Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתי שאסתדר ללא עזרת הפורום, אז חשבתי. נייד לאוטוקאד סביב ה5k, מה קונים?

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הhp העתיק שלי חוגג 9 שנים והגיע הזמן להתחדש בלפטופ חדש.

הדרישות: 

לפטופ שמריץ טוב אוטוקאד, לא יודע מה בדיוק.

אמור לשמש אותי לשארית הלימודים (הנדסת בניין, שנה שלישית אוטוטו) ובשאיפה גם בתחילת דרכי המקצועית. לא משחק בכלל, רק אופיס והחל משנה הבאה גם תוכנות עיצוב ותכנון למיניהן. מסך 15, נושא המשקל/קומפקטיות פחות מעניין אותי. מהיר, אמין ויעיל. שואף לא לגלוש מעבר ל5 אלף ש"ח אלא אם זה ממש שווה את זה.

חשבתי כמה מסובך זה כבר יכול להיות.לבחור נייד שכזה - נכנסים לגוגל, רושמים לפטופ מומלץ לאוטוקאד ובום! תשובה! 

אז לא בדיוק. עשרות דגמים שלכל אחד עשרות תתי מפרטים וכל מומחה ממליץ על משהו אחר.

מוריד את הכובע בפני מי שמצליח לעקוב אחרי כל הסצנה הזאת ואני צריך את עזרתכם.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה נראה שמפרטים של מחשבי "גיימינג" באותו סדר גודל של מחיר מציעים מפרטים חזקים יותר.

למשל, למה הhp עדיף על הלנובו הזה:

https://www.nayadnayad.co.il/Product.aspx?productid=30063

על הנייר נראה שהמפרט דומה. מה אני מפספס?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה במסלול מבנים, ומחפש משהו לגיבוי עבודות שתקבל במשרד המאמן, גם ככה ב-5 לא תקבל שום דבר שיפרק אוטוקאד ובטח לא רוויט בפרויקט גדול.
ראשית דלג על כרטיסי קוואדרו, כי שוב זה לא הולך להיות תחנת עבודה שממנה אתה מתפרנס, אלא משהו לגיבוי (שתוכל להתאמן, ולהגיד לבוס כן אני אסתדר להוסיף קומה).
יחס תמורה לכסף עבור הצרכים שלך יהיה טוב יותר עם כרטיסי RTX של גיימרים.
מעבד מאוד חשוב, במיוחד ביצועי ליבה בודדת, אבל יש פה שיקול מאוד רחב של יכולות תרמיות, כלומר אם נסתכל על דור 9 של אינטל: לא בהכרח מעבד i9 יצליח לתת לך יותר מ-i7, הסיבה היא שלפטופים מגיעים להגבלה תרמית מהר ומורידים ביצועים.
עצתי לך היא ממש לא מקצועית, והיא עזוב אם זה AMD 4800, אינטרל 9750H, אינטל 10750H וכדומה, גם כרטיס לא נורא אם לא תיקח 2070 סופר אלא רק 2060 של מעל 90 וואט.
קודם כל תגדיר לעצמך מה יהיה לך נוח, איזה גודל מסך (17 יש גם יתרון בתרמיות לרוב, ואם אתה מתכוון לחבר למסך חיצוני אז כל אחד ימליץ לקחת נייח במקום), איזו מקלדת, איזה משקל (למשל אולטרא בוק, שיהיה משמעותית חלש ממחשב גיימינג אבל יהיה יותר קל לנייד) וכו' ומשם תנסה לסחוט את הכי הרבה מעבד ואחריו כרטיס מסך.

אגב אם במהלך הדרך תתפתה ותשקיע יותר, תשים לב שהרבה ניידים מגיעים עם זכרון מולחם, כלומר אם קנית "חיה" עם 10750+2080 סופר, יכול להיות שהזכרון 16GB לא יספיק לך מתי שממש תגזים בגודל הפרויקטים.

מאיפה הגיבוב שנתתי פה?
לאחרונה הרצתי רוויט על המון לפטופים, לא דווקא חזקים במיוחד (2060+9750h היה הכי חזק) וזה סחב בלי בעיות מבנים פשוטים.
יש לי על השולחן לפטופ די חזק, ואני עדיין מריץ רוויט, בים, לינפרו בלפטופ מאוד חלש (4200u)-בדיוק הקורסים שיהיו לך השנה (בטון בעיקר, אולי יהיה לך גם שרטוט).

