Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתחום הזה מי שמחפש את ההכי זול - שיחפש את המקומות שמייבאים לבד (ואז לוקח סיכון מה יקרה עם אחריות במקרה והחנות פושטת רגל) או שיחפש את השחקנים הממש גדולים שקונים בכמויות ומקבלים הנחות גדולות יותר. KSP נניח.

כדי לקנות מחשבים טובים ב-KSP כדאי שאתה תדע מה אתה רוצה, או שמישהו שמבין יבדוק לך מלאי רגע לפני שאתה מגיע לחנות וייתן לך רשימת מק"טים.

אחרת אתה מגלה מהר מאוד שזול וזוגלובק מתחילים באותה אות ובשניהם אתה מקבל נקניק.

בגדול אם אני צריך דברים בשבילי - KSP זה אחלה, אני מסתדר בעצמי.

אם אני צריך דברים בשביל ההורים - אני שולח אותם לחבר, יודעים שמשלמים את ה-20% פרמיה, ויש על מי לסמוך

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בתחום הזה מי שמחפש את ההכי זול - שיחפש את המקומות שמייבאים לבד (ואז לוקח סיכון מה יקרה עם אחריות במקרה והחנות פושטת רגל) או שיחפש את השחקנים הממש גדולים שקונים בכמויות ומקבלים הנחות גדולות יותר. KSP נניח.

לא יודע לגבי מקומות אחרים, אבל לגבי ארז ספציפית אני יכול להגיד לך שזה לא מדויק בלשון המעטה. הוא עובד עם היבואנים הרשמיים והמחירים שלו בלא מעט מקרים היו זולים משמעותית מאלו של KSP. לא תמיד, לא בהכל, אבל באחוז גבוה מהפעמים שרכשתי ממנו הוא היא טוב יותר מ-KSP (שאני מתעב, אז אני משוחד) ומאייבורי (שאני די מחבב דווקא) בכל פרמטר. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, פבל כתב:

SSD NVME חובה, לפחות 256 ג'יגה ורצוי 500. טרה בייט נראה לי מוגזם. 

This

ההבדל במהירות בין SSD מבוסס PCIE למיניו לבין כאלו מבוססי SATA למיניהן - עצום כמעט כמו ההבדל בין SSD ל HDD.

לפני 1 שעה, פבל כתב:

כדי לקבל מסך עם פאנל באיכות דומה וגם כזה שיוכל לתת חוויית גיימינג טובה, תצטרך להוציא כנראה לא פחות מחצי מהתקציב של המחשב.

בול

גם לא הייתי קונה מסך שני באותו גודל.

בימינו - 27״ 4K זה המינימום שדרוג הבא. אם אין תקציב - עדיף להמתין שיהיה ולא לקנות משהו בינוני (לטעמי)

אני עדיין מעדיף IPS בגלל האיכות צבעים אבל אני כמעט לא משחק על המחשב.

לפני 1 שעה, פבל כתב:

והיום, שיוצא לי לעבוד הרבה גם עם המסך החיצוני וגם עם המסך של הלטפוט, ההבדלים הם תהומיים. 

מנחש שיש לך לפטופ יחסית פשוט. המקבוק פרו 16״ עושה קציצות מה34ultrawide שלי ולגמרי משתווה ל27״ 4K

מצד שני - אני צריך את הReal estate של המסך הגדול , ואין לי תקציב לקנות משהו שמשתווה (ב27״ מדובר במסכים של 600 דולר ב34 יש בערך דגם אחד שמשתווה ועולה 1500 דולר...)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פבליכול להיות שהוא מציע מחירים טובים בחלק מהמוצרים.

אני מסתכל ברמת המפרט / בית, ושם בד"כ מבחינת המחיר קשה להתחרות מול KSP ואייבורי.

מצד שני כאמור כשאני צריך דברים בשביל ההורים וראש שקט אני שולח לחבר, משלם פרמיה על השירות (שאין שום סיכוי שהם יקבלו ב-KSP) ורואה בזה כחלק מהחבילה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Liviur כתב:

בול

בימינו - 27״ 4K זה המינימום שדרוג הבא. אם אין תקציב - עדיף להמתין שיהיה ולא לקנות משהו בינוני (לטעמי)

לא כל כך מסכים. גם כי זה תלוי בצרכים, וגם כי זה תלוי בתקציב. אם אין לך תקציב (או סתם לא רוצה לשפוך כסף בשביל הכמה חודשים שעוד נשארו לנו לקורונה), אבל אתה עדיין צריך לעבוד מהבית - גם "סתם" מסך 24" נוסף של כמה מאות שקלים (אפילו יד שניה) ישדרג לך את איכות החיים בצורה משמעותית. כמובן שתמיד עדיף להיות צעיר, בריא ועשיר ולקנות 32" 4K IPS, אבל גם בהרבה (הרבה) פחות תקציב אפשר לקבל שיפור משמעותי.

