Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה כי בGSYNC יש שימוש ברכיב נוסף יקר + וולידציה על ידי NVIDIA  לכן המחיר עולה, אבל לאחרונה הם גם ניכנעו וכעת הם תומכים בFREE SYNC, לא בכל המסכים התמיכה מושלמת אז צריך לחפש ביקורת על הדגם הספציפי שתיבחר.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא סיפור, פשוט שתגיע לבחירת מסך ויהיו לך מס' מועמדים בהתאם לתקציב והדרישות, ניבחר את המומלץ מביניהם לפי ביקורות.

AMD אכן נותנת יותר היצע בתחום זה במחיר זול יותר, זה נכון.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי לחשוש שספק של 550W הוא קצת גבולי במערך עם 2070.

יש את הקרוסייאר שהמלצתם עליו שהוא קצת יקר ויש את של אנטקס.

ההפרש של ה-100 ש"ח שווה את זה?

@ChemGuy85

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אגיב לגבי המסך (כי לגבי שאר הדברים - זכרון, לוח אם, מארזים, ספקים - אני מתמצא הרבה פחות): בשביל מסך נורמלי (לא 'טוב', סביר+) תצטרך להוציא 1000-1200 שקל לפחות.

לכשתחליט לעשות את זה:
1. קצב רענון - 120Hz לפחות.
2. גודל - תלוי לחלוטין בהעדפות שלך, אני לצורך העניין עם 27 וחושב שיותר מזה (למשחקים) זה מוגזם/מיותר. לעבודה זה אחלה ואני מת לנסות איזה אולטרה רחב 49 אינץ', אבל למשחקים זה מיותר.
3. פאנל - TN הכי גרוע אבל הכי מתאים לגיימינג (זמני תגובה נמוכים יותר, קצבי רענון גבוהים יותר, זולים יותר, אבל זווית צפיה גרועה), VA מתאים בעיקר לצפיה בתכנים (ניגודיות מאוד גבוהה, זמני תגובה גרועים), IPS "הכי טובים" ומתאימים בעיקר לעבודה שדורשת דיוק (צבעים מאוד מדויקים, מאוד יקרים, בדגמים הזולים יותר זמני התגובה שלו פחות טובים). אם אמרת שיש לך היום מסך ultrasharp, אני מניח שהוא IPS. יש עוד סוגים, LPS ועוד משהו דומה הם למעשה IPS, כי IPS זה לא "סוג" של פאנל אלא שם של מותג או טכנולוגיה או משהו, אז פשוט עוקפים את זה. לפעמים תראה גם IPS Type או IPS level. יש גם OLED אבל הם עדיין מאוד נדירים ומאוד יקרים. 

4. xxxxxSYNC - פונקציה שמשווה את קצב הרענון של המסך ל-FPS שכרטיס המסך מוציא כדי להימנע מ"קריעה" של פריימים (חשוב: רק בתנאי שה-FPS נמוך מקצב הרענון המקסימלי של המסך). מסכים עם Freesync "אמורים" לתמוך רק בכרטיסי מסך של AMD, בפועל ראיתי הרבה מקרים בהם הם תמכו גם בכרטיסים של אנווידיה, Gsync תומכים בשני הסטנדרטים אבל הם יקרים יותר. בשני המסכים שאני משתמש בהם יש GSync, תכלס... לא כזה ביג דיל. בטח ב-FPS גבוהים (120+/-).

• רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, פבל כתב:

אני רק אגיב לגבי המסך (כי לגבי שאר הדברים - זכרון, לוח אם, מארזים, ספקים - אני מתמצא הרבה פחות): בשביל מסך נורמלי (לא 'טוב', סביר+) תצטרך להוציא 1000-1200 שקל לפחות.

לכשתחליט לעשות את זה:
1. קצב רענון - 120Hz לפחות.
2. גודל - תלוי לחלוטין בהעדפות שלך, אני לצורך העניין עם 27 וחושב שיותר מזה (למשחקים) זה מוגזם/מיותר. לעבודה זה אחלה ואני מת לנסות איזה אולטרה רחב 49 אינץ', אבל למשחקים זה מיותר.
3. פאנל - TN הכי גרוע אבל הכי מתאים לגיימינג (זמני תגובה נמוכים יותר, קצבי רענון גבוהים יותר, זולים יותר, אבל זווית צפיה גרועה), VA מתאים בעיקר לצפיה בתכנים (ניגודיות מאוד גבוהה, זמני תגובה גרועים), IPS "הכי טובים" ומתאימים בעיקר לעבודה שדורשת דיוק (צבעים מאוד מדויקים, מאוד יקרים, בדגמים הזולים יותר זמני התגובה שלו פחות טובים). אם אמרת שיש לך היום מסך ultrasharp, אני מניח שהוא IPS. יש עוד סוגים, LPS ועוד משהו דומה הם למעשה IPS, כי IPS זה לא "סוג" של פאנל אלא שם של מותג או טכנולוגיה או משהו, אז פשוט עוקפים את זה. לפעמים תראה גם IPS Type או IPS level. יש גם OLED אבל הם עדיין מאוד נדירים ומאוד יקרים. 

