Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לשעוני אומגה

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, shugiflex כתב:

אם תשאלו את מנכ"ל חברת רולקס איך הולך בעסקי השעונים הוא כנראה יענה לכם שהוא לא יודע, כי רולקס לא מוכרת שעונים - היא מוכרת יוקרה.

אין טעם לנסות לתמחר מוצרי יוקרה לפי עלות היצור שלהם.

לא מסכים איתך. מילא היית מציין חברה כמו לואי ויטון או מותג יוקרה אחר. רולקס משקיעים המון מאמץ בפיתוח של השעון. כל החלקים, כולל המתכות שמהן מייצרים את הרצועות נבנים במפעלי רולקס. הם תמיד עוסקים בלנסות לדחוף את הטכנולוגיה לקצה.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, דניאל1983 כתב:

אני אישית, אם הייתה אפשרות, הייתי מעדיף שעון אומגה עם מנגנון קווארץ מאשר שעון זהה אוטומטי ויותר יקר...

לפני 5 שעות, Asaf-R כתב:

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, קאררה כתב:

הם תמיד עוסקים בלנסות לדחוף את הטכנולוגיה לקצה.

זה קצת כמו מרכיבי רתמות סוסים. לך תדע, אולי יש איזה היפסטר שמפתח עכשיו איזו רתמה סופר מתוחכמת עם סיבי פחמן ושיער עז טיבטית.

עדיין, בסופו של יום, הרתמה תחובר ל... יצור בעל אורך חיים קצר שאוכל תבן, בעוד השאר כבר מזמן עברו למכונית חשמלית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר חשוב שכל חברת שעוני היוקרה מוכרת זה מסורת והיסטוריה.
אומגה וגם רולקס ייצרו שעוני קוורץ בתקופות שונות, אומגה אפילו ייצרו שעונים דיגיטליים שונים - וזה כמעט הפיל אותם. רולקס כבר הרבה שנים לא מייצרים קוורץ בכלל, אומגה מייצרים חלק מאוד קטן מהדגמים בקוורץ.
בעבר (לפני 50 שנה) אומגה ורולקס היו באותו ה LEVEL. ההיצמדות של רולקס למסורת זו אחת הסיבות שהמותג נמצא כבר הרבה שנים מעל אומגה.
יש הרבה דגמים של רולקס עם קו עיצובי שכמעט ולא משתנה עשרות שנים למשל הסאבמרינר, וגם הדייג'אסט.

לגבי הפוסט המקורי - המחירים באימפרס זה מה שנקרא "לפני מו"מ". כשאתה בא לקנות - יש הרבה מה לדבר על המחיר. מניסיון. ועדיין אני מעדיף לקנות במקום של אנשים שחיים את התחום כמו כלטיים או אסטרל, ולא בסניף רשת בקניון שהרבה פעמים העובדים שם לא באמת יודעים מה הם מוכרים ולא יודעים לענות על שאלות פשוטות.
כאשר קונים שעון אצל משווק מורשה, לא חשוב איפה - אתה מקבל אחריות שאתה יכול לממש אצל כל משווק מורשה בכל העולם.

חלק מהאתרים שהוזכרו פה, כמו JOMASHOP - הם לא "משווק מורשה", אלא זה "שוק אפור". שעונים מקוריים, חדשים, במחירים מאוד אטרקטיביים, אבל בלי אחריות יצרן אלא רק אחריות של החנות. יש בעיה - תשלח את השעון לחנות בניו יורק.
מנסיון  חלק חשוב לפני הקנייה זה לנסות את השעון על היד. הרבה פעמים מה שנראה מדהים בתמונות וסרטונים - פשוט לא עובד על היד. וגם להיפך. קבוצות חובבי שעונים מלאים בשעונים למכירה שאנשים הזמינו באינטרנט  כי אהבו אותו בתמונות אבל מהר מאוד הבינו שלא מתחברים אליו.