אני עובד עם שני מסכי 23" ענתיקה של דל, לא יודע איך הייתי מסתדר עם אחד.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא מחפש לבנות מחשב גיימינג.

איך לקנות עוד מסך לא מתקדם ולא עדכני יעזור לו בחיים?

(ועברתי דרך סטאפים ממסך אחד עד 3 מסכי 24״ , דרך 27 ו34 וכל מני שילובים ביניהם. הם פשוט ממש זולים פה)

אם הוא היה מחפש מחשב לעבודה, וצריך יותר שטח מסך - אולי.

לפני 41 דקות, pooh-bear כתב:

או סתם לא רוצה לשפוך כסף בשביל הכמה חודשים שעוד נשארו לנו לקורונה

זה משפט בנפרד - להרבה אנשים - לפחות בטווח של הכמה שנים הקרובות לדעתי - עבודה חלקית מהבית יהיה מצב דיי קבוע.

אבל שוב - אנחנו לא מדברים על מצב משרדי. אפשר לפתוח נושא חפירה שלם רק על זה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Liviur כתב:

מנחש שיש לך לפטופ יחסית פשוט. המקבוק פרו 16״ עושה קציצות מה34ultrawide שלי ולגמרי משתווה ל27״ 4K

אני לא יודע אם אני יכול להגיד עליו שהוא יחסית פשוט (אסוס GL502VS 7th Gen), המסך הוא IPS בגודל 15 אינץ' עם רזולוציית FHD (יותר מזה על 15 אינץ' מרגיש לי מיותר בקטע דקדנטי) בזמנו לפני 3 שנים הוא נחשב ל"לגמרי טוב מספיק לעורכי וידאו ותמונות" (שזה קריטי עבורי בשביל העבודה). היום עם המסך החיצוני (אסוס PG279Q) אני רואה שבלפטופ בעיקר חסרה בהירות וקונטרסט.

לגבי שדרוג הבא (מהחלק שלא ציטטתי), אני דווקא לא בטוח ש-4K זה כזה חשוב. ב-27 אינץ' במרחק צפיה של 55-60 ס"מ אתה בכל מקרה לא רואה את הפיקסלים והכוח שתצטרך כדי להזיז 4K פיקסלים גדול משמעותית מזה שתצטרך כדי להזיז 1440p (לך אני מניח שזה פחות רלוונטי כי אתה לא משחק, אבל בגיימינג עסקינן) והדעה הרווחת היא ש: FPS>Resolution. אני דווקא חושב שהשדרוג הבא הוא OLED או מיקרו לד עם HDR1000 לכשיגיעו. גם בצילום, אגב, כל מלחמות הרזולוציה כבר מתחילות להימאס על אנשים. היצרנים עדיין ממשיכים לדחוף Kים, אבל הצרכנים כבר מתחילים לצעוק עליהם ש"אנחנו לא צריכים את כל ה-Kים האלה". 

לפני 58 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסתכל ברמת המפרט / בית,

מה בית עכשיו? אנחנו מנסים לבנות מחשב... 😅

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Liviur, משום מה זכרתי שהוא מתכוון להשתמש בו גם לעבודה כשיגמר לו הזמן הפנוי. אם זה באמת רק למשחקים - ממש אין צורך בעוד מסך. צודק.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Liviur כתב:

אין לך מה לשים 4K על 27 אינץ'. המינימום ל-4K זה 32 אינץ'. לגיימינג עדיף 1440P במהירות 144 הרץ עם פאנל IPS. אם אפשר לקבל גם HDR600 מה טוב. 

לפני 3 שעות, פבל כתב:

תעצור!

עצרת? יופי.

אני גם מתכנן על בניית מחשב כבר כמה חודשים וחופר את הנושא לעומק. המסקנה היא, אל תקנה עכשיו כלום. בגדול, אני די מסכים עם "אם אתה רוצה משהו שעונה על הצרכים שלך עכשיו, תקנה", אבל מעבדים יוצאים פעם בשנה, כרטיסי מסך יוצאים פעם בשנתיים (גרסאות הסופר לא נחשבות כי זה אותם דגמים פשוט עם מהירות קצת יותר גבוהה), ואם ההשקות היו צפויות לעוד 8-10 חודשים, לגמרי הייתי אומר לך את לקנות עכשיו. אבל כשאתה נמצא במצב שהמעבדים הכי עדכניים הם בני כמעט שנה וכרטיסי המסך הכי חדשים בני כמעט שנתיים, וצפויים לצאת דגמים חדשים אוטוטו, לחלוטין כדאי לחכות.