4. xxxxxSYNC - פונקציה שמשווה את קצב הרענון של המסך ל-FPS שכרטיס המסך מוציא כדי להימנע מ"קריעה" של פריימים (חשוב: רק בתנאי שה-FPS נמוך מקצב הרענון המקסימלי של המסך). מסכים עם Freesync "אמורים" לתמוך רק בכרטיסי מסך של AMD, בפועל ראיתי הרבה מקרים בהם הם תמכו גם בכרטיסים של אנווידיה, Gsync תומכים בשני הסטנדרטים אבל הם יקרים יותר. בשני המסכים שאני משתמש בהם יש GSync, תכלס... לא כזה ביג דיל. בטח ב-FPS גבוהים (120+/-).

Freesync זה משהו שהוא מאסט מבחינתך? או סתם פיצ'ר שמשפר את הנראות במשחק

החלטתי כבר להקציב למסך חדש תקציב של עד 1000 ש"ח. במידה ויש לך המלצה מניסיון, אשמח גם אשמח. 1440P, 2K, 1080P... מה שאתה חושב שנכון לי ולמפרט.

מוכן להתפשר על הגודל לשם האיכות. כיום המסך של ה-24 אינץ אני מסתדר יופי יופי, היה נחמד לקצת יותר גדול, אבל ממש לא יותר מ-27.

השולחן שלי יחסית צר והישיבה קרובה למסך.

לשם ההבנה - משחק כבד שאריץ על הגדרות גבוהות עם 50FPS, המסך עם 120Hz יבוא לידי ביטוי או שזה רק ב-FPS גבוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Ragnar כתב:

התחלתי לחשוש שספק של 550W הוא קצת גבולי במערך עם 2070.

יש את הקרוסייאר שהמלצתם עליו שהוא קצת יקר ויש את של אנטקס.

ההפרש של ה-100 ש"ח שווה את זה?

@ChemGuy85

אין סיבה. 

זה כרטיס עם TDP מוצהר של 175W, אין סיבה ש-550W לא יעמוד בזה (ועוד יישאר מספיק headroom). ובטח כמשדובר ביחידה איכותית. 

לגבי הלוח - על פי המפרט האחרון שהוצע כאן, שמתי לב שמחיר הלוח יקר יותר ממחיר המעבד (ולרוב במחשבי גיימינג זה אמור להיות הפוך). תוודא האם אתה הולך לעשות שימוש בפועל בתכונות/חיבורים שהלוח הזה מציע, אחרת זו הוצאה כספית מיותרת ואולי אפשר יהיה להסתפק בלוח זול יותר ובכך לצמצם בעלויות. 

עריכה אחרונה על ידי yorng
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיתברר שגם סופרמן בכבודו ובעצמו השתעמם בבית והחליט לבנות לעצמו מחשב גיימינג :-) - וכמובן מבוסס AMD RYZEN 🤣

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ידוע כחובב גיימינג מושבע.

הוא סיפר באחד הראיונות שכמעט החמיץ שיחה עם זאק סניידר (הבמאי של DC בכמה מהסרטים האחרונים) בגלל ששיחק world of warcraft  🤣

וגם לגמרי עף על זה שהציעו לו לגלם את גראלט מThe witcher.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • אהבתי 1
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.7.2020 בשעה 12:27, Ragnar כתב:

Freesync זה משהו שהוא מאסט מבחינתך? או סתם פיצ'ר שמשפר את הנראות במשחק

אני כבר יותר מ-3 שנים רק עם מסכים עם Gsync, אז אני כבר אפילו לא זוכר איך זה בלי. גם לא ממש נראה לי שיהיה קל למצוא היום מסך בלי זה. במיוחד לאור העובדה ש-freesync זה רכיב תוכנתי שעולה כסף (שלא כמו Gsync של אנווידיה המניוקים). וגם אם כן אפשר למצוא בלי, אני מאמין שהפרש המחירים יהיה זניח. אבל צריך לחפור בזה קצת.

לשם ההבנה - משחק כבד שאריץ על הגדרות גבוהות עם 50FPS, המסך עם 120Hz יבוא לידי ביטוי או שזה רק ב-FPS גבוה?