קנייה של שעונים כאלה יד2 זה בד"כ עסקה טובה כי מצד אחד מקבלים בד"כ פריט שמור  שחטף את הירידת ערך הגדולה שלו ועדיין יעבוד עוד הרבה שנים. ומצד שני אם אחרי תקופה נמאס לך - אפשר למכור בערך באותו המחיר שקנית. היה לי סימאסטר שקניתי יד2 ואחרי 3 שנים מכרתי אותו בדיוק במחיר שקניתי.

בשורה התחתונה - זה תחום ל"משוגעים", רוב החברים שלי לא מבינים מה יש לשלם סכום של 5 ספרות על שעון, ועוד לקנות כמה שעונים כאלה. מהצד השני יש את המשוגעים הכבדים שקונים עוד ועוד שעונים, וכל יום עונדים שעון אחר.
מי שאוהב ויודע להעריך את כל הפרטים הקטנים, הגימור, הפאזות, החומרים, העיצוב של הקייס, עיצוב של הלוח עם הרבה מחשבה מאחוריו, אפילו פרטים קטנים בצמיד (שעולה לבדו כמה אלפי שח) כמו הסוגר ו micro adjustment - נהנה מאוד לענוד שעון כזה.  זה סוג של יצירת אומנות.
גם  עצם הרעיון שהשעון הזה בנוי ככה שהוא ימשיך לעבוד הרבה אחרינו, בניגוד לרוב המוצרים הטכנולוגיים שאנחנו קונים היום ויודעים שזמנו קצוב.

המשוגעים הם במיעוט - ראיתי כתבה שב2019 אפל מכרו יותר שעונים מכל תעשיית השעונים השוייצרית ביחד. ועדיין יש מספיק משוגעים להחזיק את התעשייה הזאת.

עריכה אחרונה על ידי rolling_stony
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לשעונים שנמכרים בJOMASHOP אין אחריות יצרן, אם הוא מיוצר בדיוק באותו מפעל כמו שעון אחר שנמכר אצל משווק מורשה?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה חוקי הפורמט.
לדוגמא כמו שקיה בישראל היו מוכרים (אולי עדיין)  רכבים לחברות ליסינג עם 3 שנים אחריות, וללקוחות פרטיים עם אחריות מורחבת ל 7 שנים. אותו רכב בדיוק.
למה? כי זה ההסכם, אלה התנאים.
אותו כנ"ל עם JOMASHOP, אלה התנאים.
כנראה יצרנים מוכרים להם במחירים נמוכים יותר, אבל בתנאים אחרים שלא כוללים אחריות כמו שמקבלים אצל משווק מורשה.

אתה מוזמן לקרוא בהרחבה כאן -
https://help.jomashop.com/articles/4683-do-you-give-a-warranty-with-the-watch

שים לב שהם תמיד כותבים:
Jomashop.com will service every brand name watch sold on our website.......

כלומר הם נותנים אחריות והם בלבד, הם יתקנו את השעון במידה ותהיה בעייה,  לא אף אחד אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לסיכום, הייתם קונים שעון אומגה אוטומטי סיאמסטר לשימוש יומיומי?
שעון אוטומטי זה יותר תכשיט או יכול לשמש כשעון אמיתי שכול יום יראה שעה מדויקת ולא יהיה צריך לכוון אותו כול יום?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בטח שהייתי קונה אם היה לי סכום כזה לבזבוזים.

זה שעון אייקוני עם המון היסטוריה.

האם הייתי הולך רק איתו בלי להחליף? מה פתאום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, דניאל1983 כתב:

שאלה לסיכום, הייתם קונים שעון אומגה אוטומטי סיאמסטר לשימוש יומיומי?
שעון אוטומטי זה יותר תכשיט או יכול לשמש כשעון אמיתי שכול יום יראה שעה מדויקת ולא יהיה צריך לכוון אותו כול יום?