סדרת ה-2000 של אנווידיה לא שווה את הכסף וכבר כשהיא הושקה הביקורות היו פושרות. ככל הנראה בספטמבר יצא דור חדש, סדרה 3000, שבינתיים לפי השמועות והציונים שדלפו הולך להוות שיפור משמעותי (חזרה לעליה של כ-60% בביצועים בין דגמים זהים [1060 מול 2060 לצורך העניין] אחרי שסדרה 2000 נתנה קרוב יותר ל-40%). אם אתה ממש ממש מתעקש לקנות עכשיו, הייתי מנסה לדוג דווקא 1080 שיעלה כמו 2060 ויתן ביצועים טובים יותר (אבל תוותר על RTX, שאיתו בכל מקרה לא תוכל לקבל פריימרייט נורמלי). אם אכן תחליט לחכות, כנראה ש-3060 ייתן לך בדיוק את מה שאתה צריך (כולל ביצועים נורמליים עם RTX מופעל)

בגדול אני מסכים איתך. העניין הוא שגם אם ההשקה של המעבדים וכרטיסי מסך אכן תהיה בספטמבר המוצרים לא יגיעו לחנויות לפני אוקטובר - נובמבר ועם הקורונה לך תדע אם בכלל נראה אותם לפני 2021. (גל שני בחורף, הפסקת ייצור ועוד) בנוסף קח עוד 2-3 חודשים עד שהמחירים יתייצבו, יהיה מלאי טוב ומבחר של יצרנים מכל הסוגים. 

בנוגע לסדרה 10XX שכח מזה אי אפשר למצוא אותם אלא אם הוא הולך על יד 2. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם שרשורים כאלו שיש קצת נטייה להתפזר למקומות פחות רלוונטיים, שזה בסדר גמור כשלעצמו, אבל עלול ליצור בלבול אצל מי שפתח את השרשור. הוא בסך הכל ביקש לשחק 1080P בהגדרות גבוהות. כל מה שציינתם נכון אבל לא קריטי לו. כונני SSD, לבדוק הבדל במחיר בין חיבור סאטא לחיבר פי.סי.איי אקספרס. אם ההבדל בין הכוננים הוא כמה מאות שקלים אין כאן בכלל ספק שעדיף להשקיע אותם בכרטיס המסך ולא בSSD.  יסתדר בסדר גמור גם עם חיבור סאטא. 

מסך זה באמת עניין יקר וכל עוד יש לו פאנל IPS עם 1080P הוא יהיה בסדר. חבל להוריד מאות שקלים מתקציב נמוך גם כך בשביל מסך.

אני מניח שלא קריטי לו לעבור את ה-60 פריימים לשנייה לאור המסך שלו ולכן אין צורך להתפזר בכרטיסים ומעבדים, אבל כן עדיף להשקיע שם את עיקר התקציב ולא במסביב.

פותח השרשור, כבר כתבתי שאני הייתי הולך כ.מסך של רדאון כי הם נותנים יותר כוח לשקל, בטח שבצרכים שלך שאין חשיבות גדולה לפריימים מעל ל-60.

לגבי מעבד, היום כל i5 MID-TEAR או סדרהה 3000 של AMD  לא יהיו צוואר הבקבוק בגיימינג כמו שביקשת למשך הרבה שנים. רבאק אני עם i5 4590 משנת טיזינמו ועדיין מקבל פריימים תלת-ספרתיים במשחקים חדשים.

מספר הליבות משפיע פחות ממהירות שמקבלים ב-4 ליבות נניח. רחמנא לצלן גם i3 10320  כנראה שיענה על צרכיו. 

• רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ניקו פ. כתב:

כל מה שציינתם נכון אבל לא קריטי לו. כונני SSD, לבדוק הבדל במחיר בין חיבור סאטא לחיבר פי.סי.איי אקספרס. אם ההבדל בין הכוננים הוא כמה מאות שקלים אין כאן בכלל ספק שעדיף להשקיע אותם בכרטיס המסך ולא בSSD.  יסתדר בסדר גמור גם עם חיבור סאטא. 