עריכה אחרונה על ידי Moonlight Theory

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה די צודק. בטון 2 , שירטוט.

יש לך המלצה ספציפית למשהו שיתאים? מסך 15 לא צריך שיהיה קטן או דק.

הפירוט שנתת כנראה אחלה, רק שהוא די סינית בשבילי 😔

יש את הhp  שהומלץ פה בתחילת השירשור.

יש לנובו/msi/acer "גיימינג" עם מפרטים חזקים במחירים אטרקטיביים יחסית. מפחד לקחת משהו שבדיעבד לא יסחב.

הציעו לי גם את הp53 הזה עם הארדיסק חצי טרה בקצת פחות מ6 (חדש), אבל יש לו מעבד i5 שלפי מה שאני מבין הוא קצת חלש למרות שהוא מהדורות האחרונים.

IMG_20200714_133401.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נשים סולידוורקס בצד ונשאר עם רוויט ואוטוקאד הכי חשוב הוא המעבד, אפילו הרינדור נעשה במעבד (כרגע), כלומר תדבוק ב-i7. דור עשירי או תשיעי פחות קריטי, גם שמיני תופס.
מבחינת כרטיס המסך זו סוגיה, תוכל לקחת קוואדרו כדי לוודא שיש לך אפשרות לסוליד ואם בעתיד רוויט יעבירו רינדור לכרטיס אז יתכן שקוואדרו יהיה יציב ו"לא קוואדרו" יקרוס לעתים.
מה שאני כותב על כרטיס המסך הוא שטויות מוחלטות לפי עובדות בשטח (תפוס לך כמה שעות בפורום של אוטודסק ותיווכח), אבל בגלל שאוטודסק מפרסמים תמיכה רישמית רק בקוואדרו (באינווידיה, יש גם AMD וקצת אינטל) אז אני מוצא לנכון לכתוב לך.
קצת יותר תאכלס, אני הייתי לוקח במקומך 9750H ואם אפשר לדחוף 1650TI/1660TI או מה טוב 2060 - זה המפרט.

אם אני חייב לבחור דגם הייתי לוקח את הלנובו לגיון Y540 או הדל G5 באחד מהמבצעים (בחודשים האחרונים היה כמעט כל שבוע מבצע), לשניהם יש יתרונות וחסרונות (הדל קצת חם, שניהם ככה ככה עם סוללה, משקל ופלסטיקה) שתמצא ב-notebookcheck.
השתדלתי לתת לך כמה שיותר מידע אבל אני לא בהכרח אמליץ לך את הדיל הכי טוב, תן לעוד אנשים להמליץ וככה תוכל לראות שהמפרט תואם, לחפש קצת ביקורות וכו'.
לגבי ה-Zbook אמור להיות טוב, אני נתקלתי במשרד שאכל איתו צרות (בעיקר סוליד ומידול, דברים של מכונות פחות בניין), ה-L340 לא יודע אבל ראיתי ברדיט שהוא די בסדר לתקציב.

עריכה אחרונה על ידי Moonlight Theory
  • אהבתי 1

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ מאוד על נייד מבוסס 4800H, אפילו 4600H כי כל אחד מאלה יתן ביצועים עדיפים על כל הליין הנייד של אינטל- במיוחד לרינדורים כי בעבודה מאומצת מעבר לכמה דקות מעבדי אינטל בנייד של פחות מ3 קילו מתרסקים בתדר עבודה עקב מגבלת הקירור.
לצערי בארץ לא ממש יש הרבה היצא של ניידים של AMD :-(.
4800H ברינדורים וכו' יקביל ל-i9 9900 בערך בנייד של פחות מ2 קילו!- רק בשביל לסבר את האוזן (לניידים  יש מצב PERFORMANCE).

בניידנייד מצאתי את זה:
https://www.nayadnayad.co.il/Category.aspx?q=4800h

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • אהבתי 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לקרוא ביקורות, לא יודע מה יש בארץ חוץ מהאסוס TUF, בחו"ל יש קצת יותר כמו omen, legion 5, g14 וכו'.
הנקודה שלי היא שכרגע במיוחד עם ההיצע המצומצם של הרייזנים (AMD) מרגיש שמתפשרים על שאר המחשב (מסך, מקלדת-תלוי במחשב עצמו).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, hwgeek כתב:

ממליץ מאוד על נייד מבוסס 4800H, אפילו 4600H כי כל אחד מאלה יתן ביצועים עדיפים על כל הליין הנייד של אינטל- במיוחד לרינדורים כי בעבודה מאומצת מעבר לכמה דקות מעבדי אינטל בנייד של פחות מ3 קילו מתרסקים בתדר עבודה עקב מגבלת הקירור.
לצערי בארץ לא ממש יש הרבה היצא של ניידים של AMD :-(.
4800H ברינדורים וכו' יקביל ל-i9 9900 בערך בנייד של פחות מ2 קילו!- רק בשביל לסבר את האוזן (לניידים  יש מצב PERFORMANCE).