אם הייתי קונה שעון - הייתי בונה עליו לשימוש יומיומי.

אבל זה חד וחלק יותר תכשיט. כן - הוא יראה שעה מדויקת (למדי) ולא צריך התעסקות יומיומית לשעון איכותי תקין - שנענד כל יום. אבל עדיין - זה היה מבחינתי יותר תכשיט.

וכך התייחסתי למתי שהיה לי שעון רגיל (סייקו).

(כרגע עם אפל וואטש דור 5 עם סלולאר ומסך תמיד דלוק)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך עם שעון אוטומטי ביומיום. גם בתקופה כזו בה חלק ניכר מהעבודה נעשה מהבית, קורה לא מעט שהוא עומד יום-יומיים בצד ונעצר. תמיד יש זמן למתיחה זריזה וכיוון כשיורדים במעלית/רמזור/שיחת טלפון. 

אגב לאבא שלי יש אומגה קוורץ, לדעתי מתחילת שנות השבעים. להבנתי בזמנו קוורץ נתפס כמשהו יותר מתקדם וטוב מהמנגנונים המכאניים שדורשים תחזוקה וכיוון. כמה שנים מאוחר יותר היפנים עשו את זה טוב יותר וזול הרבה יותר ולכן יצרני היוקרה יצאו מהתחום. יצרני ביניים כמו טיסו עדיין מציעים מנגנוני קוורץ. מלבד זאת, העובדה שהאומגה הזה עדיין פועל לא אומרת שהוא אמין, אלא שהוא פשוט יקר מדי (גם סנטימנטלית) מכדי לזרוק אותו, בדומה לרכב יוקרה ישן.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, שי כתב:

כמה שנים מאוחר יותר היפנים עשו את זה טוב יותר וזול הרבה יותר ולכן יצרני היוקרה יצאו מהתחום. יצרני ביניים כמו טיסו עדיין מציעים מנגנוני קוורץ. מלבד זאת, העובדה שהאומגה הזה עדיין פועל לא אומרת שהוא אמין, אלא שהוא פשוט יקר מדי (גם סנטימנטלית) מכדי לזרוק אותו, בדומה לרכב יוקרה ישן. יפה אמרת 🙂

גם אני עם אוטומטי ביום יום.
אגב תיקון קטן: אני לא רוצה להצטייר כאן כמגן היפנים ועוכר השוויצרים, אבל אם כבר דיוק אז עד הסוף: כמה שנים אחרי היפנים, עשו זאת השוויצרים, ולא להיפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לרוב השעונים האוטומטיים יש power reserve של כמה עשרות שעות, כך שאם השארת את השעון יום - יומיים בצד הוא ימשיך להראות את השעה המדוייקת. 

גם אם זה נעצר, מה הבעיה למתוח ולכוון שוב? לוקח פחות מדקה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה אם כן יש לך perpetual calendar על השעון, ואז לכוון זה כאב ראש. מה שכן, גם לזה יש פתרון בימינו, במיוחד למי שעונד כמה שעונים אוטומטיים.

ספינר שמסובב את השעון כשהוא לא על היד. החדשים בנויים טוב ולא מעמיסים יותר מידי על המנגנון. 

image.thumb.jpeg.b018f4729c77d659c16c1ff1abc851d2.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך בלי ספק עם שעון אוטומטי. יש לי (קאררה לינק 16 של טאג), ושקלתי לקנות ספידמסטר קרמי אבל אין לאן לצאת או ללכת כיום ובבית האפל ווטש מדהים.

תסתכל קצת בchrono24, ויש לך פורומים מצויינים של שעונים. ממה שאני יודע - המחירים בארץ הם מחירי פתיחה לפני מו״מ. כשאני קניתי את הקאררה שלי בארץ לפני מיליון שנה, מה ששילמתי היה הretail בארה״ב ואולי מעט פחות אפילו.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...