ההבדל (באייבורי) בדיסקים 500GB של סמסונג בין SATA ל-PCIe הוא 170 שקל (380 מול 550). ב-250GB מדובר על הפרש של 80 שקל. ההשפעה של מהירות הדיסק, בכל שימוש, היא עצומה. 

החל מעליה מהירה יותר של המערכת, דרך התקנה מהירה יותר של קבצים וכלה אפילו בזמני טעינה מהירים יותר במשחקים. ההבדלים במהירויות הקריאה/כתיבה בין הדיסקים האלה, אגב, מגיעים למהירות של פי 6-7 (כ-500 מגה לשניה מול 3000 ב-500GB. ב-250 זה קצת פחות, אבל אני מניח שהיחס נשמר). 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבתי לך מפרט גיימינג לא רע בכלל. ישנה חריגה של 800 שקל מהתקציב שלך, אבל כל החלקים מודרניים ועם אפשרות לשדרוג בעתיד. 

AMD Ryzen 3 3300X AM4 Box AMD Ryzen 3 3300X AM4 Box 100-100000159BOX

₪ 640 ₪ 640
Asus TUF GAMING B550-PLUS Asus TUF GAMING B550-PLUS atufb550pg

₪ 732 ₪ 732
DDR 4 16G (8GX2) 4000 CL18 1.35V Night Hawk RGB Team DDR 4 16G (8GX2) 4000 CL18 1.35V Night Hawk RGB Team tf1d416g4000hc18jdc01

₪ 503 ₪ 503
Corsair SSD 500GB MP600 NVMe PCIEx4 M.2 Corsair SSD 500GB MP600 NVMe PCIEx4 M.2 CSSD-F500GBMP600

₪ 590 ₪ 590
PowerColor RX 5600XT 6G GDDR6 AXRX 5600XT 6GBD6-3DHR/OC PowerColor RX 5600XT 6G GDDR6 AXRX 5600XT 6GBD6-3DHR/OC AXRX5600XT-6GBD6-3DHR-OC

₪ 1,554 ₪ 1,554
NZXT H510 Matte White NZXT H510 Matte White CA-H510B-W1

₪ 382 ₪ 382
Corsair RM650x 650W PSU 80+ Gold Modular Corsair RM650x 650W PSU 80+ Gold Modular CP-9020091-EU

₪ 512 ₪ 512

סה"כ: ₪ 4,914
עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, ChemGuy85 כתב:

בגדול אני מסכים איתך. העניין הוא שגם אם ההשקה של המעבדים וכרטיסי מסך אכן תהיה בספטמבר המוצרים לא יגיעו לחנויות לפני אוקטובר - נובמבר ועם הקורונה לך תדע אם בכלל נראה אותם לפני 2021. (גל שני בחורף, הפסקת ייצור ועוד) בנוסף קח עוד 2-3 חודשים עד שהמחירים יתייצבו, יהיה מלאי טוב ומבחר של יצרנים מכל הסוגים. 

אני חושב שאתה קצת מגזים עם ה-2021, אבל אני חושב שחצי שני של אוקטובר - חצי ראשון של נובמבר זה סביר. את ה-XTים למשל כבר ראיתי נבחנים ב-HZזון והם הוכרזו לפני שבוע בערך.

לפני 31 דקות, ChemGuy85 כתב:

בנוגע לסדרה 10XX שכח מזה אי אפשר למצוא אותם אלא אם הוא הולך על יד 2. 

https://1pc.co.il/product-48175-Gigabyte_GeForce_GTX_1070_Ti_Aorus_GV_N107TAORUS_8GD_N107TAORUS8GD.aspx

Power Rangers Reaction GIF

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, פבל כתב:

אני חושב שאתה קצת מגזים עם ה-2021, אבל אני חושב שחצי שני של אוקטובר - חצי ראשון של נובמבר זה סביר. את ה-XTים למשל כבר ראיתי נבחנים ב-HZזון והם הוכרזו לפני שבוע בערך.

https://1pc.co.il/product-48175-Gigabyte_GeForce_GTX_1070_Ti_Aorus_GV_N107TAORUS_8GD_N107TAORUS8GD.aspx

Power Rangers Reaction GIF

2,300 שקל בשביל 1070Ti?!?!?!?!?!?!?!?! 

אם הם היו מוכרים אותו ב-1,000 שקל עוד היה על מה לדבר. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כמה הוא "אמור לעלות", אבל הוא לא ביד שניה והיה די קל למצוא אותו. לא השקעתי במיוחד, נכנסתי לזאפ, סיננתי לפי סדרה 1000 ולחצתי על בערך הלינק הראשון שקפץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...