרנט ושמרנו כמה מודעות מעניינות.

הכיוון שלנו מתמקד בעיקר ברכבים פרטיים ופחות בג'יפים אם כי זה גם נושא מעניין וכרגע נתון לשיקול.

*ראינו אלפא רומיאו 147 מדהימה שנת 2000, אמנם קצת חורגת מהתקציב.

*וולו, אחת ממודלי ה- S (כולן יפות בעיניי) שנתון 95-05'

וזהו כרגע, חיפוש מעמיק אנחנו נעשה במהלך השבוע ואעדכן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלום שלי לסוע לארה"ב להביא מוסטאנג מאך1 או פאסטבאק שנת 71-72 לשיפוץ בארץ. עדיין אין לי מספיק ידע ויכולת כלכלית לזה גם אם הרכב בחו"ל יעלה 7-8 אלף דולר. אוליי בעתיד ואוליי רכב אחר עוד לא סגור על זה.

mach1.jpg

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, אתמול נפגשנו ודפדפנו קצת באינטרנט ושמרנו כמה מודעות מעניינות.
הכיוון שלנו מתמקד בעיקר ברכבים פרטיים ופחות בג'יפים אם כי זה גם נושא מעניין וכרגע נתון לשיקול.
*ראינו אלפא רומיאו 147 מדהימה שנת 2000, אמנם קצת חורגת מהתקציב.
*וולו, אחת ממודלי ה- S (כולן יפות בעיניי) שנתון 95-05'
וזהו כרגע, חיפוש מעמיק אנחנו נעשה במהלך השבוע ואעדכן. 

בס"ד
בתור המלצה, אפשר להחיל את הפרויקט על פיג'ו 206 (בדגש על דגם ה-XS)מתחילת העשור הקודם, זמינות חלקים נרחבת בארץ ובעולם ועלות החלקים יחסית נמוכה בהחלט יכולים להיות פרויקט מעולה בתור חבר'ה שרוצים על הדרך למקסם את היכולות שלהם.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אלוף, כתבתי ואשקול זאת יחד עם הפרטנר שלי.

כרגע ההתמקדות היא למצוא מקום לעבוד בו ואין טיפת אור לצערי, אני לא מוצא שום דבר פה במושבים ועלות של מחסן נורמאלי מגיע ל- 3600 בחודש ועוד שעה נסיעה מהבית לא רלוונטי בכלל עבורינו.

מיד שנמצא מקום או אפילו אם יהיה כיוון אנחנו נתחיל בחיפוש מעמיק.

יש לי שאלה ואני מצטער אם היא בורה אני שואל מתוך חוסר ידע מוחלט.

עץ הוא אלמנט דיי חזק לדעתי אם אשיג בהכנה אישית עץ מלא ועבה שעליו נוכל לעלות את הרכב כדי לעבוד בו בצורה נוחה ללא ג'ק זה רעיון אידאלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לעבוד על קורות עץ, לא נשמע הרעיון הכי בטיחותי, לעבוד על ג'ק או חמורים, גם לא בטיחותי לעבודה ממושכת שכזו עם שינויי משקל קיצוניים כגון פירוק מנוע/גיר.
יש לי חבר שבנה לצורך דומה, זוג מסילות ברזל שהן בעצם רמפה עם שיפוע שבסופו יש מישור.
בכדי להעלות או להוריד את הרכב מהרמפה, הוא קיבע לקרקע מול הרכב כננת שמושכת את הרכב לרמפה.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט יותר לקנות סטנדים מברזל שנמכרים בחנויות אביזרים לרכב. 

משהו פה בפורום פרסם למסירה רמפות לטיפול ברכב

עריכה אחרונה על ידי dorban3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב זה לקנות רכב, משם כבר מסתדרים, עצה טובה שאני יכול לתת היא לקנות רכב נוסע עם רישיונות מסודרים ואז לפרק ולסדר כל דבר, זאת גם הדרך הכי טובה ללמוד.

זה לא תחביב זול אבל זה תחביב מספק מאוד.

אני משתמש בסטנדים ממתכת וברמפות כשאני צריך לעבוד מתחת לרכבים, לא אידאלי כמו ליפט אבל מסתדרים.

וחובה לקנות ג'ק איכותי. 780f8b61a49d2e95ac474f294fd039bd.jpg00d0410b621b5699ac121fd50e56c590.jpgd8ff1d3972546c5da33b67c5f7f3d070.jpgaca19597c8b390782e33c2ed779fe439.jpg

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk

• אהבתי 1
  • מעניין 1

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...