לא.

אם יש free/g sync אז הוא יוריד את הקצב רענון שלו למהירות של המשחק.

אם אין, אז זה כבר תלוי ב-FPS הספציפי בכל רגע, ואם הוא לא מסתדר בדיוק מול מכפלה של קצב הרענון של המסך, אולי יהיו קריעות. אבל זה משהו שאם תיכנס אליו באמת בחיים לא תצא.  

החלטתי כבר להקציב למסך חדש תקציב של עד 1000 ש"ח. במידה ויש לך המלצה מניסיון, אשמח גם אשמח. 1440P, 2K, 1080P... מה שאתה חושב שנכון לי ולמפרט.

צריך לבדוק מה יש היום. אני אחזור אלייך עם זה. 

2K=1440P זה יעני פי שניים מ-1080 שזה K אחד (כאילו, 1000. לא יודע מה, אבל 1000)

לפני 14 שעות, hwgeek כתב:

מיתברר שגם סופרמן בכבודו ובעצמו השתעמם בבית והחליט לבנות לעצמו מחשב גיימינג :-) - וכמובן מבוסס AMD RYZEN 🤣

א. סרטון בניה יותר טוב משל the Verge.

ב. מקלדת של רייזר? איזה נוב.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המסך. עשיתי את הסינון הזה בזאפ ויצאו שלוש תוצאות מאוד דומות מבחינת נתונים, של שלושה מותגים שאף אחד מהם לא מייצר פאנלים, אז אני חושד שלמעשה מדובר בדיוק באותו פאנל, רק עם כל מיני פיצ'רים/אפשרויות התאמה ארגונומיות שונות. 

אם תחליט להתפשר על פאנל TN, יש עוד מלא אופציות. לא בטוח שלא הייתי עושה את זה אילו הייתי במצבך (אני רכשתי מסך IPS כי אני חייב צבעים מדוייקים ופאנל מכויל בשביל עריכת תמונות). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל, תודה רבה לכולם על העזרה!

אחרי שבוע עמוס במיוחד, גובש המפרט הבא לאחר כל השכלולים שנכתבו כאן לצד חריגה סופית של 470 ש"ח מהתקציב - https://www.tms.co.il/132686

מעבדים:
AMD Ryzen 5 3600 AM4 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 681
קירור למעבדים:
be quiet! CPU Cooling Pure Rock 2 Black
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 152
לוחות אם:
Gigabyte B450 Gaming X
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 359
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 304
מארזים:
NZXT H510 Matte Black
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 323
ספקי כוח:
ANTEC PSU 650W High Current Gamer Gold
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 343
כונני SSD:
A-DATA SSD 512GB XPG SX8200 Pro M.2 2280
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 336
כוננים קשיחים:
WD HDD 1.0TB 7200 64MB SATA3 Blue 3.5
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 153
כרטיסי מסך:
Sapphire RX 5700 XT NITRO+ 8G GDDR6 SE PCI-E
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1824

טרם החלטתי באשר ללוח אם מאחר וכימיגיא ממליץ בחום על שבב B550 חדיש יותר אך יקר יותר.

בנוסף מתלבט בקשר למארז משום שה-NZXT נראה "חנוק" אך הוא יפיוף אמיתי באשר לכל המפלצות המאווררות. טרם השכלתי אם הרכיבים יכולים להיפגע לטווח הארוך מאוורור לא גדול של המארז.

הזדמנות אחרונה לקבל מכם עצות ותובנות באשר למפרט לפני רכישה סופית באילת

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה סתם משלם יותר על Ryzen 3600.

לוח אם מאוד מיושן ובסיסי ללא אופק שדרוג למעבדי Ryzen 4000 וללא PCI-E 4.0 לכרטיס מסך. היום זה לא issue, אבל עוד 2-3-4 שנים לך תדע. 

אין לך סיבה לקחת קירור יעודי הקירור שמגיע עם המעבד הוא אחלה.

תיקח 3300X ותעלה ברמה של הלוח לשבב B550 תישאר באותו תקציב בלי פגיעה בביצועים. כל השאר נראה בסדר גמור. 

עריכה: עכשיו שאני רואה שהפער במחיר בין B450 ל-B550 של Gigabyte עומד על כמה עשרות שקלים מתחזקת אצלי התחושה שמבחינת לוח אם הם מנסים לדחוף לך מה שנשאר להם במחסן. 

עריכה 2: לא מעריץ של Antec לא במארזים ובטח לא בספקים. למה לא לקחת את ה-Corsair? ספק איכותי מאוד עם מוניטין מעולה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...