בניידנייד מצאתי את זה:
https://www.nayadnayad.co.il/Category.aspx?q=4800h

סידרת ה TFU מקבלת ביקורות פושרות בלשון המעטה מדובר בחומרה בעייתית בהרבה מקרים 

נכון שהמעבדים של AMD הם חיות עבודה ,אבל זה לא כל הסיפור בלפטופ.

מעבר לכך מדובר במחשב גיימינג ולא תחנת עבודה עם כרטיס קוודרו כמו ה -HP שהצעתי.

קח לדוגמא כאן הבדל בין כרטיס גיפורס לכרטיס קודרו במספר תוכנות עבודה ותראה את ההבדלים :

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מה שכתבת, רק שהסרטון שנתת לא קשור לדעתי (תמיד טוב לבדוק אולי אני טועה).
אם אתה מהנדס מכונות, ממדל או כל דבר אחר שלא קשור לרוויט/אוטוקאד-מפה ההבדל.
אגב אני ראיתי סימולציות מאמצים בסולידוורקס שרצו הרבה יותר טוב על g703 מאשר על הZbook, וזה הכי הרבה שמהנדס ידרוש ממחשב, אבל זו דוגמא טיפשית כדי להראות שלא תמיד זה שחור לבן.

ממליץ שוב לחפש בפורום של אוטודסק (היצרנית של אוטוקאד ורוויט), יש שם מאות פוסטים בנושא, יש שם העדפה גורפת לכרטיסי קונסומר חוץ מלפני כמה שנים שהתמיכה דל התוכנות בהם הייתה לקויה (דרייברים שונים לידיעתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה יכול תמתין שאמזון יחזרו לשלוח כמו פעם.
המבחר שם גדול יותר וההבדלים במחיר משמעותיים...

• רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מעוניין להשאיר לעצמי את האופציה לשידרוג עתידי של המחשב פתוחה (במידה והדרישות מהמחשב יעלו), הוורקסטיישן מקבל עדיפות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, מה שמקבל עדיפות הם desktop replacement, והם מחוץ לתקציב.

כמעט כל נייד יהיה עם מעבד וכרטיס מסך מולחמים, המעבד פחות קריטי (הוא הכי קריטי לתוכנות שלך, אבל לא תחווה מגבלה ממנו בשנים הקרובות אם תקנה אחד מאלו שהוזכרו).

כרטיס מסך יש פתרון של חיבור חיצוני, בפועל שוב זה לא כל כך מוצלח אלא במחשבים עם חיבור מיועד לזה (מכיר רק בAlienware).

מה שכן אתה רוצה להסתכל עליו הוא הזכרון, פה יש ניידים עם זכרון מולחם וכאלה בלי, עדיף בלי כדי שבעתיד תוכל לשדרג (אבל גם אם תקנה מולחם עם 16GB כנראה שלא תמצא את עצמך בשנים הקרובות נתקל בבעיה, יש נוסחא לחישוב לא ממש טרחתי ללמוד אותה).

שאר הרכיבים אני לא מתייחס(כרטיס וואיפיי לא קריטי לך, כוננים חוץ מאפל אני לא מכיר מולחם).

תחנת עבודה או גיימרים די דומים פה, יש קטע של זכרון שונה בתחנות עבודה לא רלוונטי לך.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש תודה על ההכוונה חברים!

תמיד אפשר לסמוך על הפורום 😊

אני אסכם לי ברשותכם:

הכי חשוב מעבד כמה שיותר חזק, דור 8 ומעלה.

זיכרון 16 ג'יגה ומעלה (אם יש אפשרות לגדיל בעתיד זה בונוס).

הארדיסק ssd חצי טרה +.

כרטיס מסך חיצוני כלשהו 4 ג'יגה ומעלה אבל אין צורך להתעקש על משהו מטורף.

הבנתי בסה"כ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...